Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction parodie » The Book of Life - 1. kapitola

The Book of Life - 1. kapitola

Parodovaná povídka na téma... Nechte se překvapit!
Edward potkal Bellu, Bella potkala jeho. Našli tu největší tepnu, nejživější žílu svého života - lásku. Ale co když se najednou něco zvrtlo, stalo se něco, co se nedalo očekávat ani v těch nejvroucnějších snech? A jak se do toho nakonec zapojí sama Stephenie?
Spoluautorská povídka s LuciaCullen2.

The Book of Life - 1. kapitola: Jak to začalo

Stalo se to tak náhle. Nikdo z nás to nečekal. Inu, tohle se ani čekat nedá. Žijete si svůj život, i když upíří život, a snažíte se nějak přežívat, neukazovat se moc na veřejnosti, nestrhávat na sebe pozornost a hlavně, a to především, chránit rodinu. Ale jak mohu chránit někoho, když nás odhalili celému světu?

Netušili jsme ani zlomek z toho, co se na nás chystalo. Jak už jsem jednou říkal – ani jsme nemohli. Tohle prostě nejde tušit dopředu, ani pokud jste upír, ale naštěstí ano, pokud jste upír, co má dar vidění jako Alice.

Postupně jsme si začali všímat něčeho divného. Na Carlislea se dívali v práci podivně, měli podivné dotazy, jestli má hlad nebo jestli se to dá chytit v nemocnici. Na nás, co jsme chodili do školy, se dívali všichni také zvláštně, což sice nebylo nijak neobvyklé, ale nakonec jsme usoudili, že se opravdu něco děje. Potom, co jsem ji prvně uviděl – Bellu. Krásnou, překrásnou Bellu… Napřed na obědě a potom při biologii. Voněla jako nový rok již v květnu, byla oslňující ve všech směrech. Má touha k její krvi mě tak neskutečně překvapila, že jsem myslel, že se nedokážu ubránit té palčivé žízni, ale nakonec… No, řekněme, že spolu chodíme. Byla to sice zdlouhavá procedura, ale všechno dobře dopadlo. I přesto, že po nás šel stopař, který chtěl Bellu zabít. Skončilo to s několika šrámy a neklidnými vzpomínky, byť co je důležité – jsme tu.

Jenomže poslední dobou jsem začal pochybovat. Nejen o našem vztahu, ve kterém ji vystavuji každodennímu nebezpečí, ale i o ostatních živých bytostech. Všichni se začali chovat divně, zírali divně, mluvili divně, někdy až se zájmem, což mě děsilo asi nejvíc. A pak měla Alice tu předtuchu – všechno to viděla.

Bylo to asi takhle…

Byl okouzlující červnový večer. Ptáčci cvrlikali jako zběsilí za okny a vzduch se táhl svým krásně líným tempem. Nikdo nikam nespěchal, všichni byli šťastní a já držel Bellu vesele v náručí. Esmé se chystala na večeři, Rose a Emmett se škádlili a Jasper čekal na Alice, než přijde shora. A když myslím, že Esmé „dělala večeři", zrovna se oblékala na lov. Všichni jsme nakonec čekali jen na Alice, která pořád nepřicházela.

„Alice?“ povzdechl si Jasper. „Jdeš?“
„Už jsem skoro hotová,“ zazpívala odněkud z patra.
„No výborně, neumíš si tu ženskou zkrotit?“ ušklíbl se Emmett, Jasper raději neodpovídal.

Nakonec běžela k nám, na sobě měla až moc přepychové šaty a měla dokonce udělaný účes. Taková holt Alice byla, i na lov se musela vymódit jako na přehlídku, ale to už teď nikdo neřešil. Nesla ještě vázu s květinami, byla ostře fialová a ubytovávala v sobě sněhové orchideje.

„Nemusí to u nás vypadat jako v hrobce. Občas nějaká kytka neuškodí,“ nadhazovala, když viděla naše znuděné obličeje, které čekali na odchod.

Líbezně se vydala ke stolečku, na který často kladla různá harampádí, kterým říkala starožitnosti a klenoty umění, ale v půlce cesty se zastavila. Pohlédla na orchidej a pak prudce před sebe. Bez jediné poraněné molekuly vzduchu jím proletěla nachově purpurová váza a s roztříštěnou konstrukcí přistála na podlaze. Roztřepotala se na tisíce dílků v jediném zlomku sekundy. Alice pořád jen stála jako opařená a mlčela jako ryba. Všichni jsme ji se strachem, ale i jemným zájmem pozorovali a čekali, co se bude dít dál. A pak ztratila svou líbeznou rovnováhu a ladností pecky spadla na zadek. Chtěl jsem se dostat do její mysli a přečíst si vše, nebo alespoň kapku z toho, co spatřila, ale její mysl byla jakoby uzamčená.

„Alice, no tak. Co jsi viděla?“ strachoval se Jasper, který ji okamžitě podepíral svou mramorovou paží.
„Něco s Volturiovými?“ optal jsem se opatrně.
„Ne, s Volturiovými ne,“ vydechla na konec. „Ale někdo nám vymýšlí život,“ dodala s nevinným pohledem. A až teď jsem uviděl tu hrůznou skutečnost. Ale Alice mě předběhla s vysvětlováním.
„Nemohli jsme to tušit, ale začalo to příchodem Belly. Nešlo to zastavit.“
„Ale proč jsi to neviděla už dřív?“ zhrozil jsem se.
„Dřív to neexistovalo. Nás osud, naše budoucnost se teprve psala.“
„Co se děje, o čem to mluvíte?“ přidal se do toho Carlisle.
„Všechno, co jsme udělali, si přála ona. Ovládá nás jako loutky. Co napíše, to uděláme.“
„Pořád nechápu,“ podotkla Rose.
„Jistá žena jménem Stephenie Meyerová o nás píše knihu.“
„Stmívání,“ dodal jsem i název našich životů.


 Příjemné čtení - Johnna and LuciaCullen2


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek The Book of Life - 1. kapitola:

 1
7. helou
16.03.2014 [18:32]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

03.03.2014 [18:45]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17.02.2014 [21:18]

Irtemed Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16.02.2014 [17:53]

Agule99Boží, boží, boží! Emoticon Nevím co jinýho na to říct, a chci okamžitě další (v mém případě 4. kapču Emoticon Emoticon).
Píšete skvěle Emoticon!
*A.99*

15.02.2014 [22:04]

Rena16 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15.02.2014 [20:05]

Mispoolhustý Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15.02.2014 [19:53]

Kate3Zajímavý začátek! Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!