Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Knihy » Doprovodné knihy » Twilight: Sága a její postavy v proudu času

Cullenovi po 20 letech


Twilight: Sága a její postavy v proudu časuPřeložená knížka Nancy R. Reaginové Twilight and history je tu. O čem pojednává?

Knížka u nás stojí okolo 250 Kč a právě vychází.

Česká anotace:

Kniha složená ze třinácti příspěvků věnovaných hlavním protagonistům populární ságy Stmívání se snaží odkrýt historické a kulturní pozadí, z něhož tyto postavy vystupují. Reflexí skutečných historických událostí i pomocí „fiktivní historie" zde můžeme spolu s autorkami uvažovat o možných osudech členů Cullenovy rodiny před jejich „proměnou" a pochopit také jednání a komplikovanou, jemně propracovanou psychologii dalších postav.

Anotace přeložená z AJ (můj hrubý překlad přes Google):

První náhled na historii bestselleru Stephenie Meyer.

Postavy Twilight Saga nesou bohatou historii, která ztvárňuje jejich identitu a rozhodnutí v průběhu série. Edward, například, může vypadat jako sedmnáctiletý dospívající idol, ale vždyť se vlastně narodil v roce 1901 a zemřel během epidemie španělské chřipky v roce 1918. Jeho přijatá sestra, Alice, byla uvězněna v blázinci roku 1920 a bylo s ní zacházeno tak špatně, že i proměna v upíra byla vítaným útěkem. Tato kniha jako první zkoumá historii Twilight Ságy, charaktery postav a jejich příběhy. Dozvíte se o tom, jaký život by mohl čekat na Jaspera Whitlocka Halea, partnera Alice, který bojoval během občanské války, co potkávalo Carlislea Cullena, který se účastnil pronásledování čarodějnictví v raně novověké Anglii, dějiny kultury Quileutů, která ztvárnila Jacoba a jeho přátele a mnohem více.

  • Kniha vám poskytne historické pozadí pro postavy Twilight Ságy a jejich rozhodnutí.
  • Dodává zcela nový rozměr Twilight románům a filmům.
  • Nabízí zcela nový pohled na upíry, romantiku a historii.

Twilight: Sága a její postavy v proudu času je nezbytným společníkem pro každého fanouška Stmívání, ať už jste na úplném konci nebo začátku.

Ze zadní obálky knihy (opět přeloženo z AJ):

Jaké byly sociální normy ve světě, kde Edward vyrostl? (Tip: Belliny odhady byly trochu mimo.)

Vzhledem k historii Quileutů, byl Team Jacob vždy odsouzen k zániku?

Co Jasper zažil jako voják občanské války?

Jsou Volturiovi typičtí vládci italské renesance?

Jaké bylo dětství v 17. století města Londýna, kde se narodil Carlisle?

Odpovědi na tyto komplikované otázky a další najdete uvnitř knihy. Z renesanční Itálie přes pronásledování podezřelých čarodějnic v raně novověké Anglii k americké občanské válce, Cullenovi a ostatní nesmrtelní v sérii Twilight byli svědky mnoha událostí, které ztvárnily moderní svět. Tato kniha je první pohled na bohatství historie, která formovala identitu postav Twilight a ovlivnila jejich rozhodnutí. S časovým porovnáním se obsah podobá skutečné lidské historii. Kniha je ideální společník pro milovníky historie a Twilight fanoušky, kteří se s chutí zakousnou do obsahu.

Zdroj: Amazon, BuxSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Twilight: Sága a její postavy v proudu času:

 1 2 3 4 5   Další »
47. Monika
19.08.2015 [17:51]

nejlepsi film co sem kdy videla Emoticon Emoticon

46. Terezka
09.02.2015 [10:18]

Mam o tu knihu docela zájem a tak se chci zeptat co je na ni špatného?

45. iwet
10.08.2014 [16:13]

miluju twilight sagu !! a ta knižka neni nic moc :( Emoticon Emoticon Emoticon

44. ISABELA + EDWARD
03.02.2014 [21:17]

Komu se líbí více Edward a komu Jackob ? Já bych si mezi nimi nemohla vybrat a vy?

43. ISABELA + EDWARD
03.02.2014 [21:16]

Miss Cullen a nedala bys mi jí teda prosím?

42. verca
09.11.2013 [21:19]

uz je mmam obe 2 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.04.2013 [11:39]

barcinaMyslím si, že tuhle knihu měla napsat Meyerová. Celou ságu napsala ona - tak proč by nemohla napsat i tuhle knihu? Kdyby ji napsala, tak si myslím, že by o ni byl daleko větší zájem. Emoticon Škoda. Emoticon

40. Athenodora
31.01.2013 [14:22]

Ahojky mohu se zeptat je tam něco málo nebo hodně o Volturiových?


39. BellaEdward
11.04.2012 [22:57]

Chtěla jsem se zeptat jestli někdo neví kdy by měl vyjít grafický román 2? Já se na ní tak těším. Neměla vyjít už minulý rok?
Pište: wimratko@seznam.cz KUJU Emoticon Emoticon Emoticon

28.11.2011 [15:34]

nicolecullenhaleMám ji doma a po první straně jsme ji uložila zpět do poličky Emoticon Nijak mě neuchvátila Emoticon ale třeba bych doporučila průvodce ten je skvělej Emoticon Emoticon

 1 2 3 4 5   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!