Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Zázračný svit luny - Třpyt Měsíce 6. kapitola

Zázračný svit luny - Třpyt Měsíce 6. kapitolaV minulé kapitolce jsme se dozvěděli, jak tráví Jake a Nessie svůj společný den. V této kapitolce to trochu bude skřípat... Roušky tajemství se budou postupně odhalovat... Samozřejmě musím dodat, že tady je pohlet nikoho.

6. kapitola - Vy se... znáte?!

Nessie a Jake prošli svým prvním zkouškovým obdobím a ona se chystala domů. Zvala ho, že může jet s ní, ale jemu se nechtělo.

Nemohl jí říct, že se zná s jejími rodiči, nemohl jí říci, že je mu jen o pár let více než jí. A vůbec se neodvážil jí říci, že Bella s Edwardem, její rodiče, vypadli do Norska právě kvůli tomu, že on miloval Bellu. Co ale má dělat?

Renesmé se radovala, že konečně pojede domů, ale divila se, že Jacob se začíná chovat divně. Sice se nakonec nechal ukecat, aby jel s ní, ale najednou byl hrozně náladový a vůbec nic ho nebavilo.

Kolikrát se ho snažila rozveselit, ale on jen vytvořil úsměv, který nasazoval jako masku, aby ji uklidnil. Stejně ho prohlédla, ale nic nechápala.

S Alicí si volala denně, už se nemohla dočkat, až se svou tetičkou nejmilovanější pojede nakupovat. Zároveň se nemohla dočkat mamky a taťky, vždyť bez sebe jsou už tak dlouho...

Nastal den odjezdu. I přes rudé opálení Jakea si všimla, jak je bledý.

„Není ti špatně?" zeptala se ho starostlivě.

„Já jsem v pohodě. Asi jen nějaká viróza," odvětil. Nevěděla, proč jí kecá, protože dokázala poznat, kdy mluví pravdu, ale nechtěla to rozebírat.

„Tak odpočívej, já tu jsem s tebou," zašeptala mu v autobuse do Denali láskyplně, když autobus akorát vyjížděl z nádraží.

Jacob její slova zachytil, ale odpočívat nemohl. Jeho vnitro se bouřilo mnoha myšlenkami a protichůdnými pocity. Tato cesta hlavně byla dostatečně dlouhá na to, aby ho to mučilo.

Na jednu stranu se těšil, až uvidí Isabellu, ale to byla ta první a určitě poslední věc, která byla pozitivní. Až Edward uvidí, koho si jeho krásná dceruška přivedla, tak mu jistě utrhne hlavu.

Fakt paráda, mám krásné vyhlídky, pomyslel si Jacob a tyto mučivé myšlenky se ho držely až k domu Tanyi, i když se na venek snažil být milý. Renesmé ho stejně prokoukla, ale to teď neřešil.

Akorát si oba vyndali věci z taxíku, který je dovezl přímo k domovu Renesmé z nádraží, když se ve dveřích objevil Edward.

Nessie se k němu ihned rozeběhla s radostným křikem. Objal ji, ale jeho oči zírali na Jacoba.

Vysvětlím ti to, jen dělej, že mě neznáš. Nic neví, prohlásil v mysli Jacob a Edward v odpověď jen přikývl. Poté se mu tvář roztáhla v radostném úsměvu.

„Bells, Bello, pojď se podívat, koho nám to vítr přivál! Naše maličká se nám vrátila! A přivezla nám s sebou překvapení. Nepředstavíš nás, Ness?" zareagoval Edward skvěle. Jacob to od něj nečekal.

Bella se tam najednou objevila a hrála divadýlko s oběma. Nessie, jediná nevědomá, s širokým úsměvem a hrdě prohlásila: „Mami, tati, tohle je můj přítel Jacob. Poznali jsme se ve škole a mám ho moc ráda."

„Ahoj, my jsme Edward a Bella. Říkej nám tak a tykej, formálnosti necháme stranou." Edward i Bella si s Jacobem jakoby radostně potřásli rukama.

„Tak přece tady nebudete stát! Nessie, ty se tu určitě půjdeš ráda projít, viď? S mamkou, vždyť tyhle lesy miluješ! A nevracejte se brzo!" Edward jí sdělil drobnou narážku, že si chce promluvit sám s Jacobem. Bella vzala Ness kolem ramen a odváděla ji do hlubin lesa, až se jim ztratily z očí.

„Co tady děláš?" zavrčel výhružně Edward, jakmile byly obě dostatečně daleko, aby je nebylo slyšet.

„Myslíš, že jsem sem chtěl? Právě kvůli tomuhle ne! Ale co jí mám říct! Pravdu? Ty bys jí to udělal?"

„Jak jste se poznali? A jak jste se dali dohromady?" zeptal se na další věc, protože na Jacobovy otázky neměl odpověď.

„Tak se dívej, na povídání je to na dlouho..." Jacob mu v myšlenkách přehrál vše, od prvního dne, kdy ji potkal, přes hovor s Bellou, až po dnešek.

Edward stále ve vzteku nevěděl, co má dělat.

„Jestli se něco dozví..." Jacob výhružku pochopil.

„Do poslední chvíle, dokud se to sama nedopídí. Ani nevíš, jaké to je, lhát někomu, koho miluješ..." Edward se zasmál.

„To by ses divil."

Náhle se ozval z lesa šramot a Nessie měla v očích plno slz.

„Tati, Jakeu, vy se znáte?"

5. kapitola - 7. kapitola

 


 

Lidičky, opětovně jste mě zklamali. Komentáře z minulé kapitolky jen 2, z předminulé jich bylo 6 asi po 2 měsících. Nechci dávat ultimáta, ale pokud jich neuvidím aspoň 10 za +- 14 dní, kapitolky budou mít stěží stanovený počet slov (500). Nebudu se rozepisovat kvůli někomu, kdo o to nemá zájem. Díkes za pochopení, vaše zuzinecckaaSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Zázračný svit luny - Třpyt Měsíce 6. kapitola:

 1
5. Jana S
28.12.2014 [15:27]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. Satu admin
18.02.2012 [15:41]

SatuNemyslím si, že striedanie prvej a tretej osoby je dobrý nápad, buď píšeš v prevj, alebo tretej, čiže pohľad "nikoho".
Kapitola sa mi páčila, tretí pohľad ti ide, čo ma prekvapuje. Emoticon Ale zase, malo to o niečo zrýchlený spád a vidno, že už chceš poviedku ukončiť. Emoticon
Rozhovor s Edwardom by som rozvila o niečo viacej, Ness sa to tiež dozvedela dosť skoro. Skrátka, moc ma to nenadchlo... Emoticon

A čo sa týka komentárov. Poznám takéto stavy, ale rozhodne by som nedávala ultimátum. Emoticon Čitateľ buď komentár zanechá, pretože sa mu kapitola páči, alebo ho nezanechá, pretože sa mu nemusí páčiť, alebo skrátka nemá ani slová na to, aby vyjadril svoj názor. Emoticon
Ďalšia varianta môže byť tiež fakt, že je iba malá hŕstka ľudí, čo radi čítajú o tejto dvojíci. Autor musí vedieť čím zaujať a možno sa ti to týmto príbehom nepodarilo. Emoticon

Viem, tento komentár bol asi veľmi kritický, ale je to iba môj názor, takže si ho nemusíš ani všímať. Emoticon Každopádne, poviedku dočítam a uvidíme ako to zakončíš. Emoticon

19.12.2011 [20:17]

dcvstwilightWow... no, jdeš na to rychle! Emoticon Emoticon Emoticon

31.10.2011 [11:59]

BekyCullensuper Emoticon

1. ŽuŽu
25.05.2011 [14:36]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon SI DOBRÁ SPISOVATELKA.....MOC SE MI TO LÍBÍ Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!