Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Filmy » Nový měsíc » Zajímavosti o natáčení + 20 rozdílů mezi New Moon knihou a filmem

robert


Zajímavosti o natáčení + 20 rozdílů mezi New Moon knihou a filmemPár informací a zajímavostí o Twilight filmech.

  • Srnka, kterou měli ochočenou pro scénu na začátku - zemřela a museli ji nahradit.

  • Robert si ze sebe utahuje, kvůli tomu, že mu vytrhali obočí.

  • Ve scéně, kdy je Bella na návštěvě u Cullenů, Rose má na rukou rukavice, protože si v prvním záběru pořezala ruce roztříštěným sklem.

  • Belliin náklaďáček musel být pro New moon sháněn znova, protože byl prý nabourán.

 

 

1. Více svlečených chlapců

Všichni jsme věděli, že si můžeme udělat obrázek o alabastrové hrudi Edwarda ve Volteře, ale kdo tušil, že bychom měli vidět tolik vlkodlaků s horkou kůží? Naštěstí 'Wolf Pack' mají tak vysoké teploty, že odpálí pryč jejich oděvy tak často, že jejich volba pro společný úbor jsou ustřihlé džíny bez košile.

 

2. Scény ve Volteře

New Moon kniha není slavná pro její pomalé tempo, díky ochromující depresi, kterou tam má Bella. Takže je dobře, že se film vrhá do akčních scén a, že se snaží vlčí potyčky trošku více oživit. Naše oblíbené je: sledování jednoho z Volturiových - Felixe, jak rozmetal našeho drahého Edwarda. I tato scéna byla vytvořena pro film.

 

 

3. Místo toho, že Bella mluví sama pro sebe, posílá e-maily Alici

New Moon, stejně jako všechny Twilight knihy, vypráví vnitřní hlas Belly, aby nám řekl co se asi tak děje v její hlavě. V New Moon, Bella píše e-maily - aby se zbavila deprese - Alici, do práce. Jsou to důmyslně maskované zprávy mezi Bellou a Alicí. (A také e-mailová adresa Alice, byla vytvořena pro film a jak dostat do filmu reklamu pro e-mail Apple MobileMe.)

 

4. Bella je méně smutná než v knihách

Značná část knihy je věnována srdcervoucí Belle, dlouhým měsícům zlomeného srdce a depresi, takže je dobře, že film tuto část trošku zkrátil, kvůli vyprávění. Kritikové si stěžují, že Bella tráví tolik času, zíráním do prázdna a chřadnutím nad Edwardem. Jen kdyby věděli, jak mnohem víc jsme, my čtenáři, trpěli spolu s Bellou v knihách! Naštěstí je tam skript jak Bella přechází tuto hroznou dobu, tak nějak, v relativně krátkém čase.

 

5. Bella se z měsíců dlouhé deprese, zotaví v mžiku oka

Fanoušci byli zvědaví, jak naloží Chris Weitz - režisér - se scénou ztracených měsíců, které jsou v knize popsány na prázdnou stránku.

Koneckonců, říjen, listopad, prosinec a leden je mnoho času. Weitz však má řešení. V New Moon je chytrá scéna, kde apatická Bella, sedí před oknem, kamera se pohybuje kolem ní do kruhu a ukáže tak, měnící se roční období venku za okny. Trik zachycuje její melancholii a je dokonale vidět, jak toužebně sleduje svou, jinou "možnost".

 

6. Edward neskrývá Belliné fotky

V knize, když se Edward rozhodne rozejít se s Bellou a opustit město, tak se vplíží do jejího pokoje a schovává své fotografie, aby neměla žádné připomínky, že vůbec kdy existovali - bylo to kompletní a úplné opuštění. (Dokážete si představit svět bez obrázků RPattz? Bylo by to hrozné, opravdu.) Ve filmu ho vidíme ve svém pokoji, ale není to Mesiáš s fotografiemi, které by byly zbytečné jako menší pozemek stejně.

Navíc, ti lidé, kteří si myslí, že by se Edward trochu obtěžoval tím, že by se ještě plížil a loupil fotky skrze její věci, se mýlí. Místo toho je tam plný a bídný dopad absence mezi Bellou a Edwardem

 

7. Jacob dává Belle lapač snů

Jedním z nových scéna ve filmu je, když Jacob dává Belle lapač snů, k jejím narozeninám, aby tak zabil dvě mouchy jednou ranou najednou: dal jí dárek, když cítil, že od Edwarda žádný nepřijme a taky si vyžádala velké právo na objetí s Bellou před Edwardem. Bellin lapač visí na postelí, nad jejím polštářem, ale bohužel to nepomůže držet noční můry pryč.

 

8. Bella a její jízda s motorkářem v Port Angeles

Bella se snaží, přemoct bolest a tak se rozhodla, že půjde do Port Angeles s Jessicou. Ale stále má nebezpečné (a veselé) myšlenky, které se stanou skutečností přijímáním jízdou na motorce se statným a svalnatým motorkářem, aby se jí opět zjevila svá vize Edwarda. Ovšem v knize žádný takový motorkář nebyl.

 

9. Dvě slova: Face Punch

V knize se Bella, Mike Newton a Jacob vydají společně do kina na Zombie film. Ovšem ve filmu to bude populární trhák s názvem "Face Punch" (Slogan: "Jdeme na to!")

 

10. Vize o Edwardovi v Belliné hlavě

Zatímco Belliné halucinace o Edwardovi jsou v knihách čistě akustické, neexistuje žádný způsob, který by byl takhle proveden i ve filmu. Takže Weitz udělal spoustu krásných záběrů Roberta Pattinsona a použil je pro celou dobu nepřítomnosti Edwarda, do báječné vize, které přichází a odchází, jako obláček kouře. A opravdu, jsou tu tuny RPattz záložek New Moon, takže si nenechte ujít ani kousek Roba. (Co jsem říkal? Vždycky je tu prostor pro další RPattz!)

 

11. Victoria spolu s Bellou ve vodě

Když se Bella topí, po skoku z útesu v New Moon, tak jsme jasně viděli, že Victoria plave přímo k ní ve vodě před Jacoba, který jí vytáhne ven z vody - to bylo něco jako naznačení jak to bylo v knihách, ovšem v knihách to bylo stále nejasné, kdo to byl a nebyl přímo s Bellou ve vodě.

Nám se to líbilo, jak to bylo předtím, že Bella věděla, že je nebezpečí přítomno a jenom si myslela, že to byla Victoria. Ovšem tato scéna byla udělaná proto, že Rachelle Lefevre se domnívá, že je málo vidět v celém filmu.

 

12. Bella dala facku Paulovi na obličej

Ve filmu naplněném vlky a taky upíry jako bojují, je hezké vidět v Belle trochu akce. Naštvaná, že Sam a jeho parta vymyli mozek jejímu milovanému Jacobovi, ji velice rozčílilo a tak dala Paulovi velkou facku přímo na tvář! Jistě, zdá se to trochu mimo její charakter, ale alespoň v této chvíli, je Bella pachatelem činnosti, která povede k přeměnění Paula na vlka a velké tajemství od Quileutů bude odhaleno.

 

13. Carlisleův obraz Volturiových ožívá

Víte, jak Carlisle vypráví spolu s Edwardem Belle svou minulost? Ukazovali jí taky obraz na, kterém byli Volturiovi. To se změní ve scénu, kdy obraz ožívá a nahlédneme tak do minulosti toho času.

 

14. Victoria a její útoky na Harry Clearwater

Zatímco Wolf Pack sledovali potutelně zahrnující - stopy od Victorie - Harry Clearwater trpí fatálním infarktem v lese. Ale ve filmu vidíme, že Harryho infarkt pochází z šoku, že budou napadeni

od Victorie, která sledovala Charlieho na lovu z po za stromů.. Tato scéna zde umožňuje spiknutí bodů sblížit se, jak vlci následně sledovali Victorii, která běží paralelně na osudový útes, kde Bella skočí do oceánu. A opět, to dává Rachelle Lefevre větší prostor ve filmu.

 

15. New Moon má více vtipů

V celém filmu je mnohem více humoru. Zvláště u Jessicy, Mika a Charlieho. Tímto podporovali chmurné scény s Bellou, aby nebyly jenom smutné ale, aby se lidi taky někdy zasmáli.

 

16. Jacob a Bella se téměř políbili. Dvakrát

New Moon je trochu tak Jackobův film. A tak tam nemá jenom jeden polibek, který tam už tak neměl být, ale dokonce hned dva! Podíváte-li se pozorně, skutečně se jejich rty nedotkly. A nedotkly se hned dvakrát! Pro Team Jacob je to určitě smůla.

 

17. Jacob a Edward změří své síly v lese - ale ne, když to čekáte

Pokud, jste dočetli New Moon, tak už víte, že se dá očekávat napjatá "smlouva", diskuse mezi Jacobem a Edwardem.

Je to moudrý a klíčový závěr filmu, který dodává poslední fázi rozzuřeného Jacoba. (Je to nejbližší scéna, kdy oba muži od Belly přijdou do rány spolu najednou v New Moon.)

 

18. Souboj

New Moon si šetří to nejlepší na konec, takže Jacob a Edward překvapí (i nás) s největším možným a velmi vyrovnaným soubojem. Opět platí, že umístění scény funguje lépe kinematograficky, a vede do dalšího filmu, Eclipse!

 

19. Jacob ví, že volá Edward

Později ve filmu, když zazvonil telefon v kuchyni u Belly doma, který zvedne Jacob, tak už ví, že je to Edward u telefonu, na rozdíl od knihy, kde se Jacob domníval, že je to Carlisle.

 

20. Vize od Alice

Když Aro "vidí" vizi budoucnosti od Alice, nechá Edwarda a Bellu jít s vědomím, že někdy brzy, se Bella stane upírem. Jako speciální scénu, nám film ukazuje, celou vizi od Alice, což je běh Edwarda a Belly lesem (budou se smát a bude to zpomaleně). Ale po své smrti se Bella směje, zamyslete se, a myslete přesně na to, co jste právě viděli, až se budete dívat na film. Určitě si uvědomíte, že je to v podstatě náhled její nálady a taky něčeho… s písmeny B a D! (Breaking Dawn)Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Zajímavosti o natáčení + 20 rozdílů mezi New Moon knihou a filmem:

 1
2. Kuarpallini
02.09.2020 [20:40]

Ahoj, jsem teplý upír. Vždy když kouřím, nebráním se a ukousnu vocas, pak už jenom saju ten gejzír krve. Emoticon

1. 1234wert
13.08.2011 [12:35]

ahoj milujeme tvoje filmi jsme dvje upirky a jmenu jeme se bela a esli a dameti nase cislo 606 930 158 a 855 626 322

Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!