Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction parodie » The Book of Life - 3. kapitola

The Book of Life - 3. kapitolaEmmett má svůj plán, ale přistoupí na něj i ostatní? Co udělají záhy? Popadnou pálky, tyče a lepící pásky a odjedou za Stephenie? Vymyslí mistrovský plán, nebo se na celou situaci vykašlou? Příjemné čtení - Johnna a LuciaCullen2

The Book of Life - 3. kapitola: Nečekané plány

Plán Emmetta jsme sice neakceptovali, ale jednu věc udělat můžeme – promluvíme si s tou spisovatelkou. Najdeme Stephenie Mayerovou a pokusíme se zjistit celou pravdu, byť nás to může i zabít. Copak to jde, setkat se se svou stvořitelkou? Vymyslela nás? Vymyslela Bellu? A pokud je to celé jen o Belle, mohu za to já, že jsem do toho zatáhl i moji rodinu?

Všichni jsme zběsile balili. Já si bral jen pár důležitých věcí: pár kusů oblečení, knihu od Charlese Baudelaira Umělé ráje a Bellu. Všechno, co potřebuji. Měl jsem jen malou tašku, což se nedalo říct o Alice, která si nesla skoro celý šatník. Tři plné kufry s různým oblečením, botami a nejspíše spoustou dalších módních doplňků.

„Jedeme jen na výlet, nestěhujeme se,“ podotkla Rose, když viděla tu horu zavazadel.

„Můžu se přece líbit, ne?“ prohodila stroze, ale i kdybychom jí chtěli ty kufry vyrvat násilím, nikdy by se jich nevzdala.

„Výlet?“ podivil se Emmett. „Máš pravdu, miláčku. Skvělé krycí jméno. Od teď už nikdo nebude říkat únos – jen výlet. Nedáme si i my krycí jména?

„Jistě, Emmette. Ty budeš Třešinka,“ pošeptal jsem si provokativně pod nos, ale stejně to, i přes neznělost mého hlasu, uslyšel, což jsem také chtěl.

„Chovejme se profesionálně, nechceme přece, aby nás někdo odhalil,“ odvětil. „Ty budeš Bukvice,“ ušklíbl se na mě.

„Žádný únos nebude, Emmette,“ rozčílil se Carlisle. „Jen si s ní promluvíme. Nebudeme ji děsit. Určitě o naší existenci nemá ani tušení. Bude z nás v šoku. Už i náš příjezd je riskantní – rozhodně ji nebudeme unášet.“

„Ale co když nebude spolupracovat? Říkej si, co chceš, ale tu baseballovou pálku raději berem!“

„Žádné baseballové pálky, Emmette!“ zafuněla Esmé. 

„Tak chloroform?“ optal se s opravdovým zájmem a nevinným obličejem.

„Ne,“ odbila ho rychle a rázně.

„Pouta?“

„Ne!“

„Lano či provaz a roubík?“

„To už vůbec ne!“

„Pravda… pravda. Mohla by mít spáleniny od provazu a navíc se dá i sundat, když je člověk vynalézavý. A co třeba klec? Klec a lepicí páska…“

Na tohle už Esmé nic neříkala, protože Emmett se zamyšleně vydal do garáže. Nejspíš neví, že lepicí pásku máme v kuchyni. Nevím, jestli je tak šílený, nebo to dělá naschvál. Hodil jsem si tašku na jedno rameno a otočil se na ostatní.

„Jdeme?“ zeptal jsem se. Ani jsem nečekal na odpověď a vydal jsem se ke vchodovým dveřím. Jasper, Carlisle, Esmé a Rosalie šli hned za mnou. Alice se snažila unést všechny kufry najednou, ale nakonec to nějak dokázala. Na krk si pověsila kabelku a do rukou vzala těch několik zavazadel plných zbytečností. Jasper postupoval za ní a hlídal, aby jí nic nespadlo. Sám nesl jen malou tašku přes rameno – snad stejně velkou jako já. Když jsem uložil tašky do kufru, ještě jsem se ohlédl po Emmettovi, který se zrovna vracel z garáže s připitomělým výrazem a velkým batohem, ze kterého trčela podivná rukojeť. Neřešil jsem to – nás je šest, on je jeden, nějak ho nakonec přesvědčíme.

Všichni už jsme byli usazení, tašky jsme měli v kufrech a vesele jsme si to pelášili k Belle domů. Trvala na tom, že pojede s námi, i když já bych byl raději, kdyby zůstala tady. Nechci, aby se jí něco stalo, ale je pravda, že to ve Pheonixu zná, takže nám může pomoci s orientací.

Bylo už šest hodin – musíme vyjet večer, abychom tam přijeli někdy před východem slunce, ubytovali se a zase počkali, dokud zase nezapadne. Ve Pheonixu je zrovna velmi teplé, slunečné počasí, a to pro upíry není zrovna dvakrát příjemné. Nikdo nás nesmí vidět ve slunečním svitu. Zazvonit u někoho doma v noci… No, nebude to zrovna přesvědčivé, ale jinak to nejde.

Zaparkoval jsem před jejím domem. Na verandě už čekal Charlie, jakmile mě uviděl, pomalým krokem se rozešel k autu. Opřel se o střechu auta a já elegantně vystoupil.

„Dobrý večer, Charlie,“ pozdravil jsem.

„Kam že to jedete? Na výlet?“ optal se naštvaně. „Jestli se něco stane—,“ začal, ale já mu do toho skočil.

„Nic se nestane, postarám se o ni.“

„Stejně jako minule? Odešla a viděl jsem ji až v nemocnici.“

„To už se nikdy nestane, přísahám,“ sliboval jsem. Vím to – už to nikdy nedopustím! „Jedeme jen k příbuzným mojí rodiny a také do Pheonixu. Podíváme se za Renée, takže se nemusíte bát.“

„Dobře, nevěřím, že to říkám, ale spoléhám na tebe.“ Jakmile to dořekl, Bella se vyřítila ze dveří s batohem na zádech a menší taškou. 

„Pomůžu ti,“ řekli jsme s Charliem jednohlasně, potom na sebe pohlédli a já poznal, že se mám stáhnout.

Charlie pomohl Belle s taškou a uložil vše pečlivě do kufru auta, já jsem zatím otevíral dveře spolujezdce. Ještě se rozloučila s Charliem a nasedla, udělal jsem totéž. Když jsem zavřel dveře, ještě mi opětoval pár starostlivých pohledů a já mírně sešlápl brzdu. Když jsme byli z dohledu, okamžitě jsem zrychlil – potřebujeme tam být co nejdřív. Ostatní už jeli napřed, aby zajistili ubytování, ale byli jsme jim hned v patách.

„Opravdu chcete využít ten Emmettův plán?“ ušklíbla se Bella, já se jen usmál.

 


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek The Book of Life - 3. kapitola:

 1
03.03.2014 [20:53]

Agule99Třešinka a bukvice zabily Emoticon Emoticon Boží kapitola, bohužel krátká, ale co s váma nadělám, že? Emoticon
Doufám že brzo bude další Emoticon!
Paráda! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
*A.99*

03.03.2014 [18:44]

IrtemedEmméttttttttttttttttt Emoticon Emoticon Emoticon

1. :D
03.03.2014 [15:35]

wow, ta další kapitola tu byla opravdu rychle Emoticon a byla super Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon pokračuj dál Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!