Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Náhoda je blbec

Náhoda je blbec Opravdu hodně lidí jí trpí a výjimkou není Bella. S obezitou se nedá tak snadno bojovat, ale když se najde někdo, kdo vám dá alespoň špetku naděje, tak jde vše lépe.

Jako každé ráno jsem to zopakovala a jako každé ráno jsem se zklamaně svezla na zem. Proč já?

„Bello! Už vylez! Nebo přijdu pozdě do práce!“ hulákal na mě Charlie, můj otec.

S nechutí jsem odvrátila hlavu od váhy a otevřela dveře.

„No, to je dost,“ řekl a snažil se protlačit dveřmi. „Měla bys se sebou něco dělat.“ Znechuceně se na mě koukal. Kdy se to vlastně stalo? Kdy se z mého milujícího otce stal otec, který se na mě kouká znechuceně a stydí se za mě?

Se sklopenou hlavou jsem šla do kuchyně. Snídaně je nejdůležitější jídlo za den. S úsměvem na rtech jsem otevřela lednici a čekal mě šok. Skoro nic tam nebylo… Odtučněné mléko, nízkotučný tvaroh, jogurty bez tuku. Co to má být?

„Na,“ vyrušil mě Charlie. V ruce držel jablko, které mi s úsměvem podával. „Dnes je sobota. Nechceš si jít třeba zaběhat?“ řekl, povzbudivě se usmál a cpal mi do ruky jablko. Toto má být pořádná snídaně? Běhat? To nestačí tělocvik ve škole? Kdy konečně pochopí, že nejsem pohybově nadaná? Proč mě můj táta nemůže mít rád takovou, jakou jsem? To jsem opravdu tak nechutná?

Počkala jsem, až ten muž v policejní uniformě, co si říká můj táta, odejde. Hned jsem si vyhrnula tričko a přešla k zrcadlu. Přede mnou stála malá dívka s nadváhou. Koukala jsem se do její baculaté tváře a vyhaslých očí plných smutku a bezmoci. Přiložila jsem ruku na břicho. Bylo mi ze sebe zle. Opravdu bych měla se sebou něco dělat. Už jenom kvůli tomu, abych se vyhnula těm odporným přezdívkám a posměchu ve škole. Aby se za mě nemusel vlastní táta stydět. Abych nemusela každé ráno brečet nad váhou…

Vyšla jsem schody do patra a zalezla k sobě do pokoje. Jako hromádka neštěstí jsem seděla na posteli a hypnotizovala skříň. Mám poslechnout Charlieho a jít běhat? Jenže je tu jeden problém a tím jsem já. Mně se nechce. Čím bych si pomohla? Vždyť stejně tím, že si jednou zaběhám, nic nezměním. Musela bych běhat a cvičit pravidelně. Nad tou myšlenkou jsem se oklepala.

Raději jsem si vzala knížku. Však jsem se nedostala ani k prvnímu řádku. Proč každý autor musí psát o lásce? Po tváři mi stekla jedna osamocená slza. Osamocená - jako já. Vztekle jsem hodila knihu do rohu místnosti. Svižnějším krokem jsem se vydala ke skříni a vytáhla novou teplákovku, kterou jsem dostala minulý týden. K ní jsem dostala i krásnou mikinu, ale tu Charlie koupil o číslo menší… Prý motivace. Pche!

Pracně jsem se do ní nasoukala a vydala se dolů. Popadla jsem láhev s vodou, u dveří si nazula kecky a odhodlaně vyběhla do parku, který je kousek od našeho domu.

Když jsem doklusala k hlavní bráně, tak jsem se zastavila. Vyděšeně jsem se koukala, jestli tu není někdo známý. Když jsem nikoho neviděla, rychle jsem se napila vody a rozeběhla se.

Běžela jsem svižnějším tempem. Raději jsem se nekoukala, kdo dostal stejný nápad, anebo si prostě vyrazil na procházku, piknik nebo rande.

„Pozor kluci! Něco se na nás valí!“ uslyšela jsem zakřičet nějakého kluka. Věděla jsem, že ta poznámka patřila mně. I když jsem na ně zvyklá, tak mě přesto štípaly slzy do očí, ale udržela jsem je. Lehce jsem zvedla hlavu, abych se podívala, kdo to zakřičel.

Naproti mně šla parta kluků v čele s Mikem Newtonem. To mě mohlo napadnout. Od něj slýchávám urážky každý den. Znechuceně jsem odvrátila pohled a pokračovala v cestě. Čím blíž jsem se k nim blížila, tím víc jsem přidávala do kroku. Bylo mi jedno, že už jsem nemohla. Bylo mi jedno, že moje srdce bilo jako na poplach. Raději někde za rohem sebou plácnu do křoví, než být další chvilku v jejich přítomnosti.

„Utíkej, utíkej!“ pochechtával se jeden z party.

„Koukejte! Už nemůže!“ smál se další, ale toho jsem poznávala. Jmenoval se Tayler, a je to nejlepší kamarád Mika.

Přidala jsem, co nejvíc jsem mohla. Rychle jsem zaběhla za roh a plácla sebou do trávy.

„Do pytle! Už nikdy!“ Zhluboka jsem dýchala a snažila se uklidnit své srdce. Bušilo jako o závod. Rychle jsem otevřela láhev s vodou a napila se. Moc to nepomohlo… Lehla jsem si do trávy, zavřela oči a pokoušela se pravidelně dýchat.

„Slečno?“ uslyšela jsem. No bezva… Nějaký frajírek tu začne balit nějakou slečnu. V pohodě! Já tu jenom ležím. Ignorovala jsem to a dál se spokojeně vydýchávala.

„Slečno? Jste v pořádku? Nepotřebujete pomoct?“ řekl znovu, ale tentokrát mě někdo chytil za zápěstí. Okamžitě jsem otevřela oči a ucukla s rukou. Srdce si znovu dávalo závod, ale neřešila jsem to. Vedle mě klečel Bůh. Hlavu mu zdobily bronzové, lehce rozcuchané vlasy. Byl opravdu bledý, rty zkřivené do úsměvu a hypnotizoval mě svýma medovýma a tolik hřejivýma očima. Byly natolik krásné, že jsem se nezmohla na slovo a pouze koukala na tu nádheru. Jakmile si všiml mých lehce pootevřených úst, tak mu zacukaly koutky směrem nahoru.

Smutně jsem si povzdychla a odvrátila hlavu. To jsem opravdu každému pro smích? Všude píšou, že na každého čeká láska, ale to jsou jenom kecy!

„Jsem v pohodě!“ odsekla jsem a vydala se hezky po svých, daleko od toho Boha. Když si představím, že jsem před ním ležela jako nějaký kus šutru a on si mě všimnul? I když jsem nejspíš byla slušně daleko od místa „činu“, tak jsem cítila, jak se mi hrne krev do tváří. Štěstí, že už není poblíž.

„Počkej!“ uslyšela jsem z dálky. Srdce se mi opět rozbušilo. Ten hlas… Ne! To mi snad někdo dělá naschvál! Nenápadně jsem přidala do kroku a poté se rozeběhla. I když vypadal, že je ve slušné kondici, tak by mě nemusel dohonit. Mohl by se na to vykašlat a nechat mě…

„Asi jsi mě neslyšela,“ ozvalo se vedle mě.

„Asi ne?“ zeptala jsem se nervózně a zpomalila. Přizpůsobil se mému tempu a podal mi láhev s vodou.

„Něco jsi tam zapomněla,“ mrkl na mě. „Mimochodem. Já jsem Edward,“ řekl a natáhl ke mně ruku.

Mám ji přijmout a představit se? Ale proč by se chtěl někdo jako on se mnou bavit? Co z toho bude mít? Nebo já? Určitě je to další kluk, co mě chce opět ponížit před ostatními. Nenaletím mu! Copak toho ponižování nebylo dost?!

Pouze jsem si vzala láhev a s tichým díky pokračovala v cestě.

„Udělal jsem něco špatně?“ zeptal se opatrně. Překvapeně jsem se podívala do jeho tváře.

„To si opravdu myslíš, že jsem taková naivka? Že ti padnu kolem krku a ty mě při první příležitosti zesměšníš před svými kamarády?! Zapomeň! O to nestojím!“ Samotnou mě překvapilo, jakým tónem ze mě vylezla poslední věta. Slyšela jsem v ní zklamání a smutek.

„Takhle jsem to nemyslel,“ bránil se, „jen jsem tě chtěl někam pozvat?“

Zaraženě jsem se zastavila. To myslel vážně nebo si až teď ze mě začal utahovat?

„Co? Podíval ses někdy do zrcadla? Proč by kluk jako ty, měl zájem o tlustou holku, jako já?“ nechápala jsem.

„Jsi hezká,“ sklonil hlavu, jakoby řekl něco, co neměl. Co mu mám na to říct? Vyrazil mi dech…

„Bella,“ šeptla jsem.

„Co?“ nechápal. Koukal se mi zmateně do očí.

„Jmenuji se Bella,“ zopakovala jsem. Sledovala jsem, jak se do jeho očí vkrádal život. Pohrávala v nich radost, štěstí a něco, co jsem nedokázala rozpoznat.

„Půjdeš teda?“ zeptal se s radostí v hlase. Vypadal úplně jinak, než před pár minutami. Už nebyl ustaraný kluk s obavami v očích.

„Asi… Asi ano,“ vykoktala jsem.

„Co takhle zítra? Tady v parku ve tři?“ Jeho optimismus a radost se přesunuly na mě a já souhlasila. Doufejme, že se nenaplní mé obavy a vše dopadne dobře…

 

ShrnutíTuto kapitolu bych chtěla věnovat ScarlettCullen a všem holkám, co trpí nadváhou.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Náhoda je blbec :

 1 2 3   Další »
02.11.2011 [20:19]

teresaterka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon ....pokračování...a nebo aspoň konec jak to mezi nima dopadlo..... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

21.10.2011 [16:53]

Greenieou, krása! Emoticon Doufám, že bude nějaký pokráčko, protože se mi to nehorázně líbí. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

21. Kika57
16.09.2011 [11:51]

Kika57Bubulienka: Jsi zlatíčko. Ten tvůj komentář je naprosto perfektní! Emoticon Musím přiznat, že když jsem si četla tu tvojí první větu (No ty vole...), tak jsem taky dostala záchvat smíchu Emoticon Emoticon Strašně moc ti děkuji!

KatarinaCullen: Jsi opravdu moc hodná. Pokračování asi nebude, protože nevím, o čem by to mělo být. Emoticon Moc ti děkuji za komentář.

HorsiQ: Ty jsi fakt praštěná Emoticon Promyšlený to fakt nebylo, ale jsem ráda, že se ti to líbilo. Sice nechápu, co se ti na Charliem líbilo, ale neva Emoticon I tobě děkuji.

BellaSwan1992: Jej Emoticon Vážím si toho, že se ti to líbilo. Že se ti líbí můj styl psaní. Emoticon Mockrát děkuji. Emoticon

KacenQaCullen: Tobě děkuji hlavně za upřímnost. Dnes už tolik autorek není. Emoticon Jsem ráda, že někdo jako ty si něco ode mě přečetl a hlavně, že se to líbí. Moc ti děkuji za komentář! Emoticon

16.09.2011 [7:29]

KacenQaCullenJá sama mám nadváhu a musím říct, že Bellu plně chápu. Sice nemám takovéh otce - a ani bych nechtěla -, ale chápu ji v tom, jak se cítí. Jak na ni ostatní koukají a co si o ní myslí. Emoticon Není to lehké a málokdo chápe, že krása není jen v postavě, ale hlavně v tom, jak se dotyčný chová, jaký je v nitru a jak dokáže toho druhého podržet. Jsem ráda, žes napsala něco takového, opravdu jsem se do její role mohla vcítit.
Toť k nápadu, teď zpracování.

Už od začátku mi bylo jasné, že to takto skončí, anebo alespoň podobně. Je mi jasné, že Edward je ten "princ na blém koni", ale když už bychom to měli bárt v reálu, tak kde je spravedlivost, že? Emoticon Zpracování bylo slušné, i když mi sem tam to slovíčko drhlo. Nechci to nakřnout jako kritiku, to vůbec, ale v určitých pasážích mi to vadilo. I ten fakt, že by Charlie odsoudil Bellu, no, dejme tomu.

A ta partička kluků v parku? Tus vystihla přesně. Jen kdyby měla ostřejší jazyk, tak by jim mohla oponovat se zdviženou hlavou. Myslím, že povídka nakonec splnila svůj účel a já musím podotknout, že se povedla. Není to sice nejlepší z tvé dílničky - něco už jsem četla -, ale je to vcelku slušná jednorázovka. Emoticon Emoticon Rozhodně máš ode mě plus za nápad, který se mě osobně týkal a jsem ráda, že v tom světě fantazie alespoň Bella našla někoho. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16.09.2011 [0:12]

BellaSwan1992Pááni! To bylo úžasné! Týjo. Nevím, co říct. Hrozně moc by bodlo pokračování, nechystáš se? Emoticon Emoticon Emoticon Vážně to bylo neskutečný! Hrozně moc se mi to líbilo. Bylo to krásné, skutečné, originální, skvělé, perfektní, úžasné...
Teda je mi Belly líto, ale věřím, že se díky Edwardovi hodí do formy. A bude to ta naše 55 kilová Bells. Emoticon A jak jsi to napsala? To bylo vážně hustokrutoperfektně super, chtěla bych tak umět psát. Ta povídka neměla chybu. Hrozně moc se ti to povedlo!
Bylo to takové reálné, možná až na toho Edwarda... Emoticon Nikdo tak dokonalý neexistuje.
Báááááječná povídka! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

18. HorsiQ
15.09.2011 [23:09]

HorsiQNáhoda je inteligent Emoticon
Jen si to vem... Kdyby neexistovala náhoda, neexistoval by svět, neexistoval by život, lidé, já, můj byt, Stephanie Meyerová, Stmívání, Stmívání film, tento web, tento článek, tento komentář Emoticon
Ano, já vim, trochu trhlé, ale to mě prostě tak napadlo Emoticon
Ne, tady ses opravdu překonala... Teda, za těch posledních pár měsíců od tebe nic nečtu (promiň Emoticon ) ale musím uznat, že jsi se ve psaní o hodně zlepšíla. Emoticon Mělo to fakt hloubku, skvělej děj, skvělé promyšlení... Postavy měli výrazný charakter a příběh byl krásně promyšlený. Nejvíce mě šokoval Charlie... Ale popravdě jsem si ho v této jednorázovce oblíbila snad nejvíc, protože Charlieho jen málokdo mění z jeho "klasické" podoby a tys to udělala a bylo to úžasná Emoticon No, omlouvám se za tak krátký koment, ale su už unavená a bolí mě ruka, tak pa Emoticon

15.09.2011 [22:25]

JoheeeCullenMami, nemáš zač, je zasloužená. Emoticon Emoticon A dobrou noc! Emoticon

15.09.2011 [22:01]

KatarinaCullenNe teda Emoticon To bolo perfektné Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Áno aj Bella by mohla mať takýto problém prečo aj nie? Skvelý nápad Emoticon Emoticon Len bolo trochu divné že sa za ňu Charlie hanbil Emoticon Emoticon Ne to teda od neho vôbec nebolo pekné. Bella spravila rozhodne dobre, keď si išla zabehať. Emoticon Stretla Edwarda Emoticon Emoticon Emoticon Ale to ako ju Mike a ostatný urážali no to bolo... Emoticon Emoticon Našťastie prišiel zamilovaný Edward, ktorý nehľadí na zovňajšok Emoticon Emoticon Emoticon Sprav prosím pokračovanie Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Bolo to perfektné Emoticon Emoticon Emoticon Som strašne zvedavá ako by to pokračovalo Emoticon Prosím, prosím pokračovanie Emoticon Emoticon

15.09.2011 [21:51]

BubulienkaNo ty vole... Emoticon To bolo perfektné! Charlieho správanie bolo dosť čudné a takisto zlé voči Belle. Tie tvoje hlášky! Si zabila, že "niečo sa na nás valí" alebo že " vedľa mňa kľačal Boh". To som už ležala pod stolom. Emoticon Úplne perfektne napísané.
Bellu mi bolo ľúto, ale aj som sa desne smiala... Mne to smutné neprišlo. Ľudia sa predsa dokážu zmeniť a v tejto dobe to tak je. Ja si napríklad držím svoju postavu, ktorá mi vyhovuje, ale to ťa asi nezaujíma. Emoticon
Nápad bol originálny, spracovanie krásne a tvoje hlášky to riadne spestrili. Píšeš skvelo a krásne opisuješ dej. Úplne skvelá poviedka! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14. Kika57
15.09.2011 [21:44]

Kika57Kajko, Joheee... Jste opravdu super! Ty vaše komentáře mě opravdu dostaly! Emoticon Emoticon Moc vám děkuji za chválu. Emoticon Emoticon

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!