Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Zamatový plášť - 8. kapitola

Zamatový plášť - 8. kapitola Neviem si ani predstaviť, čo budeme robiť, ak sa postavíme čelom Isabelle Volturi, ktorá ovplýva neobyčajným darom, ktorý som si zatiaľ nechával len pre seba. Obzvlášť, ak spraví kvôli citom k vládcovi Volterry všetko, o čo ju požiada.

 

Bella sa zastavila tesne pred trónom, kde stál momentálne len samotný Aro, ktorý kráčal pred trónmi sem a tam.

„Pane,“ ozvala sa úctivo a sklonila hlavu na pozdrav.

„Ach, moja sladká Bella, zdalo sa mi, že sú tie tri dni ako večnosť,“ prehodil konverzačným tónom a zastavil sa dva kroky pred ňou. „Carlisle, teraz nie je vhodná doba, ale keď už ste tu,“ zamrmlal s pohľadom upretým na drobnú upírku pred ním.

Vravel som ti, pripomenul mi Carlisle v duchu.

„Bella, mám pre teba úlohu,“ prehlásil Aro zadumane. Pátral som v jeho myšlienkach, o čom konkrétne hovorí, no on mal v hlave len Bellinu tvár.

„Prijmem akúkoľvek vašu úlohu,“ šepla rozhodne. Aro jej končekmi prstov podoprel bradu a donútil ju pozrieť sa mu do tváre. V okamihu, keď zbadal jej odhodlaný krvavý pohľad, hlava sa mu skoro zatočila šťastím. Dúfal, že ho nesklame a neurobí rovnakú chybu ako Carlisle. Giana mala pravdu, chcel ju vidieť hlavne kvôli tomu, aby sa uistil, že jej oči zostanú naveky krvavé.

„To rád počujem,“ usmial sa Aro. „Potrebujem, aby si sa išla pozrieť na Aljašku.“ Pohladil ju po líci opakom ruky.

Aljaška? Tam predsa nežije žiaden upír, len klan z Denali... Carlisle horúčkovito premýšľal, dúfajúc, že sa mýli.

„Aký  tam je problém?“ opýtala sa Bella s nakrčeným obočím.

„Nesmrteľné dieťa.“ Arov pohľad sa zabodol do môjho otca, ktorý stuhol na mieste.

Neverím, že by to urobila. To je nemožné... Musím to nejako zastaviť. Určite sa Aro mýli. Valéria by nikdy nepodstúpila takéto riziko. Carlisle napäto vyčkával a dúfal, že zle počul.

„Vieš o tom niečo, môj drahý priateľ?“ Aro sa usmieval ako malé dieťa pod stromčekom s hlavou naklonenou na stranu. Carlisle nestihol ani zareagovať a Aro mu už pevne zvieral dlaň. Hltal každú jeho myšlienku, ktorá sa mu prehnala hlavou. Preberal sa medzi nimi a vyberal si len tie podstatné.

„Bella, myslím, že to bude tentoraz príliš jednoduché. Ide o Valériu,“ zvolal radostne, nespúšťajúc oči z Carlisle. Pomaly sa mu však tvár zahaľovala do pochmúrneho výrazu, až nakoniec pustil ruku môjho otca pri spomienke na to divadlo pred odchodom na lov. „Zaujímavé,“ mrmlal a odstúpil od nás.

„Aký bude trest pre Valériu?“ prerušila vzniknuté ticho Bella, ktorá nás so záujmom sledovala od trónov.

„Ty.“

„Ale pane...“ chcela namietať šokovane a ja som zalapal po dychu. Konečne som zistil prečo je Bella pre Ara tak nesmierne cenná. Dokázala mávnutím ruky zapáliť upíra zaživa až kým neprosil cez šľahajúce plamene o pomoc a nezosypal sa na zem ako kôpka popola. Aro mi takúto situáciu vo svojej šialenej hlave krásne ukázal. „Môžem so sebou vziať Demetriho,“ hovorila horlivo.

„Na to si mala myslieť skôr, než si mu odtrhla hlavu,“ zvreskol na ňu Aro zamračene a Bella sa zhlboka nadýchla.

„Mrzí ma to, pane,“ sklonila opäť hlavu.

„Viem, preto urobíš presne to, čo som rozkázal,“ usmial sa víťazoslávne. Neveril som tomu, ale tá hra s Demetrim ma v tom utvrdila, neveriaco šepkali Arove myšlienky. Miluje ma. Stuhol som na mieste.

„Áno.“ Bella prudko vstala a jej plášť hlasno zašušťal.

„Teraz odíď,“ rozkázal, spokojný sám so sebou. „A ty, priateľ môj, som rád, že si ma so svojim klanom poctil návštevou, no je čas sa rozlúčiť,“ hrozivo sa usmial, pretože si dobre uvedomoval, čo to s mojim otcom urobí, ak Bella zabije hlavu klanu z Denali. Boli našimi blízkymi priateľmi a Tanyu so sestrami to zabije.

„Máš úplnú pravdu, Aro.“ Carlisleovo telo sa postupne uvoľnilo zo strnulosti a bez rozlúčenia sme opustili trónnu sálu. „Musíme jej v tom zabrániť,“ šepol mojim smerom, keď sme sa blížili k rodine.

„Pochybujem, že by sa to dalo.“ Zvraštil som zúfalo tvár a netušil, čo robiť. Denalskí upíri boli vegetariáni rovnako ako my ale o pár rokov kratšie. Napriek tomu sme sa s nimi veľmi rýchlo spriatelili a sľúbili si podporu v zlých časoch. A práve teraz tie zlé časy nastali. Neviem si ani predstaviť, čo budeme robiť, ak sa postavíme čelom Isabelle Volturi, ktorá ovplýva neobyčajným darom, ktorý som si zatiaľ nechával len pre seba.  Obzvlášť, ak spraví kvôli citom k vládcovi Volterry všetko, o čo ju požiada.

 


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Zamatový plášť - 8. kapitola :

 1
4. Petronela webmaster
26.02.2018 [15:56]

PetronelaA ještě jednou COŽE? Emoticon Emoticon Nestačím zírat. Že to je jenom nějaké nedorozumění a Arovo velké ego? Tohle prosím ne... Nějak se s tím nemůžu popasovat. Obvykle je mi jedno, s kým nakonec Bella skončí, pokud je povídka dobře napsaná, ale zrovna teď nejsem zastáncem toho, aby Bella Ara milovala... Popravdě, trochu si pohrávám s myšlenkou na to, že by Bella mohla být i Arovou dcerou vzhledem k tomu, že ji nechává naživu ikdyž mu vzdoruje... To už by pro mě bylo přijatelnější vysvětlení její možné lásky a tedy že by ho milovala jako dcera... ale uvidíme, jak jsi to nakonec vymyslela ty.
Jinak - jsem velmi zvědavá, co se to dělo na Aljašce. Jestli tedy Valeria přeměnila nesmrtelné dítě a jestli se někomu podaří Belle zabránit v jejím zničení.

3. Seb
26.03.2017 [19:32]

Emoticon Ara?
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. Lola
26.03.2017 [19:16]

Úžasná kapitola. Už sa neviem dočkať ďalšej. Ja mám celkom rada kombináciu Aro+Bella, takže ak by ho naozaj milovala nebola by som proti.

1. betuška
25.03.2017 [19:45]

Emoticon
dúfam, že je to len Arove ego, ked si myslí, že by bola don zamilovaná Emoticon
takže ideme do akcie Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!