Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » I will change my life - Prológ + 1. kapitola

I will change my life - Prológ + 1. kapitolaAhoj, prinášam Vám svoju úplne prvú poviedku. Je o Belle po odchode Edwarda. Viem, že takýchto poviedok tu už bolo veľa, ale dúfam, že aj v tej mojej nájdete veľa originálneho. Ešte by som chcela dodať, že poviedka bude troška smutnejšia, ale uprednostňujem happy end. Snáď sa bude páčiť aspoň niekomu. :)

Prológ:

Kráčala som smerom k oltáru a nemohla uveriť vlastným očiam. Toto nie je možné. Neverím, že po tom všetkom, po všetkých ranách, ktoré mi život udelil sa mi stalo toto. Myslím, že tam hore ma asi niekto naozaj nenávidí. Veď keby to tak nebolo, nemohla by som vo svojom mizernom živote toľkokrát trpieť.

Ale nesníva sa mi to, nie. Pred oltárom naozaj stojí muž, ktorého som milovala nadovšetko na svete. A stále milujem. Toto by bola dokonalá chvíľa, keby som nekráčala k oltáru ako družička svojej nevlastnej sestry a jej budúceho manžela, ale ako jeho nevesta.

 

1. kapitola: Nový začiatok

Dnes začínam odznova. Rozhodla som sa skončiť so svojím trápením a začať nový, plnohodnotný život. Ľudský život. Bez upírov a vlkolakov. Bez všetkých tých mýtických príšer, ktoré mi ničia život. Dnes začína život novej Isabelly Swanovej.

*****

Stále sa mi to zdá neuveriteľné. Odišla som z Forks. Odišla som od Charlieho a od bolestivej minulosti. Prisťahovala som do Jacksonvillu. Začala som sem chodiť na vysokú. Vlastne dnes to bude môj prvý deň na novej škole. Tak fajn. Stačilo spomínania. Čaká ma škola.

Zobrala som si bundu z vešiaka, zakričala pozdrav na Miu a zatvorila za sebou dvere. Mia je moja spolubývajúca na internáte. Má hnedé vlasy, ktoré jej siahajú po pás a zelené, veselé oči. Renée sa ma snažila dlho prehovoriť, aby som bývala zase u nej, ale ja som nechcela. Nechcem byť závislá od mamy a jej peňazí. Internát si platím sama. Našla som si prácu v jednej malej reštaurácii. Nie je to nič moc, ale na pokrytie všetkých účtov to stačí.

*****

Vošla som do učebne a sadla si na jedno voľné miesto. Bolo hneď vedľa jedného sympaticky vyzerajúceho chlapca. Mal blond vlasy rovné ako pravítko, siahajúce tesne nad ramená a nebesky modré oči. Tvár mu zdobil milý úsmev.

„Ahoj," pozdravila som ho.

„Ahoj, ja som Michael a ty si?" Usmiala som sa naňho a povedala som:

„Ja som Isabella Swanová, ale stačí Bella."

„Ty si odtiaľto, Bella? Myslím tým, či si z Jacksonvillu?" Zrejme sa snažil nadviazať ďalšiu konverzáciu. Len som sa usmiala a začala sa s ním naplno rozprávať. No keď prišiel profesor, musela sa naša malá konverzácia skončiť.

Celú hodinu som počúvala a poctivo si zapisovala poznámky. Sem-tam som sa ešte usmiala na Michaela a ďalej sa venovala profesorovi. Zdá sa, že s Michaelom si budem rozumieť. To je prvá dobrá správa pre tento deň.

Zvyšok dňa pokračoval podobne. Zistila som, že s Michaelom mám ešte ďalších pár spoločných prednášok. To bolo ďalšie milé zistenie. Tak sa zdá, že ísť na výšku nebol až tak zlý nápad. Začína sa mi to páčiť.

Na obed som išla zase s Michaelom a ešte pár ľuďmi, ktorých som počas dňa pozvala do jednej malej, ale útulnej reštaurácie. Všetci boli veľmi milí. A ja som sa po dlhej dobe zase skvelo bavila. Celý čas som mala na perách úsmev. Dúfam, že to tak zostane aj naďalej.

*****

Keď som sa po škole vracala na internát za Miou, ešte stále som sa usmievala a myslela na to, že začať študovať medicínu, bol skvelý nápad. Nebol tak celkom môj. Dokopala ma k nemu hlavne Renée. Ach, vďačím jej za tak veľa.  A nielen jej, ale aj Charliemu a Angele. Títo ľudia mi pomohli, keď mi bolo najhoršie a ja som im za to vďačná. Som rozhodnutá usmievať sa a žiť len kvôli nim. Pretože oni si to zaslúžia. Nechcem, aby sa kvôli mne trápili, nechcem im pridávať problémy a ťažkosti. Oni ich majú viac než dosť. A hlavne moja mama. Po rozchode s Philom to s ňou bolo strašné. Ale Renée je silná žena. Oveľa silnejšia ako ja. Ona to zvládla a zase naplno funguje. Tak veľmi ju obdivujem...

Keď som sa vrátila na internát prekvapilo ma, že Mia nikde nebola. Nespomínala, že má nejakú prednášku popoludní. Jednu mala síce o šiestej večer, ale ešte sú len tri. Ktovie, kde sa to dievča zase túla.

Za tie dva týždne čo som tu, som stihla Miu ako-tak spoznať. Je to fajn dievča. Stále veselé, ktoré srší vtipom. Musela som sa usmiať. Mia je večná optimistka. Z ničoho si nerobí ťažkú hlavu. Podľa nej je každý problém hlúpy, všetko sa dá vyriešiť. Presne toto vravieval aj Emmett. On bol tiež večne veselý a usmiaty, ale na neho a ani na nikoho ďalšieho z tej prekliatej upírskej rodinky nemienim myslieť. Už nie. Som tu, aby som začala odznova, aby som zabudla a nie aby som sa trápila večným spomínaním. To mi k ničomu nepomôže.

Rozhodla som sa zavolať Renée a potom aj Charliemu.

„Ahoj, mami," pozdravila som ju, „ako to ide?"

„Bella," zvolala a očividne sa jej uľavilo, „aký si mala deň, zlatko? Bolo všetko v poriadku?"

„Neboj sa, mami. Všetko bolo super. Všetci sú veľmi milí a zdá sa, že ma medicína bude aj baviť. To mi pripomína, že by som ti chcela poďakovať. Mala si skvelý nápad, mami."

„Ach, Bella, som rada, že sa ti tam páči. Bála som sa, že sa na to po pár mesiacoch možno aj vykašleš."

Telefonát s mamou trval dobrú pol hodinu. Renée bola nadšená z Michaela a z ostatných spolužiakov. Ja som mala tiež radosť.

Po mame nasledoval Charlie. Tento telefonát bol pokojnejší. Tiež mal radosť z môjho úspešného dňa a ja som mala dobrý pocit. Moji najbližší sú šťastní. Už im nerobím zbytočné starosti a to ma neskutočne uspokojuje. Pokiaľ to pôjde takto ďalej, budem len rada.


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek I will change my life - Prológ + 1. kapitola:

 1 2   Další »
13. Petronela webmaster
28.05.2012 [19:59]

PetronelaNechápu, proč jsi mě od čtení téhle povídky odrazovala Emoticon, vždyť je to dobré. Jenom jsem se trochu zarazila u toho začátku, ale potom už to bylo fakt super... Bella na vysoké, to je fajn a zatím to vypadá celkem poklidně, jsem zvědavá, co se tam semele, když nám slibuješ nové upíry Emoticon.
Takže počítej s tím, že jednou za čas tu teď narazíš na komentář od mé maličkosti - vždy, když si dám pauzu od práce, školy a psaní budu sedět tu a číst Emoticon

12. TerušQa BerušQa
21.03.2012 [18:46]

Ahoj Kiki :) je to dobrý! Emoticon umíš hezky psát povídky ;) Emoticon

21.02.2012 [11:02]

vilinkaTak, konečně jsem se dostala ke čtení této kapitoly. Musím říct, že to vypadá velmi zajímavě a já jdu ihned na další. Sice se mi tam pár věcí moc nelíbilo, ale jelikož to byla tvá první povídka, tak myslím, že bych k tomu měla přihlížet, a proto nic vážnějšího nenamítám. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

02.10.2011 [23:07]

Dorianna Emoticon Emoticon

02.10.2011 [20:19]

Faire Emoticon Emoticon

8. martty555
02.10.2011 [18:41]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

02.10.2011 [18:41]

SummerLiliZaujímavý námet, najmä prológ veľmi zaujal Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. LuMo12
02.10.2011 [17:47]

super určite si prečítam aj ďalšie Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Hejly
02.10.2011 [16:32]

Emoticon Emoticon Emoticon

4. mňamka
02.10.2011 [11:11]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!