Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Kam čert nesmie, pošle Rosalie - Aj diabol je anjelom - 30. kapitola

Kam čert nesmie, pošle Rosalie - Aj diabol je anjelom - 30. kapitolaOdchádzali sme okolo pol štvrtej ráno, obaja obsypaní trbliekami, Jasper s party klobúčikom a ja s ružovým boa okolo ramien. Obaja sme sa hlasno smiali a boli sme dosť pripití. Jasper ale povedal, že cestu domov zvládne odšoférovať a mne sa to zdalo vtipné, tak som súhlasila. Nohy sa mi motali a uvedomila som si, že tequily, vína a šampanského som mala až príliš. Sadli sme si do auta a Jasper šliapol na plyn.

30. kapitola: Byť naivkou je ťažké, ale nikto to za teba nespraví


Rosalie:

Sviatky ubehli ako voda a zrazu tu bol posledný deň v roku. Ľudia sa chystali osláviť príchod nového roka vo veľkom štýle, tak nakupovali v obchodných centrách rôzne petardy a ohňostroje. Ach, toto by ma určite bavilo, ale mohlo by mi to škaredo ublížiť.

Netuším, ako a kde strávim túto noc. Alice bude s Jasperom u nej, Carlisle a Esme budú spolu, Edward sa k nim možno pridá, ale čo ja?! Po chvíli som zdvihla telefón a rezervovala som si jeden VIP lístok na dnešnú akciu v Royali.

Neviem síce s kým tam pôjdem, ale to je jedno.

Nechcela som myslieť na večer, tak som si vzala módny časopis a začala som si čítať.

Niektorí módni návrhári už odhalili svoje jarné kolekcie, iní sa zas ešte vyžívali v zimných. Pozerala som si fotky z prehliadky z Viedne, keď v tom mi zazvonil mobil. Pozrela som sa na iPhone a na displeji som videla neznáme číslo.

„Halo?“ zdvihla som.

„Ahoj, Rosalie, tu Emmett,“ počula som a šťastne som sa usmiala.

„Ahoj.“

„Som rád, že ťa počujem. Lilli, vrátil som sa do New Yorku už dnes a tak som rozmýšľal, či by si nechcela stráviť dnešný večer so mnou,“ navrhol mi. Bola som celá bez seba a chcela som výskať od radosti, ale nemohla som mu dať najavo, že som z toho až tak vedľa.

„Plánovala som ísť do Royalu, ale myslím, že by som mohla zmeniť plány,“ povedala som rafinovane.

„Bol by som rád,“ povedal, dúfajúc, že tak urobím. „Moja adresa je East Park Avenue 45, trináste poschodie.“

„Ešte uvidím,“ pousmiala som sa prefíkane, no pritom som si už vyberala outfit, ktorý dostane Emmetta do kolien.

„Prekvap ma,“ povedal a ja som vedela, že sa pri tom usmial.

„Len aby si nebol až príliš prekvapený,“ dodala som.

„Dúfam, že sa vidíme. Okolo deviatej?“

„Môžeš dúfať naďalej,“ šepla som.

„Tak zatiaľ.“

„Pa.“

Hodila som telefón na posteľ a od radosti som sa prebehla izbou. Zastala som až v šatníku plnom všelijakých kúskov. Na dnes potrebujem niečo sexy, rafinované a zmyselné. Nechcem sa ale príliš odhalovať, to nechám skôr na neho, pomyslela som si pobavene.

Po hodine skúšania som konečne našla to pravé! Čierne čipkované minišaty, ktoré mi siahali do polky stehien a mali dlhšie rukávy až po predlaktie. Nemali žiaden provokatívny výstrih, no chrbát mi odhalovali do polovice.

K nim som si zvolila čierne lodičky na vysokom opätku s platformou a na vrch tmavý kožuch.

***

Keď bol čas, zavolala som si taxík. Jasper odišiel z domu už okolo siedmej. Dnes večer bude s Alice. Neviem, či idú niekam von, alebo budú len u nej. Carlisle, Esme a Edward išli spolu na večierok do prestížneho hotela. Esme bola nádherná, keď som ju videla pred odchodom. Mala kráľovské modré šaty od Chanel a svetlé lesklé Loubotinky. Pomáhala som jej s účesom a vybrala si drdol na strane. Edward aj Carlisle mali obaja obleky od Armaniho a vyzerali skutočne dobre.

O chvíľu som začula trúbenie auta, obula som sa a vyšla som von. Nasadla som do taxíka a nadiktovala som taxikárovi adresu. Bol tmavšej pleti a zdalo sa, že bol v New Yorku nový. Nemal dobrú angličtinu, takže sme sa našťastie príliš nebavili.

Zastal na adrese, zaplatila som mu a vystúpila som. Zhlboka som sa nadýchla, lebo som bola trochu nervózna. Čo ak si myslel, že neprídem a išiel niekam von? Nie, to isto nie... Potriasla som hlavou a podobné myšlienky som zahnala preč. V lodičkách som sebaisto kráčala ku vchodovým dverám, ktoré boli otvorené. Vošla som dnu a vyviezla som sa moderným výťahom na trináste poschodie. Vystúpila som z výťahu a pomaly prešla k Emmettovým dverám. Naposledy som skontrolovala svoj výzor v malom zrkadielku, zazvonila som a čakala pri dverách. Zrazu som začula pohyb kľúča v zámke a dvere sa otvorili.

„Wow,“ povedal užasnuto Emmett, keď ma uvidel stáť vo dverách.

„Ahoj,“ pousmiala som sa. Páčilo sa mi, ako bol zo mňa vedľa.

„Ahoj,“ dodal s úsmevom. „Poď ďalej.“

Vošla som dnu, vyzliekla som si kožuch a Emmett zatiaľ zamkol. Vzal mi kožuch z ramien a pri tom mi šepol:

„Si nádherná!“ Neubránila som sa prefíkanému úsmevu.

„Máš to tu pekné,“ povedala som, keď som sa rozhliadla okolo seba.

„Ďakujem.“ Uviedol ma do obývačky, kde bol dokonale prestretý stôl pre dvoch.

„Ako si vedel, že prídem?!“

„Tušil som to,“ mrkol na mňa.

„Šampanské?“ opýtal sa, keď vybral fľašu z kýbliku z ľadom.

„Áno, ďakujem.“

Emmett nalial do dvoch vysokých pohárov vychladené šampanské a jeden z nich mi podal. Štrngli sme si a pripili na naše zdravie. Potom sme sa usadili k stolu a začali sme s večerou. Stôl bol vedľa obrovskej presklenenej steny, takže sme mali krásny výhľad na zasnežený New York z trinásteho poschodia.

Začali sme predjedlom, ktorého nebolo veľa, čiže dobre pre mňa. Pri jedle mi Emmett vravel o jeho vianociach s rodinou v Tennessee a o tom, ako museli uloviť moriaka na farme svojich známych. Bolo naozaj vtipné a zaujímavé ho počúvať. Tiež som mu porozprávala o mojich Vianociach v New Yorku. Na krku som mala náhrdelník, ktorý som dostala od Emmetta pred jeho odchodom.

V pozadí nám hrala tichá klavírna hudba, ktorá spolu so sviečkami a výzdobou, vytvárali dokonalú atmosféru.

Ako hlavný chod sme mali plneného moriaka s rôznymi prílohami, od zeleniny, cez pyré, až po hranolky a opekané zemiaky. K tomu bol aj šalát a rôzne dresingy. Jedla som naozaj len málo a zdalo sa, že Emmett to chápal. Vedel, že som modelka a tie sa jedlu skôr vyhýbajú.

Po večeri sme vyšli na veľkú terasu s úžasným výhľadom. Opierala som sa o zábradlie a hľadeľa som pred seba na vysvietené mesto. V uliciach boli tisíce ľudí. Všetci sa zabávali, jedli, pili a čakali na príchod nového roka. Times Square bolo určite preplnené ľuďmi zo všetkých krajov sveta, pomyslela som si.

Emmett ku mne podišiel a zozadu si ovinul ruky okolo môjho pása. Usmiala som sa a oprela som si o neho hlavu. Neviem, čím to bolo, ale cítila som sa pri ňom dokonale. Odhrnul mi vlasy na stranu a pobozkal ma na krk.

„Ako môžeš byť taká dokonalá?“ šepol a pohladil ma po ruke.

„Možno som sa taká narodila,...“ usmiala som sa na neho. A možno nie. Isto nie.

„Ospravedlň ma na chvíľku.“ Vymanila som sa z jeho objatia a kráčala som na toaletu. Musela som sa zbaviť toho jedla čo najskôr. Zamkla som sa v kúpeľni a všetko jedlo som zo seba dostala. Potom som sa upravila pred veľkým zrkadlom a vyšla som z kúpeľne rovnako dokonalá, ako ked som tam vošla. Emmett nestál na balkóne, ale v obývačke zapínal elektrický kozub. Podarilo sa mu to a my sme si sadli na koženú sedačku oproti krbu, v ktorom slabo tlel oheň.

Emmett si odpil zo šampanského a položil pohár na sklenený konferenčný stolík vedľa sedačky. Ja som sa tiež napila a Emmett potom odložil aj môj pohár. Objal ma okolo ramien a začal sa hrať s mojimi vlasmi.

„Nechce sa ti ísť von, kráska?“ opýtal sa ma.

„Ako chceš,“ povedala som a priblížila som sa k nemu tvárou.

„Alebo, mám lepší nápad,“ povedal a pritiahol si ma za pás k sebe. Začal ma vášnivo bozkávať na pery a ja som mu bozky oplácala. Jednu ruku mal na mojom páse a druhou mi zahrabol do vlasov. Z pier som mu prešla na krk a začala som mu rozopínať košeľu. Gombík po gombíku, a potom som mu ju vyzliekla. Prevalil sa na mňa a uväznil ma pod sebou. Náruživo ma bozkával a rukami mi prechádzal po celom tele. Bolo to hrozne vzrušujúce a ja som sa nevedela dočkať, kedy ma zbaví šiat. Začal mi ich pomaly vyhŕňať a ja som ho neprestávala bozkávať. Prehrabla som mu vlasy a objala ho okolo krku. Na chvíľu sme sa od seba odtiahli, no stále sme si hľadeli do očí.

Emmett sa zrazu postavil a natiahol ku mne ruky. Vytiahol si ma k sebe a ja som nečakane skončila v jeho náručí. Odniesol ma do spálne, kde ma položil na posteľ a vrhol sa na mňa.

 

Alice:

„Ešte jednu fľašu šampanského, prosím,“ povedal Jasper čašníkovi a ten prikývol. O chvíľu sa vrátil a obom nám nalial do vysokých pohárov šumivé víno.

„Na nás,“ povedal môj dokonalý priateľ, keď zdvihol pohár do vzduchu.

„A na nový rok,“ dodala som šťastne. Štrngli sme si, pobozkali sme sa a potom sme si pripili.

Sedeli sme v luxusnej reštaurácii na Manhattane, plnej bohatých ľudí, ktorí sa sem prišli dnes v noci zabaviť. Silvestrovský program bol naozaj zaujímavý.

Jasper a ja sme práve dojedali plneného moriaka a do polnoci nám ostávali ešte necelé dve hodiny.

Čašník nám odniesol prázdne taniere a my sme so záujmom sledovali Magic Show štyroch kúzelníkov na pódiu. Boli vážne dobrí, na odhalenie ich trikov nemal nikto.

Neskôr sme si zatancovali na veľkom tanečnom parkete, pri ktorom hrala živá kapela. Tanec s Jasperom bol ako vznášanie sa v oblakoch. Držal ma tak ľahko, no pri tom pevne. Objímal ma nežne, ale pocit bezpečia mi nechýbal. Hľadel mi do očí a ja som mu opätovala zamilovaný pohľad. Nemohla som si pomôcť, jeho oči ma vždy dostávali do kolien. Boli trochu zvláštne a ako by menili farbu, ale možno to je na ňom to úžasné.

Celý večer bol dokonalý, lebo som bola s mojou láskou a stretli sme aj pár kamarátov. Netrpezlivo sme všetci čakali na polnoc a príchod nového roka. Rozmýšľam, či by som si mala dať nejaké predsavzatia... no aj tak je len malá šanca, že sa ich budem držať.

S Jasperom sme vyšli na veľkú vyzdobenú terasu, kde sa rozprávala skupina ľudí.

Vonku bol sneh a v žiare mesiaca sa nádherne leskol. A leskli sa aj moje šaty! Mala som na sebe tmavomodré Chanel šaty s trblietkami, ktoré mi siahali nad kolená. Cez ramená som mala prehodenú štólu, aby mi nebola zima. Make up som mala zladený na tmavomodré mačacie oči s čiernou a striebornou linkou.

Jasper zrazu zastal a vzal si obe moje ruky do svojich.

Naklonil sa ku mne a nežne ma pobozkal na pery. Potom sa odtiahol a ja som sa zamilovane usmiala.

„Ľúbim ťa,“ povedal s úsmevom.

„Aj ja ťa ľúbim, Jasper,“ usmiala som sa. „Chcem aby sme boli navždy spolu.“

Objala som ho a hlavu som si položila na jeho hrudník zahalený svetlou košeľou Marc Jacobs.

„Navždy,“ šepol a pobozkal ma do vlasov. Ja som sa pousmiala a vzhliadla som na neho.

„Sľubuješ?“

„Áno,“ prikývol a pobozkal ma.

Prešli sme sa po terase, kde Jasper nakoniec stretol svojich obchodných partnerov a chvíľu sme sa rozprávali. Potom sme vošli naspäť dnu, lebo mi začínala byť zima a na veľkých hodinách sme uvideli, že polnoc sa nekontrolovateľne blíži. Sadla som si k nášmu stolu a Jasper nám zbehol pre prípitok.

 

Edward:

Podal som Carlisleovi a Esme poháre šampanského a podišiel som k vysokému stolu. Esme a Carlisle sa práve rozprávali s bývalým riaditeľom nemocnice, ktorého tu náhodou stretli aj s manželkou. Večierok vo vychýrenom hoteli Plaza sa mi naozaj páčil, až na pár maličkostí, ale za tie si v podstate môžem sám. Kto má počúvať myšlienky týchto ľudí?! Niektoré ženy už boli skutočne pripité a ich myšlienky tak aj zneli. Väčšina dám síce vyzerala dobre, ale na Rosalie nemali. Mojej dokonalej sestre sa nikto nevyrovná, nech sa snaží ako len chce...

Hľadel som na svojho otca ako práve rozprával o jednom lekárskom kongrese. Esme vedľa neho žiarila šťastím. Tehotenstvo jej skutočne pristalo a našťastie sa všetko vyvíjalo v poriadku, no Esme už vyzerala že jej do pôrodu veľa nechýba. Dnes ale bola očarujúca, dokonca najkrajšia zo všetkých na večierku. Keď tancovala s Carlisleom, vyzeralo to ako by sa ľahko vznášala. V dlhých modrých šatách vyzerala dokonale a Carlisle sa ňou pred všetkými pýšil. Každému musí byť jasné, ako ju šialene miluje a na dieťatko sa obaja veľmi tešia. Ja im to prajem... aj keď mne osud niečo takéto nikdy nedopraje...

„Ahoj, si tu sám?“ opýtal sa ma zrazu nejaký muž v svetlom obleku a s nagélovanými vlasmi. Jeho otázka ma riadne prekvapila a nemal som jasno v jeho sexuálnej orientácii. No keď som si ho lepšie prezrel, uvidel som, že sa o seba stará a začul som jeho myšlienky, všetko mi bolo jasné.

„V podstate hej,“ povedal som opatrne, ale nič som sa ho neopýtal.

„Ja som tu s priateľmi, tancujú niekde v dave,“ povedal a ukázal tým smerom. Ja som len prikývol.

„Mimochodom, volám sa David,“ predstavil sa mi.

„Ja som Edward,“ povedal som a podali sme si ruky. Začali sme sa rozprávať o bežných veciach. Snažil som sa ignorovať jeho myšlienky, aj keď niektoré mi prišli vtipné.

Bolo pár minút pred polnocou a čašníci začali vo veľkom nalievať šampanské. David mi priniesol pohár a zostali sme stáť pri vysokom stolíku. Ostávalo posledných desať sekúnd starého roka a ľudia začali odrátavať.

„Desať, deväť, osem,...“ počítal som nahlas spolu s ostatnými.

„Sedem, šesť, päť, štyri,..“ všimol som si, ako sa Esme usmiala na Carlislea s pohárom šampanského v ruke a on jej opätoval zamilovaný pohľad.

„TRI, DVA, JEDEN!!!“ kričali ľudia hlasno.

„Šťastný nový rok!!!“ ozývalo sa po celej vyzdobenej sále a začala hrať pesnička Happy New Year.

Carlisle s Esme, a veľa ostatných párov, si venovalo novoročnú pusu a pripili si na príchod nového roka.

„Novoročný bozk!!“ vykríkol niekto v dave a v tom som si všimol, ako sa ma David pokúša pobozkať. Na moje nešťastie som bol ale príliš zahladení na svojich rodičov a tak som nevnímal okolie. V momente ako sa ku mne naklonil a takmer sa ma dotkol, som sa odtiahol, odstrčil ho preč a nahnevane zasyčal:

„Čo ti šibe, však ja nie som gay!!“ Pri tom som začul pobavený smiech Esme a Carlislea. No, aspoň niekto sa baví, pomyslel som si sarkasticky.

„Naozaj?“ pýtal sa ma prekvapene.

„Naozaj!“ povedal som nahnevane. Toto je snáď zlý sen! Doriti!

„Ale máš skvelý štýl a vidno, že sa staráš o svoj vzhľad,“ hovoril na svoju obranu.

„Áno, ale stále sa mi páčia ženy. Prepáč...“ Tak toto sa mi ešte nestalo. Vždy keď niekam ideme, ľudia si myslia, že sme spolu s Rosalie, ale teraz keď tu Rose nie je, myslia si všetko možné...

„To nič, môžeme byť priatelia a občas spolu vybehnúť na pivo,“ povedal a zdvihol svoj pohár do vzduchu.

„Na nový rok!“ Pripili sme si a potom za nami prišli aj iní, popriať nám šťastný nový rok.

„Tak všetko dobré, synu,“ povedal Carlisle a štrngli sme si, keď sa David konečne vyparil. Mal by som zminúť tiež, skôr ako ma zas nájde.

„Veľa šťastia s novou známosťou,“ dodal so smiechom a ja som na neho hodil vražedný pohľad.

„Robím si srandu, prepáč,“ chechtal sa.

„Šťastný nový rok, Esme,“ usmial som sa na ňu a svojho otca som ďalej ignoroval. „Všetko len to najlepšie, tebe aj bábätku.“

„Aj tebe prajem šťastný nový rok, Edward,“ povedala veselo a vtisla mi bozk na líce.

Tak sme teda oslávili príchod nového roka. Pre mňa to bol zatiaľ ten najviac odstrašujúci večierok za celú večnosť.

 

Alice:

„Šťastný nový rok!!!“ vypískla som a vrhla sa na Jasperove mäkké pery. Novoročný bozk sme si obaja krásne vychutnali. Potom sme sa od seba odtiahli a odpili si zo šampanského.

Stále ma držal v objatí a ja som si túto chvíľu užívala. Vonku bolo počuť búchanie pyrotechniky, ktorá vytvorila dokonalý ohňostroj. Na plazmách sme dokonca mali priamy prenos z Times Square.

„Krásny nový rok zlato,“ usmial sa na mňa.

„S tebou bude dokonalý!“ mrkla som na neho.

„Dala si si nejaké predsavzatia?“ opýtal sa.

„Nie, aj tak by som sa ich nedržala,“ pokrčila som ramenami. „A ty?“

„Áno,“ prikývol.

„Aké?“ vyzvedala som.

„Nepoviem,“ usmial sa a ja som zvedavo našpúlila pery.

„No taak,“ uškrnula som sa.

„Radšej ich hneď začnem plniť,“ povedal a položil vysoký porcelánový pohár so šampanským na stôl a odtiahol sa od neho. Ja som nechápavo natočila hlavu nabok. Postavil sa od stola a nežne ma vzal za ruku. Vstala som a nasledovala som ho na tanečný parket.

Pritiahol si ma k sebe za pás a začali sme tancovať na pomalú pesničku od Queen.

„Toto je jedno z tvojich predsavzatí? Tanec?“ pýtala som sa s pobavením v hlase.

„Nie, ale ešte je skoro na to, aby sme odišli,“ mrkol na mňa.

Radšej som to neriešila a položila som si hlavu na jeho rameno. Tancovali sme na slaďáky a potom to kapela rozbehla. Pri tom sme popíjali šampanské a jedli rôzne malé špeciality a pochúťky. Príchod nového roka sme oslávili dokonale, no zdalo sa mi, že Jasper na mňa ešte niečo chystá.

Odchádzali sme okolo pol štvrtej ráno, obaja obsypaní trbliekami, Jasper s party klobúčikom a ja s ružovým boa okolo ramien. Obaja sme sa hlasno smiali a boli sme dosť pripití. Jasper ale povedal, že cestu domov zvládne odšoférovať a mne sa to zdalo vtipné, tak som súhlasila.

Nohy sa mi motali a uvedomila som si, že tequily, vína a šampanského som mala až príliš.

Sadli sme si do auta a Jasper šliapol na plyn. Ja som začínala cítiť únavu, no bolo to zvláštne, lebo po chvíli som nejak vytriezvela a tak som dávala pre istotu tiež pozor na cestu.

Jasper zaparkoval pred domom a vystúpili sme. Odomkla som vchodové dvere a rovno sme vbehli do výťahu. Skontrolovala som svoj výzor v zrkadle a chcela som si upraviť vlasy, ale v tom sa na mňa Jasper vrhol a začal ma vášnivo bozkávať. Výťah zastal a my sme vystúpili pred mojim bytom. Otvorila som a obaja sme vošli dnu.

Nestihla som sa ani vyzuť, pretože Jasper si ma vzial do náručia a preniesol ma do obývačky na gauč. Položil ma naň, vyzliekol si sako a potom sa nadomňa naklonil. Ovinula som si ruky okolo jeho krku a pritiahla som si ho k sebe. Náruživo sme sa bozkávali a moja túžba po ňom narastala.

Zhodila som lodičky a nohami som ho objala okolo pása. Pritisla som sa na neho, uvoľnila som mu kravatu a začala som mu rozopínať košeľu. Vyzliekla som mu ju a odhodila za seba. Jasper sa prisal na môj krk a začal ho celý láskať perami.

Pomaly mi vyhŕňal šaty a ja som bola pod ním prehnutá v páse za ktorý ma pevne držal. Bola som tak unesená, že som zabudla, že sme len na gauči a prevalila som sa na Jaspera. Dopadli sme na zem a ja som se prekvapene prebrala.

„Oops,“ zachichotala som sa.

„Trochu ti to nevyšlo,“ pousmial sa a ja som ho pobozkala. Iba ja môžem prekaziť vášnivú chvíľku nejakým bláznovstvom, alebo nehodou.

„Poďme na nejaké pohodlnejšie miesto,“ šepla som a postavila som sa. Jasper vstal tiež a ja som ho objala okolo krku. Vtisol mi nežný bozk a ja som urobila krok dozadu, smerom k spálni. Jazz ma nasledoval, bozkával ma a rozopínal mi šaty. Skĺzli zo mňa ešte skôr, ako sme sa dostali do postele. Zrazu som pred ním stála len v luxusnej čiernobielej čipkovanej bielizni a on na mňa unesene hľadel. Siahla som mu na opasok, ale on ma nečakane hodil do perín a vrhol sa na mňa.

Ruky mi silno chytil nad hlavou a náruživo bozkával môj krk a dekolt. Vtom som začula trhanie látky a zistila som, že ma práve zbavil podprsenky. Začal sa venovať mojim prsiam a mňa to privádzalo do šialenstva. Stále išiel nižšie a nižšie a ešte predtým, ako mi stihol vyzliecť nohavičky, som si ho prevalila pod seba a sadla si naňho obkročmo. Na perách sa mi zjavil víťazoslávny úsmev a zubami som mu prešla po ušnom lalôčku. Jasper vzrušene vzdychol a jednou rukou som mu rozopla nohavice. Prechádzal mi rukami po stenách a potom mi silno stisol zadok. Znovu som sa ocitla pod ním a v jeho očiach som videla šialenú túžbu a vášeň. Prisal sa mi na pery tak dravo, až som ostala prekvapená a trochu vydesená. Rukami mi stískal driek, trochu silnejšie ako by som si priala. Jemne mi zhryzol spodnú peru a potom sa presunul na môj krk, kde mi zubami prechádzal po pokožke a párkrát ma jemne pohryzol.

Oboch nás zbavil posledných kúskov oblečenia a potom sme sa ešte chvíľu vášnivo maznali.

Jasper práve ležal na mne a ja som pomaly odtiahla nohy od seba. Hladil ma tam dole, hral sa so mnou ako ešte nikto predtým, ale ja som sa nevedela dočkať toho momentu, kedy si ma prvýkrát vezme. Pobozkala som ho a venovala som mu dlhý pohľad. Trochu sa odomňa odtiahol a zapozeral sa mi do očí. Prisunul sa ku mne, chytil ma za boky a vnikol do mňa. Zalapala som po dychu a Jasper sa vo mne začal hýbať. Nahlas som vzdychala a on stále zrýchľoval. Fakt, že som dlho nebola s nikým v posteli spôsobil, že vyvrcholenie prišlo naozaj rýchlo.

Jasper si ľahol vedľa mňa a chvíľu sme obaja zrýchlene dýchali. Keďže nám to ale nestačilo, znovu sme sa na seba vrhli a vystriedali sme niekoľko ďalších polôh.

Bolo šesť hodín ráno, keď som vyčerpane zaspala v Jasperovom náručí.

 

Rosalie:

„Šťastný nový rok, cica,“ povedal Emmett a pobozkal ma.

„Šťastný nový rok,“ šepla som, keď sme sa od seba odtiahli.

„Podáš mi prosím pohár so šampanským?“ poprosila som ho, keďže som mala jednu ruku pripútanú k posteli. Emmett sa natiahol k nočnému stolíku a vzal odtiaľ oba poháre. Dodatočne sme si štrngli a pripili na nový rok.

Musím povedať, že takto som si koniec starého roka nepredstavovala. Toto bolo nad moje očakávania! Ešte pred polnocou sme si to stihli niekoľkokrát rozdať. Mám tušenie, že Fifty Shades of Grey napísala jedna z Emmettových bývalých mileniek na základe vlastných skúseností a Christian Grey je len pseudonym pre Emmetta McCartyho. Dnešnú noc sme nemohli stráviť lepšie.

Vrátila som svoj pohár Emmettovi, ktorý ho položil na stolík a ľahol si ku mne. Pohladil ma po vlasoch a usmial sa.

„Dúfam, že ešte nie si unavená,“ šepol pobavene a ja som pokrútila hlavou.

Vtisol mi bozk na pery, postavil sa z postele a vošiel do kúpeľne. Obzrela som sa za ním, lebo som si nemohla nechať ujsť pohľad na jeho vypracované telo. Začula som zvuk vody a diabolsky sa usmiala. Emmett sa vrátil do spálne a venoval mi dlhý pohľad. Mala som pocit, že viem, na čo myslel.

„Mohol by si ma už konečne odviazať?!“

„Keď ma tak pekne prosíš,“ povzdychol si ironicky.

Naklonil sa nadomňa a rozviazal silný uzol na svojej kravate, ktorou som bola priviazaná k posteli. Hneď ako ma oslobodil, som si ho prevalila pod seba a obkročmo si naňho sadla.

„Mám ťa!“ šepla som a pobozkala som ho. Usmial sa a ja som vedela, že zase niečo chystá.

Emmett sa nečakane posadil, aj so mnou na sebe a chytil ma za stehná. Zachichotala som sa, ale ten smiech ma hneď prešiel, keď sa Emmett postavil a niesol ma do kúpeľne.

Opatrne ma položil do vane a naše hrátky mohli pokračovať až do rána.

***

Domov som sa dostala až na druhý deň. Vlastne, už bol večer. Taxíkom som sa doviezla až k našej vile a potom som vošla dnu. Esme, Carlisle aj Edward boli v obývačke a o niečom sa rozprávali. Rýchlo som ich pozdravila a šla som hore do svojej izby.

Rozhodla som sa dať si rýchlu sprchu a potom som si obliekla ľahkú halenku a šortky. Ľahla som si na posteľ a zapla svoj laptop. Po chvíli som si pustila film, keďže som sa naozaj nudila. Spomenula som si na minulú noc s Emmettom a nabehli mi zimomriavky. Ach, už mi chýba...

Nechápem, ako som sa mohla takto namotať. Dúfam teda, že sa to nijak nepokazí.

Celú noc som strávila rozmýšlaním nad Emmettom a pozeraním filmov.

Na druhý deň doobeda mi nečakane zazvonil mobil. Na displeji svietilo meno a fotka mojej najlepšej kamarátky.

„Ahoj Alice,“ ozvala som sa do telefónu.

„Ahoj, Rose, tak ako, už triezva po silvestrovskej noci?“ opýtala sa pobavene.

„Áno, a ty?“

„Tiež,“ povedala. „Nevybehneme poobede na kávu?“

„Dobrý nápad,“ súhlasila som. „Kam chceš ísť?“

„Čo tak Sunset coffee?“ navrhla.

„Jasné. O tretej?“

„Môže byť, vidíme sa!“

„Paa,“ povedala som a zložila som.

 

Alice:

O pol tretej som zbehla dole v peknom zimnom outfite a nasadla do svojho auta. Vyrazila som do Brooklynu k Sunset coffee. Cesty boli dosť prázdne, keďže bol voľný deň. Dorazila som asi desať minút pred treťou, tak som zaparkovala čo najbližšie pri kaviarni a potom som kráčala ku vchodu. Vošla som dnu a sadla som si k prázdnemu stolu. Po chvíli ku mne prišla čašníčka, no ja som jej povedala, že ešte na niekoho čakám, tak aby radšej prišla neskôr.

O päť minút sa otvorili dvere kaviarne a dnu vošla Rose v plnej svojej kráse. Ach, toto jej tak závidím, všade kam príde, všetci si za ňou idú krk vykrútiť.

„Ahoj,“ usmiala sa keď ma uvidela a podišla ku mne. Objali sme sa a potom si sadla na voľnú stoličku. Keď znovu prišla čašníčka, objednali sme si dve veľké cappuccina.

„Tak rozprávaj a preháňaj!“ povedala veselo a ja som sa zachichotala.

„Ja to mám na dlhšie, hovor najprv ty,“ naliehala som. „Kde si oslavovala príchod nového roka?“

„Ehm, tak dobre... Bola som s Emmettom,“ začala váhavo.

„Čože?!“ vypískla som neveriacky. Tak toto som nečakala.

„Boli sme spolu, v jeho byte, oslavovali sme vo dvojici...“ vravela a trochu sa pousmiala, pri spomienkách na neho.

„No pekne,“ usmiala som sa prefíkane. Bolo mi jasné, čo sa tam asi dialo.

„A teraz ty,“ presviedčala ma.

„Boli sme s Jasperom, celú noc v podniku a bolo úžasne! Bol tam výborný program a skvelá zábava. Potom sme šli ku mne a... konečne... k tomu medzi nami došlo!“ hovorila som šťastne.

„Ale, no výborne!“ pousmiala sa a práve vtedy nám svetlovlasá čašníčka priniesla kávy.

„Jasper u mňa zostal aj celý nasledujúci deň,“ zachichotala som sa.

„Pekne, pekne, akurát som príliš triezva na to, aby som riešila, aký je môj nevlastný brat v posteli,“ povedala pobavene a odpila si z kávy.

„Úžasný!“ šepla som. „Aj keď niekedy bol až príliš vášnivý a drsný a zostalo mi na tele veľmi veľa modrín, ale stihla som si ich zahaliť ešte predtým, ako sa zobudil.“ Vyzerá to tak, že najbližšie dni budem musieť nosiť len svetríky z dlhým rukávom, šatky na krku a nenámahať pravé zápästie.

„Takže snáď si nebude nič vyčítať,“ dodala som.

„Ehm...“ nevedela, čo povedať, no ja som mala o čom rozprávať.

„Keď som sa zobudila, mala som po izbe roztrhané vankúše, posteľ mi vŕzgala a šaty z večera som mala tiež roztrhnuté...“ pokračovala som so smiechom. Prišlo mi to vtipné, lebo doteraz som nič také ešte nezažila.

Zrazu mi v kabelke zazvonil mobil a ja som sa poň natiahla. Volal mi Jasper.

„Áno, láska?“ prijala som hovor.

„Alice, kde si teraz?“ opýtal sa ma.

„S Rosalie na káve,“ odpovedala som.

„Môžeš mi zavolať, keď budeš doma? Musíme sa porozprávať,“ povedal a vôbec neznel veselo.

„Jasper, je všetko v poriadku?“ opýtala som sa ustarostene.

„Porozprávame sa...“ zopakoval zastretým hlasom a ja som zistila, že nemá zmysel vyzvedať.

„Dobre,“ prikývla som. „Tak zatiaľ.“

Zrušila som hovor a odložila mobil späť do kabelky.

„Čo sa deje?“ pýtala sa Rose, lebo videla, že mi z tváre vyprchalo všetko nadšenie a radosť.

„Jasper... neznel vôbec nadšene... Vravel mi, že sa so mnou musí porozprávať. Skutočne neviem, o čo ide.“

„Snáď nič vážne,“ povedala Rose a ja som si odpila z kávy.

„Mám zlé tušenie, Rose,“ povedala som zúfalo.

„Neboj sa, Al. Čo zlé ti môže chcieť povedať po vášnivej noci?“ pousmiala sa a stisla mi ruku.

Musela som sa zasmiať, Rosalie mala pravdu. Prestala som na to myslieť prekecali sme spolu na káve ďalšie dve hodiny. Keď sme sa rozlúčili, vonku už bola tma. Podišla som k svojmu autu, nastúpila som dnu a chvíľu mi trvalo, kým som mohla vyraziť, lebo motor bol ľadový a na sklách bola námraza. Oh, už aby bola jar a teplejšie počasie, pomyslela som si.

Po pár minútach som naštartovala a šla domov. Cestou som sa ešte zastavila v supermarkete, lebo som musela urobiť nákup potravín. Naložila som tašky do kufra a potom som letela domov.

Zaparkovala som pred domom, vzala tašky z kufra a vybehla hore do svojho bytu. Hneď ako som zložila veci v kuchyni, zavolala som Jasperovi. Prezliekla som sa do legín a tielka a začala som pripravovať ľahkú večeru.

Vtom mi znovu zazvonil mobil a ja som ho hneď zdvihla.

„Ahoj, tak ako to dopadlo s Jasperom?“ ozvala sa Rosalie prvá.

„Ešte tu nebol...“ povedala som.

„Má prísť neskôr?“

„Áno.“

„Čo plánuješ potom na noc? Nevybehneme do Millenia, má tam byť dobrá akcia,“ hovorila nadšene. Ach, ale, teraz sa mi to príliš nehodí.

„Ehm, Rose, prepáč ale budem s Jasperom. Práve nám pripravujem večeru, urobíme si pekný večer,“ povedala som zamilovane.

„Super, tak keď sa na teba Jasper vykašle, nechoď za mnou, keď sa budeš potrebovať vyplakať!“ povedala nahnevane.

Oh, je to jeden večer, dnes som s ňou bola celé poobedie... Ale teraz to prehnala!

„Jasper ma nenechá!“ vyštekla som.

„Ako myslíš, čau,“ povedala rýchlo a zložila.

Položila som mobil na drez, oprela som sa chrbtom o kuchynskú linku a zamyslela som sa. Mala som tušenie, že naše kamarátstvo sa blíži ku koncu. Vlastne, už dlhšiu dobu mám ten pocit. Rose sa ku mne správa úplne inak, odkedy som sa zamilovala do Jaspera.

Neviem, či je to preto, lebo Jasper je jej nevlastný brat, alebo má na to nejaký iný dôvod. Už to medzi nami nie je také, ako to bývalo. Mám pocit, že mnou niekedy pohŕda. Je mi ľúto, ale takto to ďalej nepôjde. Ak jej vadí, že miesto večera v klube trávim večer s Jasperom, je to jej problém. Nebudem za ňou doliezať, ani nič také.

Mimochodom, ona má čo hovoriť, keď sa teraz namotala na iného chlapa. Tá, ktorá prisahala, že sa nikdy do nikoho nezamiluje...

Zrazu zazvonil zvonček pri dverách a ja som sa ponáhľala otvoriť. Keď som odomykala, spomenula som si, že som si mala obliecť mikinu ešte predtým, ale už som nemohla cúvnuť.

Otvorila som dvere a v nich stál Jasper.

„Drahý,“ usmiala som sa a pobozkala som ho. Bozk mi neopätoval, iba si zľahka položil ruky na môj pás.

„Ahoj, Alice,“ pozdravil ma neveselo, keď som sa od neho odtiahla.

Všimla som si, že niečo nie je v poriadku. Zavrela som vchodové dvere a obaja sme prešli do obývačky. Chcela som odľahčiť atmosféru, lebo toto vyzeralo skutočne zle.

„Pripravila som nám večeru, zlato, môžem ti nabrať na tanier?“

„Alice, sadni si, prosím,“ povedal pomaly a ja som naňho zarazene hľadela.

Jasper stál v obývačke, hľadel do prázdna a v očiach mal nečitateľný pohľad. Obišla som sedačku a sadla som si. Bez slova som sa na neho pozerala a čakala čo povie. Vyzeral, že rozmýšľa nad tým, ako začať.

„Alice, vieš, že mi na tebe veľmi záleží...“ začal a ja som prikývla.

„A že by som bol ochotný vzdať sa všetkého, aby som ťa urobil šťastnou a mohol ťa ochraňovať,“ na chvíľu sa odmlčal.

„Chrániť pred čím?“ opýtala som sa potichu.

„Si do mňa bezhlavo zamilovaná, takže si to neuvedomuješ, ale predomnou...“ povedal. „Nevidíš, ako som ti ublížil?!“ Sklonil sa ku mne a prešiel mi rukami po odhalených ramenách plných modrín. Prstami mi prešiel aj po zápästí, ktoré som mala obviazané a ja som sklopila zrak.

„To nič nie je. Niečo sme si vypili a potom si bol v posteli ku mne trochu drsný,“ povedala som. „No a čo? Nič sa nestalo, Jasper,“ položila som si ruku na jeho plece a povzbudivo ho stisla.

„Ale áno, stalo. Ublížil som ti, Alice a mohlo to dopadnúť aj oveľa horšie! Už sa to nesmie opakovať...“

„Čo to hovoríš?“ neverila som vlastným ušiam a do očí sa mi drali slzy. „Prečo by si mi mal ubližovať? Nikto sa ku mne ešte nesprával tak, ako ty! Milujem ťa najviac na svete a nechcem o teba prísť!“ Lámal sa mi hlas a vyzeralo to, že každú chvíľu sa rozplačem.

„Musím urobiť to, čo je pre teba najlepšie,“ povedal rozhodne a tuho stisol viečka k sebe. Začínala som sa skutočne báť a po lícach mi pomaly stekali slzy. Nie, dúfam, že sa mi práve nechystá povedať to, na čo myslím...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahojte, ak ste sa dostali až na koniec, dúfam, že sa vám kapitola páčila. :) Ja viem, že mi to trvalo neskutočne dlho, ale mala som svoje dôvody... Dlho som nedokázala nič napísať, lebo mi nedávno zomrel priateľ. :( Asi mesiac po tom, ako sa to stalo, som sa celý čas utápala v depkách a písanie mi vôbec nešlo. Táto časť sa mi písala naozaj ťažko, keďže sú tam konečne všetci spolu, šťastní... Ešte stále som sa z toho nedostala a myslím, že to bude trvať ešte veľmi dlho. No budem sa snažiť písať happy endings aj napriek tomu, čím si práve prechádzam...


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Kam čert nesmie, pošle Rosalie - Aj diabol je anjelom - 30. kapitola:

 1
23.11.2013 [23:44]

SissaVampiredakujem krasne, holky Emoticon Emoticon

2. Rosel
23.11.2013 [19:42]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon ÚŽASNÁ kapitolka!!!!

1. Leník
20.11.2013 [23:14]

jsem ráda, že jsi v povídce pokračovala i přesto, co se ti stalo. Drž se Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!