Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Půlnoc v nedohlednu

Půlnoc v nedohlednuDívala jsem se na fyzikální film. Byl o zániku planety. Země se začala vinou slunce oteplovat.

Pohled Belly.

Vše se dozvíte v povídce.

Původně to mělo být drabble, ale nevyšlo to...

P.S.: Je to rozděleno do těch částí, jako to mělo být v drabblu...

Hezké počteníčko...

AVC

Slunce bylo tak blízko… blízko země. Uběhlo něco kolem milionu let od mé přeměny. A svět se od základu změnil. Lidé i zvířata vymřeli… Rostliny už nerostou. Kyslík? Je ho málo a je špatný… Svět zaniká a to jen díky slunci.

Už roky a roky nás spaluje, ne žár slunce, ale oheň v našich krcích. Co pít? Zvířata vymřela… Stejně tak lidé. Zůstali jsme jen my. Upíři.

Ale ani my tu nebudeme věčně… Bůh ví, co se s námi stane, pokud nedostaneme krev. Což nedostaneme. Vše vymřelo. Žijeme - pokud se tomu dá říkat život - jen my. Upíři spalováni žízní. Bez krve.

 


Slunce je jak nadosah mé dlaně. Jak kdybych ho mohla vzít do ruky. Pořád se zvětšuje… Je čím dál větší. Nakonec zemi pohltí. Už není ani voda ani život. Jsme tu jen my. Upíři.

Takhle nemůžeme žít věčně! Nakonec se něco stane! Vím to. Nezáleží na tom, jestli vyschla voda… my ji nepotřebujeme. Nezáleží na tom, že uschly rostliny… my moc dýchat nemusíme.

Ale vlastně na tom záleží… Bez vody a kyslíku není život… Kam ten svět doplul…

Ještě že se toho Charlie nedožil. Jak by mohl, vždyť byl člověk.

Ani Jacob nepřežil. Ach, Jaku… Máš štěstí, že jsi mrtvý…Když jsem byla malá a byla jsem člověk, diskutovali jsme ve škole, jestli by bylo lepší do budoucna oteplení nebo ochlazení. Já řekla ochlazení a měla jsem pravdu.

Kdyby se ochladilo a vše v ledu zamrzlo… zůstal by život v ledu. A až by to za několik milionů let roztálo, byl by život dál možný, ale takto?

Teď vše zanikne. Vše zahyne. Ani my upíři tu jistě dlouho nebudeme. Sice necítíme vedro, ale přesto! Led by byl lepší! Proč ten svět vlastně musel skončit takto? Mohli si za to lidi? Ano mohli! Těmi svými chemikáliemi a vším zničili i sebe.


Dívala jsem se na tu spoušť přede mnou. Vraky lodí na vyschlém moři… Tvořící se pouště…

„O tomhle jsme se jednou učili…“ zašeptal za mnou Edward, který právě přišel. Otočila jsem se na něj. V ohromném světle a záři slunce se blyštil tak, že to ani nejde popsat.

„Cože?“ zeptala jsem se nechápavě.

„O tom, co se děje,“ vysvětloval. „A až voda vyschne a bude stoupat nahoru, oddělí se molekuly vody od kyslíku. Voda bude stoupat dál, ale kyslík zůstane zde… A svět shoří. My také…“ Zakončil posmutněle. Při té představě jsem se otřásla.

„Proč se to muselo stát?“ povzdychla jsem si. „Chtěli jsme věčnost a místo toho nám hrozí upálení sluncem…“

Plakala bych, ale já jsem nemohla…

„Pššt,“ zašeptal jemně a objal svým zářícím tělem to mé, které taktéž zářilo. Byli jsme dva zářící upíři v poušti. Tam kde bývával život a moře… Bývával… už není…

Byli jsme dva zářící upíři se žhnoucími krky. Byli jsme dva milující se s černýma očima.

Jak je vlastně možné, že jsme bez potravy přežili? Na to už mi nikdy nikdo neodpoví. Za chvíli bude mrtvá celá má rodina

Měli bychom se připravit. Připravit se na žár a oheň. Připravit se na smrt.

 
Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Půlnoc v nedohlednu:

 1
1. Barcza
19.07.2011 [12:51]

Moc krásný.. A k zamyšlení..

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!