Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Nečekaná láska - 1. kapitola - Seznámení

Nečekaná láska - 1. kapitola - SeznámeníPříběh je většinou psán z pohledu Edwarda. Edward se rozhodne, že Bella má právo na to, aby zažila vše, co jí život přichystá (děti atd..) a tak se rozejdou. Povídka je psána s odstupem času, kdy je Bella vdaná za Jacoba a má s ním děti. Všechno to začne, když se Edward jednoho večera jde projít a potká dívku Lillian. Netuší však kolik tajemství kolem ní je. A další problém - Tanya.

1. kapitola - Seznámení


Už je to několik desetiletí, co jsem viděl Bellu naposled. Stále na ni myslím, ale vím nebo spíše doufám, že je šťastná. Slyšel jsem od Alice, že s Jacobem mají 3 děti. Když si vzpomenu, jak těžké bylo vzdát se jí, aby měla normální život, aby mohla mít děti, aby zažila jejich růst, aby mohla mít vnoučata... Vím, že mě milovala, vím, že by se kvůli mně všech těchto věcí vzdala jenže... Já to nemohl dopustit. Byla zdravá, schopná žít a také byl tu člověk, který ji miloval víc než sebe... Jacob, samozřejmě i já, proto jsem to asi vše dokázal. Položil jsem si otázku: proč bych měl já UPÍR chtít, aby se kvůli mně vzdala toho, co by ji udělalo šťastnou. Odpověď by byla pouze mé sobectví... Takže sem se dozvěděl, že poté, co jsme to s Bellou velmi bolestivým způsobem ukončili, dokázala to a znovu se s pomocí Jacoba Blacka postavila na nohy, sice to trvalo velmi dlouho, ale dokázala to... Potom se vzali... Alice mi pořád říká, že je šťastná, občas spolu telefonují a Alice ji taky jednou za čas navštíví. Teď je Belle 47 let. Alice říkala, že první dítě měla okolo,25 takže nejstarší syn má 22, za 2 roky následovala dcera a za další 2 další. I když o té poslední toho Alice moc neví... Říkala něco, že vůbec není jako Jacob, že dokonce možná není ani Jacobova... I když tomu bych se moc divil. Říká, že ji někdy vídá ve svých vizích, i když jen matně a stejně o tom skoro nemluví. Už s tím musím skončit... Pořád s tím přemýšlením...

„Esme?" zavolal jsem ode dveří.

„Ano drahoušku?" odpověděla mi mateřsky, vyšla na chodbu a podívala se na mě. „Zase jsi myslel na Bellu?" zeptala se najednou a její tvář vypadala ustaraně...

„Ano," přiznal jsem... „ale jen jsem ti chtěl říct, že jdu na lov, ještě nevím, kdy se vrátím."

„Dobře Edwarde a nedělej hlouposti," řekla Esme a já zmizel za dveřmi a posléze mezi stromy...

***
Už jsem byl venku docela dlouho, akorát jsem byl ve městě a šel jsem kolem tmavé budovy obrostlé keři a ucítil vůni... Byla to dívka... Nechápu, co tady dělá tak pozdě... Je po půlnoci, i když měsíc jasně září tma tam, kde ona stojí je jako v pytli. Její srdce bije zvláštním pomalejším tempem než u ostatních v jejím věku... Vypadá tak na 17, 18 nanejvýš 19... Víc myslím, že ne. Pomalu jsem přistupoval blíž ať se na ní lépe podívám. Měla na sobě tmavě modré ryfle, černé kozačky a světlou bundu... Pohled mi sklouzl na její ruku. Držela v ní cigaretu. Kouřila...

„Proč si proboha ničí zdraví," proběhlo mi hlavou. Přistupoval jsem blíže... Vypadala hrozně křehce. Měla hnědé vlasy a bledou pleť. Zahlédl jsem to z profilu, když se otočila a vyfoukla dým. Zatím si mě nevšimla, šel jsem extrémně tiše. Její pokožka byla zvláštně bledá. Ne jako u člověka, který se špatně opaluje, ale tak nějak nezdravě bledá... Šel jsem blíž ale najednou pode mnou křupla malinkatá větvička. Otočila se. V tváři byla okouzlujícím způsobem krásná. Zahlédla mě a otočila se zpět.

„To jí je úplně jedno, že tu za ní stojí cizí člověk?" napadlo mě. Stál jsem tam a upřeně se na ni díval. Nešlo mi od ní odtrhnout zrak. Všimla si toho a znovu se otočila. Tentokrát se na mě dívala déle. Zvedla jedno obočí a řekla: „Co je? Chceš snad cigaretu?"

Byla vtipná s tím jedním obočím nakrčeným. Musel jsem se usmát. Znovu se na mě zvláštním způsobem podívala. „Ne," odpověděl jsem a dál ji pozoroval...

„Tak co teda potřebuješ?že tu ještě jsi?" Vypadala trošku naštvaně. Ale pořád se vůbec nebála... Cítil jsem to. Tep se jí nezrychlil, ani dech. Pořád byla klidná jen jí vadilo, že ji stále sleduju.

„Promiň, já jen jsem si říkal, co tu děláš tak pozdě sama v noci?" a nejistě jsem se usmál. Zadívala se mi do očí těmi svými. Až teď jsem si uvědomil koho mi tak moc připomíná. Vypadala jako Bella. Jen byla zranitelnější a pobledlejší... Oči měla skoro jako ona... Hnědé, velké a strašně okouzlující. Jedno bylo jiné od Belliných očí. Měla v nich nádech zelené. Po okraji zorničky měla zelený pásek... Uvědomil jsem si další shodu jí a Belly, do teď jsem tomu nevěnoval pozornost... Neslyšel jsem její myšlenky. V přemýšlení nad tím, jak si je podobná s Bellou mě vytrhla její odpověď.

„Jdu zrovna domů, tak jsem se tu zastavila, abych si v klidu jednu dala," poukázala na skoro vykouřenou cigaretu v jejích prstech.

„Aha," vydechl jsem.

Znovu pokřivila jedno obočí a řekla: „A co tu děláš ty? Obvykle tu nikdo není." Dostala mě...

„Byl jsem se projít," rychle jsem vymyslel. Nic lepšího mě nenapadlo. Usmála se, poprvé za celou tu dobu. Úsměv jsem jí opětoval...

„Já jsem Edward a ty? Jestli se teda smím zeptat..." usmál jsem se. Znovu se mi pronikavě podívala do očí a řekla: „Já jsem Lillian."

„Máma má ráda lilie?" zeptal jsem se s vtipem.

Cukly jí koutky a řekla: „Myslím, že ne... Vlastně jsem Lilian Isabella, říkají mi Lilly nebo Bello, ale většinou tím prvním a ještě pár lidí vymyslelo Lillo," znovu se usmála a dodola : „Myslím, že máma měla nějakou kamarádku a v mém jméně jsou podobná písmena jako v jejím," znovu se usmála a udusila cigaretu, kterou právě dokouřila.

„Lillo," zopakoval jsem nahlas a ona opět nakřivila jedno obočí

„Jen abys věděl, tohle oslovení moc ráda nemám," a malinko na mě vyplázla jazyk. Byla..tak zvláští tak jiná od ostatních, je jako druhá Bella. Opět mi na Bellu sklouzly myšlenky. Rychle jsem to zastavil a podíval se zase na Lillian, pořád se na mě zkoumavě dívala... Najednou jsem se znovu zadíval na cigaretu, která už ležela na zemi a musel jsem se zeptat: „Proč si tímto ničíš zdraví ?"

Zvláštně se usmála, řekl bych, že dokonce smutně a řekla: „Já už si ho víc zničit nemůžu. Co je to další hřebík do rakve?"

Nechápal jsem význam toho, co řekla. Proč mluví o hřebících a rakvích?

„O čem to mluvíš? Jaké rakve?" vypadlo ze mě.

Znovu se usmálá tím smutným úsměvem a v očích jí zajiskřilo. „To bys chtěl vědět, co?" řekla a tentokrát se začala smát hlasitě. Měla nádherný zvonivý smích, ale vypadala skoro jako by ji vyčerpával. Byla tak strašně zvláštní, tak strašně jiná.

„Už půjdu," řekla najednou „ráda jsem tě poznala. Tak ahoj." Otočila se a pomalu kráčela do ještě větší tmy. Než jsem se vzpamatoval skoro mi utekla. Dohonil jsem ji.

„Nechceš doprovod? Ať nemají rodiče strach," nemohl jsem jí přece říct, že jsem rád v její přítomnosti. Už teď mě okouzlila.

Upřela na mě znovu ten nádherný pohled a potichu řekla: ,,Bydlím sama, takže doma se o mě jistě nebojí," trošku se usmála.

„Takže doprovod nepotřebuješ?" zeptal jsem se. Znovu se na mě podívala a koutky jí trochu cukly. Asi si všimla, jak zklamaně jsem zněl. Musel jsem se sám nad sebou pousmát.

„Jestli se ti to chce šlapat, tak mi to vadit nebude," špitla do ticha. Byl jsem tak šťastný, že mi dovolila doprovodit ji... „Lilly, Bella, Lilla, Isabell, Lillian..." znělo mi neustále v hlavě...

 

Další kapitolaSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Nečekaná láska - 1. kapitola - Seznámení:

 1
2. vipii
28.10.2015 [1:20]

Emoticon

15.09.2011 [13:42]

zuzka88Tak jsem právě našla tuhle tvou povídku a na začátek to není špatné. Tak nějak mě napadlo, že je třeba Lilian Bellina dcera, co? Možná je to šílené, ale moje mysl už taková je. Jsem zvědavá, takže jdu na další Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!