Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Cez tanec k láske - 2. kapitola

Cez tanec k láske - 2. kapitolaRanné prekvapenie v podobe stretnutia s modrookým susedom, nová kamarátka a príprava na prvú hodinu tanečnej.

2. kapitola

Bella, prepáč, chcel som Ťa odviezť do školy, ale v práci ma už potrebovali. Vysvetlím Ti to, keď sa vrátim. S láskou, Ch.

S povzdychom som uložila papierik na svoje miesto a natiahla sa po misku cerálií. Hlavu som následne strčila do chladničky, odhodlaná medzi desiatkami plechoviek pív nájsť mlieko. Lenže to by nebola Charlieho chladnička, ak by som tam tú krabicu mlieka našla.

A tak som si na nohy navliekla tenisky, schmatla batoch a šmahom ruky za sebou zabuchla dvere.

Nad zelenou pokrývkou trávy sa vznášal horúci vzduch presýtený vodnou parou a vôňou ihličia, v diaľke sa v baldachýnoch mrakov mihotali blesky. Na takéto počasie som zatiaľ nebola zvyknutá. Proste typické počasie vo Forkse.

A najmä typický Charlie, čo znamenalo, že pred cestou do školy budem musieť zablúdiť do nejakého obchodu a kúpiť si niečo pod zub. Dnes ma čaká vážne veľmi náročný deň.

„Zdravím," ozval sa za mnou veselý hlas podfarbený istou dávkou naliehavosti. Akoby dotyčný túžil po tom, aby som sa s úsmevom na tvári otočila a odzravila. Smola, vážený, ale na niečo takéto ja nie som!

„Čau," odzravila som trpko a pridala do kroku. Avšak, za sebou som stále počula smelé našľapovanie nôh, ktoré sa ku mne nebezpečne približovalo.

„Chceš niečo?" vybľafla som naň až prehnane hystericky a stretla sa s párom prenikavo modrých a nádherných očí. Lenže výraz jeho tváre nenapovedal tomu, žeby sa ho moje správanie akosi dotklo. V tvári mal vpísanú veselosť, ktorá bola akoby jeho súčasťou.

„Bella, však?" Úsmevom na tvári odhalil dva rady bielych zubov.

„Matt, však?" odvrkla som a odpustila si pretočenie očí v stĺp.

Prekristapána, čo práve ten odo mňa chce?

„Ja... Chcel som sa ťa len opýtať, či necheš zviezť." Zašmátral vo vrecku džínsov a vytiahol obrovksý zväzok kľúčov. Zodvihol ho do vzduchu a zaštrngal ním. Aha, takže takto to je.

„Nemám záujem, vďaka.” Pohotovo som sa otočila a kráčala ďalej svojou dôkladne naplánovanou cestou.

„Vidíš to čierne SUV? Je moje!” zvolal za mnou so smiechom. Akoby vedel, že ma to prinúti otočiť sa a nasadnúť do toho prekliateho auta. Najhorišie na tom bolo, že mal absolútnu pravdu.

Bezmyšlienkovite som sa obrátila a poslušne pricupkala naspäť k nemu, s pohľadom upretým na čierne zosobnenie dokonalosti.

Na Mattovej tvári sa usadil samoľúby úškrn, ktorý ma každou stotinou vytáčal stále viac a viac, ale v tejto chvíli mi to začínalo byť akosi jedno. Jediná vec, po ktorej som najviac túžila, bola nasadnúť do toho prenádherného auta a šľapnúť na plyn.

S tou slabosťou pre autá budem musieť niečo spraviť! Nabudúce. Snáď... Alebo ju aspoň krotiť.

„Máš rada autá, však?” spýtal sa s neskrývajúcim záujmom v hlase, keď si všimol, ako pohľadom skúmam jeho auto.

„Nie, nemám ich rada. Ja ich doslova milujem.” Šibalsky som zodvihla obočie a prižmúrila oči.

Nedalo sa nevšimnúť, ako sa musel ovládať, aby sa naplno nerozosmial. Aj ja som musela priznať, že sme vyzerali prinajlepšom celkom komicky.

„A myslíš si, že by si v niečom takom vedela jazdiť?” Tón jeho hlasu bol pochybovačný, obočie sa mu od premýšľania straostlivo spájalo k sebe.

Vedel to na mňa hrať veľmi excelentne. Lenže ja nie som ten typ, ktorý by sa dal oklamať. Nie po tom všetkom, čo som prežila. A kútiky úst sa mu mimovoľne dvíhali nahor, čím sa prezradil už úplne.

„Určite by som to zvládla,” odpovedala som mu sebaisto.

Zoširoka sa usmial. Nerada som to priznávala, ale tento týpek sa mi začínal sakramentsky páčiť!

„Tak už nasadaj! Na čo čakáš?” spustil veselo a pokynul rukou na sedadlo vodiča.

Šťastný úsmev na mojej tvári vystriedalo hlboké prekvapenie. Zrazu mi v rukách pristáli kľúče. Počkať, on… V okamihu mi všetko začalo byť úplne jasné.

S prihlúplym úsmevom na tvári som sa uvelebila za volantom a otočila kľúčom v zapaľovaní. Motor odpovedal spokojným pradením. Na niečo také by som si vedela zvyknúť až príliš ľahko.

***

Husté mračná za pár hodín vystriedala obrovská slnečná guľa, ktorá v trepotavom vzduchu hádzala farebné odlesky. Zlatisté lúče ma hladili po tvári a hriali smotanovú pokožku. Cítila som sa príjemne. Akoby aj nie, keď práve opúšťam budovu školy?!

Urobila som rýchly krok vpred. A presne v tej chvíli sa mi na chrbát natlačilo niečo tvrdé a ľadové. Až priveľmi ľadové...

V sekunde som sa stretla zoči vočí s podlahou. Samozrejme, že som ju nezabudla poriadne poobjímať a vybozkávať.

Ešte som ani nestihal vstať, z úst sa mi valili nadávky jedna za druhou.

„Vážne si taký slepý alebo sa len tváriš?” sykla som a obrátila tvár na neznámeho. Dalo mi to zabrať, keďže ma bolela každučká kostička v tele.

„To ty si mi vbehla do cesty, tak sa nesťažuj!” odvrkol a nahnevane zaťal čeľusť. Karamelové oči plápolali hnevom.

„Aha, jasné, prepáč. Nabudúce si na chrbát nezabudnem voperovať ďalší pár očí, aby som sa podobným debilom ako si ty, mohla vyhýbať už z ďiaľky, idiot!” Oprášila som si nohavice a nahnevane sa rozbehla k parkovisku.

Porozhliadala som sa, či tu náhodou neuvidím Matta s tým superstrojom, ale nebola po ňom ani stopa.

Namiesto neho som úplne na kraji zbadala Angelu, ako sa opiera o postarší typ červeného kabrioletu a máva mi.

Aspoň nepôjdem domov po vlastných, pomyslela som si s úľavou.

A navyše, Angela ku mne bola celý deň veľmi milá a priateľská. Dokonca bola ochotná odpojiť sa od skupinky svojich kamarátov a sadnúť si so mnou na obede. Mám tušenie, že je jediná na škole, s ktorou si budem rozumieť.

Podišla som k nej a úprimne sa na ňu usmiala. Jej pery taktiež zvlnil úsmev.

„Ahoj, myslela som si, že budeš potrebovať odvoz.” Otvorila mi dvere, tentokrát na strane spolujazdca, a sama sa usadila. Nečakala ani na moju odpoveď.

Jej jazda bola pomalá, no po ceste kĺzala sabisto a hladko. A popravde, nebolo sa kam ponáhľať a po forkských cestách sa inou rýchlosťou ani ísť nedá. Ak sa aj ručička tachometra náhodou vyšvihne vyššie, v okamžiku vás zastaví nejaká diera v asfalte.

Ani som sa nenazdala a už parkovala pred domom. Keďže som jej neprezradila ani adresu, celkom ma to stihlo zaraziť. Ale keďže Charlieho v meste pozná úplne každý, ani jeho bydlisko nie je každému tajnosťou, tak sa zdá.

„Vďaka,” zamrmlala som s jednou nohou vystrčenou z auta.

„Rado sa stalo. Ak budeš potrebovať s čímkoľvek pomoc, pokojne sa ozvi,” odvetila milo.

„Vlastne… jedná vec by tu bola," šepla som, dúfajúc, že mi práve ona dokáže pomôcť.

***

„Tak sa už ukáž!" zvískla Angela natešene. Bohužiaľ, moja nálada nebola ani z polovice taká skvelá ako tá jej.

Dlhé červené šaty som bojazlivo krčila v dlaniach, pričom som sa každým krokom potkýnala.

„Si nádherná!" vzdychla, keď som vyšla z dverí svojej extrémne maličkej kúpeľne.

„Nevymýšľaj!" oponovala som jej. „Vyzerám hlúpo. Neviem sa v tom pohybovať, v tých opätkoch neviem chodiť... Som nemožná!" Sadla som si na posteľ hneď vedľa nej a hlavu som si zložila do dlaní. Ak by tá tanečná nebola povinná, obchádzala by som ju širokým oblúkom. Ale takto...

Angela ma upokojujúco pohladila po celej dĺžke ruky.

„Veľmi sa mýliš, Bells. Si vážne očarujúca. A s tými šatami a topánkami si nelám hlavu. Postupne sa to naučíš, ver mi." Potľapkala ma po ramene a vstala.

Otvorila obrovskú krabicu a vytiahla z nej akési fialkasté šaty, ktoré boli o poznanie kratšie ako tie, ktoré som mala práve na sebe.

„A čo by si povedla na tieto?" opýtala sa s nádejou v hlase, šaty si priložila k hrudi a zľahka sa s nimi zatočila okolo svojej osi. No ja som len na znak nesúhlasu pokrútila hlavou zo strany na stranu.

Na posteli ležala desiatka všelijakých šiat, rôznych strihov, veľkostí a farieb, samozrejme, že všetky od Angely, no ja som sa ani v jedných necítila príjemne. Nebolo to nimi, bolo to len a len mnou.

Mala som jediné šťastie, že Angela bola tak láskavá a venovala mi celé popoludnie. Ale ani to mi nestačilo k tomu, aby som sa pre nejaké z nich rozhodla.

„Vieš čo?!" ozvala sa po chvíli ticha. „Zober si nejaké tepláky. A tričko... A k tomu trebárs tenisky. Môžme sa na všetkých vykašľať. Nech nás poohovárajú a myslia si, čo chcú."

„Počkať, nás?" Zodvihla som hlavu a očami ju preskenovala od hlavy až k päte.

„Áno, nenechám ťa v tom predsa samú." Veselo sa zasmiala a pomohla mi vyvliecť sa zo šiat.

 


Ďakujeme za komentáre, ktoré ste zanechali pri predošlej kapitole. Snáď sa Vám aj táto páčila. :))


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Cez tanec k láske - 2. kapitola:

 1 2 3   Další »
30. Kačka
17.04.2012 [7:21]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

29. rezule
19.12.2011 [9:32]

rezuleMusím vás obě pochválit. Je to moc dobrý nápad, taková Bella je úžasná. Je dobře, že zrovna vy dvě jste se dali dohromady na kapitolovku, protže váš styl psaní je dost podobný - čímž myslím, že skvěle píšete obě. Klobouk dolů. Emoticon

28. Barun
28.11.2011 [10:40]

Barun Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27. vesper
27.11.2011 [18:49]

vesperholky - tak v tom začátku, jak bella hledala mlíko v ledničce, mně napadlo, že si snad k těm cereáliím vylije to pivo, když jich tam má Chrlie tolik Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon, tak ne no... Emoticon Emoticon Emoticon
angela je zlatá a těším se na Edwardovu reakci - ale - co to bylo??? ta srážka??? to byl jako Eda?! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
že on chtěl zjistit proč neslyší belliny myšlenky a myslel si, že když ju sejme, něco zaslechne...ne?! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

19.10.2011 [22:12]

SolisUmbraNo čo mica? Už ťa omrzelo byť príjemná? Už netančíš s dobrosrdečnosťou ale kopeš ju do zatku? Tak vieš čo? Papeky ti to vytrieska z hlavy lavórom! Teen s Forever bodujú!!§ Chalani sa čudujú!!! Emoticon Emoticon Emoticon

Sorry ale SoS ma inšpirovalo!!! Emoticon Emoticon Emoticon

01.10.2011 [19:45]

AlenaCullen Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.09.2011 [16:40]

Už se těším na to jejich tančení. Taky se těším na odhalení Belly minulosti, co se jí stalo a proč nemá ráda zrzavé muže.
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13.09.2011 [16:47]

mima19974Ang je úžasná!!!Už sa teším na ďalší diel!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

22. Wera
13.09.2011 [6:06]

Wera Emoticon Emoticon Emoticon

12.09.2011 [22:23]

EsmePlatt Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!