Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Bristhatarahtys - 6. kapitola

Bristhatarahtys - 6. kapitolaNo, tak dnes to bude o niečo kratšie a aj nie tak "veľmi" vtipné. Lebo sa potrebujeme pohnúť aj v deji. Takže, ďakujem zas a znovu za skvelé kometáre:) A dúfam, že sa vám kapitola bude ľúbiť.:) Ešte raz ďakujem! Príjemné čítanie, vaša Rosie!

6. kapitola - Cigarety! Cigarety!!! Esej, George a Harry Potter?

 

Shakira - Good Stuff

Noc bola zvláštna. Občas som zase videla tie krvavé oči, ale potom som zrazu ucítila príjemný studený dotyk a ten am vždy tak ukolísal ku spánku, že keď som sa zobudila, mala som pocit, že som spala minimálne tri dni. Bola som úplne odpočinutá, takže som si myslela, že dnes bude naozaj krásny deň. Lenže, zase som započula ten zvláštny zvuk. Proste mi to hrabe. Nejako extra som sa nevzrušovala a pozrela sa na moju skrinku.

„Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!“

V momente, kedy som dokričala sa Steve a Johny objavili u mňa v izbe. Striedavo sa pozerali na mňa a potom na skrinku, na ktorú som hľadela s vypúlenými očami. Rýchlo som vyskočila z postele, tým zhodila Georga, ktorý si len zhnusene odfrkol a vyfičal niekam do bytu.

„Oni sú tu! Oni tu sú!!!“

V rukách som jemne držala krabičku cigariet a poskakovala po izbe. Vďaka Bože! To je zázrak!

„Ježiši...“

Zašomral Steve. Obaja sa otočili, pohodili ľahostajne rukou a odišli späť do bytu. Oni si nezažívali teror, ako ja. Ale potom, som sa skúmavo pozrela na krabičku. Čo ak... je to zase nejaké hlúpe prekvapenie, aby ma nachytali. Nedôverčivo som si ju obzerala a potom si zavolala Stevea.

„Hm? Zase nejaký cigaretový záchvat?“

Spytoval sa, hneď čo nakukol do izby. Pokrútila som hlavou.

„Poď si dať so mnou.“

Prehovorila som a natiahla ku nemu krabičku. On len vypúlil prekvapene oči.

„Ty! Kto ťa vymenil?! Ty! Mi! Ponúkaš! Cigaretu?!!!“

No nie... Ježiši, len nechcem aby som zase bola celá čierna, ale to Steve nemusí vedieť.

„Povedala som si, že budem robiť dobré skutky a budem dobrá, tak davaj, daj si!“

„Sú otrávené, že áno?“

Prevrátila som očami a on konečne pochopil, no aj tak si váhavo jednu vzal. Nadšene som očakávala. Nič! Potiahol prvý raz, druhý, tretí.

„Dobre! Dosť, to by stačilo! Díky moc, môžeš ísť!“

Vytrhla som mu cigaretu z úst, vytlačila ho z izby a sama si sadla na balkón, kde som si vychutnávala ostatok Stevovej cigary. Krása... Ale toto mi tu určite nenechali Cullenovci, to musela byť nejaká iná dobrá duša. Možno tu fakt pobehuje nejaký Harry v neviditeľnom plášti. Ale žeby práve on fajčil? Nuž, všetko je možné. Po troch cigaretách, ktoré úplne zasýtili môjho rebelantského ducha, som vstala z balkóna. Dnes je piatok a mne našťastie nevyšli na dnes žiadne prednášky, takže ďalší deň voľna, teda... o štvrtej zase so Soph, ale to sa hádam nejako šmykne.

Bolo skoro, ale mne to vážne nevadilo. Sama som sa zobudila, pretože som sa vyspala do sýtosti. Poumývala som sa, najedla, poupratovala to, čo bolo v mojich silách a šla späť do mojej izby. George si hneď našiel pohodlné miesto pri mojich nohách, keď som si ľahla. Vytiahla som si nejaké to učenie. Veď skúškové obdobie sa blíži a mne to fakt nestojí za to, aby som vyletela. Učila som sa možno hodinu. Počas tej hodiny som mnoho krát započula to šuchotanie, ale už som tomu neprikladala nejaký extra význam a učila som sa ďalej. Teda do tej doby, kým som za sebou nezapočula odkašľanie.

 

Kelly Clarkson - Walk Away

Prudko som zo sebou trhla, spadla z postele a ešte aj zhodila Georga, zase... ten ma už fakt nebude mať rád. Za mnou stála  usmievavá Alice a Edward. Prečo zase oni? Zaúpela som aj nahlas a tým im dala na známosť, že ich naozaj prestrašne rada vidím.

„Čau Bree!!!“

Poskočila Alice a už aj mi pomáhala sa zdvihnúť. Rázne som jej pomoc odmietla a sama sa postavila. Otočila som sa im chrbtom. Zlosť zase so mnou lomcovala.

„Tak čo zase chcete?“

Spytovala som sa uštipačne. Alice sa pohodlne posadila na posteľ a Edward sa len oprel o stenu.

„No, vieš... My. Proste nechceme, aby si si myslela, že sme až takí zlí. A chceme, aby si išla s nami von, keďže máš deň voľna.“

Jemne som vykúlila oči, ale potom si zase zachovala vážnu tvár.

„Ste zlí a nie, nejdem von, ak ste si nevšimli, práve sa učím.“

Ukázala som na posteľ, ale moja kniha a zápisky tam už neboli. To nie! Rýchlo som sa rozutekala po byte, až kým som nenašla Georga, ktorý bol v kúte a v papuli žužlal moje zápisky, ktoré som si robila celý týždeň!!! Ja ho zabijem, to mala byť esej!!!

„Geoooorge!!!“

Zvrieskla som na celý byt. George sa triskovo odplazil preč a ja som sa so slzami v očiach vrhla ku mojej „eseji“. Nie, to nemôže byť pravda!

„No taaak, Bree, to zase spíšeš, my ti pomôžeme!“

Ukľudňoval ma Edward, ja ich zabijem, všetkých!

„Ty!“

Ukázala som na neho výhražne prstom.

„A ty!“

Na Alice.

„To kvôli vám! Ničíte mi život!!! Nie, neodpustím vám, ste zlí a vypadnite, nikam nejdem, idem si písať to, čo ste zmarili! Svine upírske!“

Pri poslednom slove obaja nadskočili. Ani len sa na mňa nepozreli a už len silný prievan svedčil o tom, že odišli. Možno... Možno som to prehnala... Ha, ha... Neprehnala, dostali to, čo si zaslúžili! Zronene som sa posadila na posteľ a začala si nanovo písať a pokúšala sa prepisovať esej, teda to, čo z nej ostalo. Po ďalších 3 hodinách, som už nevedela, či sú derivácie, alebo deprivácie a keďže nemali nič spoločného, bola to poľutovania hodná situácia.

Zavrela som zošity. Už som viac nemohla, plus to neznáme šuchotanie ma už vážne štvalo! Máme tu myši, alebo potkany... Teda, to by asi nebolo možné, keďže myši a potkany tu nikde nežijú. Tak možno mám nejakého vraha pod posteľou, v skrini, alebo niekde inde. Bože... Znovu to zašuchotalo a ja už som sa naštvala.

„Tak kurva vylez!“

Zvrieskla som a dívala sa do všetkých strán. Asi som očakávala nejakého Rumburaka, alebo aspoň Saxanu, lenže nič také sa nedialo. Znovu som sa zvalila na posteľ. Geroge bol zatvorený vo vedľajšej izbe, pretože som na neho vážne nemala náladu.

„Proste bláznim...“

Vzdychla som si, hneď ako som započula ďalšie zašuchotanie.

„Neblázniš...“

Hlboký hlas do ticha miestnosti prehovoril. Harry Potter?!?!?!

 

ShrnutieSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Bristhatarahtys - 6. kapitola:

 1
27.10.2011 [14:04]

Dorianna Emoticon Emoticon Emoticon

2. ZuzunQa
16.08.2011 [17:37]

dalšííííííííííííííííííííí
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. mea
07.08.2011 [20:03]

prosíííííííííííím pridaj pokračovanie Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!