Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Závoj súmraku - 1. kapitola

Závoj súmraku - 1. kapitola Dočkali ste sa novej poviedky.

Dvadsať ročný Edward Anthony Massen Cullen, vojvoda z Bostnu. Zdedil spolu s titulom i množstvo dlžníkov. K nim patrí aj brat kontesy Isabelly Marie Swanovej. Aby Isabella zachránila svojho brata pred väzením, prijme vojvodovo pozvanie na svoje rodinné sídlo. Rozhodne sa tam zájsť i napriek tomu, že o mladom mužovi kolujú čudné chýry. Ukazuje sa totiž iba za súmraku, alebo v noci. Ako Isabella splatí bratov dlh? Dozvieme sa, prečo sa záhadný vojvoda ukazuje len za súmraku?

 

Isabella:

Mala som bezstarostný život. Nikdy som nemala núdzu ani o nápadníkov. Každého však odplašilo to, keď počuli, kto je mojím bratom. Môj brat nemal dobrú povesť. Zahadzoval sa s ľahkými ženami, s ktorými si užil jednu noc a potom sa tváril, že on nič. Rád chodieval do podradných krčiem a tam v kockách alebo kartách prehral všetky peniaze. Keď už bol úplne bez peňazí a otec mu pozastavil aj všetky svoje peniaze, aby k nim nemal prístup, tak si začal požičiavať. Najprv to bolo pár mincí, ktoré dokázal vrátiť, ale potom sa to zvýšilo na niekoľko tisíc mincí a to už bol problém.

Veľkú sumu peňazí si požičal aj od vojvodu Edwarda Anthony Massena Cullena, ku ktorému práve, mimochodom, cestujem, aby som orodovala za svojho hlúpeho brata bez mozgu. Písala som vojvodovi list, v ktorom som ho žiadala o čas, aby môj brat bol schopný splatiť svoje dlhy, ale vojvoda nemal chuť o tom ani počuť. Vraj keď chcem o celej veci hovoriť, tak nech prídem na jeho panstvo do Bostonu. Takže sedím v koči spolu s mojou vernou komornou a spoločníčkou Alice.

„Tu žije ten vojvoda?“ Alicina nedôverčivá otázka presne vystihla moje myšlienky, ktoré som mala pri pohľade na jeho hrad. Bol nepôvabný a rozľahlý, vyzeral ako kopa strakatého vápenca na vrchole kopca.

„K nemu sa to hodí.“ Pred mojou komornou som si nemusela dávať pozor na to, čo poviem a nemusela som maskovať svoj odpor, ktorý som k tomu miestu a k samotnému vojvodovi pociťovala. Aj napriek týmto skutočnostiam, aký je vojvoda a aké je toto miesto, som sa nehodlala vzdať a vrátiť sa domov bez toho, aby som nezachránila dobré meno svojej rodiny.

Premýšľala som o tom, čo o ňom vlastne viem a čo o ňom hovoria chýry. Vraj vychádza len v noci a za súmraku. Cez deň ho nezazrel ešte nik. Keď niečo potrebuje, vždy pošle služobníctvo, ale vraj tomu nebolo stále takto. Vraj bol známy v spoločnosti ako skvelý spoločník, rád sa zabával a dokonca viem, že jeden čas boli s mojím bratom nerozluční priatelia. No čo sa stalo, to mi nikdy neprezradil. Koč pomaly zastal a kočiš nám po otvorení dverí priložil malé schodíky a obom nám pomohol z koča. Zložil nám kufre na zem a odišiel. Rozhliadla som sa dookola a po tele mi prešiel mráz. Alice to cítila asi rovnako, súdiac podľa jej vzdychu.

„Lady Isabella?“ opýtala sa ma hlava zhrbeného, scvrknutého starca, ktorý vystrčil hlavu z chatrče. Usmiala som nad starcovou nesmelou otázkou.

„Áno,“ odpovedala som a tak som vyriešila starcovu dilemu.

„Jeho milosť vás očakáva na hrade, mylady. O vašu batožinu sa postará Frank, keď sa dnes večer vráti.“ A ako mám k tomu ísť? Nebodaj tam mám ísť po vlastných? Do toho strmého kopca?

„A ako sa tam dostaneme? “ Zodvihla som hlavu a ukázala som na tú niekoľko míľovú cestu.  On sa však rozosmial chrčiacim smiechom, ktorý rozochvel jeho suché telo a pyšne vykríkol.

„Po vlastných, mylady!“ A zmizol v chatrči. Čo to práve povedal? Pozrela som sa na Alice, ktorá tak isto ako aj ja len neveriacky klipkala očkami. Očividne nemáme na výber.

Zodvihli sme obe sukne a vydali sa na dlhý výstup. Na nos mi po chvíľke padla prvá kvapka a ja som myslela, že ma už nič horšie nemôže stretnúť. Pridala som do kroku a len vďaka tomu, že Alice chrčala pri mne, som vedela, že som ju ešte nestratila. Bola nižšia odo mňa a robila menšie krôčiky, ale neostávala pozadu. Na líce mi spadla ďalšia kvapka a ďalšia mi prekĺzla cez kabát a schladila mi plece. Nahnevane som zovrela pery do tenkej čiarky a v duchu som priala tomu arogantnému vojvodovi všetky pekelné muky. Moje zničené šaty mu pripíšem na zoznam hriechov. Kým udrel prvý hrom sme došli k hradnej bráne a ja som celou silou búšila na bránu. Bolo nemožné, aby ma niekto v tomto nečase počul. Spolu s Alice sme poriadne zatlačili a podarilo sa nám ju otvoriť, ale skoro sme spadli do blata. V diaľke som si všimla, že k nám niekto kráča.

„Lady Isabella?“ kričala z diaľky a mňa to už vytočilo. To tu nikto nevie, že mám prísť?

„Presne tak.“ Stará žena si ma prezrela a potom znova začala rozprávať.

„Jeho milosť vás neočakávala tak skoro, nie skôr, ako sa vráti Frank s kočom. Ako ste sa sem vy dve, prepánajána, dostali?“ Vyčítavo sa na nás pozerala a viedla nás ku hradu.

„Predpokladám, že ste museli ísť pešo.“ Nie, kdeže. My sme si cestou zaplávali v tom močiari pre srandu králikom.

„Uisťujem vás, madam, že to nebolo naše rozhodnutie. Ten starec...“ Odmlčala som sa v snahe nájsť slušné pomenovanie na toho chlapa.

„Chmuľo. Toto keď sa dozvie milosť pán, bude zle. Zostaňte tu, hneď sa vrátim.“ Odtackala sa a my sme s Alice vystrašene pozerali na seba. Celý tento hrad bol hrôzostrašný. V každom rohu boli pavučiny, bŕ.

„Čo je toto za miesto?“ spýtala sa Alice so strachom v hlase.

„Je to len kopa kamenia. Nemusíš sa báť,“ povedala som jej, ale po pravde som mala zimomriavky aj tam, kde ich normálne človek nemáva.

„Samozrejme, vaša milosť,“ zašomrala si Alice popod nos. Tá stará pani sa vracala k nám.

„Nasledujte ma. Milosť pán vás očakáva v salóniku.“ Viedla nás dlhou chodbou. Alice bola taká vystrašená, že mi celý čas stúpala na sukňu. Celý hrad bol v dezolátnom stave. Ako si dovolil vojvoda ma sem pozvať? Asi mu budem musieť od pľúc povedať, čo si o tom všetkom myslím a tiež aj o ňom.

„Tak sme tu,“ povedala a otvorila nám dvere. Ustúpila o krok do strany a tak mi dala možnosť prejsť.

„Lady Isabella Maria Swanová,“ ohlásila ma slúžka teatrálne, ale podľa mňa to bolo zbytočné. No povedzme si to na rovinu. Koľko on tu môže mať návštev?

„Ďakujem. Môžete odísť a vezmite so sebou aj komornú lady Isabelly. Teraz ju nebude potrebovať.“ Čo si to dovoľuje? Ako môže poslať preč moju komornú? Otočila som sa za Alice, ale ona už odišla. Opäť ma to nahnevalo. Ako si dovolí odísť na príkaz niekoho iného, ako som ja.

„Moja najmilšia lady Isabella,“ povedal medovým hlasom, čo mi k nemu vôbec nesedelo. Čakala som niekoho s hlbokým, silným hlasom alebo nejakého rozmaznaného chlapčeka. Ale nie medový hlas so sebavedomím. Do tváre som vojvodovi ešte nevidela, keďže sedel chrbtom ku mne a pozeral sa na oheň vo svojom krbe. Nečakala som, kým mi dovolí sa usadiť a tak som prešla ku kreslu vedľa neho a pohodlne som sa usadila. Zrak som upriamila na oheň, presne ako on.

„Môj najmilší vojvoda,“ odpovedala som mu rovnakým medovým hláskom ako on.Tak ako som sľúbila, máme tu novú kapitolovú poviedku. Budem rada, ak mi zanecháte komentár, že čo si o nej zatiaľ myslíte. Vopred vás upozorňujem, že poviedka bude krátka. Je to môj prvý pokus o historickú poviedku a dúfam, že sa nájde aspoň jeden čitateľ, ktorému sa bude páčiť. 

Vaša 9moncici9 ♥


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Závoj súmraku - 1. kapitola :

 1 2   Další »
17. PCullen
04.02.2013 [22:00]

Emoticon Emoticon Emoticon

16. ediandbellacullens
09.12.2012 [21:21]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. VvC
24.09.2012 [17:17]

VvCStále ma prekvapujú ľudia, ktorí obviňujú ľudí s plagiátorstva aj napriek tomu, že sa nachádzame vo fanfiction Twilightu. Potom môžme všetci hrdo prehlásiť, že všetci opisujeme, pretože celým základom je Twilight a jeho postavy...ale o tom potom.
Emoticon
Nerada čítam historické poviedky, ale táto ma úprimne zaujala. Ako píšeš Bella nie je nejaká neskúsená panna, ktorá je čistá ako ľalia, ale ako sa zdá je to ambiciózna žena s vlastným pohľadom na vec. Emoticon Emoticon Emoticon A Edward? Ten je zatiaľ prikrytý rúškom tajomstva tak čakám, čo sa z neho nakoniec vykľuje. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

21.09.2012 [7:18]

9moncici9RobertKristen: Ty si zlatunká Emoticon ďakujem, že si sa ma ako druhá zastala. Aspoň vidím, že v tebe a v Jessy mám oporu. Veľmi si to vážim, naozaj. Keby som nepridala druhú kapitolu, tak určite v závere ti poďakujem za tvoje slová, ale ja to napravím pri tretej kapitolke, máš moje slovo Emoticon Zaslúžiš si to. Ja si vážim tvojich slov a ver, že to dokáže povzbudiť človeka, dokonca mu to dodá veľa, veľa síl. Je krásne vedieť, že sa ho má kto zastať. ďakujem tisíckrát ďakujem Emoticon Emoticon Emoticon

20.09.2012 [11:24]

RobertKristenjuhuuuuuu Emoticon na tuto poviedku som sa velmi tesila Emoticon drzim ti palce aj na nohach, pretoze pisat historicke poviedky je narocne Emoticon
a mame to tu zase
Emoticon obvinenia Emoticon anka moja najdrahsia, kde si taka trufala, ze sa navazas do takej uspesnej autorky ako je napr. 9moncici9 tak aspon napis svoj nick, pretoze takto to vypada riadne divne. silne slova anonyma. ake kreativne Emoticon to radsej si dam servitku pred usta, pretoze sa asi rozpisem podrobnejsie Emoticon a mam male podozrenie, ze to ti si aj Jessy pisala, ze jej poviedka iba presla cez kopirak Emoticon ale to je len podozrenie Emoticon

18.09.2012 [23:50]

Krisbian1To je úplna bomba! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Teším sa na ďaľšie kapitoly. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

11. 1ajjka1
18.09.2012 [20:06]

vyzerá to dobre Emoticon Emoticon Emoticon teším sa na pokračovanie Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

18.09.2012 [19:04]

9moncici9Jessy moja najdrahšia Emoticon

ďakujem ti za tvoje slová a oporu. Ty vieš, čo pre mňa znamenáš tu na stmívku a hlavne v osobnom živote. Nebudem to tu rozpisovať, ale pamätáš si asi niečo pred mesiacom a pol si bola aj ty obvinená z podobnej veci pri Sweetheart Emoticon a ja som ťa podporovala a teraz som na tom tak ako ty. Nie je divná zhoda náhod? Emoticon
Ja si z Anny nič nerobím z dôvodu, že viem, že moje ostatné kapitoly budú iné a keby si tak pred dvoma týždňami prečítala moje zhrnutie, v ktorom jasne bolo napísené, že poviedka je inšpirovaná knihou, ale že ju chcem prerobiť, tak by možno reagovala inak. Nevadí, svet sa nezrúti pre jednu negatívnu osobu. Píšem pre seba, pre svoju radosť a preto, že milujem písanie. Ty si moja korektorka, ktorá vidí, že denne mi opravuješ kapitoly, že máš dopísané v pc celé NRBT a tiež ZS a píšem bifľoška, z ktorého už mám 7 kapitol. Takže nech mi nikto nehovorí, že kopírujem a ak si to myslí, tak nech.
Mám síce len pár čitateľov, ale aj tích milujem a vážim si ich a nikdy v živote by som sebe ani svojim čitateľom neurobila to, že PREKOPÍRUJEM CELÚ KNIHU !!! NIKDY !!!!
Ďalšia vec, ty sa pokojne do všetko pleť máš na to moje povolenie ...
ty vieš, že ce lubim Emoticon Emoticon

18.09.2012 [18:41]

JessyZlatíčko moje najväčšie. Emoticon Takže máme to tu. Ako som spomínala už skôr, veľmi sa mi to páči.
Je to zmena, keď po všetkách tých poviedkach začneš písať niečo historické. Sú tam iné situácie, spoločnosť, proste všetko. Preto som bola nesmierne zvedavá, ako sa s tým popasuješ ty. Ale môžem s určitosťou povedať, že si nesklamala. Bella mi príde ako správne sebavedomá žena, Edwarda ešte veľmi neviem opísať, nakoľko povedal dokopy dve vety. Emoticon Ale to je len táto kapitola, ja viem, že on sa ešte v budúcnosti rozreční. Určite bude taký skvelý ako je vždy. Emoticon
A Anka, nechcem sa ti tu miešať do tvojho presvedčenia o kopírovaní knižného textu, ako si podotkla, ale aj od teba je dosť hlúpe obviňovať autorku, keď jej vyšla zatiaľ len prvá kapitola! Ako vieš, čo bude nasledovať potom? Si veštica? Vieš, keby si bola autorka a niekto ti povedal také slová, ako si ty povedala autorke, neviem, či by sa ti to dvakrát páčilo. Ono je ľahké napísať: "Bože! Ty si to celé skopírovala!" Ale skús sa aj ty zamyslieť nad sebou. Už tým, že tam dala Edwarda a Bellu je to niečím originálne. Ale to, že si len autorka pomôže nejakou knihou, aby sa rozbehla, nie je predsa nič zlé. Nikto tu nie je profesionálny spisovateľ a písanie berieme iba ako zábavu a spríjemnenie voľného času, takže môžeme písať aj Bibliu a nikto nám nemôže nič povedať. Myslíš si, že je autorke príjemné, keď jej niekto povie niečo takéto? Tak sa inšpirovala knihou, no bože! Zbláznime sa teraz...
Jarka, ospravedlňujem sa, že sa do toho miešam, ale proste som musela zareagovať, nakoľko ma to nahnevalo.
Ty si hlavne z nej nič nerob. Milujeme teba aj tvoje poviedky a slečnu, ktorá sa pre istotu ani neprihlásila pod svojim menom (neviem, možno tu nie je zaregistrovaná), si nevšímaj. Nie každý sme čítali Závoj noci od Lýdie Joyceovej z roku 2005, ako som sa dočítala. Emoticon (Jarka, možno preto tak prská Anka, lebo to je jej obľúbená kniha a dotklo sa jej, že si si dovolila sa inšpirovať) Emoticon

18.09.2012 [18:05]

Ivka77Na túto poviedku som sa neskutočne tešila. Ale to už asi vieš. Napísala som aj v tvojom profile, ako sa mi tento nápad páči. Preto asi nie je prekvapením, aká som šťastná, že začala vychádzať. Emoticon Emoticon
Začiatok je boží Emoticon Pobavila som sa. Vraj po vlastných. Emoticon
Zatiaľ mi Bella pripadá docela namyslená, ale zase môže to byť len pocit. Bola to iná doba. Veľmi ma teší, že je tam aj Alice. Je jedna z mojich obľúbených postáv.
No ale nejak som sa rozkecala, takže k veci. Teším sa na ďalšiu časť. Zaujíma ma hneď niekoľko vecí. Prečo sa Edward zmenil. A hlavne prečo žije v takom zdemolovanom hrade. No a najviac sa teším na jej reakciu, keď ho uvidí. Chrobáčila môjho určite rozkošného Emoticon Emoticon
Milujem poviedky z dávnejšieho obodobia a naozaj sa teším na ďalší diel. Budem netrpezlivo čakať. Som zvedavá, ako často budú vychádzať. Snáď nás nenecháš dlho čakať. Pekne prosím. Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!