Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Soutěžní povídky » Konec dobrý, všechno dobré od AlliceVolturiCullen

Konec dobrý, všechno dobré od AlliceVolturiCullenPovídka With love, for love od AlliceVolturiCullen se umístila na 10. místě s celkovým počtem bodů 33 v první kategorii.
Gratulujeme!

EDIT: Článek ponechán v původní podobě.

 

Pod příkrovem tmy, která snášela se na hlučné ulice, kráčel černovlasý muž po nerovném chodníku. Tvář měl plnou neklidu, což mi věřte, že u něj bylo nezvyklé. Zlatavé oči, většinou tak rozesmáté a laškovné, působily ještě bouřlivěji. Den 14. únor byl pro něj významný. Že by možná právě dnes potkal tu pravou lásku? Snad... Věřil v to. Pln očekávání si tiše pobrukoval melodii neznámé písně, tajil dech. V ruce růži rudou, kterou měl skloněnou podél boku. Rychlost jeho kroku se měnila s každou chvílí. Párkrát se zastavil, aby popadl dech. Pak jeho kroky utichly. Ještě však nebyl na místě.

O pár ulic dál, stála dívka pod světlem osamocené lampy. Hleděla vysoko nad sebe. Ach ta krásná modř zbarvila se v čerň. Kdy už tu bude? Přijde vůbec? Nezapomněl? Ptala se sama sebe. Neklidně přešlapovala před kavárnou With love, for love. Okusovala si nehty a každou chvilkou se rozhlédla po ulici. Kdy už přijde? Skousla spodní ret a mírně se zamračila.
Zlatovlasá zlatooká dívka postávala na ulici už půl hodiny, čekaje na neznámého muže. Snad nepřijdou slzy právě dnes! Vždyť právě dnes je Valentýn! Možná nepřijde, pomyslela si zklamaně, bylo jí do pláče. Tak kdy konečně naleznu tu pravou lásku? Rukama si objala hruď a srdce, které bolelo.
Na nebi se objevily hvězdy, které jak lucerničky světlušek dodávaly zlatovlásce naději. A přesto – přes tmu a přes pozdní čas snášely se k zemi rozpustilé vločky, které poletovaly sem a tam. Padaly krásce do vlasů a zvýrazňovaly bledou tvář, plné rty a ty nejkrásnější oči, které kdy mohl svět spatřit. Její srdce však poskočilo, když se ze stínů vynořil muž, na kterého tak dlouho čekala.
Přišel až těsně k ní a podal jí květinu. Možná by se i začervenala, kdyby to šlo.

„Jdete pozdě,“ zašeptala, ale neubránila se úsměvu. A tak se překouzelný úsměv vydral na její rty a jako by se celičký svět rozzářil.

„Omlouvám se,“ odpověděl, načež uchopil její drobnou ručku do té své a věnoval prstíkům krátký ledový polibek. Zlatoočka mírně sklonila hlavu a sama pro sebe se usmála. Tak možná přeci… Pomyslela si. Muž však jako správný gentleman na nic nečekal a zavedl dívku dovnitř. Pak, když měli objednáno, dívka jen pořád nesměle sledovala špičky svých bot. Nakonec však její pohled zabloudil k tváři svého společníka. Jinak tomu nebylo u něj. Neustále sledoval pohledem její ledovou tvář. Pak jen tak několik minut seděli a hleděli si do očí. Každý však přemýšlel o tom, že by měl říct své jméno, že by se měl představit. Nakonec to byl melodický hlas dívčiny, který protnul ticho.

„Možná bychom si mohli tykat… co vy na to?“ tázala se a sklopila pohled.

„Myslel jsem, že tykání nabízí vždy ten starší,“ podotkl. Jí se na tváři objevil rošťácký úsměv.

„Však ano. Mě je 94,“ odvětila a koutky úst jí lehce pocukávaly. Muž se rozesmál a připustil:

„Jo, zní to trochu zvláštně,“ a natáhl k ní ruku, „já jsem Emmett.“

„Rosalie…“ A oběma ještě nějakou chvíli hrál na tvářích rozpustilý úsměv.

Snad ani nemusím dodávat, že když servírka přinesla jídlo, začala ta opravdová sranda. Rose nejistě uchopila do rukou příbory a po maličkých kousíčcích si jídlo vkládala do úst. Pomalu přežvykovala a šklebila se nad blátivou chutí. Není divu, že po pár soustech příbory opět odložila.

Však vtipálek Emmett do sebe jídlo házel přímo rychlostí světla, jenomže ani on si neodpustil pár kyselých pohledů. A až když jeho jídlo zmizelo z talíře, teprve v tu chvíli příbory odložil. Pak na sebe s Rose mlčky hleděli. Oba věděli, že už to dál nevydrží. Byla to zrovna Rosalie, kdo vyprskl smíchy.
„Emmette! Já už nemůžu!“ A Emm místo aby odpověděl, začal se také smát. Když Rose trochu přešel smích, s výsknutím se vrhla Emmettovi do náruče. Pár lidí, sedících okolo se pobouřeně ohlédlo, však naší dvojce to bylo úplně jedno.

„Že právě u tohoto stolu, sejdeme se každým rokem čtrnáctého února! Každý z nás bojí se, aby ten druhý přišel. Oba jsme jak lidé – tak neklidní!“

„A hrajeme si na to, že se neznáme. Abychom se mohli šťastně seznámit znovu a znovu… Je to bláznivé!“ podotkl.

„Však to byl tvůj nápad!“ namítla. Zahyhňala se, načež jí Emm lehce cvrnkl prstem do nosu. „Jsem ráda…“ zarazila se. „Nakonec přece jen nelituju naší věčnosti. Vynahrazuješ mi všechno. Všechno co bych mohla mít, kdybych byla člověk. Dítě – no jo vždyť ty se i jak dítě chováš!“ smála se. Emmett se dotčeně odtáhl. Hrál to. Ve skutečnosti mu její slova působila neuvěřitelnou radost. „No tak, medvídku,“ pravila. „Snad ses neurazil!“ dráždila ho.

Pak Emmett konečně za celý večer sebral odvahu a promluvil. Konečně to řekl: „Rose, vezmeš si mě?“

„Zase?“

„Zase a znovu. A věř, že nikdy nebudu mít dost. Vždyť…“ zakoktal se. „Miluji tě!“

Rose ho políbila, však ještě někde mezi vášnivými polibky stačila zašeptat to krásné, snové „Ano“.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Konec dobrý, všechno dobré od AlliceVolturiCullen:

 1
20.02.2012 [18:55]

SemiskaPěkné, ale moc uspěchané a krátké mi to přišlo. Emoticon Emoticon Emoticon

15.02.2012 [22:33]

teresaterka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15.02.2012 [17:51]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.02.2012 [19:03]

NatyCullenNěkdo kritiku nepřijímá zrovna dobrým způsobem, jsem ráda, že sis z komentáře aspoň něco odnesla. Emoticon

14.02.2012 [18:51]

AlliceVolturiCullenNatyCullen: Díky Emoticon Budu si na to dávat větší pozor. Emoticon Ale ten konec jsem nepochopila. Jak bych se na tebe měla dívat? Vždyť je to tvůj názor - a já jsem za něj moc ráda... Emoticon Emoticon
Díky Deedee Emoticon

14.02.2012 [15:13]

NatyCullenPrůměr. Jediné slovo, které to vystihuje. Ze začátku to vypadalo nadějně, používala jsi pěkná slovní spojení a výrazy, bylo to takové tajemné a atmosféra toho momentu na mě dýchla. :) Pak to ale šlo z kopce. Vždyť ještě nebylas u konce limitu, máš tam místa až nad hlavu a ty to usekneš na 800 slovech, to nechápu. Od půlky už šla kvalita dolů, už jsem o povídku ztrácela zájem, už mi ta zamilovanost a mystické napětí mezi Emmettem a Rosalií nějak vyprchaly. Už to zkrátka bylo rychlé, obyčejné, s utrhnutým koncem... Nápad byl sice dobrý, Emmett a Rose, kteří se každým rokem seznamují znovu, ale provedení to jaksi zničilo... Emoticon Promiň, ale dala jsem si takové "předsevzetí", že okomentuju pravdivě každou povídku, a je mi docela jedno, jak se teď na mě budeš dívat. Emoticon

14.02.2012 [13:14]

Deedeeto bylo tááááááááááááááááááááááák nááááááádherný! ŠÍLENĚ, ALE ŠÍLENĚ JE MILUJU! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!