Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » If it doesn't kill you, I will - Prológ + 1. kapitola

If it doesn't kill you, I will - Prológ + 1. kapitolaV stredu bol na Markíze Twilight. A tak som si povedala, prečo nezačať úplne odznova? Pre všetkých, ktorí majú radi nové fresh začiatky. Isabella Mia Swanová je bohatá, drzá a znechutená baba, ktorá býva s otcom vo Forks. A bum! Do mesta sa prisťahuje, nám dobre známa rodinka Cullenovcov. Čo sa zmení v ich životoch? Nepozabíjajú sa skôr, ako sa do seba zamilujú? V kútiku duše verím, že sa nájde niekto, koho táto poviedka chytí a bude sa mu páčiť. Príjemné čítanie.

Prológ

Serusky, ceruzky. 

Volám sa Isabella Mia Swanová a bývam vo Forks. S mojím otcom už asi päť rokov. Chodím sem na strednú školu a momentálne budem začínať tretí ročník. S otcom bývame na okraji lesa, v modernej vile, ktorú milujem. Na okraji lesa je neskutočný pokoj, žiadni susedia, len samá tmavá zeleň. Otec pracuje v dizajnérskej firme, čiže o peniaze sme nikdy núdzu nemali. Mama mi umrela, keď som bola ešte malé dieťa.  

S otcom máme vzťah typu: „Tu máš peniaze, uč sa, chodievaj do školy, nerob mi hanbu a správaj sa slušne, o ostatné - ’I don't care‘." Už som si zvykla, že lepší vzťah mám s našou slúžkou Kyrou. Jediná vec, ktorá ma s mojím otcom spája, je vášeň k autám. U nás v garáži nájdete od Audín cez Porsche, až po Bentley. Mojím najväčším miláčikom je však moje čierne Lamborghiny. To auto je úžasné, a ako stvorené pre mňa.

Zvykla som si na neustále klebety a ohováranie zo strany druhých. Občas sa cítim ako z Gossip girl (mimochodom, videla som všetkých 5 sérií), akurát že okolie tomu nenasvedčuje, ak viete, čo tým myslím. 

Som brunetka, vlasy skoro po zadok, asi stosedemdesiatjeden centimetrov vysoká, hnedé oči, normálna postava (som názoru, že kosti sú len pre psov). V mojom šatníku nájdete od Chanelu až po Vansy, či Conversy. 
Nepatrím však k skupinke blond báb, ktoré celé dni riešia čo na seba, chodia do solárka, na nechty, vážia aj s topánkami 50 kg a hádajú sa, ktorá z nich je bližšie k pomoci pre obézných ľudí. Z takých sa mi chce grcať, vážne, nechápem, keď tie podvýživené kočky začnú pred celou partiou mrmlať, aké sú tlsté.

Čo sa školy týka, držím sa od ostatných bokom. Polovicu školy vlastne vystihuje môj obľúbený výrok: If bitches could fly, my school would be a fu*king airport. Poznáte ten pocit, keď vojdete do školy a zrazu bum! Naľavo počítačoví a komiksoví maniaci, za nimi Barbie pink grupáč, ďalej feťací, čo sa vás snažia prejsť na skateboarde, napravo nakopírovaní nasypaní chalani v baseballových bundách a vedľa socky so skupinky typu GLEE. No, a potom si domyslite, prečo som radšej samostatná jednotka. Rada si držím odstup, páči sa mi byť nedostupnou. Som pre nich niečo ako namyslená snobka, ktorá nemá priateľov. Keď ma však niekto vytočí, viem sa obrániť a dotyčnému som schopná aj jednu vlepiť. Rada slovne provokujem a vytáčam ľudí. S niektorými sa proste oplatí hádať, ako napríklad s takým Mikom, Jessicou, Jerrym, Dawnym...


To, že viem byť v skutočnosti milá a chápavá si asi nemyslí nikto. Vďakabohu! Aspoň som tým menej zraniteľnejšia. Človek, ktorému by som moje vnútro mohla otvoriť, sa asi ešte nenašiel, teda - možno, okrem Kyri. Myslím, že každý jeden z nás má v sebe niečo, o čom nevedia ani tí najbližší.

 

1. kapitola

„Ach, zajtra opäť škola! Nový školský rok ešte len začal a už by som im tam hodila jednu bombu. Okrem toho, po chodbách sa nehovorí o ničom inom len o tom, že majú prísť nejaké nové decká," hovorila som si len tak pre seba.

Forks bol jednoducho zapadákov, a keď sem mal zavítať niekto nový, vedelo sa o tom už asi mesiac predtým. 
Zišla som dole po schodoch pretože som bola hladná. Kelly, naša kuchárka, sa ma automaticky spýtala, čo si dám. Dala som si šalát s džúsom, mňam!  Otec mal ísť dnes na nejaký nudný večierok plný snobov, kde ako obvykle balil nejaké mladé ženské. Už som si zvykla na to, že som každý týžden videla po našom dome pobehovať cudzie ženy v župane. Dalo sa to ignorovať, ale hrozne mi vadilo, keď sa mi nejaká prihovorila ako minule.
Mohla mať tak o osem rokov viac ako ja a povedala mi: „Ahoj, zlatko, ty budeš tá Mattova dcérka, že?"  Neviete, kde som zobrala vtedy tú silu nevynadať jej?! 

Pozrela som na hodiny, bolo okolo polnoci. Pôjdem si už pomaly ľahnúť.

Ráno som sa zobudila a dala si poriadnu sprchu. Hmm... tak čo na seba dnes? 
Dnes to vidím na bojovú náladu, zobrala som si teda koženku, žlto-čierne šaty a vybíjane topánky.
Ako obvykle som si dala troška make-upu, čierne linky okolo očí, špirálu a lesk na pery.

„Dobré ráno,“ pozdravila som Kyru a na raňajky som si dala rýchlo jogurt. Zobrala som si tašku cez plece a zbehla dolu do garáže, naštartovala môjho miláčika & let's go.

Do školy som dorazila behom piatich minút.  Ako obvykle som si išla zaparkovať auto, keď ma niečo nesmierne rozčúlilo. Na mojom parkovacom mieste stálo nejaké strieborné Volvo. Celá škola vie, že toto je moje miesto.

Zatrúbila som a začala kričať na celé parkovisko:
„Ktorý debil s tým strieborným Volvom zaparkoval na mojom mieste?!“ Samozrejme, už všetci naokolo po mne pozerali a tvárili sa divne. Potom mi prišlo, že som ho tu ešte nikdy nevidela stáť. A do riti... A vtedy som ich po prvýkrát uvidela... 


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek If it doesn't kill you, I will - Prológ + 1. kapitola:

21.07.2013 [18:16]

DoEmmVypadá to dobře :) tak pokračuj jsem zvědavá na pokračování :) Bella je vážně super takhle jí mám raději :)

21.07.2013 [15:58]

VoldyZačala som čítať, úprimne len z nudy, ale veľmi ma to prekvapilo. Ešte som od teba nič nečítala a aj keď je kapitola krátka a je to len prvá kapitola, takže nemôžem povedať,ako sa to bude vyvíjať ďalej, bola som z tohto krátenia času nadmieru spokojná Emoticon Emoticon ale dôvod, prečo som ti tento komentár musela napísať bol obrázok, ktorý si pridala. V prvom momente ma striaslo, pretože nie som zástancom takýchto odkazov, keďže si myslím, že aj toto, by mal pisateľ nechať na fantáziu ľudí... Možno budem krutá, ale väčšina odkazov na oblečenie na tejto stránke mi príde až príliš okato vulgárne, ak vieš čo myslím... ale teraz som to otvorila a bolo to, akoby ma zasiahol blesk, priznajme si ani tieto šaty nehovoria nič ako - vyrastala som v katolickej škole, ale veľmi sa páčia, i keď by som do ich opisu skôr použila slovo neón a nie žltá... každopádne sa tu už len zbytočne rozpisujem. Chcela som ti len napísať, že tvoj výber šiat ma veľmi oslovil a dúfam, že kapitola bude skoro a ešte dlhšia Emoticon

2. martina946
20.07.2013 [23:06]

No musím řict,že to začíná dost slibně. Emoticon Emoticon Emoticon
Ach já miluju, když Bella není ta ustrašená, která stojí vzadu, i když tady jsem si na ní ještě celkový názor neudělala, no uvidíme. Ale něco mi říká, že to nebude nafrněná snobka, aspoň tedy uvnitř ne. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Jinak se mi tvuj začátek líbí a to moc. (Nepsala jsem to už jednou, hm to je jedno)
Jen ten její otec, podle toho co jsem se dozvěděla to nebude zrovna Táta roku Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Mocinky se těším na další díl, hlavně na výraz Belly až zjistí na koho si to otevřela hubu. Vlastně jsem zvědavá na pokračování jako celkově. Prosím co nejdřív další díl Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

20.07.2013 [22:38]

BubulienkaAhoj, článok som ti opravila, no našli sa v ňom chyby.
- prológ + 1. kapitola (za radovou číslovkou nasleduje medzera)
- sme na Slovensku, čiže by bolo dobré, aby si používala našu slovnú štruktúru, čiže nie boom, ale bum
- rodinka Cullenových -> rodinka Cullenovcov
- číslovky vypisuj slovom
- kľud -> pokoj (kľud je nespisovné)
- koncovky prídavných mien v množnom čísle (žiadni susedia)
- čiarky pred spojkami (ako, keď, že, ale, aby)
- chovaj sa -> správaj sa
- to I don't care som ti tam nechala, ale iba poslednýkrát, pretože som ti nechcela meniť význam tejto vety
- tie anglické slová v článku som ti zmenila na slovenské, snáď ti to nebude vadiť, ale škrie to oči
- nepoužívaj skratky, rozpisuj sa
- a tiež nepoužívaj v článku často tú angličtinu, občas sa to hodí, ale občas je to naozaj prehnané
Daj si na tieto chyby nabudúce pozor. Ďakujem.

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!