Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Zázračný svit luny - Záře Slunce (12)

Zázračný svit luny - Záře Slunce (12)V minulé kapitolce se Seth s Kate trochu pohádali... V této kapitolce čekejte další hádku. Pěkné počtení přeje zuzu

12. kapitola - Proč?

Pohled Setha:

Bežel jsem. Nevěděl jsem kam, ale běžel jsem co nejrychleji a co nejdál od toho místa, na kterém mi tak neskutečně ublížila.

Ve vlčí podobě to sice tolik nebolelo, ale stále má hruď byla jako velká obrovská prázdná díra, kterou již nikdo nikdy nezaplní. Ona rozhodně ne.

Měl jsem strach ze všeho, co se může stát, ale nejvíce jsem se bál její tvrdohlavosti. Nebyl jsem smířený s tím, že bych ji ztratil jen kvůli jejímu sobeckému záměru.

Mé pocity mě nakonec skolily v půli cesty směr Kanada. Už jsem nemohl dál. Kdybych mohl, tak se propadnu, ale nešlo to. Bolest byla ohromná a nejhorší bylo, že jsem si pomalu začal uvědomovat, že jsem s ní zas nemusel mluvit tak hnusně. Zase mě přemohla má hrdost.

O to horší bolest byla, protože teď už jsem za ní já přijít nemohl. Jedině kdyby ona přišla, bylo by vše v pohodě, ale tomu jsem už nebyl schopen uvěřit.

Křeč z bolesti mě držela na místě několik minut, či hodin? Nevěděl jsem, čas pro mě momentálně neexistoval. Nedokázal jsem vnímat, jestli je noc, či den, jestli je ráno, či večer.

Nakonec jsem zaslechl jemné šustění listí a pochopil, že člověk to určitě není. Hruď se mi nezcelila, ale naděje se objevila. Když jsem pak uviděl, kdo se blíží, nervně jsem zavrčel.

„Já chápu, jak ti je, Sethe," zašeptal Edward a přiklekl ke mně. Nemohl pochopit, jak se cítím, vždyť on ani otisk sám zažít nemůže.

„Otisk sice znám jen díky vám, ale řeknu ti, že láska upíra je taky jen jediná na celou věčnost. Pro vás něco jako otisk," reagoval na mé myšlenky.

Svýma vlčíma očima jsem si prohlédl a pak se proměnil zpět v člověka. Nechtěl jsem s ním komunikovat jako zvíře, ale ta bolest, to bylo něco neskutečného. Ohromila mě. Naštěstí Edward se mi snažil pomoci, i když po chvíli docílil jen toho, že jsem ho začal poslouchat.

„Sethe, ona tě miluje. Já věřím, že se to spraví. Nevěděl jsem, že si tolik bude stát na svém, ale musíme doufat, že ta láska mezi vámi to vyřeší."

„Edwarde, nic nevyřeší. Zkoušel jsem to, ale jí je jedno, co se stane. Záleží hlavně na tom, aby Ness umřela. Nic víc ji nezajímá. Ani já..."

„Takhle nemluv, Sethe, to určitě není pravda. Jen vidí, že pro ni má větší cenu se zbavit té druhé, ale ty jí musíš ukázat, že láska překoná všechny zábrany," vysvětloval mi trpělivě, ale teď jsem na to fakt neměl.

„Tak mi ukaž, jak to mám udělat," vybuchl jsem. „Řekni mi, co jí mám povědět! Vysvětli mi život tak, jak ho mám vysvětlit jí! Není to jednoduché, hlavně ne pro tvora, kterým je ona! Ona si myslí, že když je se svou mocí, tak je špatná - a právě proto musí zabít Ness, tu dobrou, jak sama říká. Já nevím, co jí mám do hlavy natlouct. Když mi to asi sám neřekneš, tak opravdu nevím."

Byl jsem zoufalý. Edward si můj výbuch nezasloužil, ale byl jediný a nejblíže, takže si to asi musel vyžrat.

„Sethe, já neříkám, že to bude jednoduché..."

„Já vím, ale už nemluv, prosím. Kdyby náš vztah ona brala také trochu vážněji, tak bychom tu nebyli. Ty bys trávil čas s Bellou a já... No, ale je to jinak. Co s tím zmůžu?"

„Musíš se více..."

„Strč si ty rozumy někam, Edwarde. Neměl bys být někde jinde? Možná se už shánějí," řekl jsem ledově a odkráčel od něj.

„V tomhle stavu tě nemohu nechat samotnýho!" vykřikl, ale neřešil jsem to. Proměnil jsem se do své vlčí podoby a ještě v mysli řekl: Já už jsem sám, tak to neřeš. Jdi domů, o mě se nestarej.

Vyběhl jsem pryč, nohy mě vedly. Nechtěl jsem nic řešit, přál jsem si být sám se svou bolestí.

11. kapitola <-> 13. kapitola

 


 

Ahoj, omlouvám se, že kapitolka je zase tak krátká, ale zjišťuju, že ani nemám chuť se u této kapitolovky moc vypisovat. Asi mě nebaví tak, jak jsem si představovala, ale míním ji rozhodně dokončit.

Asi to ale bude tím, že jsem také čekala více ohlasů. Docela mě mrzí, že někteří čtenáři na mě zapomínají, ale já na vás nezapomněla a doufám, že od těch nejvěrnějších zase komentářky najdu. Moc vám děkuji, vaše zuzuSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Zázračný svit luny - Záře Slunce (12):

 1
7. Jana S
29.12.2014 [15:33]

Hezká kapitola

29.12.2011 [23:07]

Wolfik343 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Krásná kapitolka ! Snad bude Seth v pohodě Emoticon Nezbívá mi nic jiného než douvat, že se Kate ani Ness nic nestane vlastne mně nenapadlo, že by to mohlo mít tak vraždivý dopad Emoticon každopádně je to hrozně poutavé !!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Lili
01.11.2011 [16:51]

Je to prostě kravka - já bych Setha brala Emoticon Emoticon Emoticon

4. Bára
01.11.2011 [8:36]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30.10.2011 [13:07]

Bubulienka Emoticon Ty, ty ty! Ja som nezabudla, prosím ťa. Ale som písala. Emoticon To vieš, aj ja mám nejaké tie povinnosti. Emoticon Emoticon Mimochodom, už som ťa skritizovala za krátke kapitoly?? Nie? Tak teraz hovorím.
A dej. Edward sa snaží pomôcť... No nejako mu to nejde. Nechápem, čo si o sebe ten chlap myslí. Najprv povie, že chce zabiť jeho Ness, a potom mu hovorí, že sa všetko vyrieši. Seth by sa mal správať ako chlap a nie ako malé dieťa. Je dospelý a pokiaľ je k nej pripútaný, tak žiaden problém. Emoticon
Kapitola krásna, krátka, pekná, smutná a je mi ho ľúto... Má dosť problémov, no. Keď si vezmeme, že sa svorka pozabíja.... Rychlo ďalšiu. Emoticon
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

29.10.2011 [16:07]

KalibanMoc pěkné. Setha je mi líto, chudák Edward se snaží pomoc, ale taky to nemá jednoduché. No uvidíme příště, co si na nás vymyslíš Emoticon Emoticon

1. UV
29.10.2011 [15:57]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!