Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction parodie » O veliké řepě, ale jinak

O veliké řepě, ale jinakTakže, kecala jsem se SarkouS a při tom povídání mě napadla tahle parodie. Takže ji věnuju právě jí.
A o čem vlastně je? Bella dostane hlad. A potřebuje něco přinést ze zahrádky. Ale hodně věcí se zvrtne.
Přeji příjemné počtení. blotik

O veliké řepě, ale jinak

Byl krásný slunečný den. Sobota. Všichni upíři v domě se nudili a Bella ležela na pohovce s Edwardem a vzájemně se dívali do očí. I přes tu nudu panovala příjemná nálada.

Najednou Belle zakručelo v břiše. Jenom se za něho chytla a zčervenala. Ihned na to už začala vymýšlet plán na jídlo, které si udělá. Projížděla v hlavě všechny recepty, které by jí mohly chutnat. Některé zaškrtla proto, že jí jednoduše nechutnaly nebo je jedla nedávno. Jiné byly moc náročné na přípravu, nebo by zase dlouho trvaly a na některé prostě neměla suroviny. Nakonec si vzpomněla na jeden, který neměla dlouho, ani si nepamatovala, kdy naposledy. Milovala toto jídlo a navíc většina surovin byla v ledničce nebo ve spíži. Jedna jediná, nejdůležitější, však rostla na zahradě. To by se muselo přinést, ale pokud je v domě tolik upírů, jeden určitě bude tak ochotný a přinese jí to. S jeho rychlostí to bude hned.

„Edwarde, mám hlad,“ oznámila mu.

„Jasně, lásko. A co by sis dala?“ začal na ni mluvit příjemným hlasem, až se Bella rozplývala.

„Já, přemejšlela jsem nad…“ a začala mu vyprávět, co by si dala. „… ale to by mi někdo musel donést ze Esméiny zahrádky.“

„Carlisle, slyšels ne? Doneseš to prosím?“ zavolal do domu.

„Jasně, jdu na to,“ usmál se Carlisle hrdinsky. Urovnal si rukávy na svém pracovním plášti, právě totiž něco kutil ve své pracovně, a vydal se pomalým krokem ven.

Bella vstala a došla k prosklené zdi, která vedla směrem na zahradu. Ještě otevřela to menší okno vedle.

Pozorovala už dlouho zahradu a podupávala nervózně nohou. Je to přece upír, měl by tam být hned. Takhle si to teda rozhodně nepředstavovala. Myslela, že tam zaběhne a do vteřiny bude zpátky. Ale jemu to trvalo nejméně minutu. A to ještě ani nebyl na zahradě.

Úlevně vydechla, jakmile uviděla zlatou hlavu pohybovat se po zahradě. Carlisle se sehnul a chvíli si to prohlížel. Pootevřeným oknem slyšela, co povídal.

„Sakra, ne, ono mi to připomíná krev. Musím na lov.“ Carlisle utekl do lesa. Bella jenom valila oči a nechala otevřenou pusu. Jakmile si všimla svého odrazu na skle, lekla se a uskočila. Takový zjev teda dlouho neviděla. Co jí to Edward udělal s vlasy? Vypadala, jako by dostala elektrický šok. Vlasy zašmodrchané a čouhající do všech stran. Chytla se za srdce a pomalu se vydýchávala. Uhladila si vlasy a otočila se na Edwarda.

„Ale já to vážně chci,“ zaprosila.

„Esmé,“ zavolal znovu Edwad.

„Ano, miláčci?“

„Mohla bys to přinést. Carlisle z nepochopitelných důvodů selhal,“ vysvětlil Edward.

Esmé jenom přikývla a běžela na zahradu. Bella si oddechla. Konečně známka, že je to upír. Už si začínala myslet, že jediná rychlá je tady ona.

„Fuj, to se vůbec nehodí do domu. Tak tohle tam rozhodně dobrovolně nepřinesu. Nehodí se to ani tvarem ani barvou,“ odfrkla si Esmé a stála nad tím a měřila si to divným pohledem.

Edward zavolal Rose. Ta došla venku a ušklíbla se nad tím.

„Je to v hlíně. Teď jsem si udělala novou manikúru. Sluníčka. Ani za nic do toho nesáhnu. A už vůbec ne kvůli ní.“

Edward zavolal Emmetta. Ten se silácky usmál a běžel do zahrady. Jen co uviděl výrazy Esmé a Rose, začal se válet smíchem po zemi. Nemohl přestat.

Bella s Edwardem si jenom povzdechli. Zavolali teda Alice.

Jenže ta taky pohořel. Začala si to měřit svým zkušeným pohledem. Edward se vedle Belly začal válet po zemi.

„Co se děje?“ divila se Bella.

„Představuje si, jak to oblékne. Že prý to nemá žádný vkus.“

Bella jenom zakroutila hlavou a jeden koutek jí cukal nahoru.

„Ale já mám vážně hlad. Copak nejste schopní to za vteřinu donést?“ stěžovala si.

„Jaspere!“ zakřičel jako poslední možnost Edward.

Jasper si ale nevedl o nic lépe než ostatní. Emmett se mezitím raději odešel smát do lesa, aby nevyrušil všechny baráky v okolí pěti kilometrů.

Jasper tam napochodoval a zavolal: „Pozor!“ Všichni se postavili do latě. Alice, Rose i Esmé.

„Vojíne, copak vy jste neslyšel?“ zeptal se toho. „Řekl jsem pozor!“ křičel velitelským hlasem.

Edward jenom zakroutil hlavou a šel Jaspera a zbytek jeho „čety“ uklidnit do lesa. Bella se jenom chytla za hlavu a zaskučela. Nechápala celou tuhle situaci. A to si myslela, že to bude příjemné, slunečné a pohodové odpoledne. A kdyby jí někdo ještě před půl hodinou řekl, co se stále, vysmála by se mu do obličeje a řekla, že je dobrý srandista. Že by to mohl zkusit v cirkuse. Teď by se mu akorát podívala do očí a řekla, ať jí to už nepřipomíná. Potom se šla obléknout. Bude to rozhodně rychlejší, než tam posílat dalšího upíra. A vlastně už žádného neměla v zásobě. A i kdyby, obávala se, že by se z dalšího takového výstupu zhroutila bezmocí.

Bella dupala naštvaně po schodech a cestou si šeptala. „Všichni jsou neschopní. A potom, že upíři jsou dokonalí. Všichni neschopní. Musím si všechno zařídit sama.“

Obula si boty a vyšla na zahradu.

„Sakra, zatracení upíři. Ani blbou ředkvičku nedokážou vytáhnout ze země. A potom, že mají nadlidskou sílu a všechno zvládnou. Mám se vůbec stát upírkou, abych takhle zblbla?“ mumlala si stále a vytahovala ředkvičku ze země. A potom další a další.

Takže ještě jednou děkuju SarceS za nápad, který mi vnukla. Caius, bohužel, už nejsi jediná múza.

A děkuju všem, kteří tohle okomentovali víc, než jenom smajlíkem, i těm, kteří to vůbec okomentovali.

blotikSdílet Sdílet

Diskuse pro článek O veliké řepě, ale jinak:

 1
7. sarakroupová
30.07.2013 [18:05]

ahoj bello

6. sarakroupová
30.07.2013 [18:04]

ahoj bello Emoticon

22.11.2012 [19:04]

Agule99Paráda Emoticon Emoticon Kvůli kašli a škrábání se moc nemůžu smát, ale to mi nepřekáželo v tom, se smát aspoň v duchu Emoticon Emoticon Fakt úžasný, bomba, moc se ti to povedlo! Tleskám! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. Viki
22.11.2012 [18:53]

Emoticon

30.09.2012 [17:32]

BarbRossiniDobré Emoticon

04.12.2011 [19:41]

AddyCullenZabitééé... Emoticon Emoticon Emoticon

14.06.2011 [19:41]

MissyCullenTralala: Až vymyslíš něco,co bude aspoň ze čtvrtiny tak vtipný, tak se ozývej a kritizuj. Jinak skvělý článek,to s tím vojínem mě fakt dostalo... :)

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!