Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » If only 2. kapitola - Ako to?

If only 2. kapitola - Ako to?Nezabíjajte ma! Takže, druhá kapitola má dosť ďaleko od povodného originálu, čiže poviedka naberie trošku iný smer, ale aj tak bude všetko, ako má byť. Novú kapitolku venujem svojej twilightovej a pizzovej spoločníčke, a mojej potencionálnej vrahyni NikkiReed. Taktiež, prosím aj Aďku o trošku dlhší život! :D

2. kapitola - Ako to?

Posledné tri dni som strávil v nepredstaviteľných preukrutných mukách. Niečo neprimerane horúce sa šírilo od mojej ruky až do celého tela. Počul som svoje splašené srdce. A jeho posledný úder. Môj život sa ani nezačal a už bol, prakticky, u konca. Temnota ma obklopila a bola mojou jedinou súčasťou, ktorú som bol schopný ešte vnímať. Nemyslel som si, že som sa nachádzal na lepšom mieste. Pripadalo mi to všetko ako peklo, alebo možno očistec. Stratený som sa poddával prázdnote. Sám. Pálivá bolesť sa začala vytrácať a usídlila sa v mojom hrdle. Koniec môjho trápenia?

Začul som niečí prázdny dych, nebol som sám. Možno to bol môj vrah, takže nie som mŕtvy? Som, musím byť. Nepočujem svoje srdce. Zahasil som iskru nádeje týmto príšerným, no pravdivým faktom. Opäť neznáme dýchanie. Ako to?

Pokúsil som sa otvoriť svoje oči. Neveril som, že to dokážem. A predsa. Uvidel som ju. Krásu. Žiadny očistec. Bol som v nebi. Krásna žena s bledou pokožkou a ohnivými vlasmi. Jej oči boli krvavo červené, čo ma dosť zarazilo, ale jej krása ma oslnila. Bol som neprítomný. Zízal som neveriacky na tú úžasnú bytosť predo mnou. Usmiala sa.

„Ako sa voláš?“

Páni! Jej hlas bol taký prekrásny, ako pieseň, jemnučký, dokonalý, až neľudsky perfektný. Som v nebi, určite. A ona je môj okúzľujúci anjel.

„Riley Biers!“ odpovedal som automaticky. Zarazil som sa. Môj hlas sa zmenil. Už to nebol ten starý hlas, na ktorý som bol zvyknutý, ktorý po každé vychádzal z mojich úst. Priveľmi sa od neho líšil. Premýšľal som, vôbec či patrí mne. Pokrútil som hlavou. Nemožné!

„Victoria!“ predstavil sa mi môj anjel. Victoria – také vznešené meno, presne sa jej hodilo. Victoria, Victoria, Victoria. Opakoval som si v hlave.

Chcel som sa jej dotknúť. Pohladiť ju po jej nežnej tvári. Dotknúť sa vzácneho pokladu, ktorým ona nepochybne bola. Zodvihol som svoje ruky a znovu som sa zarazil. Boli mramorovo biele a tvrdé. Poobzeral som si ich. Nie! Nedotknem sa jej. Ešte by sa odtiahla. To by som nezniesol. Moje ruky jej neboli hodné.

„Áno, môj drahý, vitaj vo svete nesmrteľných!“ riekla.

Nechápal som. Nie som mŕtvy? Ale nesmrteľný? Takže, toto nie je nebo... Hlúposť!?

„Ako to? Kde som to?“ spýtal som sa. Zmätok v mojom hlase nebolo možné potlačiť.

„Seattle, opustená budova. Môj jed ti dal druhú šancu, Riley. Si rovnaký ako ja, si upír.“

Nevnímal som jej slová, bol som omámený jej hlasom. V mysli som si znovu musel premietnuť to, čo mi povedala. Som ako ona?

„Druhú šancu?“ neveriacky som sa spýtal. Nemohol som sa na ňu pozerať. Nezmohol som sa na slovo, keď sa naše pohľady stretli. Bol som ako v tranze.

„Áno, môj drahý, druhú šancu na život, na život so mnou.“

Opäť som zostal okúzlený a bol som donútený spätne prebehnúť jej vyslovenú vetu.

„Na život so mnou.“ To bolo to jediné, čo ma v tú chvíľu zaujímalo. Život s mojím anjelom, nech by bol akýkoľvek. To je to, čo chcem. Mal som jasnú myseľ, ako ešte nikdy predtým. Vedel som, že jediné po čom som túžil, bola ona.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek If only 2. kapitola - Ako to?:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!