Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » „Bude líp, uvidíš...“ - 21. kapitola

„Bude líp, uvidíš...“ - 21. kapitolaAno, udělala jsem to pro vás. :)) Takže se dnes setkáme s Edwardem, alespoň virtuálně. Vil. :)*

Probudila jsem se s mizernou náladou. Tak příšerně mi snad ještě nikdy nebylo. Ne snad úplně proto, že jsem dnes musela udělat něco, co se mi příčilo, ale spíš proto, že to byla první věc, na kterou jsem po probuzení pomyslela. Příšerné… Je opravdu smutné, že si jednou věcí zkazím den, avšak Charlie by asi nebyl moc rád, kdybych ho neuposlechla. To se nedělá, i kdybych chtěla sebevíc.

A tak teď na sebe hledím do zrcadla a pohledem se snažím přemluvit sama sebe, abych vzala do rukou ten proklatý mobil a vytočila číslo na něj. Na toho, který mi v životě nejvíc ublížil a kterého ze srdce nenávidím. Vystrašeně jsem polkla. Čím víc jsem to odkládala, tím více mi docházelo, co všechno obnáší teď zvednout mobil a vytočit jeho číslo. Pravděpodobně je to naposled, co na dlouhou dobu vidím otce a jeho rodinu. Nepředpokládám, že by mi Phil a tím pádem i matka, dovolil odjet si někam a mařit tak jeho plány mého ustavičného ničení, o které se pokouší. Nemohl by dopustit, aby se o tom někdo dozvěděl.

„Co tu tak stojíš?“ ozvalo se mi za zády. „Myslel jsem, že nejsi jedna z těch holek, co hodiny a hodiny stojí před zrcadlem a prohlíží se.“ Mikeův hlas se rozezněl tichou místností. Pomalým pohybem jsem se k němu otočila.

„Mikeu, teď ne. Nemám náladu na vtípky,“ odpověděla jsem mu nevrle a otočila se zpět k zrcadlu.

„Ale copak?“ zasmál se. „Někdo nám tu vstal špatnou nohou z postele?“

„Hele, Mikeu, prostě běž, jasný? Nechci být hnusná,“ zvýšila jsem mírně hlas a dávala důraz na každé slovo.

„Jak myslíš,“ řekl potichu předtím, než odešel…

Rychlým pohybem jsem zvedla mobil z umyvadla a naťukala do něj Philovo číslo. „Tak ať je to za mnou…“ zašeptala jsem, než jsem si přizvedla telefon k uchu a vyčkávala.

Volané číslo je nedostupné nebo vypnuté, zkuste to prosím za chvíli,“ ozvalo se po pár zazvonění z mobilu. Bylo až neuvěřitelné, jak se mi ulevilo. Nemusela jsem slyšet jeho hlas. Samovolně jsem se usmála a mobil vložila zpět do kapsy. Třeba se mi den zpět rozjasní a bude to neděle jako každá jiná. Rychlým krokem jsem se vydala zpět do svého pokoje, kde na mě čekal počítač a… Edward. On jediný mi za posledních pár dní ze starého života u matky chyběl.

Ahoj,“ napsala jsem okamžitě do chatového okýnka, které jsem měla otevřené, a vyčkávala, co se bude dít dál. Netrvalo dlouho a já dostala odpověď na můj pozdrav. Musela jsem se usmát, byla jsem ráda, že na mě aspoň někdo nekašle.

Ahoj, Bello, jak se ti daří?“

Zatím ještě dobře, jsem pořád u otce. Jak to jde u tebe?“

Taky dobře. Stěhujeme se, takže je tu teď trochu shon a ke všemu má sestra Alice kvůli tomu neustále vyvádí.“ Dokázala jsem si to představit. Nebylo to poprvé, co mi vyprávěl o své rodině a já už byla obeznámena s tím, že Alice je takový malý neposlušný skřítek, co všechno organizuje.

Myslím, že s tvou sestrou bych se nechtěla setkat,“ přiznala jsem a zasmála se.

Ano, to je asi pravda, je to uragán. Avšak už se těším, až to stěhování bude za námi,“ napsal.

To věřím, kam se stěhujete?“

Do Forks.“ Jednoduchá odpověď, která mě však absolutně zaskočila. Bylo to překvapení, hodně nečekané překvapení… Zhluboka jsem se nadechla a odpověděla.

Tam bydlí můj otec…“

Bello, to je úžasné, rád bych tě poznal,“ odpověděl mi.

Já tebe taky… Pokud v tu dobu už nebudu zpět ve Phoenixu,“ připustila jsem, i když bych o tomhle tématu nejraději mlčela.

Myslel jsem, že zůstaneš u otce co nejdéle.“

Ano, to jsem chtěla, ale sám mi řekl, že už bych se měla vrátit do školy… Nezbývá mi nic jiného, než zavolat Philovi.“ Nevesele jsem se usmála, nechtěla jsem Edwarda rozesmutňovat. Věděla jsem, že mu na mně alespoň trochu záleží a Phila nenáviděl za jeho chování.

Neboj, určitě se jednou uvidíme. Postarám se o to…“ Ta slova vypadala tak přesvědčivě, že mi to vyvolalo upřímný úsměv na rtech. Byla jsem ráda, že touha po poznání toho druhého není jen na mojí straně.

„Bello! Charlie tě volá,“ řekl Mike, který se najednou objevil u dveří. Samým leknutím jsem málem spadla ze židle.

„Panebože, Mikeu! Proč mě děsíš,“ vykřikla jsem vyděšeně.

„Bello, pamatuj, že se děsí jen ti, co mají nečisté svědomí,“ opřel se o futra. „Takže, co jsi provedla?“ zeptal se a nadzvedl jedno obočí.

„Nic,“ odpověděla jsem stručně a zaklapla počítač. „Jdu za tím Charliem,“ objasnila jsem mu své další činy, a už si to mířila ke schodům.

„Fajn,“ pípl a následoval mě.

„Ahoj, tati,“ pozdravila jsem svého otce, jakmile jsem přišla dolů.

„Pojď, sedni si,“ vyzval mě a poplácal na volné místo vedle něj na pohovce. Uposlechla jsem a posadila se. „Jak to vidíš s tím návratem domů. Už jsi volala Philovi?“ zeptal se mě na hodně nepříjemnou věc. Ale čekala jsem to.

„Jo, zkoušela, ale byl nedostupný,“ řekla jsem popravdě.

„Dobře, tak to zkus znova,“ usmál se.

„Fajn, dojdu si nahoru pro mobil,“ povzdechla jsem si.

„Ne, v pořádku, vezmi si můj,“ řekl a začal šmátrat po kapsách, až vytáhl svůj starý mobil. Musela jsem se usmát, nikdy nebyl příznivcem nových věcí. Sebrala jsem mu ho z ruky a vytočila, dnes již podruhé, číslo, které jsem znala skoro zpaměti. Přiložila jsem si mobil k uchu a vyčkávala, jestli to někdo zvedne.

Volané číslo je nedostupné, zkuste to prosím za chvíli,“ ozval se opět ten nepříjemný hlas, který jsem tolik neměla ráda, ale dnes to bylo to nejlepší, co jsem slyšela.

„Nebere to,“ řekla jsem a vrátila mu mobil zpět.

„Aha. No tak já to zkusím ještě zítra z kanceláře, i když nevím, jestli něco zmůžu. A pokud ne, odpoledne přijdeš na stanici a zavoláme Renée, jo?“ naplánoval mi na zítra program a poplácal mě po koleně.

„Tak fajn,“ zašeptala jsem.

„Jsme domluveni. No nic, děti, jdu s Harrym Clearwaterem na ryby, tak si tu užijte zbytek dne,“ usmál se a vstal. Já jsem jen dál bez hnutí seděla na pohovce a dívala se na jeho mizející záda.

„Nechce se ti odjet, co?“ přisedl si ke mně Mike.

„Ne, ani ne,“ řekla jsem kysele.

„Já bych byl taky radši, kdyby tu má milá sestra zůstala, ale tvůj domov je jinde,“ soucitně mě objal.

„Bohužel,“ dodala jsem…

 


Nechci vám nic nařizovat ani dávat ultimáta. Jen chci upozornit, že mě minulý počet komentářů trochu rozesmutnil a mohlo by se kvůli tomu stát, že prodlevy mezi kapitolami budou přibývat a délka ubývat... Tak jen abyste to věděli, protože mě fakt hodně mrzí, že o tuhle povídku ztrácíte zájem. [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek „Bude líp, uvidíš...“ - 21. kapitola:

 1 2 3 4   Další »
33. Moon
09.12.2012 [17:24]

MoonZtrácíte zájem?! Ty blázínku... Emoticon Emoticon Emoticon Já teda zájem nestrácím! Mimochodem... pořád jsme se nedomluvily. No nic, však si někdy napíšeme, ne? Nebo teď nemáš čas? Kdyžtak se ozvi...
Teď se vrátím k povídce, tahle kapitola byla suprově napsaná, ne, že by některá tvá povídka byla napsaná jinak! Ne, vážně povedené. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

08.12.2012 [23:37]

kikuskaVil, zlato moje, hádaj, ktorý človek na tomto svete - len jeden človek - má najväčšiu možnú radosť z toho, že Bells ešte nikde nejde? Bingo! Som to ja. Len ju pekne nechaj u Charlieho, nech si užijeme pekné časy, aj keď je mi jasné, že to nebude len tak... Ach jaj... No čo už, ja to aj tak vidím pozitívne. Teším sa z malej dávky Edwarda, tie ja proste milujem, ale ty to vieš. A síce to nerada vravím, ale skutočne mám o niečo väčšiu radosť z toho, že ten idiot je nedostupný. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

31. LeahCc
08.12.2012 [0:30]

LeahCcMOc krásná, i když krátká kapitolka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Naprosto rozumím tomu, jak se člověku špatně píše, když ubývají komentáře Emoticon
Takže ti tu taky jeden přidám Emoticon
Kapitolka byla fajn, taková oddechová, ale já jsem za to ráda, protože se upřímně děsím toho, až se vrátí ten hajzl. Pardon za můj slovník, ale upřímně říkám, že bych ho pojmenovala ještě hůř. Emoticon Emoticon
Jinak se těším na setkání E a B, snad bude co nejdřív Emoticon Emoticon
Těším se na pokračování Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30. van
07.12.2012 [20:33]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

29. incompertus
07.12.2012 [13:15]

ale no tak, ať už se potkaj !!!

28. lenka
06.12.2012 [23:10]

Nestrácas!! Aj ked nebudem, komentovať, aj tak som si to prečítala, toto je moja obľúbená poviedka !! :3 <3<3<3

06.12.2012 [18:30]

mima19974Krááááááásne!!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

06.12.2012 [16:06]

cuketkaaTvojí povídku mám moc ráda. Emoticon Omlouvám se, že nekomentuju, měla jsem si uvědomit, že komentáře se vždycky pěkně čtou. Emoticon Emoticon Emoticon
Tahle povídka mě rozesmutila, slzička ukápla i jsem se při ní usmívala jako idiot, když byla Bella v pohodě. Emoticon
Jen jedno ti musím vytknout. Emoticon Kapitoly přibývají docela pomalu, sama vím, jak velký dávám pomlky u kapitol, ale... Tím nechci vůbec bejt hnusná, spíš bych tě chtěla na kolenou odprosit, jestli by nešly dávat častěji? Emoticon
Ale asi na to nemáš čas, že? No, to znám... Tak že to asi po tobě ani chtít nemůžu, co? Emoticon
Tak snad jen: super povídka, jen tak dál! Emoticon

25. Elena
06.12.2012 [15:00]

Tady tuhle povídku čtu pravidelně už od té jednorázovky. Je to prostě úžasné. :) Co jiného říct?

06.12.2012 [13:19]

vilinkakika - když vy nemáte čas na komentování, já nemusím mít čas na psaní... To je myslím fér...

Bells - Kapitoly o ničem? Myslím, že budeš ještě škemrat po takových kapitolách až se dozvíš, co bude dál... A abych vysvětlila, tahle povídka není o setkání těch dvou, to je pouze vedlejší záležitost...

Jinak všem děkuji za komentování, jsem ráda, že když se chce, jde všechno. V dalších kapitolách už to nabere spád a vyse dočkáte Phila. I když v tom nejhorším světle, tak jak v této povídce ještě nikdy nebyl... Pěkný den, přeji.

 1 2 3 4   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!