Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Poslední rozhovor


Poslední rozhovorJednou jsem takhle na překladači zkoušela své schopnosti a obohacovala si slovní zásobu... Když jsem se pak podívala na „dílo”, které vzniklo, něco mě napadlo. Možná poprosila Edwardova matka o záchranu syna jednou větou, možná ale vedla celý rozhovor. Pokusila jsem se takový rozhovor sepsat a je jen na vás posoudit, jestli se povedl. Příjemné čtení. :)

EDIT: Článok neprešiel korekciou gramatiky!

 

„Prosím, zachraňte mého syna,” zašeptala jsem směrem k blonďatému doktorovi. Byla jsem již tak znavena, že bylo těžké vypustit z úst těch pár slov, a tak jsem měla neskutečnou radost, že se mi to povedlo. 

Oslovený se otočil čelem ke mně a upřel na mne svůj smutný, zlatý pohled. 

Před časem bych se možná pozastavila nad jeho krásným vzhledem a pokusila se upoutat jeho pozornost, ale dnes jsem byla šťastně vdaná a navíc příliš nemocná, než abych se na něco tak namáhavého zmohla. 

„Je mi líto, madam, ale není nic, co bych pro vaše syna již mohl udělat... Mí kolegové udělali vše, co bylo v jejich silách, a já nemohu udělat více. Je mi líto, že vám to musím říct, ale váš syn je prostě příliš slabý na boj s nemocí. Už pro něj nezbyla žádná naděje,” povzdechl si a pohled stočil na mého chlapečka, který ležel o lůžko vedle. Ještě včera jsem seděla vedle něj, hladila ho po vlasech a sama ho krmila, bohužel dnes se o to musela postarat sestřička. Ani já jsem nemohla vydržet věčně. 

„Nechci být nevděčná, doktore, přeci jen jste pomohl mému manželovi k příjemnějšímu odchodu na onen svět, ale nyní musím prohlásit, že jste lhář. Víte lépe než já sama, že můj syn ještě naději má,” zašeptala jsem a rozkašlala se. Bylo to příliš mnoho slov... 

Doktor na mě zaraženě pohlédl. 

„Co tím myslíte?” 

„Snažím se vám sdělit, že vím, že existuje ještě jedna věc, kterou byste mohl pro mého syna udělat.”

„Paní Masenová, ale to přeci...”

„Žádné ale!” umlčela jsem ho rázně, konečně jsem se zmohla na něco víc, než jen šeptání. „Jestli Edward zemře, věřte mi, že si to budete navždycky dávat za vinu. Pokud ale zůstane naživu, přísahám, že pro vás udělá cokoliv. Sama bych pro vás udělala cokoliv, bohužel... Jak vidíte, dlouho už tu nebudu.” 

„Takže vy víte...” soukal ze sebe, stále zaražen. 

„Ano, já vím. A taky vím, že on je velmi nemocný a potřebuje pomoc. Jakoukoliv pomoc. Momentálně nemám mnoho možností a vy jste má jediná naděje, že můj jediný syn, má vlastní krev, bude žít. Tak prosím.” 

Bože, dej mi ještě chvíli, dovolil mi zajistit Edwardovi život, pomyslela jsem si, neboť jsem pociťovala, jak jsem s každým slovem slabší a slabší... Všechno bylo tak... tak namáhavé. Znovu jsem se rozkašlala. 

„Chápete ale, že nejsem dobrý, ehm, člověk, že? A budu muset pro záchranu vašeho syna udělat věc, která bude - řekněme - nepěkná a nepříjemná. Je vám to všechno jasné?” 

„Ano, ano, ano! Prosím, nesmíte ztrácet čas, pospěšte si! Nechci, abyste si to ještě rozmyslel...” 

Zdá se mi to, anebo všechno zázrakem ztratilo na váze? 

„Jistě.” 

„A doktore?” oslovila jsem ho naposledy. 

„Ano, madam?” 

„Děkuji.” 

A s tímto slovem jsem zavřela oči, nebylo v mých silách udržet víčka nahoře. Už... Už to nešlo dál a věčný spánek byl po dlouhé bolesti tak lákavý. Nemohla jsem odolat. Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Poslední rozhovor:

 1 2   Další »
13. Bella
10.04.2015 [15:12]

moc hezké Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12. Tygřík028
07.12.2014 [16:54]

hustýýýýýýýýýýýý klaním se Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

06.12.2014 [12:28]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. Pajushka
29.11.2014 [20:32]

páááni dokonalost

9. :D
23.11.2014 [15:12]

Wow, skvělá povídka, opravdu Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. BabčaS.
16.11.2014 [23:24]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16.11.2014 [10:46]

KateDenali11Strašně moc vám děkuji za komentáře. Emoticon Opravdu jsem nečekala, že se to bude tak líbit. Emoticon

6. emam
15.11.2014 [20:57]

emamTéma povídky mě velice překvapilo a o to víc její zpracování. Jak to mohla vědět? Emoticon
Emoticon

15.11.2014 [20:51]

Kate3Ou! Emoticon Tak to bylo... naprosto... dokonalé! Emoticon Emoticon Úžasně napsané a příběh, ač popisuje kratší časový úsek, mě naprosto dostal! Emoticon Emoticon Velmi reálné a opravdu to takhle nějak mohlo být. Emoticon Děkuji! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15.11.2014 [20:41]

SusannaMartinkrásne..aj ja som nad týmto rozhovorom už pár krát premýšlala...keď som čítala nov.. Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!