Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Strach z neznáma - Prolog

Strach z neznáma - PrologLusy je deset, bydlí ve Forks ve starém domě, který dříve patřil Belle. Když jí rodiče řeknou, že se budou stěhovat, uteče do lesa. A co Cullenovi, co se po dvě stě letech vrátili do Forks? Vrátí se Lusy ještě domů? Je to moje první povídka, takže prosím komenty. Omlouvám se, je trochu krátká.

Pohled Lusy

Utíkala jsem pryč. Pryč od našeho domu, pryč do lesa, který znám a který je mi domovem víc než náš dům. V domě není nikdy klid. Po chodbách běhá můj čtrnáctiletý bratr Sebastian, v obýváku ječí a směje se má dvouletá sestra Sofie a zbytek domu zabírá máma s tátou a tátův pes Aliasa. Jediné místo, kde je klid, je můj pokoj. Jediná já, Lusy Icewoodová nemám radost z toho, že se stěhujeme. Nechci na Floridu. Já jsem ráda tady, mezi lesy a zelení. Nevím, proč se stěhujeme a nemůžu s tím nic udělat. Jak by mohla desetiletá holka přesvědčit rodiče, abychom se nestěhovali? Sofie i Sebastian mají radost, že odsud vypadnou a já s tím nic neudělám. Důležité je, že jsou veselí oni, já jsem na řadě až za nimi. Můj názor nezajímá nikoho.

Když mi máma oznámila, že se stěhujeme na Floridu, vyskočila jsem z okna v prvním patře a sešplhala po stromu na zem. Nikdy se mě neptají na názor! Utekla jsem do lesa. Rodičům to asi nevadilo. Nevolali za mnou, abych se vrátila nebo něco podobného. Vědí, že se vždy vrátím.

Vytrhnu se z myšlenek. Ven jsem utekla v šest večer a už je tma. Bude zhruba půl osmé nebo osm, něco z toho. Uběhla jsem pěkný kus cesty. Rozhlédnu se. Nic nepoznávám. Nebojím se, les znám a vím, že on mi neublíží, ale nevím kudy domů. Tady jsem nikdy nebyla. Jsem na mýtině asi o průměru pět metrů, je dokonale kulatá. Lehnu si do trávy s myšlenkou, že dnes se domů nevrátím. Až zítra.

Pohled Jasper

Dnes jdeme na rodinný lov. Krev zvířat nemám rád. Je hnusná, při lovu se snažím odreagovat tím, že soupeřím s Emmettem o největšího vycuclého medvěda. Lovit musím co nejdále od civilizace. V zápalu lovu bych se neovládnul a o to nemám zájem. Nechci zabíjet lidi. Od našeho domu ve Forks jsme vyrazili všichni, což znamená já, Alice, Rosalie, Emmett, Bella, Edward a Esme s Carlislem. Jo, a abych nezapomněl, tak také moje tříletá neteř Renesmee, co vypadá na deset let a její bratr a ochránce v jedné osobě, Jacob. Jake už nám ani nesmrdí, jak ho máme v domě furt.

Renesmee si vylezla Jacobovi, proměněnému na vlka, na záda. Jdou na lov sami. Bojím se, že bych jim v zápalu lovu ublížil. Kousek od domu se Nessie a Jacob oddělí. Kousek dál se rozdělíme na dvě party. Alice je děsně nesvá, protože její, moje, Bellina a Edwardova budoucnost zmizela. V jedné partě jsem tedy já, Alice, Edward a Bella. Ve druhé je Carlisle, Esme, Rosalie a Emmett.

Zamáváme si a jdeme na lov. Moje skupina je desítky kilometrů od civilizace. Zavětřím. Nějaká veverka, králík, srnka (srnky nejím, moc páchnou), nějaký medvěd a medvěd!!! Vyrazím a jsem zcela ovládnut smysly. Dorazím na místo, kde by měl být medvěd, ale ono nic! Stojí tam Emmett a směje se mému výrazu. Grrr. Vyrazím pryč. Zuřivostí skoro nevidím, když vrazím do Alice. Usměje se, je to ale smutný úsměv.

„Omlouvám se ti, ale nevidím tvoji budoucnost, nemohla jsem tě varovat,” řekne smutně. Jen kývnu. „Celkem by mne zajímalo, kde je Edward a Bella?” pokračuje. Zase jen kývnu. Pálí mě v krku. Zavětřím. Cítím pumu. Rozeběhnu se a řídím se instinktem. Když vtom ucítím nádhernou vůni. Neuvědomím si, co je zač a změním směr. Alice vykřikne a vyrazí za mnou. Odněkud se objeví Edward a žene se za náma. Já je nevnímám. Nevnímám, že se k nám připojila i Bella. Běžím za krví, co nádherně voní. Za krví člověka.

 Takto si představuji Lusy. Líbí?


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Strach z neznáma - Prolog:

 1 2   Další »
28.07.2018 [18:16]

AlishaVolturiSuper! Bude pokráčo?:-))

26.07.2015 [20:37]

pěkné Emoticon

10. Ceola
03.05.2015 [17:43]

Super!! Vypadá to zajímavě. Moc hezké a těším se na další kapitolku. :)

9. bara
30.04.2015 [8:40]

super uz se tesim na dalsi Emoticon Emoticon

8. matony
28.04.2015 [14:18]

super Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. Myfate admin
26.04.2015 [16:44]

MyfateAhoj,
článek jsem Ti opravila, jen si, prosím, dej příště pozor na:

- příliš velký perex obrázek (zmenšen pomocí thumbs)
- čárky
- číslovky v textu slovem
- překlepy
- mezery na začátku řádku
- na začátku věty/nadpisu velké písmeno
- zdvojené mezery
- obrázek se nezarovnává na střed mezerami
- skloňování jmen: Renesmé/Renesmee, Rosalie, Jacob, Nessie,
- aby jsme –> abychom
- odsad –> odsud
- domu/domů
- rodiný –> rodinný
- nezapoměl –> nezapomněl
- přímá řeč

Děkuji. Myfate Emoticon

23.03.2015 [21:56]

ElisabellaDoufám, že tentokrát je to správně. Emoticon

03.07.2014 [23:03]

ElisabellaPromiň. Emoticon

03.07.2014 [19:08]

BlotikAhoj,
článek ti vracím potřetí a doufám, že naposledy. Psala jsem ti, že pokud si nevíš s chybami rady, zajdi do sekce Pomoc autorům (v levém sloupci) a najdi si korektora. Chyby zřejmě sama nezvládneš, proto tak učin a článek zaškrtni jako hotový AŽ poté, co bude opraven. Ne dříve!
(Chyby v podstatě děláš stále stejné, ačkoli pár čárek a kroužků nad ů sis doplnila.)

Děkuji.

03.07.2014 [10:07]

BlotikAhoj,
článek ti bohužel musím vrátit.
* Čárky.
* Perex obrázek je moc velký. Použí /thumbs/, jak to vidíš ve vzoru nad danou kolonkou pro vkládání obrázku.
* Mezery za interpunkčními znaménky (, . ? !), nikdy ne před.
* Velká písmena se nepíší ve slovech hned za čárkou, pokud to není název nebo jméno.
* Nezapomínej na diakritická znaménka. Čárky, háčky, ale i kroužky nad ů.
* Jména postav máš napsaná špatně (např. Jesper -> Jasper).
* Překlepy.
* Uvozovky se netvoří dvěma čárkami, je to jeden znak.
* Každá nová přímá řeč patří na nový řádek.
* Přímá řeč, koncept máš už o komentář níže.

Až si chyby doopravdy opravíš, zaškrtni Článek je hotov, ne dříve!
Pokud si s nimi nevíš rady, zajdi do sekce Pomoc autorům a najdi si tam nějakého korektora.
Děkuju. Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!