Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Stratená v čase 17. kapitola

Stratená v čase 17. kapitolaPre Bellu nastane v jej živote ďalší zlom. S touto kapitolou nie som vôbec spokojná, ale posúďte sami, či to je pravda, alebo nie. Pekné čítanie praje Alsee.

S Edwardom sme vošli do tepla domova a hneď na to nás prebodol Charlieho vražedný pohľad.

Keď sme to povedali v škole, rozhodli sme sa priznať aj Charliemu. Ten to bral... našťastie lepšie, ako som si myslela, lebo nenamieril na Edwarda zbraň. Neznamenalo to však, že sa nerozhodol Edwarda vyniesť na kopytách. Vždy, keď k nám prišiel, ho doslova žmýkal pohľadom, ale Edward si z toho nič nerobil.

Tento náš čudný vzťah trval už dva mesiace. Cez tie dni strávené v Edwardovom náručí, mi pripomenuli, aký je život krásny. Všetko okolo mňa dostávalo znova farby a ja som sa už nebála, lebo som verila, že Edward ma nikdy nepustí. Nechala som, nech ten sladký opar lásky začne pohlcovať aj mňa. Bola som síce hlavou v oblakoch, ale nohy boli stále bezpečne na zemi.

Vyšla som po schodoch a Edward ma nasledoval. Počula som, ako sa zdvorilo pozdravil Charliemu, tak ako vždy. Došli sme ku mne do izby a ja som sa okamžite hodila unavene na posteľ.

Za chvíľu som cítila, ako sa prehla posteľ vedľa mňa a chladná ruka ma pohladila po ramene. Zobral ma do náručia a ja som sa mu v ňom ochotne schúlila. Jeho pevné a mužné ramená mi vždy budú dodávať silu a tá vôňa... ach, nikdy jej nebudem mať dosť.

Po pár minútach ležania som sa od neho odtiahla a posadila sa.

„Idem sa umyť a potom sa môžeme začať učiť," povedala som a sklonila sa k nemu pre bozk. Potichu som vyšla z izby a zavrela sa v kúpeľni. Tam som sa prezliekla a umyla si tvár. Neodvážila som sa zdvihnúť tvár a zahľadieť sa na seba do zrkadla... zabraňoval mi v tom silný tlak na hrudi, ktorý mi znova pripomenul tú noc. Hrôzostrašnú myšlienku som odhodila do najodľahlejšieho kúta svojej mysle a vrátila sa späť k Edwardovi.

Našla som ho ako meravo sedí na posteli a niečo drží v rukách. Bol otočený chrbtom ku mne. Zdalo sa mi, že ani nedýcha, no nechápala som prečo. Vtom som si ale všimla otvorenú zásuvku môjho nočného stolíka. Dych sa mi zastavil. Nie...

Obišla som posteľ a zahľadela sa na obraz, ktorého som sa najviac bála. Edward sedel nehybne a hlavu mal sklonenú. Nevidela som mu síce do očí, ale vedela som, že ich má čierne. Vlasy mu neposlušne padali do tváre, ale niečo ma upútalo oveľa viac. V rukách držal náramok s modrým zafírom, ktorý bil do očí. Ani neviem prečo, no pohltil ma strach.

„Edward..." šepla som, ale on mi skočil do reči.

„Odkiaľ to máš?" zavrčal a ja som od neho prekvapene ustúpila. Postavil sa a zmenil vzdialenosť medzi nami na minimum. Dal mi náramok priamo pred oči a ja som si nevedela vysvetliť, prečo sa toto všetko deje. Prečo na mňa pozerá naštvaným pohľadom a jeho zreničky sú čierne. Prečo sa celá trasiem strachom a už vôbec mi nešlo do hlavy, prečo sa o ten náramok vôbec zaujíma.

Po tom sne som ho hodila bezmyšlienkovite do nočného stolíka a viac naň nepomyslela.

„Tam mi konečne odpovieš?" opýtal sa znova a počula som, ako v jeho hlase prekypuje zlosť, no nevedela som prečo. Bože, čo sa to deje?

„Ja... ja..." zakoktala som sa, ale nedokázala som sformulovať normálnu vetu. A vtedy ma to napadlo.

„Prečo sa o to vôbec zaujímaš?" spýtala som sa ho a bola rada, že sa mi hlas začal triasť uprostred vety. Bolo vidno, ako Edwarda moja otázka zarazila. Prekvapene zažmurkal a začal si uvedomovať, čo urobil.

Ruku s náramkom spustil, ale náramok mi nevrátil. Otočil sa a odišiel...

 

 

 

Boli to už tri dni po tom, ako sme sa s Edwardom pohádali. Odvtedy mi ani on, ani Alice, nezdvíhali telefóny. Nechodili do školy, proste akoby sa pod nimi zľahla zem. Cez tie dni som nezažmúrila oka a všetko vo mne horelo napätím. Nedokázala som sa sústrediť na jednu vec a keď som sa spýtala Charlieho, či niečo nevie o Cullenovcoch, len pokrútil hlavou.

Najhoršie zistenie bolo pre mňa asi to, keď som sa dozvedela, že Carlisle dal v nemocnici výpoveď. Vtedy som si uvedomila, čo sa deje.

Nasadla som do svojho Chrobáka a ako najrýchlejšie to išlo, upaľovala som po ceste. Do očí sa mi drali slzy. Nie, to nemôže byť pravda... nemôže. Oni nemohli... ani som na to nedokázala pomyslieť. Cesta predo mnou sa začala rozmazávať, ale ja som stále silno zvierala volant a ešte zrýchlila.

Cestu k domu Cullenovcom som poznala. Edward ma tam často bral, keď nikto nebol doma. Zišla som z hlavnej cesty a zabočila na lesnú cestičku. Bála som sa, že som zle zabočila, no vtedy sa predo mnou začal z lesného porastu vynárať nádherný sklenený dom. Keď som pre ním zaparkovala, všimla som si, že tu nie je žiadne iné auto... ani Edwardovo.

Vyskočila som z auta a závratnou rýchlosťou vybehla po schodoch domu. Snažila som sa otvoriť dvere domu, no bol zamknutý. Cítila som, ako sa mi začalo trhať vnútro na kúsky. Podišla som k jednému z okien a musela som si pridržať ruku na hrudníku. Spadla som na zem a tvár si zložila do dlaní.

V dome nikto nebol. Všetko bolo zahalené bielymi plachtami... odišli.

Chcela som zomrieť. Tak veľmi som nechcela cítiť ten tlkot v hrudi, tak veľmi necítiť tú bolesť. Sľúbil mi, že ma nikdy neopustí. Že budeme navždy spolu. Navždy...

Vlasy mi rozšantil vietor, no nevšímala som si to, až dovtedy, kým sa za mnou neozval ženský hlas.

„Tak, Bella, opäť sa stretávame."

 


 

Tak, asi by bolo načase vám povedať, že táto poviedka o chvíľu skončí. Možno ešte tri, štyri kapitoly, epilóg a bude koniec. AlseeSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Stratená v čase 17. kapitola:

 1
7. momo
21.12.2011 [15:24]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. marcela
20.12.2011 [6:51]

Chudinka malá.Krásné. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

19.12.2011 [20:52]

LadyLilianne Emoticon Emoticon Emoticon

19.12.2011 [20:49]

LuLuu Emoticon Emoticon Emoticon

3. martty555
19.12.2011 [20:35]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. lelus
19.12.2011 [19:09]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Nessienka admin
19.12.2011 [17:13]

NessienkaTak na začiatok - nezakázala som ti byť negativistkou?! Určite áno, jasne si na to spomínam, tak čo potom znamená ten perex? Vieš, že sa mi vôbec, ale naozaj vôbec nepáči? Emoticon
Čo sa týka kapitoly, ja nemám čo vytknúť, okrem pokračovania a toho konca, ale to je niečo úplne iné. Podľa mňa bola super, plná emócií, hoci vôbec nechápem, ako môže byť Edík taký idiot! Nechať ju tam samu, keď určite vie, čí je ten náramok a čo to môže znamenať. Je to strašný upír! A okrem toho aj určitý druh klamára. Emoticon
Tak na zhrnutie - kapča bola super, krásna napísaná a plná citu a som rada, že sa nám to začína vyjasňovať. Hoci nemám radosť z toho oznamu na konci, ale tak ako sa hovorí, nič netrvá večne.
Teším na pokračovanie. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!