Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Stará láska nehrdzavie - Prológ

Rosalie!!!


Stará láska nehrdzavie - PrológBella sa vracia naspäť do Forks. Bez Edwarda, Cullenovcov a stretáva tam svojho bývalého kamaráta Jacoba.

Bola na ceste už viac ako štyri hodiny. Do cieľa jej ostávalo ešte dobrých tristo míľ. Keď jej viečka začali viac a viac klesať, rozhodla sa, že pri najbližšej benzínke zastaví. Potom, čo auto opäť nabehlo na výmoľ, jej pomedzi zuby vyletela poriadne šťavnatá nadávka. Za posledné tri dni toho bolo dosť aj na slona, nieto ešte na človeka. Ale čo sa vôbec čuduje. Kedysi bola známa svojimi ľavými rukami a nohami, tak prečo by sa to nemohlo vrátiť?

 

Konečne zbadala vytúženú odbočku. Okamžite hodila blinker a zatočila. Keď nakŕmila svojho plechového miláčika, kúpila si kávu a zaplatila. Auto odstavila na odpočívadle. Hladná nebola. Len veľmi, veľmi unavená, frustrovaná a... Nie! Nie! Dosť! Stačilo! Diera v jej srdci opäť hlasno zakričala. Urýchlene postavila medzi ňu a seba pomyselnú stenu, až sa zase cítila úplne otupená.

 

Keďže na toto ročné obdobie bolo neuveriteľne horúco, sadla si vonku na lavičku, vytiahla škatuľku cigariet a jednu si zapálila. Fuj, kedy vlastne začala fajčiť? Striasla sa. No miesto toho, aby cigaretu zahodila, zhlboka si potiahla a belasý dym po chvíľke vyfúkla. Tvár nastavila slnku a nechala, nech ju pohládza. Aj napriek všetkým negatívnym pocitom, ktorými bola teraz priam prešpikovaná, sa usmiala pri spomienke na iné "slnko". Ktovie, kde a koho teraz hreje...

 

Zamyslená dopila kávu a dofajčila cigaretu. Nakoniec sa s povzdychom odlepila od lavice a zamierila ku svojmu starému kombíku. Pohladila vyblednutý červený náter a mimovoľne sa usmiala. Pred očami sa jej objavilo jej prvé autíčko - dôchodca, jej náklaďáčik. Úsmev jej nakoniec z tváre zmizol, tak nastúpila a otočila kľúčikom v zapaľovaní.

 

Motor dvakrát zakašľal a nič. Skúsila to ešte raz. Nič! Napočítala do troch a skúsila to tretíkrát.

 

„Veď sa hovorí – Do tretice všetko dobré,“ zahundrala.

 

Opäť to dvakrát zakašľalo, ale tentokrát naskočilo. Pneumatiky až zakvílili, keď dupla na plyn. Hneď ako sa zaradila do premávky na ceste, zapla rádio. Chvíľku ho ladila, ale keď jej to nevyšlo, pustila cd prehrávač.

 

Mala tam mix svojich protidepresívnych pesničiek A tieto pesničky ju takisto nútili spievať (v duchu sa uchechtla) a tým pádom nezaspávať počas jazdy.

„... por mujeres no me falta
ni el dinero ni el amor

jineteando en mi caballo
por la sierra yo me voy
las estrellas y la luna
ellas me dicen donde voy

ay, ay, ay ayyy,
ay ay amoooor
ay mi Morena
de mi corazooon..."

 

Aj napriek všetkým predsavzatiam sa jej z očí začali valiť slzy. Nemohla, a ani vlastne nechcela, ich zastaviť. Pravá ruka jej zablúdila k podbrušku, ktoré jemne pohladila. Tú ruku však potom zaťala v päsť. Tou potom zlostne zotrela trpké slzy a odhodlane pozrela vpred. Jednak vpred na cestu, a jednak vpred do budúcnosti. Musí už minulosť raz a navždy nechať za sebou. Pochovať ju, hlavne určité obdobie, akoby to nikdy neexistovalo.

 

Keď mala za sebou ďalších sto míľ, zazvonil jej telefón. Odpočívadlo alebo pumpu nikde nevidela, tak opatrne zapla hovor na handsfree. Bol to jej otec.

 

„Ahoj, Bella, zlatíčko. Tak ako to vyzerá, kedy asi dorazíš?"
„Ahoj, oci. Tipujem to na nejaké tri hodiny, ak mi bude cestná premávka priaznivo naklonená." Skôr ako ju otec prerušil, rýchlo dodala: „Neboj, urobím si ešte jednu prestávku. Nie som blázon, aby som to išla vkuse."


„Dobre, dávaj na seba pozor, choď opatrne a pomaly..."
„Ocííí!"
„Ja len, že mám strach, však vieš. Už sa so Sue na teba tešíme. Pa-pa, keby čokoľvek, tak hneď volaj!"
„Aj ja sa teším, Char... oci. Tak ahoj."

Po skončení hovoru sa snažila sústrediť len na šoférovanie. Cesta ubiehala veľmi pomaly. Okrem toho bolo neznesiteľne horúco a v jej starom aute, samozrejme, nebola klimatizácia. Zvláštne. Zdalo sa jej, že čím viac sa blíži k cieľu, tým je teplejšie. Pritom to malo byť naopak. Zima a mokro. Veľa dažďa, mračien a ešte viac zelenej.

 

Uvidiac tabuľu hlásajúcu, že práve vchádza do Port Angeles, premohla nutkanie dupnúť na brzdu a otočiť to. Snáď po tisícikrát si utrela pot z čela a v duchu si vynadala, že necestovala radšej v noci. S povzdychom zastavila pri známom motoreste a vystúpila. Modlila sa, aby nestretla nikoho známeho. Nemala najmenšiu chuť na nejaké reči alebo akékoľvek vysvetľovanie. Po povinnej polhodinovej pauze si sadla za volant a vydala sa na poslednú etapu tejto dlhej cesty.

 

Asi tak v polovičke trasy sa "niečo" začalo diať. A "to niečo" sa jej vôbec, ale vôbec nepáčilo. Rex - tak sa volalo auto - začalo opäť kašľať. Popošlo ešte dva metre a so sípaním zastavilo a zdochlo.

 

„Ha, ha, ha. No samozrejme, prečo nie!?" S takmer hysterickým smiechom vychádzajúcim z jej hrdla, vystúpila a obrátila tvár k oblohe. Azúrovo modrej!

 

Keď sa po piatich minútach ako tak spamätala, vytočila číslo na služobňu svojho otca. Tam to však nikto nebral. Skúsila teda mobil. Ten bol pre zmenu vypnutý.

 

Vystúpila, postavila na cestu trojuholník a oprela sa o kapotu. Skúsila číslo na Sue. Nič. Ticho.

 

„Čo sa všetky mobily na svete proti mne spikli??" uchechtla sa, zároveň pocítiac zakázaný príval sebaľútosti.

 

 Nakoniec skúsila ešte raz otca a potom trochu Sue. Keď aj druhý pokus dopadol neúspešne, zavolala na informácie. Tam jej dali číslo na najbližší autoservis. Zazvonilo to jeden raz, druhýkrát a potom... nič! Ticho! Telefón zdochol, tentokrát jej vlastný. To ju už ani neprekvapilo a zviezla sa po kapote dolu na zem. Hlavu založila do dlaní a zas a znova zanadávala na osud.

 

Áut okolo veľa nechodilo. Veď kto by sa už ponáhľal do toho zapadákova? No rozhorčilo ju, že žiadne ani nepribrzdilo.

 

Vtom, ako nebeská hudba, zaznel zvuk klaksónu naproti idúceho auta. Na vodiča nevidela. Začula pomalé škrípanie bŕzd a modliac sa, aby to nebol nejaký úchyl, vstala.

 

Zo žltej dodávky vystúpil urastený, snedý mladík, ktorý sa usmieval od ucha k uchu. A keby nemal uši, tak by sa možno smial aj okolo celej hlavy. Už sa chcela začať báť, vtom sa však zarazila. Ako keď zažnete lampu, rozjasnila sa jej tvár a rozbehla sa k nemu. On ju privítal s otvorenou náručou.

 

„Jacob! Jacob Black!" vykríkla a zavŕtala sa hlbšie do objatia.
„Bella Cullenová..."  zvolal a chcel pokračovať.
„Swanová, už len Swanová..." rýchlo ho prerušila, zatiaľ čo si zotierala zblúdilú, neposlušnú kvapôčku z oka. A pohybom ruky zarazila všetky otázky, ktoré sa mu drali na pery.


 

 ZHRNUTIE


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Stará láska nehrdzavie - Prológ:

1. BlackStar admin
08.03.2012 [21:53]

BlackStarAhoj,
nabudúce si, prosím, daj pozor na:
*čiarky, hlavne pri oslovení
*s/z; s kým/s čím, z koho/z čoho
*slová s krát sa vždy píšu spolu
*stačí jedno interpunkčné znamienko (?!)
*za troma bodkami je vždy medzera, pred nimi nie
*priamu reč, tu je menší koncept:

1. Ak za priamou rečou nasleduje veta uvádzacia (napr. povedal, pritakal, vykríkol, ozval sa...), píše sa čiarka (?!) a nasleduje malé písmenko.
„Bella,“ šepol nežne.
„Bella?“ spýtal sa so strachom.
„Bella!“ skríkla s určitým opovrhnutím.

2. Ak za priamou rečou nasleduje činnosť, ktorú niekto vykonal (napr. otočil sa, chytil ju...), píše sa bodka (?!) a nasleduje veľké písmeno.
„Bella.“ Uprela na mňa pohľad.
„Bella?“ Otočila som sa.

3. Ak chceš priamu reč rozdeliť, máš spôsob:
„Bella,“ povedal, „poď ku mne.“
„Bella?“ spýtal sa. „Bola si tam?“
„Bella.“ Jeho oči zvážneli. „Chceš ísť?“

Nabudúce si daj väčší pozor.
Ďakujem. Emoticon

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!