Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Isabella Drákulová Prolog

Isabella Drákulová PrologVlad III. Drákula, údajně první upír na Zemi. Jméno, jehož zná skoro každý. Jméno, ze kterého jde strach. Ale proč to tak je? Otázka, na kterou skoro nikdo nezdá odpověď. Opravdu žil, nebo je to jen pověra? Více v povídce. CC

Prolog

 

Před několika stovkami let žil jeden muž šlechtického rodu. Jmenoval se Vlad III., ale všichni mu říkali Drákula. Byl znám především svou krutostí a oblibou napichovat lidi na kůly. Všude se říkalo, že pil krev svých obětí, že byl upír. Byla to pravda.

Drákula žil už tisíce let předtím, než se napsala první zmínka o něm jako o Vladu III. Měl ženu, kterou hluboce a nadevšechno miloval a čekal s ní dítě. V den, kdy se jeho dítě narodilo, zrovna loupil a plenil jeden kostel na svém panství. Opat toho kláštera ho proklel.

 

Za to, že jsi zabíjel služebníky boží svou krvelačnou sklizní, ať tvoje ústa na rudém loži po krvi zas jen žízní. Životem skončit nebudeš moci, ani svou vlastní rukou. Ať pramen hrůzy vzplane i v tobě, spaluje tě a trýzní, kdybys i prosil o místo v hrobě, ty nedočkáš se smrti. Buď navždy proklet, Drákulo.

 

To byla poslední slova starého opata, než vydechl naposledy. Drákula si z toho nic nedělal a s velikou kořistí se vrátil na svůj hrad, kde ho měla čekat manželka se synem v náručí. Nestalo se tak.

Přivítaly ho černé prapory a pohřební písně. Jeho manželka při porodu zemřela. Chtěl vidět svého syna, ale čekalo ho další překvapení. Nebyl to syn, nýbrž dcera. Chtěl svůj život skončit a jít za svou manželkou, ale nemohl.

Když se pokusil o sebevraždu, skrz na skrz se propíchl svým mečem. Nic se nestalo. Po meči nezbyla ani jizva. Vzpomněl si na slova opata a došlo mu to. Ale nebral to za prokletí, ale dar.

Hned se na zámku připravila slavnost. Drákula s jednou služkou odešel do svých komnat. Ale úplně z jiného důvodu, než si všichni mysleli. Zakousl se jí do krku a pil.

Celým hradem se ozval vyděšený a bolestný výkřik. Všichni z hradu se sběhli do Drákulovy ložnice a vše viděli. Zhrozili se a okamžitě utekli z hradu.

Drákulovi došlo, že není jenom nesmrtelný, ale je teď odkázaný na krev lidí. Jediný člověk, který zůstal, byla jeho malá dcerka. Když ji viděl, nemohl jí ublížit. Když se podíval na svou dceru, viděl svou manželku.

Dal jí jméno Isabella, tak se jmenovala Drákulova matka. Sám ji vychovával a hrál si před ní na člověka, kterým už ani za mák nebyl.

Každou noc, zatímco Isabella spala, šel někam do vesnice a nakrmil se vždy z mladé lidské ženy a pak se vrátil na svůj zámek, kterého se všichni stranili, za svou dcerkou, která byla středem jeho vesmíru, jeho život.

Léta šla a Isabelle už bylo skoro osmnáct. Drákulovi náhle došlo, že ho jeho dcera může každým dnem opustit. Buď je rozdělí smrt, nebo nějaký nápadník, který by si Isabellu odvedl. Rozhodl se pro velmi nebezpečný krok.

V den jejích osmnáctých narozenin podal Isabelle zlatý pohár, ze kterého pila dříve jeho manželka, s vínem a jeho krví. Kousl se do zápěstí, ze kterého mu ukáplo několik málo kapek krve do poháru s vínem. Isabella ho s úsměvem přijala a vypila do dna. Drákula si stoupnul za ni a naklonil se k jejímu uchu.

„Isabello, tohle dělám pro tebe. Nechci o tebe přijít. Už budeme navěky spolu. A odpusť mi to, co teď musím udělat,“ řekl jí do ucha a jedním trhnutím jí zlomil vaz. Isabellino bezvládné tělo mu spadlo do náruče.

Vyhoupl si ji do náruče a nesl ji do její komnaty. Položil její tělo na postel a zůstal u ní. Doufal, že to fungovalo. Uplynul jeden den a stále nic. Drákula přestával doufat, když v tu ránu se ozval hluboký nádech.

Isabella se vymrštila do sedu a zrychleně dýchala. Když to Drákula viděl, byl štěstím bez sebe. Fungovalo to. Nic Isabelle neřekl a vzal ji do vesnice. Isabella se užasle koukala na lidi kolem. Drákula ji nikdy nepustil na krok z hradu, bál se o ni.

Isabellinu pozornost upoutal nádherný muž se světlými vlasy, který skládal dříví za jednou stodolou. Jako omámená šla za ním a Drákula ji následoval. Dva kroky od něj se zastavila a koukala mu na krk, kde cítila pulzovat krev.

Muž si jí všimnul a hned se jí ptal, zda se ztratila, nebo jestli jí může nějak pomoci. Isabella mu nic neodpověděla, protože po něm skočila a zakousla se mu do krku. Muž ani nekřičel, protože se mu to líbilo. Během několika sekund vydechl naposledy.

Isabella se od něj odtrhla, když už v jeho těle nezbyla ani kapka krve, a zaraženě se otočila na svého otce. Ten pořád nic neřekl, vzal mužovo tělo a šel ho zakopat, aby se nikdo nic nedozvěděl.

Vrátili se na hrad a až tam Drákula Isabelle všechno vysvětlil. Isabella na něj chvíli koukala, protože mu nevěřila, ale pak mu začala věřit a byla šťastná, že už se svým otcem zůstane navždy.


K téhle povídce mě inspiroval muzikál Drákula, jak se asi dá všimnout. Odtud i ta kletba, i když trochu upravená, ale jen velmi trochu. Doufám, že jsem Vás zaujala a budete číst tuto povídku, plnou upírů, krve, nebezpečí a překážek, ale i pravé lásky. CC


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Isabella Drákulová Prolog:

1. :)
05.03.2013 [16:08]

:)

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!