Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Pronudu.cz - 3. kapitola

Pronudu.cz - 3. kapitolaDalší kapitola je tu, ale tentokrát ze slibovaného, a mnou psaného, pohledu Edwarda. Vysvětlí se nám, proč Drákula neodepisoval Afroditě hned, co napsala jemu. Také další nudný den ve škole a další chat... Užijte si to!

Chvilku jsem dumal nad mou přezdívkou, ale pak se v mé hlavě jedna zrodila. Drákula. Bájná postava, o které se říkalo, že je upír… Stejně jako jsem já. Vyběhlo na mne velké černé pole. Vpravo byly přezdívky, ale nejvíce jsem se začal smát Afroditě. Té jsem prostě musel napsat…


Nenapadlo mě, jak bych mohla začít - nikdy jsem na chatu nebyl. Rozhodl jsem se pro stručné "ahoj". Chvilku jsem čekal, ale moc mě to nebavilo, tak jsem se natáhl pro knížku, kterou jsem měl položenou na nočním stolku.

Čau, Drákuláčku! Ty jsi tu dnes poprvé? Koukal jsem na obrazovku s otevřenou pusou. Dalo mi docela práci si vymyslet nějakou přezdívku a ona si z ní utahuje?

Drákuláčku? A jo, jsem tu poprvé… prostě jsem se nudil… Napsal jsem jí po pravdě. Začal jsem listovat knihou a hledat stránku, kde jsem dnes ráno přestal.

Dobře, asi toho moc nenamluvíš... Můžu ti dávat otázky? Vyrušila mě nově příchozí zpráva od hledání. Ta holka se mi začíná líbit - nechodí okolo horké kaše, ale píše věci narovinu.

Klidně... Odpověděl jsem pohotově. Jediné, co mi právě lítalo hlavou přímo kosmickou rychlostí bylo to, na co se mě chce ptát...

Tak třeba... Chodíš na střední?

Ano. Odepsal jsem Afroditě - bohyni lásky.

„Edíků!“ ozvalo se ze spodního patra, ale netrvalo dlouho a prudce Emmett rozrazil dveře.

„Emmette vypadni!“ výhružně jsem zavrčel.

„Ale no tak... Zase nic? A já si myslel, že tě tu načapám s nějakou pěkně vyvinutou kráskou,“ řekl zklamaně a já měl sto chutí mu zakroutit krkem.

"Vypadni," zopakoval jsem mu.

"Jé! Romeo a Julie! Tu knížku jsem v ruce nedržel už dlouho." Svou přirozenou upíří rychlostí se přemístil ke mně a ukořistil mou knihu.

"Ale no ták... Já si jí jenom na chviličku půjčím a..." dál už jsem ho přestal vnímat. Odepsal jsem Afroditě na její otázku, kolik mi je let, položil jsem notebook na stůl a vrhl se na na Emmetta.

"Okamžitě mi ji vrať!" Odhodil jsem ho na protější stěnu a podíval se na displej, jestli mi ona záhadná dívka odepsala. Na obrazovce nebyla žádná zpráva od ní, tak jsem se opět vrhl na Emmetta a snažil se mu tu knihu dostat z rukou, ale v celku.

"Edíku.... Tady!" Hodil jí do vzduchu a chytil jí druhou rukou. Připadal jsem si, jako by se mnou hrál hru na třetího - jeho pravá ruka, já a jeho levá ruka.

"Ne-e... teď je tady." Přehodil si ji zpět a já ho natlačil ještě víc na stěnu.

"Ale Edí!" Odpinknul mě břichem a já dopadl na postel. Můj pohled se hned nasměroval na obrazovku a zjistil že Afrodita napsala.

Mě je 17 a tobě? napsala.

17. Odepsal jsem a začaly mi cukat koutky. Kdyby jenom věděla, kolik let mi tak už je...

"Hups!" ozvalo se z druhého konce místnosti. Nasměroval jsem svůj pohled na Emmetta a zjistil onu děsnou věc, které patřilo ono „hups“.

"Ale ber to z té lepší stránky, Edwarde... Obal knížky ti k ničemu není." Nevinně se usmál a dělal neviňátko.

"Ty!" zařval jsem.

"Vracím!" Hodil po mně knihu a podle myšlenek už nebyl ani v domě.

Držel jsem knihu bez desek v ruce a v duchu sliboval, že za toto se Emmettovi pomstím.

Ještě chvilku jsem Afroditě odpovídal na její otázky typu: "Máš sourozence?" "Co tě baví?" "Číst? Co čteš?" Ke každé otázce připsala na oplátku něco o sobě. Teda... Odpověděla na tu otázku, kterou mi položila.

Odpovídal jsem jí po chvilkách, protože jsem se snažil dát do pořádku Romea a Julii, aby to hezky drželo. Těsně před koncem dolepení knihy jsem se s Afroditou rozloučil a domluvil se s ní na zítřek. Ta holka je nesmírně upovídaná... tedy upsaná... Ta by si klidně mohla psát sama se sebou a ani by to nepoznala.

Svůj pohled jsem nasměroval na již slepenou knihu a musel jsem se pochválit. Sice to vypadá, jak kdyby to lepila podnapilá osoba, ale když se přivřou/zavřou obě oči, tak by člověk/upír nepoznal, že se s knihou něco stalo. Raději jsem ji odnesl do poličky na své místo a vydal jsem se do přízemí hrát na klavír. Často a rád hraji. Jenže tyto důvody jsem pro teď vymazal z hlavy. Usedl jsem za něj, protože je kousek od dveří, kterými bude muset projít můj milovaný bráška, jestli se bude chtít dostat k Rose.

Začal jsem hrát skladbu, kterou jsem před dávnou dobou napsal pro Esmé, poté na to navázal další mé sklady a skladby od různých klavíristů. Hrál jsem pořád dokola do doby, než mě vyrušila Alice.

"Ehm," odkašlala si. "Měl by ses jít začít vypravovat do školy..."

Nechápavě jsem pozvedl hlavu.

Bude sedm, Edwarde. Hrál jsi celou noc, poslala mi Alice v myšlenkách. Kývnutím hlavou jsem jí poděkoval a šel jsem do koupelny provést ranní hygienu, popadl jsem batoh a vydal se za zbytkem rodiny. Emmett tam, jak jinak, nebyl. Má kliku, protože mě začal vztek opouštět a musel jsem si přiznat, že teď už bych mu ublížit nedokázal.

"Můžeš!" zakřičela Alice a já se na ní nechápavě podíval.

Z ničeho nic přiběhl jako uragán Emmett do dobu a padl mi kolem krku.

"Díky, brácho! Já věděl, že mě máš rád!" Naoko vzlykl a začali jsme se všichni smát.

"Jedeme?" zapojila se Rose a všichni jsme ji beze slova následovali.

Škola proběhla jak jinak, než nudně. Některé zoufalé holky ještě neopouštěly nápady, tak mi strkaly telefonní čísla do skříněk... Bohužel jsem to zjistil, když jsem po obědě otevřel skříňku a zavalilo mě asi tisíc lístečků s číslem.

Domu jsem jel abnormální rychlostí - rychleji, než normálně. Těšil jsem se, až si budu opět psát s bohyní. Doma jsem rodiče rychle pozdravil a šel nahoru. Zapnul jsem počítač, ale zapínal se strašně pomalu! Po dvou minutách mi začala docházet trpělivost, ale naštěstí už naběhl a já mohl zadat, od včerejšího dne mou nejoblíbenější, a jedinou internetovou stránku, kterou znám. Zapnul jsem chat a Afrodita už tam byla.

Ahoj, bohyně... napsal jsme jí jako první. Bál jsem se, že by mi sama od sebe nenapsala...

Drákuláčku... Jak je?

Konečně doma a ne ve škole, ty? Nevěděl jsem, co jiného jí napsat. Nikdy jsem nic podobného nedělal. Nevěděl jsem, co si neznámí lidé píší...

Už jsi tady ty... takže aspoň tu bude nějaká zábava... Usmál jsem se nad její odpovědí a hned mě něco napadlo.

Včera jsi mi pokládala otázky... Můžu ti je teď dávat já? Zašklebil jsem se nad svým perfektním plánem.

Být na chatu není zas tak špatný... Můžu si psát s lidmi, které neznám, oni neznají mě.

Ptej se...

 

2. kapitola 4. kapitola

Kika57 x patulka13


 


Další dílek je tady a já doufám, že nejste zklamaní, ale vy to jistě oceníte kometáři. Čím víc jich tu bude, tím víc nakopnete patulku k psaní.

 

Předešlé komentáře byly opravdu krásné! Moc potěšily!

Děkujeme.« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Pronudu.cz - 3. kapitola:

 1 2 3   Další »
23.04.2012 [13:52]

VerCullenJdu dál! Emoticon Tahle povídka mě moooooooooooc baví! ♥ Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

22. Wera
12.04.2012 [7:30]

Wera Emoticon Emoticon

21. Ankh
11.11.2011 [8:38]

AnkhTak to je konec... :D :D Když se přivřou/zavřou obě oči..... :D :D :D Jsem to málem nerozdýchala! Emoticon

12.07.2011 [14:13]

SummerLili Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

11.07.2011 [22:50]

PetraCullenhaha!!! válim se v křečích smíchu Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Ten Emmett, pěkně pokouši našeho milované Rozcucha xD začíná se mi to líbit čím dál tím víc a já se začínám pitoměn culit a uculovat Emoticon Emoticon Emoticon jdu na další xD
P.s a nezapomeň na ten koment u mé prazdninové povídky Emoticon
Pp.s Holky vy válite! Emoticon Emoticon Emoticon

11.07.2011 [21:13]

BellaSwanCullen8sakra takto to ukončiť Emoticon Emoticon baby ste super Emoticon Emoticon Emoticon ďalšiu prosíííím! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17. elín
11.07.2011 [17:42]

sakra! a ty to zrovna ukončíš u toho chatu.. moc hezké.už se těším na další..jen tak dál! :) Emoticon Emoticon

16. adus
11.07.2011 [16:05]

som neuveritelne zvedavá na čo sa sa jej bude pýtat:D Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. Elbaci
10.07.2011 [23:43]

Ségra... co mi to děláš?! Jak jsi to mohla takhle ukončit?
No... Emm byl, samozřejmě, dokonalý a svůj Emoticon Emoticon Chudák Romeo a Julie...
Jinak se těším na další díl! Honem, honem! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14. Paes
10.07.2011 [18:06]

PaesTož takhle to ukončit, chceš mě zabít? Emoticon Emoticon já ted snad ani neusnu Emoticon , ale je to úžasná povídka, jsem z ní úplně na větvi, takže pište rychle holky Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!