Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Život tvoří náš osud 1. kapitola

Život tvoří náš osud 1. kapitolaEsmé nebyla nikdy spokojená se svým životem. Vždy snila o něčem, co jí nakonec nebylo přáno. Je to snad její osud? Dojde nakonec k naplnění svých snů?


1. kapitola

 

„Esmé, kde jsi, sakra?! Mám si tam snad pro tebe dojít?“

„Už jdu, Patricku!“

Rychle jsem si oblékla teplý svetr, aby mi venku nebyla zima, a už jsem běžela dolů do jídelny. Patrick tam už na mě čekal, tvář měl zkřivenou vztekem.

„Děje se něco?“ Zavrtěl hlavou a táhl mě za ruku ven k autu.

S Patrickem jsem se seznámila asi před půl rokem na výstavě obrazů mé kamarádky z vysoké. Prohodili jsme pár obvyklých frází a mě okamžitě očaroval jeho šarm a schopnost vyjadřování. Není divu, bylo to tři měsíce poté, kdy jsem se rozešla se svou první, čtyřletou, láskou Jamesem. James byl spíš takový pobuda, ale já byla bláznivě zamilovaná a nevšímala si ničeho kolem. Proto jsem si Patricka po pár dalších setkáních oblíbila jako dokonalého společníka, trávili jsme spolu mnoho času, a když mě nakonec požádal o ruku, tak jsem nezaváhala ani na chvilku.

Je to zkrátka můj úžasný Patrick, miluji ho, hodlám ho takto milovat až do konce života. Nikdy nebude někdo jiný, kdo by nahradil jeho místo. Navíc už mám naplánovanou budoucnost, pracuji sice v jedné firmě, kde se začínám zaučovat, ale plánuji co nejdříve otěhotnět. Vždycky jsem si jako malá přála sourozence, ale bohužel otec zemřel při nehodě a maminka by si nikdy nevzala někoho jiného. Takže nyní se mi můj sen přetvořil a já chci hromadu dětí, tedy aspoň tři. Usmála jsem se, když jsem si představila sebe s mými ratolestmi v náručí.

„Čemu se směješ?“

„Ale jen jsem tak přemýšlela, kolik dětí bys chtěl mít?“

„Dětí?“ Vytřeštil na mě zrak.

Vypadal doopravdy vyděšeně, můj blázínek, každý chlap se ze začátku trochu cuká, ne?

„Ano, miláčku, myslím našich dětí. Kolik by jich podle tebe mělo být?“

„Copak ty chceš děti? Myslel jsem si, že ty nejsi ten typ. Vždyť se na sebe podívej, jsi tak úžasně hubená, copak to chceš všechno zahodit? Budeš vypadat, jako kdyby po tobě jezdil buldozer, dítě jen řve, neustále něco chce, když vyroste, tahá z tebe peníze. Teď sis konečně našla místo ve firmě, v jaké jsi chtěla vždycky pracovat, tak nebuď hloupá, Esmé!“ zařval na mě.

Měla jsem slzy na krajíčku, copak tohle si vážně myslí? Myslela jsem, že na to bude mít stejný názor jako já. Bohužel v manželství se často stane to, že se dva nepohodnou. Musím ho zkrátka přemluvit a ukázat mu, jak je mateřství a vychovávání dítěte krásné!

„Miláčku, proč říkáš takové věci? Nezapomeň, že i ty jsi byl kdysi takovým dítětem, byl jsi snad někdy v dětství tak hrozný, že tě to ovlivňuje až do dospělosti?

„Vůbec o mně nic nevíš, jsi jen naivní husa. Copak si myslíš, že se ti nakonec to dítě odvděčí, nebo co?“

„Já snad mohu za to, že o tobě nic nevím? To ty jsi mi o sobě nikdy nic neřekl, pán je pořád velký tajnůstkář, že?“

„To s tím vůbec nesouvisí!“

„Tak dobře, jak myslíš, Patricku, já tě i přesto všechno miluji, i když nevím, co jsi zač, co jsi kdy provedl a nechceš se mnou mít dítě. Miluji tě!“

„Esmé,“ podíval se na mě znovu od místa řidiče, „já tě ta -“

Najednou jsem už jen viděla dvě obrovská světla kamionu, který se na nás řítil.

 


 Takže tohle je můj nový nápad. Mám už povídku docela promyšlenou, nebude moc dlouhá a doufám, že to bude něco nového. Tak na rozjezd bych byla ráda, kdybyste mi napsali, jak se vám to líbilo.

Haninka92

 


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Život tvoří náš osud 1. kapitola:

 1
5. Leník
14.04.2012 [19:37]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10.04.2012 [21:56]

AnneRoseUrčitě pokračuj, myslím že to bude skvělá povídka Emoticon Povídek o Esme moc není, ale já je mám moc ráda. Skvělý nápad Emoticon

09.04.2012 [20:55]

TwilightinkaPokrááááčko! :)

09.04.2012 [19:50]

JessyMám rada poviedky, ktoré sú o Esme, pretože o nej tu veľa poviedok, bohužiaľ, nie je. Takže ma tento nápad veľmi zaujal. Emoticon Ten Patrick sa tu neukázal v najlepšom svetle, ale ktovie, možno je fajn, len zrovna vec, čo sa týka detí mu nie je príliš blízka.
A ten koniec? Emoticon To ako čo? V najlepšom to ukončiť? ...Rýchlo píš ďalej, nech sa čo najskôr dozviem, čo sa udialo. A dúfam, že to nebude vážne.. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

09.04.2012 [16:45]

eMCullenAhoj, článek jsem ti opravila, ale příště neměň základní velikost písma ani font, díky. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!