Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » The last chance - prolog + 1. kapitola

The last chance - prolog + 1. kapitolaAhoj! Takže, je tady prolog + 1. kapitola naší 1. společné povídky, která dostala název The last chance.
Bella tady bude mít trochu těžký život, její rodiče se rozvedou, příjde o hodně blízkého člověka při autonehodě a pak zjistí věc, při které se jí zhroutí celý svět ještě jednou. Samozřejmě nechybí Edward!
Hezké čtení Vám přeje MyLS a blotik.:)

Prolog:

Utápěla jsme se v bolesti. Nikdy si neodpustím, co jsem mu udělala. Když zavřu oči, vidím jeho tvář. Milovala jsem ho. Vždy jsem ho milovala, miluji a milovat budu. Tím jsme si jistá. Vlastně je to ta poslední věc, kterou jsem si naprosto jistá. Za to, co jsem mu udělala se budu do konce svého – už tak podělaného – života nenávidět. Kdyby se ten den nestal… dala bych vše. Dala bych mu i svůj život, kdyby zase mohl žít. Zaslouží si ho víc než já… 
Já ho milovala.

„Já tě milovala! Jak jsi mi to mohl udělat?“ hystericky jsem křičela do prázdného, hrobově tichého domu.

Když tady byl, byla jsem živá. To on mi dával život, jen on. On jediný mě dokázal oživit.
Teď jsme mrtvá.
Už nemůžu. Nedokážu bez něj žít.


Dopsala jsem do deníku, pero mi z ochablé ruky upadlo na zem a když se jeho hrany odrážely od podlahy, když dopadaly, znělo to jako by vám přímou uší někdo bouchal do obrovského gongu. 

1. kapitola

Doma je to už k nevydržení. Stále se hádají. Máma tátovi vyčítá úplné blbosti a táta dělá to stejné. To nemůžou pochopit, jak je těžké jejich hádky poslouchat? Když na sebe křičí, sprostě si nadávají, posílají se někam, navzájem se urážejí… Je to k nevydržení. 

Proč, jak čerstvě zamilovaní, na sobě nevidí jenom to dobré, ale hledají na sobě každou chybičku? Stačilo by tak málo a mohli by se dát zase zpátky dohromady. Stmelit rodinu.

Dokonce jsem už slyšela i něco o tom, že se chtějí rozvést. Už si ani nepamatuji, kdo to kolikrát navrhl. Je to už mockrát. Tyhle nepříjemné hádky u nás probíhají snad nekonečně dlouho. Možná přeháním, je to asi pár měsíců, ale pro mě a Eddieho je to snad věčnost. Vždy, když se začnou hádat, zalezeme do pokoje, pustíme hudbu a doufáme, že brzo přestanou. Ničí to Eddieho. Já to na něm vidím.

„Děti, pojďte do kuchyně,“ zavolala na nás máma. My jsme s Eddiem přiběhli, jako poslušné dětičky. Doufala jsem, že to vyřešili. 

„Víte, já a váš tatínek se budeme rozvádět.“ To není možné! Já myslela, že se to konečně všechno urovnalo a ono ne. 

„Váš život to ale nijak neovlivní.“ To určitě, pomyslela jsem si ironicky. 

„Na veřejnosti ještě nebudeme nic rozhlašovat. Až to bude, pak se to může roznést do světa. Nechceme, aby všichni věděli všechno.“ No jo. To znamená, že se budu muset přetvařovat. 

Táta je totiž režisér a pro jeho kariéru by udělal všechno. Já jsem hvězda, jak mi říká Eddie. Mám už pár filmů natočených. Táta je tak zaměstnaný svou prací, a bere jí tak vážně, že by se vzdal i mamky. A přitom jim to tak klapalo.


Byly to už dva dny, co nám to oznámili. Dva hrozné dny. Nejhůře to nesl Eddie. Tedy to jsem si jen myslela, ale pravda byla, že jsem to nejhůře nesla já.
Celou tu dobu jsem ležela v posteli, dívala se na rodinné videa a brečela. 
Vzpomínala jsem si na ty chvilky na videu, jako by to bylo včera. Ale nebylo. Tehdy jsme byli všichni šťastní. Teď už je vše jinak.

„Tak, to už stačí!“ vřítil se od pokoje Edice a vypnul televizi. Já na něj jen zírala, jak se následovně začal hrabat v mé šatně. Po chvíli objevil to, co hledal.

„Obleč si to, jdeme do klubu,“ hodil po mě triko a sukni.

„Ale…“

„Žádné ale! Ty jsi moje malá sestřička a já se nehodlám dívat, jak se kvůli nim ničíš. Vždyť se na sebe podívej,“ sedl si vedle mě a objal mě.

„Dobře,“ pokusila jsem se o úsměv.

Následovně Eddie odešel, já vstala, vzala ty věci a zamířila do koupelny. Málem jsem se lekla. 
Vypadala jsme hrozně. Byla jsem oteklá, rudá, řasenku jsem měla roztečenou po celé tváři a měla jsme rozcuchané vlasy.
Opláchla jsem se, oblékla, nalíčila a vyrazili jsme.

V klubu to žilo, ale kazili mi to novináři , kteří mě pronásledovali na každém kroku. Ale na to si za chvíli zvyknete a já jim bezpečně unikala.

Zatímco Eddie sváděl holky na parketě, já se nalévala u baru. Po chvíli jsem byla na mol. To bude zase titulek. Ale to mi teď bylo úplně jedno.
Ani nevím, jak jsem se dostala domů.

Druhý den jsme jsem měla pěknou opici a celý den jsme proležela v posteli.
Večer mě ale matka zavolala na večeři.

Všichni jsme seděli u stolu, zírali do talíře a bylo slyšet jen cinkání příborů.
Bylo to hrozné. Před tím se alespoň hádali, křičeli na sebe, ale mluvili spolu. Cokoliv bylo lepší než tohle. Teď se ignorovali.

„Tak křičte! Hádejte se! Všechno by bylo lepší než tohle!“ Stoupla jsem si a křičela.
Pak jsem utekla ven na zahradu, kde jsem strávila v slzách celou noc.

Uběhl další měsíc, byli rozvedeni, otec se stěhoval a já ho pomalu, ale jistě začala nenávidět.


 

MyLS blotikSdílet Sdílet

Diskuse pro článek The last chance - prolog + 1. kapitola:

 1
1. martty555
26.11.2011 [21:22]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!