Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Un Amor Real - Prológ + 1. kapitola

Un Amor Real - Prológ + 1. kapitolaNesmrteľný Edward Cullen má všetko to, po čom túži každý. Krásu, popularitu a ako bonus aj nesmrteľnosť. No niečo mu chýba. Je to skutočná láska, ktorá nie je postavaná len na obdive vonkajšej krásy, ale najmä vnútornej. Túži po niekom, kto ho bude milovať preto aký je a nie preto, ako vyzerá. Zmyslí si, že chce vyzerať inak. Ako? Nechajte sa prekvapiť. Jedno však je isté. Ak by ste ho stretli po jeho premene, určite by ste ho nechceli pozvať ani na kávu. Pripravte sa na príbeh, ktorý hovorí o dnešnom svete, v ktorom mnoho z nás odsúdi ľudí bez toho, aby ho skutočne spoznali.

Prológ

 

„Nehľadaj krásu, tá srdce nemá. Hľadaj srdce, krása príde sama.“

 

Čo v dnešnej dobe znamená slovo krása? Ako by ste ju charakterizovali? Ja by som krásu nazval ako veľmi komplikovaný pojem. Krása je vlastnosť vecí, ktoré sa nám páčia, keď sa na ne dívame. Krásne je to, čo sa páči nám. Krása je v zážitku videnia a krásu tvorí hlavne úplnosť, čiže dokonalosť (integritas sive perfectio).

Podľa Sokrata je krása primeranosť, podľa sofistov je krása to, čo je príjemné zraku aj sluchu. Podľa Pytagora je to proporcia, symetria, zladenosť, harmónia a dá sa vyjadriť číslom. Xenofón si myslí, že krásne je to, čo je užitočné. Platón stotožňuje krásu s dobrom a pravdou, súhra týchto troch vytvára harmóniu. A podľa starých Grékov je krása všetko, čo lahodí zraku a sluchu, čo vzbudzuje obdiv, vyvoláva nadšenie, uznanie, záľubu. Pripájam sa k ich názoru, veď práve oni spojili krásu a múdrosť v jedno – kalokagatia.

Podľa mňa sa slovo krása spája tiež so slovom láska. Pre mňa láska znamená to, že sa s milovanou osobou dívate na nočnú oblohu alebo na prebúdzajúcu sa jarnú prírodu. Je obrovskou škodou, že dnešný svet si z krásnych ľudí urobil kult. A ešte horšie je, že podľa tohto kultu si vyberá väčšina svojho partnera. Nerozumiem tomu. Veď ani knihu si človek nevyberá podľa obalu, ale podľa jej obsahu.


Prvá kapitola

 

„To si musel ďalšiu poslať k vode? Čo ti zase vadilo na tejto?“ rozkrikovala sa Rosalie a mne tým išla na nervy. Stále to isté dookola.

Je to už presne osemnásty krát za dva roky. Nech si nikto nemyslí, že som prelietavý, lebo to teda nie som. Hľadám lásku svojho života. Hľadám ženu, ktorá bude krásna z vnútra a nie z vonku. Nechcem už žiadne dievča typu barbie. Chcem, aby dievča malo srdce, malo niečo v hlave. Tým myslím niečo viac, ako len módu, nové trendy účesy a starosti typu zlomil sa mi nechtík. Moje požiadavky sú možno veľké, ale ja verím, že niekde tam je moja druhá polovička.

„Rose, ty to nechápeš. Tebe možno vyhovuje, keď je s tebou niekto len pre tvoju krásu a kamenné srdce, ale ja chcem niekoho, kto ma bude milovať preto, aký som a nie preto, ako vyzerám.“ Vysvetľoval som jej to, ale bolo to zbytočné. Ona si myslí, že krása je všetko. Niekedy nechápem, ako práve ona môže byť moja sestra.

„Fajn, ale to nie je dôvod na to, aby sme sa museli sťahovať. Mám tu priateľov a Emmett je vo futbalovom tíme.“

Stále len ona, ona a zase ona. Pred dvoma rokmi sme sa museli sťahovať, lebo sa do nej zapozeral jeden a Emmett ho skoro prerazil. Rok pred tým sme sa sťahovali opäť kvôli Rose z toho istého dôvodu. Keď chcem, aby sa sťahovala ona kvôli mne, tak to nie. Kde je spravodlivosť? U nás vládne demokracia v rodine a ak je väčšina za, tak nemá čo riešiť.

„Tak a dosť!“ skríkol Carlisle a vstúpil do obývačky. Bol autoritatívny typ a všetci sme mali rešpekt pred ním. Nebol len našim otcom, ale aj priateľom. Však keď to bolo nutné, vedel byť poriadne prísny aj na nás.

„Edward sa stále bez slova prispôsobil každému jednému z nás a nikdy nepovedal ani pol slova na to, keď sa niekto z nás chcel sťahovať. Takže je pochopiteľné, že teraz urobíme po jeho. Takto si to želá a tak to aj bude. Rozumieme si?“ Mal pravdu.

Celý život, celú svoju existenciu, som vždy robil len to, čo sa odo mňa očakávalo. Netvrdím, že by som inak namietal, to určite nie. Svoju rodinu milujem nadovšetko a vždy urobím, čo je správne pre nich. No teraz chcem len začať od znova. Nový život. Niekde, kde ma nikto nepozná a môžem byť kým chcem a čím chcem. Viete, keď žijete vyše sto rokov a stále ste jediný v rodine, ktorý nemá nikoho, tak váš život je prázdny. Láska je všade okolo vás, ale len vás obchádza oblúkom. Každé dievča v mojom živote ma chcelo len pre môj výzor a nie preto, aký som vo vnútri. Ešte aj môj posledný rozchod prebiehal na vlas rovnako, ako každý iný.

***

„Tanya, si krásna. Dokonca veľmi krásna, ale musíš pochopiť, že medzi nami to nefunguje. Mám ťa stále rád, no nie je to láska. Polož si ruku na srdce a úprimne mi povedz, či ma miluješ,“ hovoril som to, čo každej. Vlastne skoro to isté.

Tanya bola naozaj nádherná žena. Mala dlhé blond vlasy až po zadok a krásne modré oči vo farbe oblohy. Každý chlapec na škole túžil byť s ňou. Ja som mal to šťastie, ale zároveň som nebol šťastný. Ona ma nemilovala a ani ja ju. Bola so  mnou len preto, že som bol populárny. Druhý rok po sebe kráľom školy, ale to mi nestačilo. Niekto mi možno závidí, ale ja som tým trpel. Pozerali na mňa ako na kus mäsa. Všade, kam som sa pohol, tak boli slintajúce dievčatá a samé pozvania na rande. Myslel som, že to jedného dňa skončí, ale nie. Myslel som si, že keď si nájdem priateľku, tak sa to zmení, ale ani tento krok nepomohol. Nevyužíval som dievčatá, pretože som každú mal úprimne rád. No vždy je to len mal rád. Chcem zažiť lásku, pri ktorej budem mať búchanie srdca, pulz skoro dvesto a úsmev na tvári vždy pri pohľade na ňu. To som však nezažil ani raz.

„Edward, to mi nemôžeš urobiť. Pozri sa na nás dvoch. Sme krásni, sme populárni a ty to všetko chceš zahodiť len preto, že ma máš iba rád? Veď to stačí. V dnešnej dobe nie je všetko len o láske. Tiež ťa mám rada, ale milujem tvoju krásu a to, aký si. Máme predsa toho toľko spoločného,“ chrlila na mňa slovo za slovom a pritom ani nevedela, že hovorí hlúposti.

Viem, na čo narážala, keď povedala, že v dnešnej dobe ide aj o niečo iné, ale to som jej ja dať nemohol. Prvý dôvod je ten, že som poloupír a nechcem jej ublížiť. Po druhé, šetrím si to pre tú pravú. Je to starodávne, ale nechcem sa milovať s hocikým. Tiež chcem, aby to bolo krásne a nie len taká bezduchá výmena dna. Šup sem a šup tam. Čo mám z toho? Dobrý pocit? Pocit uspokojenia? No ja chcem viac. Chcem city a slová. Chcem sa pritom smiať a chcem byť šťastný a nie sa len „odbaviť.“

„A aký som podľa teba? Čo už len mi dvaja máme spoločné okrem popularity? Ani nevieš, čo mám rád,“ hovoril som, pýtal som sa, ale vedel som presne, čo mi povie a to ani nemusím vedieť čítať myšlienky.

„Obaja milujeme módu, nakupovanie...“ Chcela pokračovať, ale radšej som ju zastavil, lebo by menovala len to, čo má rada ona.

Nehovorím, že sa nerozumiem do módy. Rozumiem, ale to každý v našej rodine, keďže máme v dome shopaholika v prevedení mojej sestry Alice. Ona sleduje najnovšiu módu a trendy, a potom nám nakúpi všetko, čo uzná za potrebné a niekedy aj to, čo netreba. No po toľkých rokoch si človek zvykne. To, že chodím nakupovať, je vždy len trest od mojej sestry alebo dočasnej priateľky. Som predsa gentleman, ktorý nenechá ženu ťahať tašky.

„To všetko máš rada ty. Ja milujem knihy, klavírnu hudbu, prechádzky - nie v obchodnom centre, kde je milión ľudí, ale prechádzku za mesačnej noci. Toto mám rád ja a ty zas nie.“ Som možno prehnaný romantik, ale aj taký muži sú.

„Tanya, pochop to konečne. Si úžasná a krásna. Mnoho mužov o teba javí záujem a ja viem, že raz budeš šťastná po boku niekoho iného.“ Vedel som, že pekné slová zaberú. Nakoniec každá pochopila, čo som im chcel povedať.

***

„A kam by si chcel ísť?“ spýtal sa ma Carlisle. Vedel som, že chcem miesto, kde nie je veľa ľudí. Chcem pokojné prostredie s dostatkom potravy pre nás.

„Premýšľal som nad miestom, kde sme ešte nežili. Kde je dostatok zvierat a väčší pokoj ako tu v Londýne. Premýšľal som nad malým malebným mestečkom s názvom Forks.  Je to síce menšie ako to, načo sme zvyknutý, ale má krásne lesy, ktoré sú plné zvery. Každý si príde na svoje.“ Carlisle sa zamyslel. Uvažoval nad svojou prácou, či si nájde uplatnenie v takom zapadákove. Ja som myslel na všetko.

„Neboj sa o to, že nenájdeš uplatnenie. Podarilo sa mi zistiť, že im nedávno zomrel doktor a hľadajú niekoho na jeho miesto. Dokonca v jednej realitke zháňajú dizajnérku. Myslel som na všetky detaily a ešte ako bonus viem, že hľadajú kupcu na dom, ktorý sa nachádza priamo v lese. Je tam pokoj, nikto tam nechodí. Je to obrovský dom so šiestimi izbami, troma kúpeľňami. Je tam veľa práce, ale čo je pre nás opraviť jeden dom?“  Všetci boli šokovaný, čo som všetko zistil za tak krátku dobu. Som hold šikovný, keď niečo chcem, tak si za tým idem.

„Vidím, že si sa dokonale pripravil. Všetko to znie skvele a myslím si, že zmena prospeje každému. Ostáva už len hlasovať. Poznáš pravidlá.“ Prikývol som a všetci začali premýšľať nad výhodami a nevýhodami mojej ponuky.

Esme už zariaďovala náš nový dom. Carlisle si predstavoval novú ordináciu a v hlave dával výpoveď. Emmett počítal, koľko môže denne vypiť medveďov a na akú dlhú dobu by mu to vystačilo. Rose bola proti, čo sa dalo očakávať. Jasper sa zdržiaval hlasovania. On vždy urobí tak, ako jeho Alice. No a tu bol ďalší kameň úrazu. Bála sa o svoje nákupy. Mala strach, že tam nie je kde nakupovať, ale potom si uvedomila, že môže často cestovať po svete a tak chodiť na nákupy. Super, bolo rozhodnuté. Forks, teš sa.

„Medvedíky, traste sa. Emmettko útočí,“ kričal na celý dom Emmett.Tak a máme to už štvrtú moju poviedku. Ešte sa len rozbiehame, takže buďte trošku zhovievaví. :) Pevne verím, že sa nájde niekto, komu sa poviedka zapáči. Je to oddychová poviedka, v ktorej nečakajte nič svetaborné. Poviedka poukazuje na dnešný svet. Na to, ako si niektorí ľudia vyberajú partnera len podľa toho, ako vyzerá. Chcem ukázať, že aj keď náš Edík nie je momentálne sexy idolom, tak možno predsa len na neho niekde čaká tá pravá. 

 ♥ Vaša 9moncici9 ♥


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Un Amor Real - Prológ + 1. kapitola:

 1 2   Další »
14. Jaňulka
12.03.2014 [20:47]

Konec dokonalý! ! - dokonale zabitý Emoticon

Krásná povídka

13. Jaňulka
12.03.2014 [20:47]

Konec dokonalý! !

12. marcela
15.11.2012 [11:34]

Emoticon Emoticon Emoticon

05.10.2012 [7:53]

RobertKristendievca, je vidno, ze ti zalezi na tom, aby to citatelov zaujalo Emoticon vidim, ze s prologom si sa narobila, co ma velmi tesi Emoticon si hold sikovna Emoticon tak v prvej kapitole sa toho moc nestalo, no musim ti povedat, ze si ma odrovnala Emoticon cele mi to prislo neuveritelne dobre, no Tanya je strasne prehnana Emoticon nepochybujem, ze to bol zamer Emoticon tesim sa na dalsiu kapitolu Emoticon kazdou jednou kapitolou a zlepsujes Emoticon zdielam rovnaky nazor ako GCullen Emoticon stava sa z teba pani spisovatelka Emoticon

10. Ivka77
04.10.2012 [19:49]

Ivka77Takže cica, musím ti úprimne povedať, že na túto poviedku som sa tešila, odkedy som zbadala jej popis v tvojom profile. A som strašne šťastná, že prišla na radu.
A teda vidím, že som sa mala na čo tešiť. Emoticon
Prológ bol perfektný. K tomu ani nie je čo dodať. Cez myšlienky filozofov si to popísala krásne.
No a prvá kapitolka. V podstate si nám umožnila spoznať Edwarda. Len ma zaujalo, že je poloupír a nie upír. Tak dúfam, že sa dozviem kto sú vlastne jeho rodičia. Emoticon
No, a potom tu máme jeho vzťah k láske. Už teraz si nám dala najavo, že to je sen každej ženy. Emoticon A ja sa naozaj teším, ako to bude ďalej. Takže šupky dupky do ďalšej kapitolky. Neviem sa dočkať.
Emoticon
Aj keď čakám, že sa nejak zošpatí a to som naozaj zvedavá ako.
Tvoj štýl písania sa mi naozaj páči. Mám taký štýl rada. Takže máš moju poklonu u ďalšej tvojej poviedky a ja už teraz viem, že budem čítať asi každú, čo napíšeš. Teším sa. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

04.10.2012 [19:23]

kiki1Nádhera Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Prolog i 1. kapitola se mi moc líbily. Vypadá to na perfektní povídku a je to rozhodně originální nápad. Strašně moc se těším na pokračování. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
A ta poslední věta to celý zabila. Emoticon Emoticon Emoticon

8. martty555
04.10.2012 [18:54]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. lelus
04.10.2012 [18:35]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. muffin8
04.10.2012 [18:35]

Pěkně jsi mě navnadila na další kapitolu. Emoticon Jsem zvědavá, jak se Edward zamaskuje. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. 1ajjka1
04.10.2012 [17:19]

Medvedíky, traste sa. Emmettko útočí Emoticon Emoticon Emoticon nádherný začiatok Emoticon Emoticon rýchlo ďalšiu kapitolu Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!