Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Jane ako malá 2. kapitola

Jane ako malá 2. kapitolaJane ako desaťročná, druhá časť. Jane je s Alecom doma. Čo sa stane?

Konečne sme došli k domu. Alec pokračoval predným vchodom, ja som rýchlo prešla k zadnému. Potichu som otvorila dvere a vkĺzla dnu. Mama bola asi v kuchyni. Potichu som prešla k mojej izbe a vošla dnu. Rýchlo som zo seba hodila špinavé šaty a obliekla som si modrú blúzku a zelenú sukňu po kolená. Zobrala som si handričku a prešla si ňou tvár, otrela špinu a zbytky krvi rozmazanej po brade. Potom som tie špinavé veci ukryla do diery v podlahe. Opláchnem ich neskôr. Vbehla som do kuchyne a v rýchlosti pozdravila mamu. Alec s otcom sedeli pri stole a jedli nejaké mäso. Tiež som si sadla ku stolu, ale najskôr som si vybrala príbor a tanier naplnila voňavým mäsom.

„Ako si sa mala?" opýtala sa ma mama.

„No, celkom fajn," odvetila som vyhýbavo a snažila som sa napchať si do úst čo najväčší kus, aby som nemusela rozprávať. To som asi nemala robiť. Zabehlo mi a rozkašľala som sa. Alec bol hneď pri mne a dosť silno mi pobúchal po chrbte. Zalapala som po vzduchu a zrýchlene som dýchala.

„Nezabi sa," povedal mi mierne pobaveným tónom Alec. Zazerala som na neho, ale po chvíli som si vložila ďaľší kus. Konečne sme dojedli. Umyla som riad a vošla som do izby. Alec sedel na svojej posteli a niečo čítal. Vzdychla som si a hodila som sa na posteľ. Ľahla som si na niečo tvrdé. Vytiahla som to spod hlavy. Otvorila som svoju obľúbenú knihu, na ktorej som ešte pred pár sekundami ležala a vybrala som z nej záložku. Už som bola naučená, tak som len čakala na to, kedy mama pôjde spať.

Po hodine ma čítanie prestalo baviť. Odložila som knihu. Potom som sa pozrela na Aleca. Ešte stále listoval v niečom, čo pripomínalo noviny a tváril sa ustarane.

„Čo sa deje?" opýtala som sa ho.

„Nič, naozaj nič," zahováral a snažil sa noviny odložiť. Bola som rýchlejšia, vytrhla som mu ich z ruky a otvorila ich.

„Daj ich sem," vrčal. Nepočúvala som ho, začala som čítať. Nestihla som prečítať ani pol slova, keď mi ich Alec vytrhol a vzápätí ich hodil do nášho malého krbu. Zaúpela som.

„Čo si tam mal?" opýtala som sa.

„Nič," odvrkol. Vzdychla som si. Prečo mi to robí? Čo tam bolo? Kašlem na to, za moju pozornosť to nestojí. Ľahla som si na posteľ a čakala, kým si pôjdú rodičia ľahnúť. Po chvíli som počula zatvárajúce sa dvere do spálne. Potichu som vyšla z izby, obzrela sa po chodbe. Nikto v kuchyni ani v chodbe nebol. Po špičkách som sa prkradla do kuchyne. Zo zásuvky som vybrala lávor a naliala doň vodu, asi po polovicu. Potom som ešte z kuchyne vzala mydlo a vkradla som sa späť do izby. Spod podlahy som vzala špinavé oblečenie a namočila ho. Potom som dala lávor aj s oblečením pod posteľ a ľahla som si. Po chvíli som cítila, ako Alec zaspal. Vzdychla som si. To bol ale zase deň.

„Dobrú noc," povedala som mu potichu, lebo aj mne sa začali zatvárať oči. Po chvíli som už spala.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Jane ako malá 2. kapitola:

 1
03.06.2012 [16:32]

forewertwilight Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

31.05.2012 [13:00]

VictoriaJamesLaurent Emoticon dik

2. Zlata
30.05.2012 [21:39]

Je to super. Pokračuj. Emoticon

29.05.2012 [20:02]

BubulienkaAhoj,
je mi to ľúto, ale článok ti vraciam. V perexe nemáš o kapitole napísané nič, okrem toho, že je to druhá časť, takže si to doplň, aspoň jednu vetu o deji. A taktiež si oprav to posledné slovo za čiarkou, netuším, čo si tým myslela. Keď to budeš mať, zaškrtni "Článek je hotov". Ďakujem.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!