Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Good bye! - 4.

Good bye! - 4.Edward se nezdá, to víme. Alice ho hodně nakrkla, tak proč se nepomstít? Ale co když na obarvení vlasů ani nedojde a do městečka příjde nezvaný nomád?

4. kapitolaUtíkaly jak splašené.

„Alice, jestli okamžitě nezastavíš, nalepím ti na zadek vlajku USA a pošlu tě do Iráku,“ vyhrožoval jsem první věcí, na kterou jsem si vzpomněl – Simpsonovi.

„To bys neudělal,“ ozval se její smích. Doteď jsem o tom nebyl přesvědčen, ale proč to neudělat? Alice se zastavila a vyděšeně sledovala svou vizi. Nějaký Irák jí byl putna, ale terorem pro ni bylo, že vlajka jí neseděla ani k jednomu oděvu, co měla ve skříni. Maniak.

Skoro jsem po ní chňapal, ve tváři vražedný výraz, když do mě ze strany narazil někdo. Tím někým byli samozřejmě bratři. Vzali si to zkratkou, aby mě dostihli. Po Rose nezůstal ani její vlas. Počítal jsem, že momentálně je už někde na Aljašce a přebíhá do Ruska.

„Tvou ženu budeš ode mě držet dál!“ varoval jsem Jaspera, když jsem se zvedal. Oklepal jsem si trochu oblečení a dál pohledem probodával Alice ukrytou za Emmettem. Chránil ji, ale jen do té doby, než si vzpomněl, co provedla jemu. Otočil se hned na ni a Alice vykvikla.

„Kluci, nechte ji. Vždyť je úplně vystrašená,“ snažil se nám domlouvat Jazz. Mám dojem, že to říkal jen proto, aby si u ní šplhl, protože moc přesvědčivě to neznělo.

Stáli jsme všichni tři do trojúhelníku a veprostřed se třásla Alice. Netušila, co jí provedeme, protože jsme to nevěděli ani my. Jen jedno jsme chtěli. Pomstu.

Celá ta situace mi přišla jako z nějakýho filmu, kdy farmáři nahání nějakého pašíka. My jsme byli farmáři a Alice byla tím... vepříkem. Snažil jsem se nesmát, ale koutky se stejně trochu zvedly. Ostatní nemysleli na takové bláznoviny, jen přemýšleli, co s ní udělají.

„Máme jedinečnou možnost jí přeměnit tu hlavu,“ navrhl Emmett. Pobaveně sledoval krčící se Alice. Ano, chvilku nám jí bylo líto, ale když Jasper vycítil, že strach jen hraje, byl jsem na ni naštvaný ještě víc.

„To nepůjde, nemáme ji tady,“ zavrhl jsem.

„Tak ji přeneseme. Rose je na míle daleko, ta nám bránit určitě nebude a Esme něco nakecáme,“ navrhl opět.

„Jo, uvedeme Esme letargie.“ Usmál se zákeřně Jasper. Proč by taky ne, pokusit se o to můžeme.

„To neuděláte!“ vykřikla Alice. Její hlas se ani trošku netřásl, takže si byla jista, že vyhraje, ačkoliv to ve vizích neviděla.

„Ale uděláme.“ Smál jsem se. Všichni naráz jsme k ní pomalu šli. Sledovali jsme každý její pohyb, aby nám nějak neutekla. I Jasper spolupracoval, pro něj to byla legrace, kterou, doufal, snadno později vyžehlí a bude opět za hodného manžílka.

Emmett ji chňapl do své náruče a Jasper se snažil ji uklidňovat, aby se tolik neškubala. Já jsem jí kontroloval myšlenky, aby nevyvedla něco nečekaného. Nebyli jsme domluveni, ale šlo nám to skvěle.

Ještě lepší to bylo doma. Esme tam totiž nebyla.

Nesli jsme ji do mé koupelny – jak netypické -, kde jsme už měli všechno připravené. Dost jsme to střežili. Snažili jsme to nenechávat nechráněné, protože ony byly schopné všeho.

Posadili jsme ji do židle před zrcadlem, který jsem dramaticky schoval pod ručník. Další jsem jí dal na krk. Emmett ji stále držel na místě – jeho síla se nám vážně hodila.

„Jak se to nanáší?“ zeptal jsem se šeptem Jaspera.

„Nevím, nikdy jsem to nesledoval,“ odpověděl mi.

Vzal jsem si do ruky návod. Obrázky byly fajn, ale než najít potřebnou infomarci, trvalo to.

„Má to jít na suché,“ pronesl jsem s úsměvem.

Rozmíchali jsme barvu v misce. Podivně smrděla, ale to nám radost nekazilo.

„Proužky, nebo celá hlava?“ zeptal jsem se.

„Celá hlava,“ zakřenil se Emmett.

Vzal jsem celou tu hmotu a prskl jí to do vlasů. Alice podivně vykřikla a začala se kroutit ještě víc. S Jasperem jsme jí to tak nějak vmasírovali. Hlavně, aby to bylo všude.

„Prej půl hodiny,“ odpověděl jsem na otázku, jak dlouho máme čekat. „Počkej, tahle má nějaký spešl číslo, takže dýl,“ pátral jsem dál v plánku.

„Čtyřicet pět minut,“ odpověděla nám Alice zoufale. Nejspíš se bála, abychom to tam nenechali dlouho a jí pak neslezly vlasy. No, podívaná by to byla slušná.

„Ani na to nemysli,“ prskala, když to uviděla ve vizi. Vlasy by jí zůstaly, ale nehodlala tu být ani o minutu déle. Škoda, plešatá by byla určitě zajímavá.***Po uplynutí doby jsme nedočkavě strhli ručník z její hlavy a vychrsti na ni kýbl vody. Potom to nějak vytřem.

Vyjekla, ale důležité bylo, že barva šla dolů a... A nechytla se.

Alice se rozzářila jako sluníčko. Proto byla v celku klidná a moc nejančila! Ony to věděly! Nevadí i na tuhle možnost jsme byli připravení.

„To neuděláte!“ vykřikla a snažila se intenzivně bránit. Teď konečně jsem poznal, že to myslí doopravdy a nehraje to. I Jasper to potvrdil, když vycítil její strach a že nebyl malý.

Popadli jsme spreje s lakem, který se stříká na auta. Jestli ten nechytne, tak nic, ale podle její reakce jsme mohli očekávat úspěch.

Zatřepali jsme jimi a blížili se na naší oběť.

Prosila nás, žádala nás, proklínala nás, ale nevěnovali jsme jí pozornost a pekelně pomalu jsme se na ni blížili. Zmkla teprve, když dostala nečekanou vizi. To jsme zastavili všichni.

„Budeme mít návštěvu,“ upozornila nás a doufala, že se tak vyhne svému osudu, ale...

 

 

NásledujícíSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Good bye! - 4.:

 1
2. Kačka
25.10.2011 [12:54]

tak tenhle díl se mi líbil Emoticon Emoticon Emoticon

23.05.2011 [15:14]

arabek:D hustý :D bych nečekala, že se barva nechytne :D super povídka .D Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!