Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Ladies of victory - 4. kapitola

Ladies of victory - 4. kapitola

4. kapitola: Oznámení 
Pohled Edwarda, který nejspíš nebude tak dokonalý, jak se na první pohled jeví. Zapochybuje Bella ještě? Nebo mu padne kolem krku rychlostí světla? Zatím nevinné jehně... Bohužel i hloupé.
Příjemné čtení - Irtemed a Johnn. 

4. kapitola:

Z Edwardova pohledu:

Šli jsme s Bellou do Arovy soukromé lóže, říci všem tu šťastnou novinku. Aro tam na nás již čekal a kupodivu tam byl i Marcus. To jsem nečekal, předpokládal jsem, že se bude jako vždycky utápět v sebelítosti a vzpomínat na tu jeho kurvu. Jak moc jsem Arovi vděčný, lehce jsem se dotkl jeho ruky a dal mu nahlédnout do své mysli. Jen se usmál a v myšlenkách mi poslal, že to nebylo jen kvůli mně, ale že i on měl důvod se Didyme zbavit. Miloval jsem tento způsob komunikace. Nikdo nic nevěděl, dokonce ani Bella, která stála hned vedle mě. Dosti mě frustrovala její, pro mě uzavřená, mysl, na druhou stranu jejími pohyby, gesty a rozkošným ruměncem ve tváři byla tak čitelná…

Aro dal znamení hudebníkům, aby přestali hrát. V sále to zašumělo, lidé se různě otáčeli, jen aby zjistili, co se děje.

„Mí drazí přátelé," začal Aro těmito slovy, stejně jako všechny jeho proslovy. Ach ta jeho teatrálnost. „Omluvte mé krátké vyrušení a dovolte, abych vám oznámil radostnou novinu. Náš milý Edward se konečně po dlouhé době rozhodl najít si manželku." V sále bylo najednou ticho jako v hrobě narušované pouze tlukoty srdcí přítomných. „Proto mi dovolte představit Isabellu de Marco, jeho budoucí ženu." Vzal lehce Isabellinu ruku a políbil ji. „Vítej do rodiny, Isabello!" Isabella, která stála v pozadí, předstoupila tak, že nyní stála po mém boku. Slyšel jsem obdivné myšlenky mužů a závistivé myšlenky žen. Šaty, které jí Sulpicia vybrala, byly opravdu více než vhodné pro dnešní den.

„Svatba se uskuteční ode dneška za měsíc a jste všichni samozřejmě zváni. Děkuji a nyní se opět bavte," zakončil Aro svou řeč. Odešel jsem dolů spolu s mou budoucí ženou, abychom si zatančili, když nás po cestě odchytla její matka. Z myšlenek jsem jí toho moc nevyčetl, jen to, že chce s dcerou mluvit.

„Hrabě," pronesla a uklonila se, jak se sluší. „Mohl byste mě a mou dceru na moment omluvit?"

„Samozřejmě." Co jiného jsem taky mohl říct. Vzdálil jsem se tak, aby to pro ně vypadalo, že jsem z doslechu, ale ne tak daleko, abych nezachytil každé slůvko.

„Bello, nechceš si to ještě rozmyslet?"

„A co máš na mysli, matko?" dělala Bella nechápavou. Bella, tahle zdrobnělina se mi vážně líbí.

„Tu svatbu, holčičko. Vždyť ho ani neznáš, a není na vdavky ještě příliš brzy?"

„Ty jsi byla v mém věku v sedmém měsíci těhotenství."

„To sice ano, ale já tvého otce milovala a..."

„A jak můžeš vědět, že já Edwarda nemiluji?" skočila jí Bella do řeči.

„Matko, já vím, že máš obavy, abych nedopadla jako ty, ale Edward není Carlisle." Jen kdybys věděla, pomyslel jsem si sarkasticky, můj otec by se ode mě mohl ještě učit.

„Já nevím, přijde mi, jako by ti dva měli něco společného. Nevím, je to jen takový pocit, jenže když jsem na tyhle pocity nedala posledně, udělala jsem největší chybu svého života a vzala si Carlislea."

„To je v pořádku, matko. Vím, že máš strach, abych neutekla jako Alice, ale ujišťuji tě, že budu šťastná a budeme tě navštěvovat."

„Dobře, pak už tedy mohu jedině blahopřát, když jinak nedáš."

„Děkuji," pípla a objala ji.
  

***

„Copak, zase špicluješ?" usmál se právě příchozí Carlisle.

„Ano, konkrétně tvou ženu, snaží se dělat problémy, měl by sis ji srovnat."

„Jo, to bych měl. Nebo se jí rovnou mohu zbavit, teď už mi nebude k ničemu."

„Počkej s tím aspoň po svatbě, ať to nenaruší plány." Chvilku dělal, že o tom vážně uvažuje.

„Co bych pro tebe neudělal."

„Ano, jsi prostě dokonalý otec." Společně jsme se zasmáli, ale jeho myšlenky prozradily, že ho poslední věta potěšila.

Došli jsme k Belle a její matce.

„Mám pro tebe skvělou zprávu, Isabellko." Podle toho, jak se Bella zatvářila, tohle oslovení miluje stejně jako svého otce.

„Domluvil jsem s Arem, že budete mít s Rose svatbu společně. Není to skvělé?“ podotkl a přistoupil k ní, aby to vypadalo, že ji chce políbit na tvář.

„Zkus to odmítnout," zašeptal jí do ucha tak, aby to Esmé neslyšela, „a budeš toho litovat!" A kývl směrem ke své ženě.
„Samozřejmě, pokud si to pan Aro přeje." A pokusila se o úsměv. I ten, kdo ji nezná, by si všimnul, že nebyl od srdce, že jediný důvod, proč na to přistupuje, je její matka. Ano, zvykej si, děvče.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Ladies of victory - 4. kapitola:

 1
7. Lucka
16.03.2014 [23:54]

až to Bella zjistí, že Edward je Carlislův syn. To bude něco. Moc se těším na příští díl Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16.03.2014 [22:11]

KateDenali11Ach jo... Kapitola mi nezabrala ani pět minut, což mě celkem zklamalo vzhledem k tomu, jak se na ni vždycky těším. Emoticon Ale já, která se neůže chlubit zrovna nejdelšími kapitolami, vám má teda co říkat. Emoticon Rozhodně to byla zajímavá kapitola a já chci Carlislea zabít čím dál tím víc. Na druhou stranu mi Edward, ačkoliv se zdá být též hajzlíkem, vůbec nevadí. No, jsem zvědavá, co přinese další kapitola, snad se dostaneme zase o kousek dál. Emoticon Tahle byla povedená stejně jako ty předchozí, držím palce ve psaní. Emoticon
K.D.11

5. bara
16.03.2014 [18:38]

super uz se tesim na dalsi Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16.03.2014 [17:38]

SissaVampire Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16.03.2014 [15:07]

Mispool Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16.03.2014 [13:10]

JohnnaSundance:
Ahoj, díky za opravu. Odkazy jsou již v pozoru - nějak jsem na ně úplně zapomněla, díra hlavatá. Emoticon Emoticon

16.03.2014 [12:16]

SundanceAhoj, článek ti bohužel musím vrátit. Dávej si pozor na přímou řeč, tu jsem ti opravila, ale také si, prosím, doplň odkazy na přecházející a následující kapitolu. Díky. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!