Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Pronudu.cz - 19. kapitola

Pronudu.cz - 19. kapitolaA je tu opět Kika s dalším dílem. O čem? Na koho Edward zapomněl? Odpustí mu?

„J-já?“ Nechápal jsem.

„Kdo jiný? Tvůj otec s tebou počítal! Slíbil jsi mu to!“ vyčítala mi. Nechápavě jsem na ni hleděl a pak mi to došlo. Přednáška. Slíbil jsem mu, že mu tam budu dělat oporu a já zapomněl!

„Stihnu to?“ ptal jsem se s nadějí. Sledoval jsem, jak se její naštvaný výraz mění na lítostný.

„Je v pracovně,“ šeptla a odešla. Zůstal jsem sám. Já, mé výčitky a myšlenky členů mé rodiny. Když jsem se zaměřil na otcovu mysl, bylo mi do breku.

„Tati?“ Stál jsem za dveřmi a zkoušel starou metodu.

„Edwarde,“ zašeptal se skloněnou hlavou mezi dveřmi.

„Je mi to opravdu moc líto!“ snažil jsem se mu vysvětlit, proč jsem nepřišel, ale přerušil mě.

„V pořádku, Edwarde. Mohlo mi dojít, že budeš mít svoje plány,“ zašeptal a chystal se znovu vejít do pracovny.

„Nech si to vysvětlit… Prosím…“ Odpustil by mi, kdybych mu řekl pravdu? Uvěřil by mi ji vůbec? Asi ne… Tak proč se tu vlastně snažím?

„Pojď,“ odpověděl a uvolnil mi místo, abych mohl projít.

„Nemohli bychom jít jinam?“

Tázavě se na mě koukal a poté vyšel za dveří. Mlčky jsme prošli obývákem do garáže a vyjeli jsme pryč. Celá cesta proběhla opět potichu. Občas se po mně Carlisle podíval, ale to je vše. Opravdu jsem ho tolik zklamal? Doposud jsem byl vzorný syn, tak by mi to jednou mohl odpustit.

„Tady to stačí?“ Poprvé promluvil od doby, co souhlasil s přemístěním. Jen jsem mu na to pokýval hlavou a nejistě vystoupil. Koukal jsem na malé, obyčejné bistro a následoval svého nevlastního otce. Bylo štěstí, že tam nebylo moc lidí. Sice jsem na lovu nebyl pouze jeden den, ale v přítomnosti Belly…

„Můžeš začít,“ zamumlal jen, co jsme si sedli.

„Já… Víš… Nedávno jsem šel na internet a…“ Nedokázal jsem ze sebe dostat jedinou větu. Jak může být upír nervózní? A ještě k tomu před svým otcem. Ale vlastně o nic nejde! Hezky mu to řeknu, a buď mě pošle do háje, nebo mě pochopí a odpustí mi.

„Prostě jsem narazil na jednu internetovou stránku, kde je jeden chat. Píšu si tam s jednou dívkou a rozhodl jsem se sledovat její reakce na to, co píšu. Je zajímavé povídat si… Psát si s někým, komu nečtu myšlenky.“

„Kvůli tomu jsi nepřišel?“ Překvapeně na mě koukal. Jeho myšlenky létaly všemi směry, takže se z nich nedalo nic vyčíst.

„Ano. Byl jsem na tom chatu a Afrodita…“

„Afrodita?“ přerušil mě.

„Ta dívka z chatu… No, tak jsem si s ní po pár dnech psal a zapomněl jsem. Mrzí mě to.“

„A k čemu jsi došel?“ zeptal se dychtivě.

„Co?“

„No jak to vypadá.“ Koukal jsem na mého, teď už rozzářeného, otce. Čekal jsem, že bude naštvaný. Bude mi říkat, že jsem jako dnešní děti a pořád sedím u počítače, který mi je přednější, než jeho vlastní otec.

„No… Dobře?“ dostal jsem ze sebe.

„Dobře, Edwarde?! To znamená,“ na chvilku se zarazil a poté pokračoval, „co o ní víš?“

„No… Skoro nic. Vlastně nic. Má psa a teď bydlí u táty – to je vše.“ Páni… Psal jsem si s ní tolikrát a pamatuju si o ní pouze toto? Jsem upír s nejhorší pamětí na světě!

„Aha… Budeš mi, prosím, dávat vědět, jak to tvoje zkoumání,“ mrkl na mě, „pokračuje?“

„Dobře, ale nechci, aby to někdo věděl,“ poprosil jsem ho o diskrétnost a doufal, že přikývne. Nechci slýchávat Emmettovy přihlouplé poznámky nebo tázavé pohledy od Esmé.

„Dobře.“

Z bistra nás musela vyhodit servírka, která toužila zavřít a lehnout si do postele. Po příjezdu domů jsem udělal přesně to, co chtěla udělat servírka. Lehnul jsem si do postele, ale vytoužený spánek ne a ne přijít. Mohl bych čekat celou věčnost, ale ani slzy by mi nepomohly… Žádné by nebyly…

Zvláštní, jak se mi ulevilo, když jsem Carlisleovi řekl, o co jde. Byl jsem rád, že mě chápe, že si nemyslí, že jsem se na stará kolena zbláznil.

„Přestaň snít a chystej se. Máš přesně dvacet tři minut.“ Štěstí, že mám svoji sestřičku. Jak dlouho bych tu ještě ležel?

Cesta probíhala v klidu, dokonce ani Tanya nedělala problémy a bez zbytečných scén nasedla do auta k Jasperovi. Do školy jsem jel jako blázen už kvůli první hodině – biologii. V čem přijde dnes? Bude opět tak krásná? Ne! Ona je a vždy bude krásná, i kdyby na sobě měla pytel od brambor.

Vystoupil jsem z auta rychlostí blesku a skoro jsem utíkal do třídy. Bude už ve třídě? Kéž by…

„Dobrý den, pane Cullene. Nejste tu nějak brzy?“ A on? Vždy chodí pár minut před zvoněním a teď už sedí za katedrou a kouká po… Isabelle! Byl jsem naštvaný, když se mu v hlavě objevila myšlenka, ve které se představil Bellu…

„A co vy? Taky se vás neptám, co tu děláte!“ odsekl jsem naštvaně a šel si sednout.

„Ahoj,“ pípla potichu. Hlavu měla sklopenou a vlasy shozené do obličeje. To jí nestojím ani za pohled?

„Ahoj, máš se?“ Zareaguje na můj pokus o konverzaci nebo se naštve jako včera? Mrzelo mě, že jsme se „pohádali“, ale aspoň jsme spolu mluvili.

„Teď už špatně!“

„Co jsem, do háje, udělal?“ nevydržel jsem. Choval jsem se slušně!

„Co? To čekáš, že ti ihned padnu kolem krku nebo co?“ vyjela.

„Ne! Jen jsem chtěl, abychom byli kamarádi, jestli ti to slovo něco říká!“ oplatil jsem jí. Sice bych byl opravdu mnohem radši, kdybychom byli něco víc, ale zas takové štěstí nemám…

„Edwarde?“ ozval se mi pisklavý hlas za zády…

 


Kika57patulka13Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Pronudu.cz - 19. kapitola:

21.10.2011 [10:59]

ssendy Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon skvělé, těším se na pokračování Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. BellaEdward
21.10.2011 [10:10]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!