Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Modelka - 9. kapitola

Stephenie Meyer


Modelka - 9. kapitolaV dnešnej kapitole nás čaká veľký útek pred novinármi a ešte jeden sladký bonus navyše. Aký? To sa dozviete v pokračovaní.
Krásne čítanie praje Jessy. :)


9. kapitola

 

Bolo sedem hodín ráno a ja som už hodinu len bez pohybu ležala v posteli a sledovala plafón. Občas mi zrak padol na čiernobiely obraz oproti posteli, na ktorom bol znázornený Paríž v minulom storočí. Špeciálne „zaostrenie“ bolo na dievčinu asi vo veku osemnástich rokov nákláňajúcu sa spoza zábradlia mosta nad rieku. Na jej mieste by som z toho mosta skočila. Mala som náladu pod psa.

Premýšľala som, čo dnes podniknem. Možno by nebol taký zlý nápad konečne prevetrať peňaženku s kreditkou a navštíviť pár obchodov. Lenže samej sa mi ísť, bohvieako, nechcelo. Vždy mi pri nákupoch asistovala Ruth, ktorá mi tu nenormálne chýbala. Na Edwarda som bola stále nahnevaná. Nedokázala som pochopiť, ako mohol uprednostniť predo mnou nejakú kravu, ktorú nepoznal dokopy ani hodinu. Mala som aj dôvod cítiť sa zradená – predsa ma tu nechal samú. Ešte teraz sa mi pred očami zjavujú závistlivé pohľady hostí večerajúcich včera v tej reštike, kam ma Louis po fotení zaviedol. Doslova som na svojom tele cítila ich pohľad, ktorým mi pravdepodobne plánovali vypáliť dieru do chrbta. Rozhodne bol však najlepší jeden chlap, ktorého som „nachytala na čerešniach,“ keď ma pozorne sledoval a pritom sa špáral v nose...  Pri jedle!

Jediným mojim šťastím bolo, že to nebola práve tá reštaurácia, kde sa chcela s Edwardom nalodiť aj slečna Vychudnutá Harpia. Ale áno, šťastie predsa musíme priať každému. A hlavne tomu, kto má šancu na lásku. Takže, Edí, dúfam, že ti to vyšlo, chlapec môj.  

Porazene som si povzdychla a vymotala sa spod perín. Zbehla som do kúpeľne a so zubnou kefkou v hube premýšľala, či sa už môj bodyguard nachádza vôbec v tomto hoteli, alebo sa jeho holý zadok ešte stále vyhrieva vedľa toho Harpiinho. Ťažko povedať. Zrazu som začula, ako mi niekto klope na dvere. Vypľula som pastu, vypláchla si ústa a so zamračeným výrazom šla otvoriť. Kto by to mohol byť takto zavčasu? Čakala som poslíčka alebo kohokoľvek iného, len nie toho, kto tam stál.

„Ahoj, už si hore?“ spustil Edward rýchlo a ihneď, ako som otvorila, sa mi natrepal do izby. Nemohla som povedať, že by som nebola v šoku. Ale aspoň som vedela, kde presne sa nachádza.

„Čau... Nevidíš?“ ukázala som na seba. Milujem, keď sa niekto spýta ‚si už hore‘ alebo ‚si doma,‘ keď jasne musí vidieť, že sa v okne svieti... No nie, ja rada plytvám napríklad elektrinou a doma nechávam vysvietené iba kvôli rastlinkám, aby sa v tme samé nebáli.

„Tak pýtal som sa len preto, že či som ťa náhodou nezobudil,“ pokrčil plecami a posadil sa na rozostlanú posteľ. Nenápadne som si ho celého prezrela a analyzovala či vyzerá ako po vášnivej noci. Ale prekvapilo ma, že bol prezlečený, po obleku ani chýru, ani slychu. Na sebe mal obyčajné džínsy a biele tričko. Ale prezliecť sa mohol aj teraz, keď sa vrátil, uvažovala som.

„To by už bolo aj tak jedno, nie?“ odfrkla som si a ruky prekrížila na hrudi.

„Stalo sa niečo? Si nejaká podráždená,“ zamračil sa. Fíha, aký je vnímavý!

„Nič mi nie je. Prečo si myslíš, že som podráždená?“ prskala som ďalej.

„Ehm... tak potom máš svoje dni?“ pípol nesmelo. Zhlboka som sa nadýchla. Swanová, pokoj, zabiješ ho až keď sa vrátite do L.A.

„Máš pravdu,“ prikývla som rozladene, „mám.“ Chlapom je najjednoduchšie odkývať na všetko a nehádať sa s nimi. Udivuje ma však, ako to môžu vždy, keď žena nemá dobrý deň, hodiť na krámy. To si myslia, že iné problémy na svete nie sú?       

„Myslel som si,“ chápavo pokýval hlavou. Ako sa môže tváriť a chovať tak pokojne, keď ja mám chuť niekomu vytrhať vlasy?! A ani neviem prečo...

„Prečo si vlastne tu?“ spýtala som sa konečne to, čo som chcela. Edward sa na mňa pozrel so zvláštnym výrazom v tvári.

„Vieš... Rád by som sa ti ospravedlnil za ten včerajšok. Za to, že som ti dopredu ani nedal vedieť a šiel som s Jarkou.“ Aha, koľké prekvapenie.

„Dobre.“

„Nehneváš sa?“

„Prečo by som mala?“ zaujímala som sa zvedavým hlasom, pričom som prižmúrila oči.

„Ja neviem,“ pokrčil plecami, „len proste včera si sa mi zdala byť nahnevaná. A mrzelo ma to.“

Takže jeho to mrzí. Očividne mu to jeho rande nevyšlo podľa plánov, inak si to nedokážem vysvetliť.

„Nedala ti?“ pípla som potichučky a hryzla sa do pery. No čo, mama ma vždy učila, že ak mám nejaké nejasnosti, musím sa spýtať na rovinu. Edward sa na mňa nechápavo zamračil. Pokrčila som ramenami a sledovala, ako sa jeho nechápavý výraz zmenil na vyjavený. Vypúlil na mňa tie super zeleno-zlaté oči. Konečne by som sa ho už mohla spýtať, kde tie šošovky zohnal, aby som si ich zaobstarala aj ja. Nakoľko Edward vyzeral byť neschopný slova, len som pohodila rukou a spýtala sa ďalšiu dôležitú otázku, ktorá ma svrbela na jazyku.

„Potrebuješ odo mňa ešte niečo?“

Edward mierne zavrtel hlavou – asi sa spamätal zo šoku – a pozrel na hodinky, ktoré mal na ruke. „No pokiaľ viem, o pol deviatej ti začína ďalšie fotenie. Teraz máme sedem dvadsaťpäť a ty tu ešte pobehuješ v nohavičkách,“ premeral si ma od hlavy po päty. Zamračila som sa a pozrela na svoje telo. Mal pravdu, na sebe som mala len tielko na spanie a červené krajkové nohavičky, v ktorých som sa tu pred ním promenádovala. A čo, aj tak ma už včera videl v spodnom prádle, takže je to úplne jedno. Horšia bola iná vec a to konkrétne tá, že mi dnešné fotenie, tentokrát pre iný časák, úplne vypadlo z hlavy. Rýchlosťou blesku som sa šmarila po kufri a začala z neho vyhadzovať všetko oblečenie, pričom mi došlo, prečo je tu Edward takto skoro. Ale aspoň on si pamätal naše povinnosti. Lichotilo mi, že sa na mňa nevykašľal.   

„Ehm... Čo robíš?“ spýtal sa Edward opatrným hlasom po chvíli neustáleho sledovania mojej maličkosti. „Hľadám si vhodné veci,“ zavrčala som, kým som sa v nich prehrabávala. Rozhodla som sa nakoniec pre tmavé priliehavé džínsy a biele ramienkové tričko. Kým som sa navliekala do nohavíc, patlala som si na tvár mejkap, aby som skryla svoje nedokonalosti – aj keď ich bolo málo, samozrejme. Iba tá vyrážka, čo sa mi cez noc vyhodila v oblasti očí a nosa, ma trošičku viac znervózňovala. Super, budem vyzerať jak jednorožec.  No mám ja toto za potrebu? V momente, keď bola vyrážka schovaná pod tlstou vrstvou najlepšieho mejkapu z los angelskej drogérie, vyletela som z kúpeľne a začalo sa pátranie po kefe na vlasy. Kde si, maličká, kde si? Pýtala som sa v duchu nezmyselne. Mne včera ten šalát na večeru musel ublížiť. Ktovie, čo v ňom vlastne bolo. Spomínam si na jeho zvláštnu horkú chuť, aj keď som doň rukolu nechcela. A možno mi tam nasypali drogy, čo ja viem. Ale drogy sú asi bez chuti... Aj tak je aj to jedno. Swanová vyskúšala už takmer všetko na svete. Našťastie sa mi kefu podarilo nájsť v pravý čas. Krava, rozvaľovala sa na zemi. Kto jej to kázal?! Postavila som sa pred zrkadlo a vlasy si ňou doslova začala trhať. Medzitým som si však v odraze všimla Edwarda, ktorý mi ukladal veci vyhádzané na posteli späť do kufra. Obočie sa mi nechápavo stiahlo k sebe.

„A inak,“ začala som opatrne, kým som sa venovala prečesávaniu ľavej polovice hlavy, „ako nakoniec dopadlo to vaše včerajšie rande?“ Nech si Edward nemyslí, že ho s touto témou nechám na pokoji, kým mi neodpovie na potrebné otázky.

Edwarda som stále v odraze pozorovala. Prestal skladať jedno z mojich tisícich tričiek a zamračene sa na mňa zahľadel. „To nebolo rande,“ odvetil.

Podráždene som si povzdychla. „Dobre, tak tomu hovor ako chceš...“ odvrkla som. Na tom vlastne nezáležalo. Je pravda, že niektoré páry sa vyhýbajú označeniu „rande“ a radšej volia názov „priateľstvo.“ Ale aj tak všetci vedia, že len priatelia nie sú. Hlavne, keď spolu trávia všetok voľný čas a nový rok. Hej, to už značí o všetkom. Veď ako sa hovorí: „Ako na nový rok, tak po celý rok.“ A možno aj Edward s Jarkou sa priklonia k tomuto názvu ich vzťahu a budú ho držať na verejnosti v tajnosti. Avšak ani to mi nezabránilo sa spýtať na jednu chúlostivú otázku. Potešene som sa usmiala a otočila sa naňho. „Aká bola?“

„Kto?“ nechápavo rozhodil rukami. Panebože, on má snáď sklerózu. Chuderka Jarka, bude sklamaná, keď zistí, že jej milý si z ich spoločne strávenej noci nič nepamätá... Nebude žiadny spoločný Silvester ani Vianoce. Smutne som si povzdychla. Alebo je tu ešte jedna možnosť, podstatne horšia a vážnejšia: Ich vzťah je natoľko vážny, že sa dohodli hrať na verejnosti nechápavých a otázky týkajúce sa ich vzťahu budú ihneď odbíjať a tváriť sa, akože oni o ničom nevedia. Taktika to nie je zlá, ale aj to tu už bolo.  Avšak, trošku mi nešlo do hlavy, ako by ich vzťah mohol byť až na takej úrovni po jednom jedinom rande. Ale na tomto svete ma už nič nedokáže prekvapiť.

Zazvonil mi mobil, čo ma donútilo venovať pozornosť iným veciam.

„No?“ ozvala som sa, keď som ho zodvihla.

„Dobré ráno, Bella. To som ja,“ odvetil Louis, „už som pred hotelom a čakám na vás.“ Prikývla som, napriek tomu, že ma Louis vidieť nemohol.

„Edward, odchádzame,“ poručila som, kým som si obliekala čierne bundu. Na chodbe šiel Edward asi tri kroky predo mnou a ja som mala na jeho telo dokonalý výhľad. Ako je možné, že jeden chlap dokáže tak úžasne vyzerať aj v obyčajných vyblednutých džínsoch?

„Aj dnes sa plánujete stretnúť?“ pokračovala som vo výsluchu, keď sa za nami zavreli dvere od výťahu. Snažila som sa znieť nenápadne, preto som naklonila hlavu do strany a do karát mi zahralo aj prežúvanie žuvačky, ktorej som venovala odrazu celú svoju pozornosť. Ale veď mi ešte na žiadnu otázku, ktorú som mu položila, neodpovedal.

„Prečo sa pýtaš?“ oplatil mi. Pokrčila som plecami v štýle, že mi je to úplne jedno – čo mi vlastne jedno aj bolo. Muselo. „Ale nie, nestretneme sa. Nemáme dôvod, včera sme si len proste vyšli na večeru. Nebolo to rande ani nič podobné,“ rozhovoril sa. „Veď si mohla ísť s nami,“ pokračoval naliehavo. Neodpovedala som. Proste som neverila tomu, že s ňou šiel na večeru a nič nebolo. Veď ktorý normálny chlap by si nechal krásnu ženu pretiecť pomedzi prsty? Vtedy mi to došlo. „Ona niekoho má,“ chápavo som prikývla. Jasné! Že ma to nenapadlo skôr.

„Hej,“ povedal, avšak jeho hlas nejavil žiadne známky sklamania.

„Nie je ti to ľúto?“ Keď si spomeniem včera na tej jeho sladký úsmev, ktorým ju obdarúval, je ťažké skočiť na tvrdenie, že by mu to mohlo byť jedno a nechcel by byť jej frajerom on.

„Nie je,“ pokrčil plecami. Obočie sa mi stiahlo k sebe. Ja som tiež síce mužov nikdy nebrala ako mojich možných potencionálnych manželov, bolo mi jedno, koľko majú frajeriek, ale Edward mi pripadal ako chlap, ktorý by sa jedného dňa rád usadil.

„Nepáčila sa ti?“ neodpustila som si otázku. Edward si povzdychol a prehrabol si vlasy – zase!

„Ale áno, je to krásna žena. Lenže... moje srdce už patrí inej...“

Aha. Takže je zaľúbený. Z neznámeho dôvodu by som však rada vedela, kto je tá šťastná. Výťah zahlásil príchod na prízemie a ja som bola nútená sa začať venovať iným myšlienkam. 

 

◘◘◘

 

„Takže, kam by si teraz chcela ísť?“ spýtal sa Edward a oprel sa o operadlo stoličky v kaviarni, kde sme sa momentálne nachádzali. Fotenie prebehlo rýchlo, fotograf potreboval iba pár záberov, čiže pred obedom sme boli už s Edwardom voľní. Po výdatnom obede sme skočili ešte na kávu a ja som popri tom Edwardovi pomáhala spoznať Paríž. Dokonca sme sa aj spolu odfotili, to sa musím pochváliť.  

„Mohli by sme ísť nakupovať, potrebovala by som pár nových vecí,“ zašomrala som a odpila si z cappuccina, ktorého pena mi zostala na hornej pere a jazykom som si ju zlizla. Edward ma pri tom sledoval s privretými očami.

„Čo je?“ zamračila som sa. Iba pokrútil hlavou, že nič. Podozrievavo som sa naňho zahľadela a zdvihla som obočie. „Si si istý? Nemám nič na gebuli?“ uisťovala som sa a ukázala si na hlavu. Edward sa zasmial. „Vlastne mám pocit, že ti z nej niečo vyrastá. Vyzerá to ako roh.“ Naklonil sa cez stôl a poklepkal mi po temene hlavy. „Presne tu.“

„Daj zo mňa tú paprču dolu,“ zasmiala som sa a s hraným urazením ju odsotila. Zdvihol ruky v obrannom geste a opäť sa zasmial. Povzdychla som si a zahľadela sa von oknom. Sledovala som ľudí, ktorí prechádzali na námestí a premýšľala, kam asi idú. Niektorí smerovali do práce, iní do rôznych úradov, škôl... Občas som sa cítila byť iná. Nie však v tom dobrom slova zmysle. Ale tak, akoby ma ľudia nemali radi. A veľa ma aj veru nemalo. Častokrát ma dopredu odsúdili, častovali rôznymi nadávkami, pritom ma ani nepoznali. Ale život celebrity je už raz taký a nič s tým nenarobím.

„Ideme?“ spýtavo som sa pozrela na Edwarda, ktorý tiež sledoval dianie na ulici. Pozrel na mňa a s úsmevom prikývol. Zaplatili sme a vyšli opäť do chladu. Nevedela som sa dočkať, kedy budem znovu doma a celý deň sa budem vyhrievať na slnku na pláži.  V ušiach mi bude hrať MP3 a ja na chvíľu zabudnem na všetko okolo seba. Nakoľko Edward so mnou chodenie po odchodoch po prvom butiku vzdal a rozhodol sa, že si pôjde po svojom, dohodli sme sa, že sa stretneme o druhej pred tou kaviarňou, v ktorej sme dnes boli. Nakupovanie ma ani príliš nebavilo, keď som bola sama. Predsa som si však kúpila pár nových tričiek, blúzok a kratučkých sukní. Keď som vychádzala z piateho butiku, ľutovala som, že tu nie je so mnou Edward. Ako nosič tašiek by sa mi teraz nanajvýš hodil. Začala som ho hľadať na okolí, lenže nikde som ho nezahliadla. Ťažili mi to aj ľudia, ktorých tu bolo ako myší a nevidela som pred seba na viac než desať krokov.

„Isabella, Isabella,“ ozval sa odrazu za mnou vreskot. Otočila som sa a oči mi takmer vypadli z jamôk, keď som v diaľke, ktorá sa však neustále zmenšovala, zbadala asi šiestich novinárov rútiacich sa mojim smerom. Foťáky im už naplno pracovali. Nastal problém, pretože som bola sama. Nebol tu ani Louis, ani Edward, čo značilo, že som sa v tejto chvíli nachádzala v análnom otvore. Prinajmenšom...

Dobre, nastal čas, aby som aj ja vyskúšala ako chutí útek pred paparazzmi. Otočila som sa druhou stranou od nich a rozutekala sa. Našťastie som mala obuté balerínky. Ľudia ma neveriaco sledovali, poniektorým hral na tvári úsmev. Iste, musela som vyzerať komicky, keď som ovešaná ako vianočný stromček s vlasmi poletujúcimi všade navôkol ako lesnej víle bežala po námestí a za mnou sa rútila stádo volov. Ešte by som rada vedela, ako sa dozvedeli, že som práve tu. Určite za to môže ten posratý twitter, ktorým teraz ľudia žijú. Ale hviezdam kazí súkromie už úplne. Bože, ja Edwarda vážne zabijem. Keď ho človek potrebuje, vyparí sa. O chvíľu som však v dave zbadala ryšavú hlavu a v duchu poskočila meter vysoko. Zrýchlila som, aby mi náhodou nestihol niekam utiecť a pritom vzdychala ako vyradená parná lokomotíva. Pozrel sa mojim smerom, potom preč a keď si uvedomil, že tá šialená ženská, ktorá k nemu beží, som ja, strelil pohľadom opäť ku mne a v tvári mal spýtavý výraz.

„N-no-novinári,“ vykoktala som zo seba zadýchane, keď som pri ňom zastala. Edward sa na nič nepýtal. Schmatol ma za ruku, v ktorej som mala tašky a rozbehli sme sa po kockovanom chodníku spolu. Už sme nemohli vyzerať ako šialenci, ale skôr ako banditi. Ešte tá Edwardova šiltovka, čo mal na hlave... Bez komentára.

„Dá sa ich nejako zbaviť?“ pýtal sa ma.

„Nie,“ vydýchla som a v hrdle ma nepríjemne škrabalo.

„Tadiaľto,“ vyhŕkol Edward a zatiahol ma do úzkej uličky medzi dvoma bytovkami. O jednu ma oprel, z hlavy si stiahol šiltovku a povedal: „Nahrň si vlasy na jednu stranu.“ Zamračila som sa.

„Prečo?“

„Bože, Bella, nevyjednávaj a urob to! Nemáme veľa času. Hneď tu budú,“ zavrčal. S kyslím výrazom som ho poslúchla a zaúpela som, keď sa mi na hlave ocitla jeho šiltka. On si prehrabol vlasy, kvôli čomu mu stáli na všetky strany a ja som sa nad jeho výzorom musela zasmiať. Edward môj smiech nijako nekomentoval. Rukami sa oprel o stenu a ja som si odrazu uvedomila, že ma medzi nimi uväznil. Naklonil sa telom viac k uličke, akoby ma chránil pred pohľadmi iných.

„Čo to robíš?“ spýtala som sa opatrne a oči uprela na jeho hruď, ktorá sa prudko nadvihovala pod každým nádychom. Z diaľky som počula dupot a klepot topánok o chodník. Boli blízko. Edward si to uvedomoval tiež. Pozrel sa mi do očí a kým som sa stihla spamätať a čo i len mrknúť, chytil mi tvár do dlaní a pritlačil svoje pery na moje. 


Túto kapitolu by som rada venovala kiki1. Jej komentáre mi vždy dokážu vyčariť na tvári úprimný úsmev, začo jej veľmi ďakujem. Si veľmi milá a som rada, že mám čitateľku ako si ty. s 

Patrí vám odo mňa, holky, obrovitánske poďakovanie za hlasy v Naj poviedke. Viete, čo pre mňa znamená krásne 5. miesto? Že som v úplnom vytržení a mám chuť napísať asi 10 kapitol dopredu. Strašne krásne vám ďakujem! s 

Dúfam, že sa vám táto kapitola páčila a nesklamala vás. Poviem vám ale, že nie je to bohviečo, ak si vaše postavy začnú robiť čo chcú a na autora neberú ohľad. Nakoľko sa tu najbližšie "stretneme" až v 2013, prajem každému šťastný nový rok. A touto cestou by som sa vám chcela poďakovať za vašu priazeň, ktorú ste mi celý tento rok venovali. Dúfam, že vás moje poviedky budú baviť aj naďalej. s   


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Modelka - 9. kapitola:

 1 2   Další »
27.02.2013 [13:10]

AntjeCullenWau! :D Tak tohle byla asi nejlepší kapitola. :D Jsem zvědavá, co na to Bella.. :D Jestli prohodí zase nějakej jedovatej komentář, tak už jí snad osobně zalepim pusu.. :D Nu, tim pádem předpokládám, že otázka, čí ženě patří jeho srdce, je už bezpředmětná, co? :D

19. Petronela webmaster
03.01.2013 [21:47]

PetronelaPolibek!?!?! Jóóóó, to je gól - tohle Bella rozhodně nečekala, ale tak na chvíli jí to aspoń utiší. Přestože si nemyslím, že by jí zrovna v tuhle chvíli bylo nějak extra do řeči.
Každopádně to bylo super. Navíc to docela podporuje moji teorii ohledně toho, že Edward miluje ji a ona to jenom netuší. Jenom teď uvažuju o tom, jak se do ní mohl tak najednou zamilovat - pokud ji už tak nějak tajně nemiloval ještě předtím, než se s ní seznámil. Ale tak uvidíme, až to na něj praskne. Což bude jistě velmi zajímavé.
A teď by se mi skutečně líbilo to, kdyby si jich fotografové přece jenom všimli a vyfotili je Emoticon. To by bylo k popukání. Chtěla bych vědět, jak by se v takové situaci zachovali. Jak Bella tak Edward.
A už teď se samozřejmě moc těším na další kapitolu - bohužel jsem se neudržela a musela jsem si prostě chtě-nechtě přečístu dneska dvě a už nemám s čím pokračovat, tak doufám, že se ti podaří další dílek napsat brzy Emoticon

18. Verru
03.01.2013 [21:33]

Verru Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

03.01.2013 [0:33]

9moncici9Láska moja Emoticon

Vieš ako sa hovorí? Neskoro, ale predsa Emoticon
Hanbím sa veľmi, ale sama vieš, bol silvester a deň po silvestri je človek mimo. Včera som šla skoro spať, lebo som vstávala do práce, ale teraz konečne som našla síl na vyjadrenie môjho názoru k tvojej dokonalosti.

Tak v prvom rade chcem pogratulovať k nádhernému 5. miestu, ktoré si získala vďaka svojmu talentu a tomu, čo dokážeš. Si právom v prvej desiatke, ale tak ako už spomenula Ivka mala by si byť na lepšom mieste. Ale ja pevne verím, že sa dostaneš vyššie.
Tiež ma teší, že ťa to nabudilo a vidíš ako ľudia milujú tvoju tvorbu a že bez teba si to tu nevedia predstaviť. Preto pevne verím, že teraz budeš písať s obrovskou chuťou a elánom.

Toľko asi na úvod a teraz konečne ku kapitole, ktorá bola dokonalá. Ty si pani nevyspytateľná a pani improvizátor. Proste 2in1 :D

Každou kapitolou som viac a viac zmätená z Belly :D Chvíľu sa javí ako bláznivá modelka a chvíľu ako normálna baba, ktorá je v celku fajn. Mám pocit, že nosí masku (obrazne povedané) a pod ňou sa skrýva citlivá žena, ktorá sa bojí lásky a prejavov citov.

Na jednej strane žiarli na Edíka, na druhej mu nepovie pravdu. ja neviem no, sama ešte asi nemá jasno v sebe. Nevadí je to ešte skoro, sme predsa iba v 9. kapitole.

Jej otázka typu, či nič nebolo, čo si vlastne ona o ňom myslí, alebo o Jarke. Preboha ona si fakt myslela, že spolu skopičili na prvom nerande? :D Ed je proste galantný a trochu sa zarozprávali, čo je na tom zlého? Dali si jedlo a každý šiel svojou cestou. Netreba za tým hľadať nič zlého. :)

Edwarda mi je ľúto. Miluje ju, teda má ju rád, teda ja fakt neviem :D ALe proste je to upír, poloupír, a hold u nich láska na prvý pohľad existuje a je jedno akú ma kto povahu, preto ma neprekvapuje fakt, že jeho vyvolenou je Bella:D

Ale prečo si sakra drží odpust, teda držal :D Začínam pochybovať, či okolo skutočne išli novinári. Čo ak to bol iba taktický ťah, aby skúsil ako sa ľadová princezná bozkáva hm? :D Čo ty vieš, teda ty vieš, ale my nie. My môžeme iba hádať.

Som rada, že si tvoje postavy robia, čo chcú a dostali sa aspon k bozku :D Len ma zaujíma reakcia Belly. bože daj, aby nevyvádzala a chápala, čo jej Edík vysvetlí, nech ho nezbije :D

Moja prosím ťa píš , lebo absťáky budem mať :D Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16. Ivka77
02.01.2013 [23:12]

Ivka77Zlato,
najprv ti veľmi gratulujem ku krásnemu piatemu miestu v ankete. Určite si si ho zaslúžila. I keď u mňa by si si zaslúžila miestečko o pár stupienkov vyššie. Rozhodne som rada, že ťa to nabudilo a kapitolka pribudla tak skoro. Žeby si sa aj s ďalšou poponáhľala? To by bolo skvelé.

Myšlienkové pochody Pani modelky na začiatku ma pobavili. Musím sa odnaučiť piť (colu) pri čítaní tvojich poviedok. Vieš, ako ťažko ide dole z klávesnice? To raz zalepíš a už neodlepíš. Zlatá, necháva svietiť, aby sa rastlinky v tme nebáli. Geniálna hláška. Musím si ju zapamätať.

Vlastne ako som čítala ďalej, tak som sa bavila stále viac. Táto kapitola ti neuveriteľne vyšla. Neskutočne som sa nasmiala. Úplne si mi zlepšila náladu. Za to ti veľmi pekne ďakujem. No a to zakončenie. Pusinka? To som strašne zvedavá na reakciu Belly. Budem sa hrozne tešiť na ďalšiu kapitolu. Začínam mať pocit, že jej žiarlivosť tiež nebola len tak. Žeby sa nám začínala láska?
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

02.01.2013 [13:31]

RobertKristenTáto kapitola, alebo skôr celá poviedka nemajú najmenšiu chybyčku a vždy sa na tom poriadne nasmejem.
Tak napríklad, dnes to bola Bella, pobehujúca po byte v nohavičkách. Plus Eugen, tiež, no Emoticon
Veľmi by ma zaujímalo, čo sa vlastne stalo medzi Jarkou a Edwardom, že odrazu bol taký... Tak najprv na ňu čumí ako na siedmi div sveta, potom povie, že má priateľa, očividne je z toho smutný, a potom povie, že jeho srdce patrí inej... To bude tými upírskymi hormónmy, inak si to vysvetliť neviem Emoticon
Každopádne, všetci vieme, že tou, čo Edwardovi uchmatla srdce je Bella. Jarka asi nie, a on nie je taký, že by sa len tak odrazu zamiloval do nejakej francúzsky... Čiže Bella, dúfam Emoticon
A aj keď si to Bella neprizná, žiarlila na Jarku. To určite. A nemôže popierať, že sa jej Edward páči. Takže sa nám to tu už rysuje... Juhuuu Emoticon
Tí novináry boli skutočne doterný, chudáčik Bella... Ale aspoň sa jej to oplatilo, keďže ju Edward pobozkal Emoticon Takže nemá mať prečo hlavu v smútku Emoticon
Aj keď... Som yvedavá na Bellinu reakciu, čo asi také urobí, určite nás prekvapí... Alebo? Emoticon
Prosím, prosím, nech je ,alebo, Emoticon

Kapitola bola úžasná, a ja sa nemôžem dočkať pokračovania.
Ou, a gratulujem ku krásnemu miestu Emoticon
Za tvoju snahu si si to zaslúžila. Určite sa umiestniš aj tento mesiac - o tom nepochybujem. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

01.01.2013 [20:48]

N1I1K1O1LTak tuhle kapitolu jsem si dnes četla dvakrát na mobilu a teď si ji plánuju přečíst potřetí na počítači. Jedním slovem - nádhera. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Začátek byl super. Bella byla naštvaná a pak byla naštvaná proto, že nemá být naštvaná. Emoticon Takové nálady mívám taky. Emoticon Emoticon Emoticon
Je fajn, že si Edward s tou holkou nic nezačal, ale zajímal by mě, kdo je ta žena jeho srdce. Že by naše Bella? Nějak si tím nejsem jistá, protože se ještě nedávno hrozivě nesnášeli. Emoticon Emoticon
No, a ten konec... Nemohla jsem uvěřit svým očím, i když je jasný, proč to Edward udělal. Emoticon Bella bude pravděpodobně na něj za to naštvaná a bude po něm chtít, aby to už nikdy nezopakoval... Ten poslechne, ale jí to bude určitě žrát a bude na ten polibek furt myslet... Heh, vymyslela jsem dobrý scénář, ne? Emoticon Emoticon Emoticon
A teď, když dovolíš, si jdu potřetí přečíst tuto krásnou kapitolu. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13. winna
01.01.2013 [17:35]

no to jsem zvědavá, jestli to zabere... co ty tašky..a všechno.. paparazzi vidí i co jiní ne, takže podle mě to prokouknou.D

12. martty555
01.01.2013 [17:32]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

11. Andreabn
01.01.2013 [13:56]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!