Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Domů 9. kapitola

Domů 9. kapitolaZase a opět seznam svých věrných čtenářů: bara, Mea, Jana, Pinka25, Viky123. Tato kapitola je celá z pohledu Belly. Co si myslí ona o Sam, a také je tu její celý rozhovor s matkou.

Bella:

To, co jsem se dozvěděla od své matky, bylo skalpující:

"Mami, měla jsem sestru?"

Máma na druhém konci zavzlykla. Napínala jsem sluch.

„Mami, slíbilas, že odpovíš. Měla nebo ne?“

Samozřejmě jsem čekala, co řekne, ale chtěla jsem mít jistotu.

„Ano, Bells,“ špitla máma do telefonu.

„Jak se jmenovala, jaká byla?“

Zase ticho. Zatraceně!

„Jmenovala se Sam. Samanta Christie Swan.“ Odpověděla mi máma. Ahá, tak odtud vítr vane.

„A co se s ní stalo?“

„Ztratila se. S Charliem jsme nedávali pozor. Tebe jsem čekala. Byli jsme na pikniku. Najednou jsem přestala dávat pozor a Samie byla pryč.  Zavolali jsme policii. Charlie nasadil své muže, ale Sam…“ její hlas vyzněl doztracena.

„Co se s ní stalo?“ Zeptala jsem se.

„Zmizela. Nikde nic. Ani stopa… náznak. Vůbec nic… Promiň, zlato, ale jsem ospalá. Dobrou noc,“ řekla mi a zavěsila.

Chvíli jsem tupě civěla do zdi ještě s telefonem v ruce. Tak je to pravda. Upíří rychlostí jsem odhodila sluchátko a šla hledat Sam. Je načase vrátit mámě život a dostat ze spárů Volturiových Sam. Svou sestru Sam. Ačkoli ta o tom nemá ani páru.

 

Kráčela jsem po chodbách a přemýšlela. Přece jí nemůžu říct: Hele. Heidi není tvoje matka a ty jsi má sestra. Tak se padej zabalit a jedeme domů.

Najednou jsem stála na balkóně. Jane byla opřená o zábradlí a křičela. Ve své duté hlavě jsem neslyšela co. Přiblížila jsem se. Jane si mě všimla. Pak se na mě zamračila. Už už chtěla odejít, když jsem ji zastavila. Musela jsem využít toho, že na mě útočit nemůže.

„Jane. Mrzí mě to, ale ty asi víš pravdu. A asi víš co udělám.“

Vytřeštila na mě oči. Po chvilce se jí zalily slzami a skoro plačtivě odpověděla.

„To nemůžeš. Ne. Proboha. Prosím. Heidi, já, Alec...“ Bylo zábavné ji vidět prosit. Nebýt této situace, už bych si donesla foťák. Ale prerušila jsem ji, poněvadž mi jméno Alec vyklovalo už do beztak prázdné hlavy další díru.

„Alec? Co ten s tím má společného?“

Neodpověděla. Chytila se za ústa, jako by řekla něco, co nechtěla, a utekla. A teď babo raď, nebo upíre raď?

Hodinu jsem chodila po balkóně jako hladový lev v buši. A pak jsem zaslechla šramot. Rychle jsem se ukryla za stěnou. Na balkón se vydrápala… Sam.

Už už jsem chtěla vylézt ze své skrýše, ale zarazila jsem se. Vypadala naštvaně, ale zároveň vyrovnaně. Sledovala jsem ji až do prvního patra. Pak jsem to nevydržela.

„Samie?“

                                                            ****

 

Když ji Jane odtáhla, osaměla jsem. Pak jsem se otočila na patě a utíkala do hlavního sálu. Cestou jsem se srazila s Alecem.

Koukal na mě jako na zjevení. Vlastně se mu ani nedivím. Dneska toho mám až po krk. Přeběhla jsem hlavní síň a upalovala do levého křídla, kde jsem zpomalila. U jednich dveří jsem se zastavila a napínala uši. Za těmi krásnými dveřmi se nacházel pokoj i s majitelkou.

Jane. Chtěla jsem odejít. Vážně chtěla, ale něco takového moje tělo nedovolilo. Ba dokonce se má ruka sama od sebe na dveře zaklepala.

Jane mi otevřela. Bez pláště a bez znaku Volturiů.

Na sobě měla zelené šaty a na nohou střevíce.

A v očích? Tam jsem se ani podívat nedokázala. V jejích očích byly slzy které však nešly ven.

Najednou jsem neviděla tu krutou Jane, která si vždy vydobila vše pomocí bolesti. Neviděla jsem tu vraždící bestii co mi při mé první návštěvě Volterry ubližovala. Neviděla jsem ani jednu z těchto osobností. Viděla jsem jen malou, přibližně patnáctiletou holku, která pomalu ztrácí nejlepší kamarádku. Moc dobře jsem si jejího přátelství mezi Samantou a jí všimla. A nemusím být na to odborník jako Jasper.

Najednou má pusa dostala dovolenou. Jane na mě nechápavě koukala. Sem tam vzlykla.

„Promiň.“ Zašeptala jsem. Položila jsem jí ruku na rameno a raději se vypařila. V tu chvíli bych chtěla dar Edwarda. Určitě bych se bavila, co si kdo o mně myslí, zejména Jane.

Každopádně jsem od jejího pokoje pokračovala k Samiinu. Zaklepala jsem, ale chtěla jsem to mít co nejdřív za sebou, tak jsem ani nepočkala, jestli mě vpustí dále.


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Domů 9. kapitola:

 1
6. Pinka25
12.07.2013 [20:15]

Bomba. Rychle dál. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

11.07.2013 [13:37]

anncullen65super kapitola a stejně tak moc super povídka..jen tak dál Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. Mea
11.07.2013 [11:58]

MeaTákže, to mi děláš naschvál, že zvětšuješ mojí závislost? Evidentně, protože to bylo: Božíííííííííí! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10.07.2013 [22:21]

Viky123super, rychle další Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. matus
10.07.2013 [18:48]

prečo i to takto skončila? super poviedka Emoticon Emoticon Emoticon rýchlo daj dalšiu Emoticon

1. bara
10.07.2013 [18:45]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!