Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Šéf za všetky hriechy - 22. kapitola

Šéf za všetky hriechy - 22. kapitolaBella sa dozvedá, že potratila. Edward je zničený, ale Bella mu niečo povie. :)

22. kapitola

Chytil ma za plece a smutne sa pousmial. „Vaša priateľka práve potratila, je mi to ľúto.“

„Ona bola tehotná?“ dostal som zo seba.

„Nevedeli ste o tom?“ spýtal sa prekvapene.

„Nie.“

„No, je dosť možné, že ani vaša priateľka to ešte netušila, nebola v príliš pokročilom tehotenstve.“

Prikývol som a musel sa posadiť. Lekár mi niečo hovoril, ale ja som nedokázal nijako reagovať. Moja Bella bola tehotná? Mali sme mať bábätko? Panebože, nikdy som ani len nedúfal, že by som mohol mať dieťa. Viem, že je to možné, lebo som poloupír, ale v takéto šťastie som nikdy nedúfal, ani len som netušil... Ale už bolo neskoro. Možno to je osud, je nám určené, aby sme nemali dieťa.

Ale čo si to nahováram? Možno by sme ešte mohli mať dieťa. Ale ako to, že mi to Bella nepovedala? Tušila o tom vôbec?

Nie, nemohol som ju z toho viniť. Ona, môj anjelik, za to nemohol. Stáva sa to, potraty sú v tejto dobe normálne. Možno som jej dával príliš práce a preto potratila... Prečo sa to muselo stať práve nám? Prečo musím byť poloupír a ona musí byť smrteľná? Milujem ju, nikdy sa jej nevzdám. A toto keď chcem, ostáva mi len jediná možnosť, a to premeniť ju. No dieťatko by sme možno aj tak mohli mať, určite by sa nenarodilo ľudské dieťa. Ale čo ak Bella nechce dieťa? Možno preto mi to nepovedala...

Radšej som ihneď zavrhol tieto myšlienky a šiel za svojou láskou. Záleží mi len a len na nej, ostatné musím dať teraz bokom.

Bella:

Nepríjemná nevedomosť sa vytrácala, konečne som dokázala pohnúť viečkami. Celé telo ma bolelo, akoby bolo ťažšie a hlavu som mala prázdnu. Sťažka som zamrkala a oslepilo ma svetlo bielej izby, ako som si v prvých sekundách všimla.

„Zlatko, počuješ ma?“ ozval sa vedľa mňa tichý hlas. Počula som z neho bolesť, hlbokú bolesť podfarbenú zúfalosťou. Vtedy mi hlavou prešlo množstvo myšlienok na predošlé udalosti. Spoločnosť. Hádka Edwarda s Jacobom. Bolesť. Krv. Áno, krvácala som a potom si už na nič nespomínam.

„Čo sa stalo?“ zachrčala som a otvorila poriadne oči. Uvidela som jeho božskú tvár, ako na mňa s bolesťou pozerá. Panebože, čo sa stalo?

„Bella, vedela si to?“ spýtal sa zmučene, obočie mal stiahnuté od mračenia.

„Čo som mala vedieť?“ Bola som totálne zmätená. O čom to hovoril? Tváril sa, akoby niekto zomrel.

„To, že si bola tehotná,“ šepol a ja som ostala naňho vyjavene hľadieť. Panebože, ja som to tušila, ale nedokázala som tomu uveriť. Očami mi preblesol obrázok s tabletkami antikoncepcie, kde ostala jedna navyše. Tá, ktorú som si zabudla dať pred asi tromi týždňami. Menštruácia mi meškala, ale stávalo sa mi to často kvôli antikoncepcii, tak som to nebrala ako niečo vážne.

„Budeme mať dieťatko?“ spýtala som sa ho šepky.

Zničene sklopil hlavu. „Nie, Bella, potratila si.“

Ruky sa mi začali triasť, poliala ma zimnica. Z očí mi vyhŕkli slzy a naplno som sa rozvzlykala. Ucítila som, ako ma chytil do náručia a tíšil ma, ale vzlyky nemohli prestať. Prečo ma to vlastne tak zobralo? Veď som nikdy nechcela dieťa! Nikdy! Na čo by mi bolo? Ale teraz to bolo iné, mala som muža, ktorý ma miloval a plánujeme spolu budúcnosť.

xxx

Opatrne ma chytil do náručia, z auta vytiahol moju kabelku a niesol ma hore. Nepovedala som ani slovo, keď ma položil na posteľ v mojej izbe.

„Idem ti urobiť niečo na jedlo,“ povedal mi nežne a pobozkal ma na čelo. Len som prikývla, zo šuplíka som si zobrala košieľku a išla som do kúpeľne.

Edward mi tak veľmi pomáhal vo všetkom, ale ja som nedokázala povedať ani slovo. Dnes ráno ma prepustili, no ja som ešte zbehla za lekárom, aby som zistila, či môžem byť niekedy ešte tehotná. Uistil ma, že to je možné. Nesmierne ma to potešilo, ale bála som sa. A okrem toho som mala pocit, že som Edwardovi celú dobu klamala. Povedala som mu o tom, že som si zabudla dať vtedy antikoncepciu. Nepovedal na to nič a ja som mala pocit, že je z toho ešte viac zničený ako ja.

Bola to moja chyba, mohla som si už skôr urobiť tehotenský test a zistila by som to. Mohla som si dávať väčší pozor a nepotratila by som. Až teraz som si to uvedomila. Chcela som s ním dieťatko. Veľmi.

Po polhodine som vyšla z kúpeľne. Už ma čakal v izbe, sedel na posteli, vedľa neho bolo jedlo a smutne na mňa pozeral. Celý včerajšok som ho odmietala, odťahovala som sa od neho a tým som mu ešte viac ubližovala.

Podišla som k posteli a sadla si vedľa neho. „Prepáč mi to,“ šepla som a odvážila som sa mu pozrieť do očí. Cítila som sa tak slabá, cítila som sa ako malé dievčatko...

„Čo ti mám prepáčiť, ty za nič nemôžeš, Bella,“ uistil ma a láskyplne pohladil po tvári. Preplietol si so mnou prsty a sledoval naše ruky. Bol ako anjel. Musela som mu to konečne povedať.

„Edward," šepla som a pozrela sa naňho so zničeným výrazom, ale pocítila som menšiu nádej. Možno nie je všetko stratené.

„Áno, anjelik?" Pohladil ma po líci a jantárovými očami sa zahľadel do tých mojich. Áno, bol by tým najlepším ockom na svete.

„Ja chcem dieťatko," priznala som a kútiky úst sa mi samovoľne nadvihli, keď som si predstavila dievčatko s bronzovými vláskami a červenými líčkami.

„Chceš mať so mnou bábätko? Naozaj?“ spýtal sa a ja som mala pocit, že sa každú chvíľu rozplače, ale držal to v sebe. Bol neuveriteľne rozkošný a dokonca vyzeral aj krehko. Musela som k nemu natiahnuť ruku a nežne ho pohladiť.

„Áno, naozaj ho chcem. Priznám sa, že nikdy som deti nechcela, ale po tom, čo sme sa dozvedeli predvčerom... Proste ho chcem. Mám teba, ľúbim ťa a viem, že budeš tým najlepším ockom na svete. Mohli by sme mať dievčatko alebo aj chlapčeka,“ hovorila som nadšene a on ma zrazu zavalil celou svojou váhou a šťastne sa rozosmial.

„Počkaj,“ šepol a zliezol zo mňa. Natiahol sa k stolíku, kde bola antikoncepcia. Schmatol ju, otvoril balkón a vyhodil ju z neho. Nežne som sa usmiala a natiahla ruky, aby šiel znova ku mne. Posadil si ma do lona a tvár si zaboril do mojich vlasov.

„Hneď zajtra odídeme do Forks a ešte dnes nám prenajmem nejaký dom. Navštívime moju rodinu a tvojho otca,“ začal natešene plánovať.

„Ale načo budeš prenajímať dom, veď môžeme bývať u môjho otca alebo u tvojej rodiny?“

Šibalsky sa usmial. „A kde si myslíš, že sa budeme pokúšať o naše dieťatko, hm? Alebo tam potrebuješ aj svojho otca či niekoho z mojej rodiny?“ spýtal sa radostne a nosom cvrnkol do toho môjho.

„Tak to teda určite nie, niekedy ti to myslí dobre,“ pochválila som ho ako malého chlapčeka a hrala sa s jeho vlasmi.

„Takže už je lepšie?“ strachoval sa a nežne mi hľadel do očí.

„Oveľa,“ odvetila som čistú pravdu a stúlila sa na jeho hrudi. Jeho ruky mi vkĺzli pod tričko a objal ma okolo brucha. Blažene som sa usmiala nad jeho náznakom, že tak bude objímať naše dieťatko.

„Chcel by som radšej dievčatko, mala by gaštanové vlasy ako ty,“ šepol mi do vlasov po chvíli.

„Nie, chcem, aby malo naše dieťatko bronzové vlasy po tebe.“

Rozosmial sa. „Tak by sme mohli mať dve deti,“ navrhol kompromis. Šťastne som si zaborila znova tvár do jeho hrude. Len či sa to vôbec podarí. Musí sa to podariť.

 

21. kapitola - 23. kapitolaSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Šéf za všetky hriechy - 22. kapitola:

 1 2 3 4 5 6   Další »
53. Wera
03.05.2012 [8:20]

Wera Emoticon

52. Nesii
18.10.2011 [20:59]

Nesiiskvelá časť Emoticon

18.10.2011 [14:04]

Kikketkaa sakra, úplně jsi dokázala obrátit karty a z toho smutku dostala něco tak nádherného. Oni chtějí mimčo!!! No prostě se ještě teď blaženě rozplývám!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Nádhera! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

50. Luccííík
15.10.2011 [11:09]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon úžasné jako vždycky Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15.10.2011 [0:56]

Emoticon Emoticon

48. míša
14.10.2011 [21:47]

uzasne jako vzdy

47. Lucie7
14.10.2011 [19:33]

perfektní

46. lucka2010
14.10.2011 [18:06]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.10.2011 [16:22]

izzie22krasne Emoticon Emoticon

44. Cora
14.10.2011 [16:20]

Cora Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3 4 5 6   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!