Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Zázračný svit luny - Záře Slunce (6)

Zázračný svit luny - Záře Slunce (6)V minulé kapitolce si Edward a Bella něco nebezpečného uvědomili... V této kapitolce se podíváme na líbánky Jakea a Ness. Uvidíme, jestli si něco uvědomí, ale to už najdete pod perexem. Příjemné čtení, vaše zuzinecckaa

6. kapitola - Divné tušení

„Je tu krásně, Jakeu," zašeptala Nessie a přitiskla se k němu více. Váleli se sami na pláži, protože jim Carlisle s Esmé dovolil, aby své líbánky strávili na ostrově Esmé.

„Já vím a jsem moc rád, že tu můžeme být spolu," souhlasil s Jacob a dal jí polibek na čelo. Jejich štěstí přesahovalo možné meze.

Ness si stále prohlížela prsten na ruce, který ji stále nezvykle tížil, ale vůbec to neřešila. Byla šťastná, že konečně řekli své ano.

Sledovali spolu západ slunce a užívali si své společnosti. Oba byli šťastní, že našli toho druhého.

Náhle Ness popadl divný pocit. Chvíli se snažila mu vzdorovat, nechtěla si to kazit, ale nakonec pronesla k Jacobovi: „Musím do lesa. Okamžitě. Je tu něco, co se mi nezdá..."

„Co se děje, Ness?" ptal se jí, když opustila jeho náruč.

„Nevím, musím to jít zjistit." S těmito slovy zmizela mezi stromy. Jacob si jen povzdechl. Měl za manželku - Dítě Měsíce, nemůže se divit, že má své ještě i jiné povinnosti, než jen být s ním.

Renesmé si našla volné prostranství, malou loučku, a použila svou moc, i když ještě noc nepadla. Měsíční záře se rozlinula kolem ní a přehlušila světlo ze zapadajícího slunce. Květy se kolem ní znovu otevřely a ona nasála vzduch své moci.

Nevěděla, co má hledat či co se má vlastně dít, ale věřila v to, že její nadpřirozené schopnosti jí napoví.

Ve stříbrném světle zahlédla svou tvář, ale... Pak zahlédla, jak ona se topí ve světle Slunce... A pochopení ji srazilo na kolena. Záře kolem ní pohasla a vše se vrátilo do normálu.

Ihned poté k ní přiběhl Jacob, který ji z dálky sledoval.

„Ness, Nessie, co se děje?" ptal se jí, když si ji bral do náruče. Celé tělo se jí třáslo a obličej měla bledý. Pohlédla na něj a snažila se něco říci, ale přes stažený krk se jí nedařilo vydat ani hlásku.

„Bude to v pořádku, neboj se, nic se nestane," říkal Jacob utěšující slova a mírně se s ní pohupoval. I když nechápal, co se děje, tušil, že nic dobrého to nebude. V tomto ohledu svou ženu ještě neznal a nikdy se nesnažil zjišťovat její tajemství, pokud o tom nemluvila, ale teď ani jednomu nezbývalo nic jiného. Konečně, Renesmé se cítila mnohem lépe, vymanila se mu z náručí a jen se o něj opřela.

Omotal kolem jejího pasu ruce a čekal, až ona začne mluvit. Nemohl se sice vymanit z pocitů, že to nebude dobrá zpráva, ale nemohl na ni naléhat.

„Ona... Projevila se," poznamenala po dlouhé chvíli ticha. Slunce mezitím zapadlo a je halily dlouhé stíny stromů. Kdyby oba byli jen normální lidé, asi by již nic neviděli.

„Ta druhá?"

„Poslechla... Podlehla Jeho volání. Proto jsem ji viděla," zašeptala bezmocně. Bála se. Nikdy dříve ji to nenapadlo, že by mohla byť jen jedna Jemu podlehnout. Bohužel, stalo se.

„Čí volání?"

„Nevím, jak bych ti to vysvětlila. Pro lidský svět je zřejmě nejvíce znám jako Démon či Satan. Pro nás to má mnohem hlubší význam, ale pravé jméno neznáme. O mě se také pokoušel, ale protože mám milující rodinu, zbavila jsem se ho... Zajímalo by mě, proč přijala ona."

Jacob byl překvapen. Nikdy s ním o tomhle nemluvila tak otevřeně. Vždy jen pár náznaků, ale nikdy ne takto.

„Třeba neměla to, co ty," zapřemýšlel nahlas a ona jen na souhlas přikývla.

„Víš, on se jen snaží dostat tento svět. A nejdřív se potřebuje zbavit bytostí, jako jsem já, pak půjde po vás a po mých rodičích... Aby lidstvo zůstalo slabé a nechráněné. Jenže já i s ní bychom ho porazily, ale pokud ona půjde proti mně... Ona má za úkol mě zabít. Pokud to ale udělám já jí, tak mě stejně On chytí do spárů..." vysvětlovala dál a Jacoba zamrazilo.

Konečně se zase dozvěděl kousek jejího světa, i když takto si to nepředstavoval. Miloval ji tak silně a teď, když mu pomalu začaly docházet určité souvislosti...

„Je to všechno v háji," promluvil. „Jestli ona zabije tebe, my budeme muset zabít ji. Ale podle Leah, co jsem se dozvěděl, se do ní otiskl Seth. No a to pak Seth pomstí ji..."

„Je to začarovaný kruh. Čeká na mě v La Push. Já se nedám, pokusím se jí ukázat světlo dobra. I když má ničící moc, není to proto, aby sloužila té zrůdě. Musím jí vše vysvětlit dříve, než..."

„Nad tím ani nepřemýšlej, Ness. Teď bych si užíval naše líbánky, dokud to jde. Můžeš klidně svou moc posilovat, já tě nechám, ale ještě si nechci kazit, mysl tímhle... Můžeme nad tím přemýšlet, až to nastane..." zašeptal a počal ji jemně líbat na krku.

Jí se okamžitě vypařily myšlenky na cokoliv a v rukou se mu obrátila, aby mu mohla jeho polibky oplácet. Akorát jí myslí proběhla poslední slova, než ji schvátila vášeň: Slunce, vše, co spálí, Měsíc, vše, co vzkvétá...

 

5. kapitola <-> 7. kapitola

 


Chci poděkovat za komentářky Bubu a elizme, dále nepřihlášeným UV a Báře. Díky moc. Nechci nezanevřít na tuto povídku, tak snad mě zas někteří podpoříte. Tato kapitolka je hlavně pro vás. Těším se na nové komentářky, vaše zuzuSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Zázračný svit luny - Záře Slunce (6):

 1 2   Další »
11. Jana S
29.12.2014 [9:03]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

23.12.2011 [16:39]

Wolfik343Juj! nadherná kapitolka ! krásně popsaná Emoticon
Snad bude Ness v pořádku ! už jen kvůli Jakovi Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Zajmavé že byli jako Bella s Edou na ostrove zni to krásně ! Emoticon

23.09.2011 [11:08]

BubulienkaJa sa tak hanbím. Emoticon Strašne ďakujem, že si mi to pripomenula, lebo v poslednom čase sa nedokážem zastaviť. Na počítači som ledva dvadsať minút. Aj to sem-tam.
Kapitola bola úžasná. Nessie a Jacob na ostrove... Hmmm... To znie veľmi romanticky. Krásne si to opísala a som strašne zvedavá, čo sa bude diať a ako plánuješ ďalej.
Môžeš byť spokojná, kapitola bola vážne perfektná. Emoticon Emoticon Emoticon A strašne ďakujem za venovanie. To vždy poteší. Emoticon

8. Lili
22.09.2011 [16:16]

Ahoj, tvoje povídky jsem objevila až včera a přečetla jsem vše skoro jedním dechem Emoticon Je to naprosto úžasné. Moc děkuji, že se věnuješ našim vlkům, což jsou moji oblíbenci. Stávám se tvým pravidelným čtenářem a už se těším na další díl. Jseš skvělá Emoticon Emoticon Emoticon

22.09.2011 [9:09]

KalibanTak to bude ještě zajímavé. Píšeš velice zajímavě Emoticon. Prosila bych další kapitolku

6. Bára
22.09.2011 [8:58]

super, jsem zvědavá, jak to bude dál. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. elizme
21.09.2011 [20:36]

Nechcelo sa mi dnes už prihlasovať, tak prepáč... Konečne som tomu trochu viac pochopila. Takže Nessie a ani tá druhá nie sú obyčajné poloupírky... Veľmi sa mi táto poviedka páči a veľmi, veľmi sa teším na pokračko, chcem vedieť, ako to dopadne Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. marcela
21.09.2011 [20:05]

Omlouvám se,nadala jsem komentář pod předcházející kapitoly,ale teď jsem to dočetla.Je to hezký. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. lulu
21.09.2011 [18:25]

Emoticon Emoticon

2. UV
21.09.2011 [16:23]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!