Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Alice's house

Alice's houseAlice a Jasper. Perfektný pár, ale čo ak sa niekedy pohádajú? Kvôli úplnej banalite. Dokážu opäť urovnať svoj večný vzťah? Pekné čítanie, AlenaCullen.

„Jasper, nie. Esme tento dom zrekonštruovala pre mňa. No dobre, pre nás, ale zariadim si ho podľa seba,“ povedala som Jasperovi trochu nahnevaná.

„Alice, ale ja ti nevravím, že si ho nemôžeš zariadiť podľa seba. Ja len, že musí byť všetko ružové?“ povedal mi trochu smutný a nahnevaný.

„V našom dome nemám nič ružové - okrem svojej izby, lebo Esme by mi to nedovolila. Tu budem mať všetko ružové. Dom bude aj z vonku, aj z vnútra ružový. A to nehovorím o kuchyni, kúpeľni, mojej izbe, šatníku a chcem si celý šatník vymeniť a mať iba ružové šaty, nech ladím k domu,“  oznámila som mu celá šťastná a pri tom som si radostne poskakovala a tlieskala rukami.

„Alice, ale ty tu budeš tráviť všetok čas a nebudeš vôbec doma.“

„Ale preto nám ten dom Esme zrekonštruovala, aby sme bývali tu a nie tam s nimi. Teraz tam býva Rose a Emm, Bella a Edward s Nessie, Esme a Carlisle a ja som už Nessie sľúbila, že jej nechám našu izbu, keď nám Esme zrekonštruuje dom,“ povedala som a pri tom som začala maľovať našu izbu.

„Alice, ale ja tu bývať nebudem, ak to tu má byť celé ružové,“ povedal mi už naozaj naštvaný.

„To nemyslíš vážne, Jasper?“ Prestala som maľovať. Nemôžem tomu uveriť. Jasper so mnou nechce bývať iba pre to, že budeme mať celý dom ružový? Jasné, možno som to trochu prehnala s tou ružovou, ale ja tú farbu zbožňujem a Esme mi nikdy nedovolí, keď sa niekam inam presťahujeme, aby som nejakú inú izbu, okrem svojej, vymaľovala na ružovo. Tak som to vyriešila tak, že som povedala Esme, nech mne a Jasperovi zrekonštruuje dom.

„Ale áno, myslím. Ja nemienim bývať v nejakej ružovej diere. Keď to tu zariadiš aspoň trochu podľa mňa, tak by ťa to zabilo? Myslím, že nie.“ Jasper sa otočil a bežal do domu, kde bývajú ostatní a ja som tam stála s otvorenými ústami a sledovala dvere, ktorými vybehol.

Uvedomila som si, že som nemala celý dom spraviť v ružovom štýle. Kvôli Jasperovi by som sa mohla obetovať a zariadili by sme náš dom spolu. Teraz musím ísť za ním a ospravedlniť sa mu.

Vybehla som z domu a bežala som cez les. Predo mnou bežali jelene, a tak som si dvoch ulovila a bežala som ďalej. Prišla som pred dom a v našej izbe sa nesvietilo. Vošla som do vnútra, ale Jasper v obývačke nebol.

„Kde ja Jasper?“ opýtala som sa Rosalie a Emmetta, ktorí sedeli na sedačke a hrali karty.

„Nešli ste do svojho domčeka, ktorý vám Esme zrekonštruovala?“ spýtal sa ma Emmett prekvapene.

„To áno, ale nejako sme sa pohádali a on odišiel,“ povedala som a Emmett vybuchol do smiechu. Rosalie ho začala napomínať, ale nezaberalo to.

„Emmett, ak okamžite neprestaneš, tak máš týždeň utrum. A ty vieš s čím,“ povedala Rose a Emmett okamžite stíchol. Rosalie sa postavila a prišla ku mne.

„Poď, pôjdeme sa prebehnúť po lese, či tam náhodou nebude. Emmett, ideš s nami?“ opýtala sa Rose. Emmett sa tiež postavil a išli sme ku dverám, keď Bella a Edward zišli dolu zo schodov.

„Čo sa deje?“ spýtala sa Bella a prišla ku nám.

„Alice nevie, kde je Jasper a... no pohádali sa a Alice sa mu chce ospravedlniť,“ povedal Edward Belle do ucha a obíjal ju.

„Ozaj, kde je Esme a Carlisle?“ opýtala som sa všetkých, keď sme vychádzali z domu

„Carlisleho zavolali do nemocnice a Esme išla na nejaké stretnutie s ministrom kvôli rekonštrukcii jeho sídla,“ odpovedal mi automaticky Edward.

„Tak fajn, rozdelíme sa,“ povedal Emmett „Bella a Edward pôjdu na východ, ja a Rose pôjdeme na západ a ty, Alice, choď na sever. Na juh by asi nešiel.“

„Emmett, nerob paniku!“ povedala Rose a všetci sa rozosmiali. Všetci sme sa rozbehli podľa Emmettovho rozdelenia. Bežala som už asi desať minút. Jasper sedel na veľkej skale.

„Jasper...?“ povedala som s trochou strachu.

„Jasper, prepáč, ja som nechcela... sľubujem, že ten dom nebude ružový. Zariadime ho spolu. Prosím, odpusť mi,“ povedala som, prišla som bližšie k nemu a sadla si.

„Ja sa na teba nehnevám, ale ja nemám ružovú rada tak, ako ty, a nemohol som sa ubrániť, keď si povedala, že bude celý ružový, tak ma to fakt naštvalo a musel som ísť preč,“ povedal mi a pritiahol si ma k sebe, aby ma mohol objať.

„Nebude ružový. Zariadime ho spolu a šatník si nezmením, ale pôjdeme nakupovať, hej?“ povedala som trochu neistým hlasom.

„Dobre. Zajtra dokončíme náš dom a pozajtra pôjdeme nakupovať,“ povedal Jasper a pobozkal ma.

„Takže sa už nehádate?“ Začula som Emmettov hlas a jeho smiech - ako obyčajne.

„Nie, Emmett. Už nie,“ zakričal mu Jasper a znova ma silno objal. Keď som sa znova obzrela, už tam neboli. My sme tam ešte chvíľu sedeli a rozprávali sa. Potom sme išli do nášho domčeka...Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Alice's house:

 1
5. pajinečka
26.09.2011 [17:10]

nádhera :)

21.09.2011 [8:03]

zuzinecckaa Emoticon Tak to je hustý, já růžovou teda moc nemusím, tak bych asi kohokoliv s takovým nápadem vyhodila, ale jak píše KatarinaCullen, v Alicině podání by to nemuselo být špatné... Ale zase si představuju, že je to ta příšerně sytá růžovoučká a přeplácaná a to bych teda nemohla.
Super, líbilo se mi to Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

20.09.2011 [22:34]

KatarinaCullenCelý dom ružový ?? Brrr, ale v podaní Alice by to mohlo byť, možno.... Emoticon Emoticon Emoticon strašne supe, podarilo sa ti to Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

20.09.2011 [21:26]

monacullen Emoticon Emoticon Emoticon

1. Nessienka admin
20.09.2011 [19:11]

NessienkaAhoj. V kapitole som ti opravila tieto chyby:

*Preklepy
*Čiarky
*I/Y v koncovkách prídavných mien
*S/Z
*Zdvojené medzery
*Je ružová, nie rúžová (to je po česky)
*Chybný slovosled
*Pred interpunkčnými znamienkami sa medzera nepíše!

Nabudúce dávaj väčší pozor. Ďakujem. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!