Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Knihy » Postavy » Tým Bella nebo Tým Hermiona? Na čí straně jste?

Tým Bella nebo Tým Hermiona? Na čí straně jste?Bella je atraktivní. Hermiona je nešikovná. Ale fanoušci obou sérií (Twilight a Harry Potter) si vybírají spíš Hermionu než Bellu každý den. Proč?

Na filmovém blogu MTV se 20.srpna objevil článek týkající se volby mezi Hermionou a Bellou.

Originál si můžete přečíst zde

Bella a Edward

"Některé dívky by se rády viděly jako Bella," řekla Megan Schuylerová, která zachycuje scénu kouzelnických rockerů ve svém dokumentárním filmu "The Wizard Rockumentary" . "Máte-li pocit neohrabanosti a odlišnosti, je legrační představovat si, že je vámi posedlý nějaký zasněně vypadající perfektní kluk."

"Máme o tom píseň," řekl Lauren Fairweather z kouzelnické rockující kapely Moaning Myrtles. "On by měl být dokonalý. To je jeho osobnost: dokonalost."

"Je to chutná ukázka muže," potvrdila Nina Jankowicz z Moaning Myrtles. "Chceme ho mít."

Jenže problém je, dokonce i pro milovníky Twilight, nebo milovníky Edwarda, že není dostatečnou Bellou pro vzor. (A možná to jsou i jiskry žárlivosti těch, které si samy sebe představují na jejím místě.)

"Ona je slabošská!" řekla Schuylerová. "Když jsem došla ke konci knihy, nosila jsem tričko s nápisem -Bella Sucks!-"

"Myslím si, že je Bella trochu nevyvinutý charakter," řekla Amy Snowová z kouzelnických rockerů skupiny Romilda Vane and the Chocolate Cauldrons. "Hermiona byla v první řadě osobou a byla reálná. Je škoda, že Bella nemá tajnou vnitřní sílu. Je to prostě čistokrevná dívka."

Čistá věc - nejvíce debatované je to, zda by Bella měla být kousnutá, nebo zda by měla být zkažená (další otázka). Je to fajn pro milostný příběh, říkají, ale nakonec je to "anti-feministické".

"Jaké je poselství?" ptal se Mallory Schuyler rovněž v "The Wizardy Rockumentary". "Bella stále potřebuje zachraňovat. Dělá to snad pro zábavu? Vaří večeře pro svého otce. Nemá mimo Edwarda a jeho rodinu žádné přátele. Jsem trochu smutný z toho, že si ji mnoho dívek bere jako vzor, když se celou dobu soustřeďuje na vdavky a sex s upírem."

"Bella má úzce zaměřenou mysl," řekla Snowová. "Nemyslím si, že ji druhá feministická vlna dokáže ocenit."

Ti, kteří jsou stále zachyceni v Twilight romanci říkají, že je to dobrý prostředek k úniku, ale že od toho víc neočekávají. "Fanoušci Twilight nebudou přemýšlet o způsobech, jak může být příběh stočen nebo nad různými vlivy, jaké to může mít," řekla Mellisa Lawsonová. Je zaměstnancem HP stránky Leaky Cauldron, ale také často píše o Twilight na LiveJournalu, takže hraje za oba týmy, hlavně když dojde k tomuto: Ve svém biu na Leaky Cauldron píše - "Až vyrostu, chci být jako Hermiona."
~ Jennifer Vineyard ~

Zroj: MTV.com
Photo credit: Summit Entertainment

Momentálně má článek na 316 komentářů.

Poznámka na okraj: Absolutně netuším, jak bych měla přeložit výraz "wizard rock" - tak jsou z toho kouzelničtí rockeři. Pokud je to špatně (což určitě je), omlouvám se.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Tým Bella nebo Tým Hermiona? Na čí straně jste?:

 1 2   Další »
12. kikinka
20.05.2013 [20:26]

přece obě Emoticon

29.12.2012 [17:40]

AliceJazzTak, dneska mám chuť se trošku rozkecat, tak jsem tady našla oběť. Asi to nebude dávat příliš smysl, předem se omlouvám. :)
Na začátek bych chtěla říct, že ačkoli Stmívání teď nemám ráda, byla tady doba, kdy jsem byla do něj šílená. Ale ani v tom zmíněném období jsem Bellu ráda neměla. Vždycky mi přišla taková vygumovaná, nemastná neslaná. Četla jsem mnoho povídek s Bellou, a i když většina z nich byla přesně o té Belle, kterou známe z knih a která nemá nic zajímavé, co by vysvětlilo, proč po ní šílí půlka kluků z Forks a přilehlého okolí, několik z nich udělala z Bellu člověka, nebo spíš bytost, kterou jsem si oblíbila a která měla s výše zmíněnou Bellou společného asi jen jméno a bydliště.
Hermiona... její postava mě vždycky oslovovala, byla mi blízká a připadala mi o dost zajímavější než Harry nebo nedejbože Ron :) Patřila mezi moje nejoblíbenější postavy z celé série a to je částečně také důvod, proč jsem tak ohromená (ale v dobrém slova smyslu), že ji má tolik lidí za vzor. Já jsem měla vždycky oblíbené postavy, které ostatní nesnášeli a naopak. Snapea jsem měla ráda až do slavného odhalení jeho bolestné minulosti... Potom to chtělo hodně času, abych si k jeho postavě zase našla cestu. Když v pátém díle Padal Sirius za závěs, brečela jsem jako želva a naopak když Brumbál padal z věže, otevírala jsem šampaňské... Emoticon
Tohle moje pravidlo oblíbení si obecně neoblíbených postav jsem ale u Stmívání porušila. Když jsem ještě zbožňovala stmívání, tak mnohem víc než postavy jsem měla ráda tu atmosféru, prostředí. Ale i to mě celkem rychle přešlo, přece jen, my (holky) máme raději bad boye, a ti se mi v Twilight zdáli nedostačující, tak jsem sběhla k jiným upířinám. Později, když jsem narazila na FF Harry Potter, úplně jsem tomu propadla, začala jsem číst a číst a číst a vůbec jsem nedokázala odloučit. Když už jsem přečetla všechno co se mi zdálo čitelné, dlouho jsem neváhala a pustila se do anglických povídek, které jsou pro mě naprosto stejnou závislostí Emoticon
Ale to jsem trošku utekla od tématu, což je spor jestli je lepší Bella nebo Hermiona... No, především musím přiznat, že od náš, Potterheadů je krajně nefér srovnávat postavy z pera JKR se postavami Stephenie. Nemyslím to tak, že Twilight je vedle HP méněcenné, no, dobře, co si budeme povídat, myslím, ale chtěla jsem být slušná... :D, Jde o to, že Harry Potter skýtá napětí, dobrodružství a jistou temnotu stejně jako přátelství, lásku a odvahu. Je to čtivo mého dětství a i když poslední kniha vyšla před několika lety, stále je aktuální, čte ji mnoho lidí nejrůznějšího věku, například nedávno si ode mě 5., 6. a 7. dí půjčovala šedesátiletá sousedka :)
Jde o to, že obě série patří do zcela rozdílných žánrů, stejně jako postavy. Nebo si dokážete představit, že HG, chytrá a neustále aktivní mladá čarodějka by mohla nahradit Bellu v její roli? Nebo naopak? Kdyby to tak bylo, knihy by nebyli o ničem Emoticon Edward by se nikdy nezamiloval, protože by nedokázal milovat někoho, kdo by na něm nebyl psychicky závislý a Harry Potter a Kámen Mudrců by končil tragickou smrtí všech zúčastněných, protože Bella by sotva vymyslela řešení Snapeovi hádanky. Ale to je v pořádku. Jak říkám, srovnávat Harryho Pottera a Stmívání, potažmo JK Rowling a S. Meyer, je jako postavit vedle Haliny Pawlovské W. Shakepspeara. A teď nepovažujte pořadí za směrodatné, napsal to tak jak mě napadlo :)
Můj názor, zcela osobní, je asi jasný. Nejen na boj Hermiona x Bella ale i na HP x Stmívání
Četla jsem na to krásnou dedukci =
Cedric Diggory = Edward Cullen
Lord Voldemort > Cedric Diggory
Harry Potter > Lord Voldemort
Co z toho vyplývá?
Harry Potter > Stmívání
Jenom vtipná vsuvka na závěr :)

10. kiki1
16.12.2012 [22:19]

kiki1Obě mám ráda. Emoticon

9. Callenová
16.12.2012 [21:58]

Samozřejmě Bella vždyt je to má sestra. Emoticon

8. paja
03.12.2012 [12:25]

asi Bells, ale Hermiona taky ujde

7. Terez
22.11.2012 [23:00]

Bella!! Emoticon

6. lentilka123
19.06.2012 [13:11]

Bella stopro a jeste vic :D bella urcite :D Emoticon Emoticon

03.06.2012 [23:41]

AfroditaAliceCullenJá jsem taky neutrální, ale taky mi někdy vadilo, jak je Bella až moc neschopná. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

07.04.2012 [21:34]

silvinkaiChtěla bych být Hermiona, která žije s Edwardem a Cullenovými. Hermiona je prostě sebevědomá, chytrá, hezká a přátelská, narozdíl Bella je taková tichá a myslí jen na Edwarda a je jí jedno co bude s ostatními. A když tak přemýšlím nejlepší by byl mix mezi Hermionou a Alice. Ale kdybych si musela vybrat pouze mezi Bellou a Hermionou volím Hermionu. Je prostě lepší.

3. Lucc
15.02.2012 [7:39]

Hermiona u mě na 100000000 procent vede ! Být Hermionou si pžřeje snad každý. Chytrá, krásná,odvážná, přátelská a kouzelnicky nadaná dívka se skvěými přáteli, kteří jsou stejně jako ona dokonalí. Nechci tady urážet stmívání, samozřejmě, že když jsem byla mladší, měla jsem TWILIGHT období a četla všechny kniy dokola, ale teď opovrhuji Belly vzdycháním a EDwardovo třpytěním. prostě, HARRY POTTER je celkově naprosto úžasný příběh, který vás dojme a můžete se na něj koukat dokola ä nikdy vás neomrzí ( zejména poslední3 díly a vězeň z azkabanu )
Harry potter je to nejlepší, co kdy bylo napsáno a zfilmováno( někdy mám chuť se zbláznit a dostat se do Bradavic)

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!