Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Vrať mi mé tělo! 18. kapitola

Vrať mi mé tělo! 18. kapitola„Buď zticha, nechci to slyšet, dobře?“ pronesl ostře a pohledem pořád sledoval silnici.

kajka007 a eMcullen

Cítila jsem, jak se probírám ze spánku. Kolem mě byly hvězdičky, dunělo mi v uších, chtělo se mi blít a… bolelo mě i na místech, kde by rozhodně nemělo. S vynaložením veškerých sil, které mi zbývaly, jsem rozlepila víčka od sebe. Strop… To bylo první, co upoutalo mou pozornost. Byl jiný než doma i než v Belliném pokoji. Kde to, do prdele, jsem? A co se, ksakru, včera dělo?

Každá myšlenka byla jako střep zarývající se do mých spánků a čela. Naštěstí, teda v tu chvíli mi to tak přišlo, mě z rozjímání vyrušilo zahuhňání zleva a následná ruka, co dopadla na mé břicho.

Otočila jsem hlavu a se zděšením nejvyššího stupně spatřila osobu vedle sebe. Ale ne jen tak ledajakou osobu. Ten debil Newton se rozvaloval přes půlku postele, deka mu přikrývala jen to nejnutnější a jeho rty byly otevřené, že vypadal tak trochu jako prase.

Zajíkla jsem se a strčila hlavu pod peřinu, která pro změnu zakrývala mě.

Pevně jsme semkla víčka a začala pronášet všechny možné modlitby a mantry, co mě napadaly. Tohle se přece nemohlo stát, co jsem to za zrůdu? Zděšeně jsem vydechla horký vzduch nosem a vykoukla zpod peřiny.

Opravdu pohled k popukání, Newtonovy sliny zdobily růžové povlečení a z jeho pusy vycházelo něco vrčením a chrochtáním. Nevzbudilo by ho ani, kdyby ve vedlejším pokoji vybuchla atomovka. To bylo ale moje největší štěstí, kdyby se probudil první, bylo by hůř. Takhle bude aspoň jeden z nás žít ve sladké nevědomosti.

Potichu jsem vylezla z postele, zabalila se do deky a přešla k oknu, tentokrát jsem ale neměla v plánu sama sobě ublížit, jenom jsem musela zrekognoskovat terén. Okno bylo jen tak dva metry nad zemí, a tak jsem si sedla na parapet, spustila nohy dolů a doufala, že se na nic nenapíchnu. K mému obrovské radosti a překvapení jsem skok přežila.

Rozhozeně jsem se rozhlédla kolem sebe a rozběhla na druhou stranu silnice. Neustále jsem se snažila vsugerovat si, že neběhám po městě, ve kterém ví každý i hodinu narození souseda, nahá, rozcuchaná a ještě k tomu všemu… to nejsem já. Nicméně ani to mi na špatném pocitu neubíralo, spíš naopak.

Podle slunce jsem odhadovala, že může být tak sedm ráno, to jediné mi v tuto chvíli hrálo do karet, protože ulice byly liduprázdné, tedy až na auto, které se zezadu blížilo. Uskočila jsem z chodníku a schovala se za strom.

„Jsi strom, buď stromem,“ mumlala jsem si a představovala jsem si, jak moje, teda Bellino tělo splývá s kůrou.

Zaslechla jsem skřípění brzd. Skousla jsem si dolní ret a doufala, že to nemá nic společného s tím, že se schovávám za tím stromkem.

„B-Bello?“ ozval se Edwardův hlas. Zmateně jsem zalapala po dechu, tak jestli jsem doteď byla v průšvihu, nevím, co se mi povedlo právě teď. Utéct mu neuteču a vykecat se z toho nevykecám. Už vím, jak se cítí králíci před tím, než jim useknou hlavu. Nic moc.

Svěsila jsem hlavu, přitiskla si deku pevněji k tělu a vyšla jsem zpoza stromu.

„Ahoj, Edwarde,“ zamumlala jsem kajícně a měla jsem chuť se otočit a začít do něčeho mlátit hlavou. Cítila jsem se jako naprostý idiot a ještě k tomu všemu jsem Belle pravděpodobně odehnala nápadníka číslo jedna. Nenacházela jsem pro sebe označení.

„Jsi to ty?“ zeptal se nevěřícně.

„Jo,“ odpověděla jsem zahanbeně. Dokonce ani na ironii jsem neměla myšlenky a to už je co říct.

„Nastup si,“ řekl, nebo možná spíš zasyčel. Bylo mi do breku, nechtěla jsem, aby to dopadlo takhle… Potáhla jsem a malými krůčky postupovala k autu. Edward na to asi neměl nervy, jelikož jsem najednou seděla připoutaná na sedadle a Edward s kamenným výrazem startoval.

„Edwarde…“ začala jsem uplakaně a zvedla k němu rozmazané oči od šminek. Nečekala jsem sice, že zastaví, obejme mě a řekne, že je všechno v pohodě, ale jeho reakce mě zaskočila.

„Buď zticha, nechci to slyšet, dobře?“ pronesl ostře a pohledem pořád sledoval silnici. Z kastlíku pod palubovkou jsem vytáhla kapesníky a začala smrkat. Upřímně to znělo tak trošku jako troubení na lesní roh, ale to teď nikoho z nás vůbec nezajímalo.

„Promiň,“ špitla jsem. Chtěla jsem mlčet, ale potřeba všechno mu vysvětlit mě přemohla. „Já jsem tak, tak blbá, Ede,“ brečela jsem. Užuž se nadechoval, aby mě zarazila, ale já pokračovala. „Musím ti něco říct, protože si to nezaslouží,“ vzdychla jsem a pohlédla na něj.

Zkoumavě na mě stočil pohled a nechápavě nakrčil čelo. „Kdo si co nezaslouží?“ zeptal se zoufale a řízení najednou vůbec nevěnoval žádnou pozornost.

„No ona, Bella,“ kuňkla jsem a začala si pohrávat s prsty.

Edward se sarkasticky uchechtl. „To, že o sobě mluvíš ve třetí osobě, je známka toho, že jsi ještě pod vlivem toho chlastu, nebo toho, že se posledních pár dní chováš prostě divně?“ Nechápavě kýval hlavou a pobaveným úšklebkem se snažit zakrýt bolest ve tváři. „Navíc Newton z tebe jde cítit na několik metrů,“ odfrkl si a já svěsila hlavu. Měl pravdu a pravda bolí.

„Sakra, sakra,“ mumlala jsem. „Zastav, musím ti něco říct.“ Nic. „Myslím to vážně, Edwarde!“ Pořád mě ignoroval. „Ááá!“ zakřičela jsem a bouchla rukou do okýnka. Tohle konečně k něčemu vedlo, auto plynule zastavilo a Edward na mě hodil pohled á la vůbec mě to nezajímá, ale poslouchám.

„Já nejsem Bella,“ začala jsem. „Ne, ne, počkej,“ vyhrkla jsem, když jsem spatřila jeho úštěpačný pohled.

„Bello, jsem sice idiot, že jsem si o tobě myslel něco, co bylo evidentně úplně mimo, ale snad nechceš, abych ti tohle uvěřil,“ zakroutil hlavou a ruku položil na řadící páku.

„Ne, prosím, už nikdy po tobě nebudu nic chtít, jenom mě teď poslouchej, dobře?“ Edward vydechl, podepřel si bradu dlaní a jakoby unaveně kývl hlavou.

„Jsem Rose, Ede, já vím, že to zní šíleně, ale musíš mi věřit, prosím. Tohle všechno jsem udělala já, já jsem se opila a i já jsem se vyspala s Newtonem, z čehož mi je tisíckrát hůř než z té pitomé kocoviny. Bella, ta tvoje Bella, do které jsi zamilovanej za nic nemůže, přísahám.“ Kousala jsem se do tváře a sledovala Edwardův pohled, ve kterém se měnily emoce jako na běžícím pásu.

„Jak víš, že jsem do tebe, ehm…“ zakoktal se.

„No právě, vidíš? Ne do mě, ale do ní,“ potvrdila jsem a udělala věcné gesto rukou.

„No to určitě, tamto ti vyzradila Alice nebo Emmett a ty jenom… lžeš, Bello,“ odpověděl sklesle a svěsil ramena.

„Určitě?“ zeptala jsem se pochybovačně. „Tak, jak vím, že je ti přes sto let a že jsi upír? Jak vím, že mě znásilnili a Carlisle mě přeměnil? Jak vím, že tvoje neoblíbenější zvíře je puma, teda ty víš, jak to myslím,“ pokusila jsem se na něj mrknout.

„Rok mé přeměny,“ zašeptal.

„1918, vidíš, brácho?“ založila jsem si ruce na hrudi a chtě nechtě se usmála. Aspoň něco se mi povedlo napravit.

„Tohle není možné.“

„Jak vidíš, tak je… S Bellou jsme si vyměnily těla, netuším, jak se to mohlo stát, ale ráno jsem se prostě najednou probudila v Belliném pokoji s hnědými vlasy a žádným hrudníkem,“ pokusila jsem se o vtip, abych ho utvrdila v tom, že jsem to opravdu já.

„A ona v těle upíra,“ vypadlo z něj nevěřícně, jen jsem kývla hlavou. 


Snad se kapitola líbila. Opravdu se moc i za eM omlovám, že je tu kapitola tak pozdě, ale nějak jsme se pořád nemohly domluvit, kdo kapitolu napíše, pak zas nebyl čas, pak nálada, určitě to znáte. 

Doufáme ale i tak, že zanecháte nějaký komentář. :)


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Vrať mi mé tělo! 18. kapitola:

« Předchozí   1 2 3 4
1. PCullen
19.09.2012 [0:39]

Hrozně jsem se na kapitolu těšila a velice se mi líbila! Emoticon Zejména ta část jak se Rose snaží vysvětlit situaci Edwardovi. :-) Vážně moc povedená kapitola!!!
A jak je to staré pořekadlo: Kdo si počká ten se dočká! :-) Takže buďte v klidu jestli se vaše povídka líbila o čemž vážně nepochybuji tak vaši fanoušci menší zdržení pochopí. Emoticon Tleskám za skvělou práci... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

« Předchozí   1 2 3 4

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!