Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Svetlo či tma?! - 9. Spoznanie

Svetlo či tma?! - 9. SpoznanieĎalšia časť:)

Spoznanie

Asi po dvoch hodinách som sa upokojila, poslušne ako mi Ethan nariadil som sa šla osprchovať. Teplé prúdy vody ma aspoň trochu upokojovali, a ja som pomaly zabúdala na to čo sa stalo, ale za to mi hlavou vírilo kopu otázok, napr., prečo som bola bezmocná? Akože moja moc na toho upíra neplatila?  A ako to že ma Ethan našiel a prečo? A kto bola tá žena čo sa s ňou bozkával...

 

Vyšla som zo sprchy a usušila sa. Iba v župane som vošla do izby, Ethan v jeden okamih ako keby zamrzol, pozerala som sa na seba či tam náhodou nestojím nahá, nestála som. Prisadla som si ku nemu, a prekvapivo som sa ho na nič nemusela pýtať sám spustil.

 

„ Ja ... Kei.... Ja som sa ti chcel ospravedlniť, to z tou upírkou, no ona má takú moc, ona dokáže znehybniť kohokoľvek, to preto sa stalo, to čo sa stalo.“

 

Prerušila som ho.

 

„ Ethan, neospravedlňuj sa mi, veď je to tvoj život, nemáš sa mi za čo ospravedlňovať.“

 

Dopovedala som až príliš chladne, Ethan sa zarazil a zosmutnel, prečo asi? Nastalo asi 5 minút ticha a potom som vyhŕkla.

 

„ prečo na toho upíra neplatila moja schopnosť?“

 

Opýtala som sa . Ethan konečne začal vnímať, a nie moc nadšene mi odpovedal.

 

„ To pre to lebo jeho schopnosť je blokovať schopnosti ostatných“

 

„ A ako si ma našiel?“

 

Spytovala som sa ďalej, takéto krátke odpovede mi úplne stačili.

 

„ Dan ťa videl a počul, a popísal, mi to miesto, ponáhľal som sa ale i tak som skoro prišiel neskoro.“

 

Sklonil hlavu a vzal si ju do rúk, bol taký nešťastný, opatrne som ho objala zozadu okolo trupu. V tom si ma prehupol dopredu  a posadil do lona. Zapozeral sa mi do očí a priam zašeptal.

 

„ Toto mi už viac nerob Kei“

 

A zatváril sa znovu tak bolestivo. Jemne som ho pohladila po tvári a dúfala že mu to zlepší aspoň trochu náladu. Stalo sa, pozdvihol hlavu a usmial sa na mňa. Obmotal okolo mňa ruky , objímal ma a ja jeho a príjemne sme sa hočkali z jednej strany na druhú.

 

Neskôr večer, keď už som sa ukludnila, sa do izby nahrnula celá rodina Dunstnových. Spoznala som tú malú blondínku, volala sa Bonnie, a hneď od začiatku som si ju zamilovala bola naozaj úžasná, taká očarujúca, a stále niečo štebotala. Potom som spoznala jej (zatiaľ) priateľa Dana, za ktorého pomoci ma Ethan zachránil. Dan bol stelesnenie dobra, bol milý, pravý gentlman, a to ako sa díval na Bonnie bolo obdivuhodné...nikdy som si nemyslela že by UPÍR mohol milovať, dozvedela som sa že dal Bonnie zásnubný prsteň, tá mi ho ukazovala, otáčala až do vtedy kým ju Ethan neodtiahol, bola komická.

 

Potom prišiel na rad Peter, hoci toho som už poznala, ale porozprával mi ešte pár zaujímavostí, pracuje ako architekt, veľmi ho to baví, a ľudia si chvália jeho výtvory. Svojím chovaním mi pripomínal  Bonnie, tiež roztržitý a nadchnutý pre všetko možné. Boli úžasná rodinka. Na koniec prišla aj tá vysoká blondínka, volá sa Natalie a očividne ma neznáša, stále sa tisla ku Ethanovi a na mňa očkom hádzala blesky. Chudák Ethan, ten sa pokúšal utekať po izbe, vždy keď sa ku nemu priblížila Ethan sa nenápadne presunul inam.

 

Rozprávala som sa s Peterom a s Bonnie, Dan bol práve zachrániť jednu postaršiu pani, zlomila si nohu v lese keď bola na hubách, a už je večer , nedopadla by tam dobre takto sama. Práve sme boli dolu v obývačke, z hora sme započuli malý výkrik a potom ticho. Rýchlo sme sa presunuli do izby.

 

Natalie sedela na posteli a hlavu mala v rukách a potichu povzlykávala, ale kde je Ethan? Peter to nevydržal a sám sa jej spýtal.

 

„Kde je môj syn?!“

 

Naštvane zavrčal na Natalie. Tá vzhliadla a začala koktať.

 

„ Ja ...ja som ho chcela znehybniť...ale on...on...on...sa práve...tele....teleportoval, a-a ja ....neviem...neviem kde teraz je....čo ak zamrzol v tom....časopriestore.“

 

Povzlykávala ďalej, mala som chuť ju rozdrapať na malé kúsky, ale Peter bol nezvyčajne pokojný.

 

„ Kei ešte som ti nepovedal o mojej schopnosti že?“

 

Zavrtela som hlavou a on pokračoval ďalej.

 

„ Ja totižto sa dokážem tiež niekomu dostať do hlavy, ale tým spôsobom že vidím to, čo práve on vidí v túto chvíli. Takže stačí aby som sa dostal Ethanovi do hlavy, a dúfajme že sa teda nezasekol v tom časopriestore.“

 

Dopovedal Peter a ja som na neho udivene hľadela, prečo mi to nepovedal skôr? A ja už som tu skoro dostala infarkt, ale i tak čo ak sa tam Ethan zasekol čo potom?

 

Peter sa sústredil, asi sa už začal spojovať. Vypadal pritom dosť sústredene ako by ho to aj bolelo. Skončil, jemne sa zapotácal a potom si chytil hlavu. Rýchlo som ku nemu vystrašene priskočila a hľadela na neho.

 

„ To nič, to sa stáva keď to dlhšie nepoužívam“

 

Pokračoval.

 

„ Ethan, on ...on je na Marina way, pri pobreží, v tvojom dome Kei“

 

Prikrčil sa Peter, v mojom dome?! Čože?! Ale prečo práve tam? ...bolo mi to fuk, rýchlo som sa rozbehla tým smerom, počula som ostatných že bežia za mnou, dokonca aj Natalie, ale ešte stále som mala náladu ju za toto roztrhať.

 

Vyrazila som dvere z pántov a očami hľadala Ethana, nebol tam, vyšla som hore do izby a stál tam pri okne, vyzeral úplne vážne, iba oči mu tikali ku mne, a potom sa stále točili , mykali , bolo to celkom komické.

 

Nakoniec konečne dorazil tvorca tohto nešťastia Natalie, odmrazila ho, a hodila sa mu okolo krku, Ethan ju chcel dať zo seba dole, ale nedarilo sa mu to. Smutne sa na mňa díval , zatiaľ čo ho Natalie zovierala v náručí a už asi tisíci raz sa mu ospravedlňovala. Peter a Bonnie sa so mnou rozlúčili a odišli, Ethan sa tiež chcel rozlúčiť, ale tá jeho pijavica, ho ešte stále asi po 4 hodinách nechcela pustiť. Dopadla som unavene na posteľ a zasnívala sa....

 

ďalšia kapitolaSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Svetlo či tma?! - 9. Spoznanie:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!