Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Info » Všechno nejlepší, Chrisi

wsdjiztu


Všechno nejlepší, ChrisiDnes slaví své šestačtyřicáté narozeniny Chris Weitz. Přejeme vše nejlepší a při té příležitosti jsme se podívali na jeho práci.

Weitzovy režisérské, scénáristické i herecké úspěchy vám představíme v tomto článku.

My ho známe coby režiséra Nového měsíce, ale na kontě toho má mnohem více. Dnes se na některé jeho filmy podíváme a myslím, že je rozhodně o co stát.

Začínal ve spolupráci se svým bratrem Paulem Weitzem a většina projektů nese jména obou bratří.

 

Filmy, jež režíroval anebo k nim napsal scénář:

 

1) Prci, prci, prcičky

American Pie 

Všichni jistě známe sérii filmů, v originále nazvanou American Pie, v níž dospívající nepochopení jedinci obou pohlaví prožívají své (ne vždy) první lásky, s čímž se samozřejmě pojí mnoho trapasů i vtipných scének. Pamatujete Stiflera a jeho mámu?

 

2) Jak na věc

About a Boy

Kombinace herců Hugh Grant a Nicholas Hoult s přeměnou starého mládence zvyklého žít nespoutaný a dost nezodpovědný život v muže schopného se postarat o dítě, je v podstatě sázkou na jistotu. Obzvláště potom v podání bratří Weitzových.

Na jednu stranu nám film ukazuje, že být bezdětný je v pozdějším věku místy i otravné, na druhou stranu mít dítě je závazek na celý život a je třeba k tomu přistupovat zodpovědně.

 

3) Zlatý kompas

Golden Compass

Fantasy film o tom, že existuje více světů a propojení mezi nimi zajišťuje zlatý kompas. Osiřelá dívka jménem Lyra vyrůstá ve světě, kde má každý svého daemona (část či projekce duše, která existuje mimo tělo v podobě zvířete) a netuší, že to bude právě ona, kdo zanedlouho rozhodne o dalším osud nejen jejího světa.

Můžete zde potkat herce, jako jsou Nicole Kidman, Daniel Craig, Dakota Blue Richards, Eva Green, Clare Higgins, Ian McKellen, Christopher Lee či Kristin Scott Thomas.

 

4) Za lepší život

A better life

Drama z prostředí nejchudších lidí ve Spojených státech – imigrantů – zachycuje snahu otce postarat se o syna v pubertě. Aby ho uchránil před nepříznivým vlivem gangů v Los Angeles a dopřál mu co nejlepší vzdělání, rozhodne se více pracovat. Přesto ale jeho život neopouští strach z toho, že se jeho syn nechá zlákat na zcestí či on sám bude deportován.

 

5) Mravenec Z

Antz

Fantastická animovaná komedie ze světa hmyzu, především pak mravenců, nám vtipně a s lehkostí odhaluje tajemství mraveniště díky jednomu nejníže postavenému jedinci, který má pocit, že ho ostatní nedoceňují. Jak už to tak bývá, řada dobrodružství, jimiž si tento mravenec musí projít, ho zocelí natolik, aby byl hoden ucházet se o ruku samotné princezny.

Velmi hezky vizuálně zpracovaný film s okouzlujícími efekty si získá nejen mladší diváky.

Mezi herci, kteří namluvili jednotlivé postavy, můžete najít Woodyho Allena, Dana Aykroyda, Jennifer Lopez, Sylvestera Stallonea, Sharon Stone a další.

 

6) Popelka (verze 2015)

Weitz - Cinderella

Mnohokrát zpracované téma osudem stíhané a utiskované dívky, která nalezne své štěstí v náruči nikoho menšího než prince, si tentokrát vzal na starost opravdový mistr svého řemesla a skloubil filmové efekty s mnoha zvučnými jmény, čímž vytvořil opravdu novou Popelku.

Najdete zde jména jako Lilly James, Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, Stellan Skarsgård aj.

 

 

 

Filmů, v nichž můžete vidět hrát Chrise Weitze, není mnoho, ale přesto jsme našly fotky z Pan a paní Smithovi a Chuck a Buck:

 

Weitz ve Smithových

(Pan a paní Smithovi)

 

Weitz - Chuck a Buck

(Chuck a Buck)

 

 

A ještě přidáváme pár fotek z natáčení Nového měsíce:

Weitz - NM 1

 Weitz - NM 2

 

Weitz - NM 3

 

Zdroje: csfd.cz imdb.com screenart.com complex.com desdehollywood.comSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Všechno nejlepší, Chrisi:

 1
05.12.2015 [21:29]

nic moc ale koment Emoticon [.ei. ferh


nikdo nedava koment ja jo tak dejte koment vole sakraui]smile14.gif" alt="Emoticon" /> Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!