Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Dokonalá - 13. kapitola

Dokonalá - 13. kapitolaJe tu ďalšia kapitola, ktorá nám ukáže, aj ten najtichší, najnedôležitejší človek, sa raz môže stať dôležitým. Venované všetkým, čo čítajú.

13. kapitola - Byť dôležitá

 

Ku koncu dňa sme sa dohodli na jednej veci. Neočakávalo sa, že toľko upírov bude ochotných nám pomôcť, ale keď sa roznieslo, že je pravdepodobne Marcus mŕtvy, spoločne s väčšinou Volturiovcov, začalo to vyzerať úplne inak. Na tretí deň sa Eleazarov dom až prehýbal váhou všetkých upírov, ktorí sa za taký krátky čas dostavili ku nim.

 

„Vítam vás tu, milí moji priatelia!“ – tú vetu som počúvala skoro celý deň, pretože upírov stále a stále pribúdalo a my sme vedeli, že Aro už určite o nás vie. Pár upírov nám potvrdilo, kto z Volturiovcov ostal naživu. Caius, Jane, Demetri, Felix, Aro... Ale niektorí tvrdili, že s nimi videli upírku, ktorú nik nepoznal a nikdy nevidel. Podľa popisu mala hnedé dlhé vlasy a to bolo vlastne všetko. A nik nevedel, akú má moc a toho sa všetci obávali.

 

Nakoniec sa rozhodlo, že vojna, ak ju budú chcieť Volturioví započať, by sa mala konať na neďalekej čistinke, kde by nás ľudia nemali nájsť. Edward sa spojil so svojou rodinou a tá už bola tiež na ceste, aby nás podporila. Síce som vedela, že Rose ide iba preto, aby sa pomstila Volturiovcom, ale bola som rada aj za to. Ostatok rodiny sa bál o môj život a nechcel dovoliť, aby som sa znovu vrátila tam.

 

„Nad čím premýšľaš?“ spytoval sa ma večer Edward, zatiaľ čo mi jemne hladil vlasy. Rozmýšľala som nad mnoho vecami, ale len jedinú som sa odhodlala vysloviť.

 

„Myslíš, že je to tak správne? Že to tak malo byť? Nikdy som nechcela, aby niekto kvôli mne trpel, a už vôbec nie, aby kvôli mne bojoval. Neviem, ako sa mám ku tomu postaviť? Ako by som im to mohla splatiť? Stojí to všetko vôbec za môj život?“ spytovala som sa pomaly skôr sama seba a zabúdala, že je pri mne Edward.

 

„Čo to hovoríš Bells? Vieš čo by to bolo pre mňa? Pre Alice, Emma, Carlislea, Esme, pre Jaspera? A ver tomu, že i samotnej Rose by to bolo ľúto. A čo Denali? Na nich ti nezáleží? Alebo Zafrina? Ani netušíš, ako si ťa tu všetci obľúbili. A ver tomu, že toto nie je boj len kvôli tebe, toto je boj za slobodu nás všetkých. Keby Volturiovci ostali nažive, navždy by sme museli žiť v strachu, či si pre niekoho z nás neprídu, alebo sa nás nezbavia.“

 

V niečom mal Edward pravdu a už len preto, že ma ako tak upokojil, som sa ku nemu pritúlila a nechala sa híčkať jeho objatím. Bála som sa toho, že kvôli mne sa niekomu niečo stane, nikdy by som to nechcela dovoliť. Lenže ja som len človek a oni sú všetci upíri. Bola som stratená v druhom svete, ktorý som nedokázala ovládať, kde som nič neznamenala, ale na druhej strane, som pre nich všetkých bola dôležitá, pretože ja som bola tá, čo môže zomrieť. Oni to nebrali v úvahu, že aj oni sú vlastne smrteľní.

 

„Bell, nerozmýšľaj už nad tým. My to nejako zvládneme. Najhorší je len Aro a Jane, ostatných zvládneme určite. Neboj, nejako sa to podarí a potom už budeme navždy len spolu.“

 

„Navždy nie,“ šepla som mierne vyčítavo. Aj keby mám umrieť, radšej umriem, ako sa stať tým, čím sú oni. Nikdy, nikdy to nedovolím!

 

Pomaly prichádzal večer a ja som započula Alicin zvonivý hlások a už aj stála vo dverách našej izby, ktorú nám ponúkol Eleazar, pretože ja som musela niekde spať.

 

„Belli!“ vypískla šťastne a už ma aj mačkala vo svojom objatí. Trochu to bolelo, ale rušiť radosť Alici sa mi naozaj nechcelo. Nakoniec sa v izbe objavili všetci Cullenovci, dokonca aj Rose a dokonca sa mi zdalo, že sa na mňa aj pousmiala po príchode.

 

Ako ďalší sa ku mne prihnal Emmett a tiež ma parádne postískal. Jasper vyzeral byť v dobrej nálade, asi to bolo kvôli Zafrine, ktorá dole rozosmievala celé osadenstvo. Nakoniec sme sa dole do prízemia vybrali aj my. Ani len som netušila, koľko „vegetariánov“ môže existovať. Ale keď som tak videla všetkých zlato-okých upírov pokope, začala som veriť, že to bude fajn, že nikomu sa nič nestane.

 

„Á Bella!“ vypískla Zafrina a už aj sa rútila ku mne. Vytvorila ilúziu zlatého kresla, okolo obyčajného kresla a posadila ma naň.

 

„Dámy a páni, predstavujem vám Bellu! Vďaka nej sme tu a vďaka nej sme sa konečne spojili, aby sme po tak dlhej dobe zosadili tých sadistických upírov! Vďaka nej ukážeme ostatným upírom, ako môžu žiť, keď sa už nebudú musieť báť Volturiových a my, budeme môcť začať od znova, bez strachu v našich životoch! Takže, veľká vďaka!“ zajásala a otočila sa na mňa.

 

Vtedy som si presne uvedomila, prečo som sa vôbec narodila. Vždy som si to vyčítala a pýtala sa, načo vôbec žijem a teraz som to všetko pochopila. Bola som stvorená preto, aby som zjednotila tento zvláštny druh, ktorý dokáže byť aj láskavý, usmievavý a nápomocný. Ja som to dokázala, obyčajný človek a teraz mi to všetko ukázala Zafrina. Do očí sa mi tlačili slzy a ja som nemala slov... Všetci sa na mňa pousmievali a Zafrina ma držala okolo pliec. Edward sa tváril hrdo a moje srdce ako keby vypovedalo službu. Ja som bola dôležitá a potrebná, a to sa cenilo najväčšmi. Síce som nebola ako oni, teraz som sa cítila viac nimi, ako človekom... Vždy som bola iná... ale až tak?Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Dokonalá - 13. kapitola:

 1
9. Veronika :)
14.10.2016 [23:57]

Nádherná poviedka ☺️ Verím že sa k nej raz vrátiš a dopíšeš ju Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. Petronela webmaster
05.10.2016 [22:00]

PetronelaTak jo... v tuhle chvíli bych měla velkou spoustu otázek, na které bych čekala odpověď, ale jelikož tu není žádná další kapitola, asi mám smůlu. Ale i tak ti sem ty otázky můžu napsat:
- vědí všichni, co je Bella zač? To tam nějak nebylo zmíněno ikdyž tam teď Zafrina oslavuje Bellu jakožto nějakého vůdce povstání.
- oni jsou všichni vegetariáni? Je to vcelku neskutečná představa, že by se po světě pohybovalo tolik upírů ochotných prožít svou věčnost velmi neválně na zvířecí krvi.
- Aro je bez svých nochsledů a hlavně Chelsei docela nahraný, proč ho tedy zabíjet?
- Bella netouží být s Edwardem navždy? Aspoň to jsem pochopila z toho, že nechce být proměněna. Jasně, její minulost je dost komplikovaná, ale když najde svou osudovou lásku, mohla by si trochu poupravit hledáček svého mínění.

Asi tak nějak no... Ale teď si to tedy domyslím po svojem. Ara nějakým příhodným způsobem pošlu na věčnost a nakonec donutím Bellu souhlasit s proměnou a nebo nějakým kouzlem učiním Edwarda smrtelným, aby spolu mohli zažít to šťastně až do smrti Emoticon Emoticon Emoticon... Jojo, kdyby to bylo tak jednoduché, je to paráda. Škoda jenom, že se toho pokračování nedočkám z tvé strany Emoticon

01.07.2013 [13:20]

IloveRobertPattinsonnádhera... bomba.....další dílek prosím.

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

03.09.2011 [1:09]

alicecullenhale2 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
krása... Emoticon
nádhera... Emoticon
úplná bomba... Emoticon
už sa strašne teším na pokráčko... Emoticon Emoticon Emoticon

5. Eternity
01.09.2011 [18:29]

Rosie, ty ještě píšeš... Chodím sem už méně - není tolik času, ale když jsem přijdu, tak to projedu vše a vybírám si ty autorky, které mě zaujaly... Ale tebe jsem tu už pěkně dlouho neviděla. Musím přiznat, že jsem si tu povídku musela oživit, už jsem si nepamatovala o co v ní šlo Emoticon . Ale jinak jsem moc ráda, že zase píšeš a doufám, že budeš přidávat častěji.

31.08.2011 [8:57]

Ariana Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30.08.2011 [23:52]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. eMuska
30.08.2011 [17:45]

Juch juch juch, to bolo krásne! Bella je hrdinka, ja som si to myslela stále, od začiatku tejto poviedky! Emoticon Len úfam, že voľajako vymyslíš tú smrteľnosť, lebo po všetkých útrapách, čo si Bella s Edwardom zažili, si zaslúžia happy end Emoticon

30.08.2011 [16:00]

mima19974 Emoticon Krásne!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!