Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Zamatový plášť - 9. kapitola

Zamatový plášť - 9. kapitola Aj keby som na malú chvíľu zaváhal, nedovolím žiadnej upírke, aby ohrozila niektorého člena našej rodiny. Bol som pevne rozhodnutý, no to som ešte netušil, čo ma čaká.

 

Sedel som na bledom gauči v našom apartmáne s hlavou v dlaniach a nevnímal myšlienky či hlasy naokolo. Stále som si dokola prehrával tie dve slová... Miluje ma. Mohol som to tušiť, už bolo toľko náznakov... A ten Demetri...

Och, si hlupák! skríkol som na seba v myšlienkach.

„Edward!“ ozvalo sa podráždene neďaleko. Prekvapene som zodvihol hlavu a pozrel sa za tým hlasom. Carlisle stál pri okenici, ktorá vrhala do miestnosti slnečné lúče a Carlisleova pokožka sa tak začala krásne ligotať.

„Hm?“ zamrmlal som a nechápal, čo sa deje.

„Vnímaš o čom sme sa bavili?“ chcel vedieť a z očí mu šľahali blesky. Spamätaj sa! Musíme konať rýchlo, vravel mi v myšlienkach naštvane.

„Konať?“ opýtal som sa opatrne.

„Už som volal Eleazarovi a ak sa nám podarí vyraziť ešte pred Isabellou...“ nedopovedal to, no pohľadom zablúdil k svojej manželke. Dúfal, že sa dá táto situácia nejako zachrániť ale pripravoval sa zároveň aj na to najhoršie. Nikomu sa ešte nepodarilo uniknúť pred kráľovským rozkazom.

„Aj tak nič nezmôžeme,“ šepol som zničene,  čím som ho utvrdil v jeho predchádzajúcich myšlienkach.

„Je nás viac!“ Emmett sa buchol do hrude s odhodlaním v hlase.

„Má dar,“ vzdychol som a pohľadom blúdil po koberci pod nohami.

„Je štít, to už vieme,“ pretočil oči Emmett melodramaticky.

„Ešte jeden dar.“

„Edward, povedz nám to a nenapínaj,“ zavrčala Rosalie. Bála sa o nás všetkých, no najmä o Emmetta.

„Dokáže pohľadom upáliť upíra za živa...“

„Tak to myslel Aro tým...“ Carlisle to nedohovoril, no v myšlienkach sa ma pýtal na situáciu pred pár minútami, kedy sme stáli pred jeho priateľom.

 

„Aký bude trest pre Valériu?“ prerušila vzniknuté ticho Bella, ktorá nás so záujmom sledovala od trónov.

„Ty.“

 

„Presne tak,“ prikývol som ako odpoveď na jeho nevyslovenú otázku.

„Alice, čo vidíš?“ opýtal sa mojej sestry.

„Nič,“ vydýchla sklamane a neznášala sa za to. Jasper mal čo robiť, aby ovládol jej frustrujúce pocity.

„Nič?“ Esme sa na ňu dívala so strachom v očiach. Znamená to, že zomrieme? opýtala sa ma, no očami hypnotizovala ďalej Alice.

„Nič to nemusí znamenať,“ odpovedal som jej.

„Možno sa Isabella ešte nerozhodla,“ navrhla s malou nádejou.

„Ver mi, Isabella sa rozhodla už dávno,“ prehovoril som trpko a prudko vstal.

Čo sa deje? pýtal sa ma Jasper, nechápajúc moje zmätené pocity. Ani ja sám som sa nechápal. Prečo mi vlastne vadí, že miluje iného? Nemám na ňu právo, a aj keby, nikdy by sa Volterry nevzdala. No niekde, hlboko v temnote môjho mŕtveho tela, ma Bella nesmierne fascinovala, a aj keď som si to len nerád priznával, priťahovala...

„Ako to vieš? Vravel si, že jej nemôžeš čítať myšlienky,“ nechápala Rosalie a preklínala ma. Nechápala, ako môžem byť taký negatívny, obzvlášť, keď sa bavíme o našej smrti.

„Isabella Ara nikdy nesklame,“ prehovoril Carlisle pomaly a s rukami založenými na prsiach sa otočil na mňa.  „Miluje Ara.“ Tak, a vyslovil to, čo som už vedel, ale akoby mi to len potvrdil a moje telo chcelo bežať, trhať, vrieskať... Myslel som, že to vieš už dávno. Bavil som sa o tom s Arom v jeho pracovni a myslel som, že počúvaš, hovoril mi v myšlienkach. Mal pravdu, istú dobu som ich aj počúval, no akonáhle sa vedľa mňa vtedy objavila Bella, strávili sme noc v tichosti na streche a prečkali tak studený dážď, obaja zahĺbení vo vlastných myšlienkach.

„No, tak to sa nám to teda pekne komplikuje,“ zasmial sa Emmett, čim si od Rosalie zaslúžil tiché vrčanie.

„Musíme vyraziť, napriek všetkému sme sľúbili Eleazarovi a jeho rodine pomoc,“ vyhlásil Carlisle rozhodne a vedel, že nám tým podpísal rozsudok smrti.

Aro nám veľkoryso pristavil dve čierne rýchle autá, cez ktoré bolo len horko-ťažko vidieť dovnútra, čo nám tak umožnilo dokonalý presun z hradu na letisko. Z Talianska na Aljašku to bola neúnavne dlhá cesta, no akonáhle sme sa ocitli v aljašských hustých lesoch, prebehla nami nervozita, ktorej nevedel odolávať ani Jasper.  Alice stále nič nevidela a my sme mohli len dúfať, že prídeme včas a nebude všetko stratené.

Ak bude treba, budeš vedieť proti nej zakročiť? Vrhol som rýchli pohľad na svoju drobnú sestru a na chvíľu skoro zamrzol  uprostred pohybu. Celú cestu som sa snažil nad tým nerozmýšľať, no teraz som musel. Bellu som nevidel pri našom odchode z hradu, čo môže znamenať len dve veci. Buď sa jej podarilo odísť skôr ako nám, čiže má náskok, alebo sa nám ju podarilo predbehnúť...

Alice čakala na  moju odpoveď, no ja som si nebol istý ako odpovedať.

Viem, že sa ti páči, ale patrí medzi nich, vieš to. Presne som vedel kým myslí tých nich – Volturiovcov. Na jednu stranu sa tešila, že som prejavil záujem o nejakú upírku, no strane druhej... Podľa nej som si nevybral vhodnú dobu. Tomu som sa mierne pousmial.

„Neboj,“ šepol som jej smerom a miernym kývnutím hlavy som jej naznačil, že keď budem musieť, urobím to. Aj keby som na malú chvíľu zaváhal, nedovolím žiadnej upírke, aby ohrozila niektorého člena našej rodiny. Bol som pevne rozhodnutý, no to som ešte netušil, čo ma čaká.

 

Ďakujém krásne za všetky komentáre, vaša priazeň je neskutočná, hoci sú kapitolky príliš krátke.

 


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Zamatový plášť - 9. kapitola :

 1
9. Petronela webmaster
26.02.2018 [19:04]

PetronelaTeď začínám mít opravdu strach. Co si pro nás asi tak připravila. Ta Bellina láska k Arovi se mi pořád nějak nezamlouvá a věřím, že to neskončí všechno masakrem.

8. Klea
30.03.2017 [20:43]

Pekne sa to komplikuje. Uz sa tesim na dalsiu kapitolku Emoticon

7. Alis
30.03.2017 [18:08]

Prosim prosim pookracuj je to super nemuzu se dockat dalsi Emoticon Emoticon Emoticon

6. Seb
29.03.2017 [20:54]

Děkuju Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. BabčaS.
28.03.2017 [19:14]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. Lola
28.03.2017 [18:04]

Nečakala som novú kapitolu, tak rýchlo. Je úžasná. Emoticon Emoticon Už sa neviem dočkať ďalšej kapitoly. Emoticon Emoticon

3. betuška
27.03.2017 [21:24]

Emoticon Emoticon
to sa veci

2. Ren
26.03.2017 [21:56]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Dommy1
26.03.2017 [21:53]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!