Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Chlupáček - 12. kapitola + epilog

CC11


Chlupáček - 12. kapitola + epilogSmrt... Jedno jediné slovo, přesto tak bolestivé.

Vše se semlelo příliš rychle, ale co přesně? Srážka červeného auta s černým voříškem nebo celý život mladíka, který až po několika letech bytí poznal, co je to štěstí?

„Prober se!“ křičela mladá dívka nad svým psem. Ten z posledních sil nabíral kyslík do svých plic.

„Já… Je mi to líto! Z ničeho nic mi vběhl pod kola, nic jsem nestihl… Proboha!“ Řidič zmateně pobíhal kolem dokola a vyčítal si, že nejel pomaleji. Do konce svého života bude vidět tohoto pejska, jak ztěžka dýchá.

„Nesmíš!“ křikla naposledy, opatrně vyzvedla pejska do náruče a co nejrychleji utíkala. Utíkala na místo, kde vše začalo. Do domu, kde se narodil a přežíval.

Ačkoli u něho doma byla jen jednou, moc dobře si pamatovala cestu, avšak teď, přes slzy, které tekly proudem, téměř nic neviděla.

„Vydrž, lásko,“ šeptala zoufale. Měla jediné přání – ať není pozdě. Přála si, aby se dalo něco udělat a on si vesele běhal po všech čtyřech. Aby se před jejíma očima opět proměnil v toho nejkrásnějšího kluka, kterého kdy viděla. Aby se opět šťastně usmál, objal ji kolem pasu a začal jí šeptat, jak moc ji miluje. Že je jeho slunce, jediné štěstí, které kdy ve svém životě potkal.

„Už jen chvilku.“ Netušila, zda utišuje jeho, nebo sebe. Vyčítala si, že neumí běhat mnohem rychleji.

„Pomoc!“ zakřičela do celého domu hned, co proběhla dveřmi. Udělala pár drobných krůčků k pohovce a opatrně ho na ni položila.

„Co se… Proboha!“ vyjekla Ailenova matka. Jako na povel seběhl celý zbytek rodiny schody a rozestoupil se kolem sedačky.

„Co se stalo?!“ odsekl přísně Carlisle a začal opatrně prohmatávat drobné psí tělíčko. Jaká škoda, že jako zvěrolékař nemá žádnou zkušenost.

„My… Běželi jsme do parku a já jsem přeběhla na druhou stranu silnice… a… On chtěl taky přeběhnout, ale to auto…“ vzlykala. Jaké štěstí, že dům byl plný upírů a vlkodlaka, zrůd s vynikajícím sluchem, takže i přes její vzlyky rozuměli.

„Zlatíčko,“ vzlykala Renesmé. Jacob ji pevně objal a slůvky lásky se ji snažil tišit. „Nech mě být!“ křikla. „Je to tvoje vina! Kdybys na něj nebyl tak hnusnej, tak by nemusel být věčně pryč! Kdybys mě nenutil volit mezi vlastním dítětem a tebou, nebál by se být v tomto domě! Vždyť to je tvůj syn! Proč ho tak nenávidíš!“ zoufalý křik matky se ozýval domem.

„Byl…“ vyrušil je Carlisle. Všichni se otočili na pohovku, kde ještě před chvílí ležel potlučený pes, teď ale se proměňoval zpět v toho chlapce, kterého všichni tak obviňovali za jeho existenci - byl celý od krve.

Jen na okamžik v místnosti nastalo ticho, avšak poté se rozezněl zoufalý pláč, křik a výčitky. Až teď si všichni kromě Elly uvědomili, jak moc jim přirostl k srdci, i když to nedávali znát. Dokonce i jeho otci, který mu ze života dělal peklo, otci, který se postaral o tom, aby nenáviděl svůj život, ukápla slza stesku. Vlastně ani nevěděl, proč na něj byl takový. Možná to bylo tím, že nevypadal přesně tak, jak si představoval. Možná to bylo tím, že ho málem připravil o jeho ženu. Možná se k němu mohl chovat lépe, ale když si to začal uvědomovat, bylo příliš pozdě. Raději si hrál na tvrdého otce, než aby poznal svou chybu.

***

Bylo podivuhodné, kolik lidí se sešlo na místě uctění jeho památky. Kolik lidí mu vzdalo hold, uronilo slzu, vyčítalo si, že na něj nebyli milejší. Ale na to bylo pozdě.

„Drahý Ailen,“ začala svůj proslov. „Když jsem nastoupila na místní střední školu, ihned si upoutal mou pozornost. Jeho hnědé vlasy a neobyčejný nos…“ usmála se. „Vlastně, co tu všichni děláte?! Nechápu vás… On se k vám vždy choval slušně, i když jste ho pořád dokola uráželi, dělali si z něj srandu nebo ho bili! Vůbec jste ho neznali, a přesto jste ho odsoudili… Je mi z některých z vás zle, některé z vás lituji a některé z celého srdce nenávidím. On je poslední, kdo si zasloužil smrt.“ Mluvila zřetelně a jasně. Většina zalapala po dechu nad její drzostí, přestože věděli, že má pravdu.

Ella se u pultíku nezdržela dlouho. Přešla k otevřené rakvi, ve které ležel její milovaný. Natáhla ruku a pohladila ho po jeho vlasech, tváři a nakonec palcem přejela po jeho rtech.

„Miluji tě, Ailene Blacku, a vždy budu. Postarám se, aby se na tebe nezapomnělo. Děkuji ti za všechno.“ Naklonila se a lehce ho políbila na čelo. „Sbohem.“

Hrdě kráčela daleko od lidí, které před chvilkou urazila a s úsměvem si pohladila trošku zakulacené bříško.

„Nikdo nezapomene…“ zašeptala si pro sebe.

11. kapitola *** Prolog + 1. kapitola

Shrnutí

 Pushinka - prolog + 1. kapitola (pokračování...)


 

Nebyl s námi dlouho, ale přesto byl námi milován. I když mnozí nechtěli, potkal ho tragický osud.

Prosím všechny o vyjádření. Je to poslední kapitola, tak snad i ti, co normálně nekomentují, poruší své pravidlo.

Jinak... Chcete pokračování?Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Chlupáček - 12. kapitola + epilog:

22. Jana
19.02.2012 [19:06]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

21. annaliesen
19.02.2012 [17:17]

pokračování Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

20. Funny1
19.02.2012 [14:07]

Funny1Pokračování!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

19. Pavka
19.02.2012 [13:30]

bylo to moc hezky,ale nemusel zrovna umřít mohlo se mu jen něco stát a né umřít
jinak mohla bys pokračovat

18. Kika57
18.02.2012 [22:44]

Kika57Všichni jste naprosto dokonalý. Emoticon Jsem moc ráda, že se vám celá povídka líbila, i když Ailen umřel, neukřižovali jste mě.
Každý komentář pod tímto článkem mě mile překvapil a dojal. Nečekala jsem jich tolik. Emoticon
Pokračování bude - o jejich dítěti. Zda to bude kluk nebo holka ještě netuším (jestli chcete, můžete se vyjádřit). Až to budu mít promyšlené, přidám to na shrnutí a hurá do psaní.
Děkuji za krásně zpříjemněný den/večer. Emoticon Emoticon

18.02.2012 [20:46]

DarkFirefliesTakže vážně umřel. :(
Chudák kluk, celý svůj krátký život hledal štěstí jen proto, aby ve chvíli, kdy ho konečně najde, opustil svět. Ani nedokážu popsat, jak hrozně je mi toho kluka líto, ač je to vlastně pouze smyšlená postava.
Rodina ho odvrhla, kamarádi si z něj utahovali a s jedinou osobou, která ho opravdu upřímně milovala mohl strávit tak krátkou dobu. Bohužel, i tohle se stává.

Musím říct, že mě neskutečně vytočila reakce jeho rodiny. Jake, který si najednou, po tolika letech uvědomil, že mu na jeho synovi záleží... Ale k čemu to Ailenovi je? Vždyť mu jeho vlastní otec zničil celý život! Idiot...
Renesmé, která nechala svého syna napospas svému osudu, jen proto, že jí víc záleželo na jejím příteli, než na vlastním synovi. Ani ona ho nejspíš nikdy upřímně nemilovala, protože jinak by si zvolila jeho. Emoticon

A pak také všichni z jeho okolí... Jenže už je pozdě na to, aby litovali svého chování.
A Ella? Ta je jediná, která ho milovala takového, jaký byl, bezpodmínečně. Ona byla z těch všech jediná, která přinesla do Chlupáčovo života štěstí. A na tom konci proto měla úplnou pravdu.

Ale ten šok na konci... Takže ona je těhotná? No tě pic... Když si to tak ale člověk vezme, alespoň něco jí zbylo. Emoticon

Pokračování? Myslím, že tohle nechám na tobě. Ukončené je to podle mě dostatečně, ale pokračování bych si též přečetla ráda.


Kapitolka byla moc povedená, stejně jako zbytek celé povídky. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Konec byl sice smutný, ale rozhodně dokonalý a též skvěle vymyšlený. :) Emoticon

18.02.2012 [20:34]

Agule99Dojemné, ale přesto tak nádherné!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon A určitě chci pokráčko!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. WolfPrincess
18.02.2012 [18:56]

Táák to bylo nádherné a zároveň velice smutné.. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Proč jsi mu to udělala? Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Njn..na druhou stranu teď můžeš psát další příběh. O dívce, která se stala šťastnou matkou, o otci, který se stal milujícím dědečkem a rodině která si až příliš pozdě uvědomila koho opravdu milovala!..Mám i další náměty Emoticon Emoticon Emoticon

18.02.2012 [17:55]

zuzinecckaa Emoticon Emoticon Néééééé, nééééé a znova a zase NÉÉÉÉ! Tos mu neměla udělat (já jsem věděla, že tvé rozhodnutí nezviklám Emoticon), ale prostě... NÉÉÉÉ! Emoticon Emoticon
Je mi ho moc líto a je mi líto Ellinky, která teď bude s malým sama... Myslela jsi na to, jak bude vychovávat něco, co je z půli člověk a z ostatních částí nadpřirozená bytost? Emoticon Emoticon Musela jsi nad tím trochu přemýšlet... Emoticon
No, celá rodina zjistila, že ho najednou měli strašně moc rádi - Emoticon to se fakt vždy musí stát něco příšerného, aby si ostatní uvědomili své chyby? Emoticon Ne, tohle já neberu. Emoticon Prostě si měli všichni uvědomit, co pro ně znamená. Právě díky tomu, že mu žo už nemuseli nikdy říci... Emoticon Emoticon
No... Ellča měla na pohřbu pravdu. Nikdo ho neznal, ani jeho vlastní rodina ne... Takže vlastně téměř neměli právo chodit uctít památku toho, jehož si nikdy nevážili jako živé bytosti, která také má své city. Vždyť pro všechny byl odpoad... Emoticon
Jediné, co bych ti trochu vytkla, je psaní. Mohla jsi to natáhnout na dvakrát tak dlouhou povídku a věř mi, že by to šlo dost dobře. Emoticon Emoticon Emoticon No... Prostě... Emoticon Nevadí, mně se stejně tvůj styl psaní líbí. Emoticon
A jestli chci pokračování? Emoticon Můj názor znáš, zlato... Emoticon Emoticon Emoticon CHCI, CHCI POKRAČOVÁNÍ, okamžitě! Emoticon Emoticon No... Trochu zkrotím své hormony... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon (Jo, tenhle brejlatej je super Emoticon) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
P.S.: Napsala jsem ti někdy, že jsi super autorka? Já mám dojem, že jsem na to zapomněla... Emoticon Takže... skvěle píšeš a těším se na další povídku od tebe!!! A kdy bude to pokračování? Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13.
Smazat | Upravit | 18.02.2012 [16:17]

Kiko, Kiko, Kiko... Emoticon
Asi si ze mě děláš srandu, nebo nevím... Emoticon
On opravdu umřel? Emoticon
Opravdu?
Ty, ty, ty! Emoticon Já se toho šoku nemůžu vzpamatovat... A jak pěkně to bylo napsané... Emoticon
Hrozně se mi líbilo, že Ella při pohřbu neplakala, ale dala jim to tak pěkně sežrat. Emoticon
Ale ještě víc se mi líbil konec. MIMI. V přehledu jsem viděla nějaké komentáře se slovy, jak asi bude vypadat jejich dítě.
Jsem si klepala na čelo, že jaký dítě, ale ono tam to dítě je. Emoticon
A aby tam byla ironie... Bude to dítě, které bude krásnější než Afrodita a hodnější anděl...
Takže jasně, pokračování chceme víc jak prázdniny (takže hodně).
A promin, že nekomentuju smrt Chlupa, ale... Emoticon
Ši moč žlá holka... Emoticon

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!