Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Jane ako malá - 14. kapitola

Adioma


Jane ako malá - 14. kapitolaStretnutie s Alecom.

Až teraz som si všimla, že vlasy mám celé zababrané od krvi. Rýchlo som sa ich snažila aspoň trochu si ich upraviť. Demetri si ma všimol - usmial sa tým svojim krásnym úsmevom.

„Neboj sa, vyzeráš skvele," zapriadol. Keby som bola človek, začervenala by som sa. Potom som si spomenula, že sa už nikdy nebudem červenať. Vzdychla som si. Vošli sme do hradu. Plynule sme sa posúvali zrejme do hlavnej sály. Alec...

Alec tam bol. Stál uprostred sály. No bol to naozaj on? Jeho svalnatá postava bola zvýraznená bledou pokožkou a čiernym plášťom. Jeho rysy, v ľudskom živote aj tak nádherné, boli teraz úžasne dokonalé. Vyzeral ako boh. No čosi jeho výzor kazilo. Tie príšerné, jasnočervené oči. Boli najvýraznejšou črtou boli tie okrúhle oči. Vzbudzoval strach - môj vlastný brat.

Usmial sa na mňa. S úsmevom mu to pristalo oveľa viac - pripadal mi tak viac... Alecovsky. Vykročil ku mne. Stále som sa na neho nemo pozerala, až prekonal tých dvadsať metrov.

„Páni, Jane. Vyzeráš skvele," povedal mi - dokonca aj jeho hlas bol iný. Zvonivý, tenorový. Sklopila som zrak. Toto nebol ten Alec, ktorého zbožňujem. Upírstvo mu veľa vecí pridalo, ale aj ubralo. Nevadilo mi to. Podišla som k nemu a objala som ho.

Privinul si ma k sebe. Vyrušil nás Aro. „Jane, chcel by som, aby si vstúpila do našich radov... Súhlasíš?" opýtal sa ma. Pozrela som sa na Aleca. Prikývol.

„Áno, prijímam tvoju ponuku," súhlasila som. Alec sa pousmial. Aro sa tváril potešene, rovnako ako Demetri.

„Alec ti ukáže tvoju izbu. Je oproti tej jeho," vysvetlil mi Aro. Alec sa vybral ďalšou chodbou a ja za ním. Prešli sme do ďalšej chodby. Bolo ich tu asi sto. Prešli sme k chodbe, kde bolo kopec dverí. Alec ma odrazu zastavil rukou, zastali sme asi pri osemnástych dverách.

„Tu je moja izba." Ukázal naľavo. „Vľavo odo mňa je izba Felixa a napravo Heidina. Tu je tvoja izba, oproti tej mojej. Vedľa teba je izba Demetriho a pravo od teba nemá izbu nikto," uškrnul sa. Vzdychla som si. Demetri. Bude vedľa mňa. Ach...

„Jane?" Alec mi lúskal prstami pred tvárou.

„Prepáč, čo si chcel?" spamätala som sa.

„Ja len, že Aro ťa potom chcel. Do pracovne - má ti pomôcť pracovať na tvojom dare. Máš za ním dôjsť hneď, ako si pozrieš izbu," povedal Alec. Prekvapene som zaklipkala očami, na čo sa zasmial.

„Jane, je ti niečo? Aro povedal, že sa ti zmysly zostria, ale pri tebe je to skôr opačný efekt," zasmial sa. Zamračila som sa na neho a urobila škaredú grimasu. Potom som otvorila dvere na svojej izbe a s vyplazeným jazykom som mu zabuchla dvere pred nosom.

Izba bola nádherná. Bola zariadená inak ako zvyšok priestorov. Bola zariadená v béžovej farbe. Nachádzala sa v nej obrovská skriňa, nádherný stôl s vyrezávanými ornamentmi, podobne ako stolička. V izbe nebola posteľ, no to som mala čakať. Podišla som k stolu a dotkla sa vyrezávanej práce. Prstom som prešla po vyrezaných kvietkoch, mušličkách a srdiečkach. Jedno som trikrát obišla. Potom som sa odvrátila a otvorila skriňu. Bola v nej halda oblečenia, toľko som snáď v živote nemala. Po obzretí celej izby som pomaly vyšla z dverí a zamierila k Arovi.


Ako sa vám kapitola páčila? Viem, že to nebolo nič veľké, ale snažila som sa. Necháte mi smajla alebo komentár? Prosím. :-) Odkaz adminom - už mám korektora. :-)


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Jane ako malá - 14. kapitola:

 1
5. zuzu
09.08.2012 [21:23]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. Nessienka admin
02.08.2012 [21:18]

NessienkaAhoj.
Bohužiaľ, článok ti opäť vraciam na opravu. Neopravila si si ani polovicu chýb, ktoré ti vypísala Bubulienka. Nájdi si korektora, keďže očividne chyby nezvládaš opraviť sama. Až potom, ako odstrániš všetky chyby, znovu zaškrtni "Článek je hotov". Nie skôr.
Ďakujem.

11.07.2012 [20:59]

BubulienkaAhoj,
je mi to ľúto, ale článok ti musím znova vrátiť. Opravila si si len jednu priamu reč a ostatné vety si nechala tak. Neviem, čo je nezrozumiteľné na priamom koncepte, či na mojich slovenských slovách... Avšak, ak si nevieš rady, nájdi si korektora, a to v tomto článku: www.stmivani.eu/40-pomoc-autorum/pomoc-autorum/

Nebudeme ti články opravovať donekonečna s tými istými chybami, ba ešte novšími. Nájdi si korektora, ktorý ti so všetkým pomôže a vysvetlí ti gramatiku.
Keď to budeš mať opravené, zaškrtni "Článek je hotov". Ďakujem. Emoticon

11.07.2012 [20:29]

VictoriaJamesLaurentchyby som si opravila ale určite mi ho zase vratite Emoticon snazim sa pisat spravne ale nejde mi to Emoticon

11.07.2012 [19:58]

BubulienkaAhoj,
je mi to ľúto, ale článok ti vraciam, máš tam veľa chýb.
- preklepy (šrtou, asi to malo byť črtou)
- české výrazy (sluší ti to - sme na Slovensku, tak to nahraď slovenským slovom)
- k/ku (k stolu)
- priama reč (!!!)

Tu ti posielam koncept. Pozorne si ho prejdi.

1. Ak za priamou rečou nasleduje uvádzacia veta (povedal, súhlasil, odvetil, opýtal sa, odpovedal...), priama reč môže končiť buď čiarkou, otáznikom, výkričníkom, alebo tromi bodkami. Uvádzacia veta sa začína MALÝM písmenom (priama reč nesmie končiť bodkou):

„Bella, nevedel som, že to bolo takto,“ povedal.
„Odkiaľ to máš?“ spýtal sa.
„Edward, vysvetli mi to od začiatku!“ skríkla.

2. Ak za priamou rečou nenasleduje uvádzacia veta, teda veta, ktorá opisuje činnosť niekoho iného, alebo našu, priama reč sa môže končiť bodkou, otáznikom, výkričníkom alebo tromi bodkami. Uvádzacia veta sa vždy začína VEĽKÝM písmenom (priama reč nesmie končiť čiarkou):

„Čo to hovoríš?“ A odvrátila pohľad.
„Jasné, Edward, práve dnes.“ Len prikývol.

3. Ak chceme medzi dve priame reči vložiť vetu, môžeme to urobiť dvoma spôsobmi:

„Poď,“ povedala, „pozvem ťa dnu.“
„Poď,“ povedala. „Pozvem ťa dnu.“

A naozaj odporúčam posielať články na korekciu. Kapitoly sú ti vždy vrátené hlavne kvôli týmto chybám, tak by bolo dobré, ak by si si tie chyby pozrela a článok ti nevrátime. Aj snaha sa cení. Takže, oprav si chyby, a potom zaškrtni "Článek je hotov". Ďakujem. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!