Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Denník dievčaťa naopak - 1. kapitola

Denník dievčaťa naopak - 1. kapitolaToto je poviedka o dievčati, Belle. Má šestnásť, žije s mamou na Floride a jej život je omnoho ťažší ako životy tých, ktorí sa jej posmievajú. Ona však postupne nájde spôsob, ako všetko hodiť za hlavu a minulosť tiež. Rozhodne sa žiť nový život a o tom bude táto rada. Tento príbeh mi vŕtal v hlave už dlhšie, a tak dúfam, že sa bude páčiť. Pekné čítanie.

1. august

Takže, ako začať. Volám sa Bella. Začala som si písať denník, keďže vždy v tých skvelých, napínavých a najromantickejších príbehoch si dievčatá v mojom veku píšu tajné záznamy o tom, kto sa im páči, kto ich oslovil a aký mali deň.

Tak aby som začala, som proste baba s veľkými snami. Dokazuje to aj knižnica plná kníh a v každom rohu a na každom voľnom mieste nejaká kniha.

Aby som povedala pravdu, mám rakovinu. Rodičia sú rozvedení a podľa mňa už horší život mať nikto nemôže. Vlastne niekto môže. Erikovi rodičia. Erik bol super chalan. Vraveli mu, že prežije možno desať, možno dvanásť rokov, no on s dožil šestnástich. Nakoniec ho to dobehlo. A to čaká aj mňa. Našťastie, ja mám ešte najmenej tri.

Ale v tomto meste už ďalej zostať nemôžem. Všetko mi ho tu pripomína. (Áno, chodili sme spolu. A potom...) Preto som sa rozhodla presťahovať sa za otcom do Forks. Možno mi to pomôže. (Zatiaľ neviem ako.) Bude zase super vidieť otca. Máme si toho čo povedať. Teda, ak budeme hovoriť. Nikdy nebol on, ani ja, veľmi zhovorčivý a tak je to asi lepšie. Pre nás oboch.

Teraz mi zasa zacinkal telefón. Všetky decká z ústavu mi píšu. Dokonca aj Em mi napísala, že by som sa držala a nech mi nespadne parochňa. (Áno, je to pokročilejšie štádium rakoviny po ožarovaní, pri ktorom som úplne prišla o vlasy.) Strašne sa jej páčili. Bola jediná, kto sa po tom so mnou ešte bavil, keď som sa vrátila z ožarovania. Bolo to frustrujúce. Všetci sa smiali. Na druhý deň sme boli s mamou kúpiť tú úžasnú parochňu. Nikto sa nesmial, ale nikto sa so mnou nebavil.

 

„Bella!“ zakričala mama a ja som strčila denník pod paplón a zbehla som dole po schodoch za ňou.

„Áno, mami.“ Tvárila som sa, ako posledné dni. Skleslo.

„Bolí to, ja viem.“ Objala ma. Začala ma hladkať po chrbte.

„Stále na neho myslím,“ priznala som a po tvári mi začali tiecť slzy. Nebolo to nezvyčajné posledné dni som revala skoro vždy.

„Si zbalená.“ Odtisla ma a pozrela sa mi do očí. Zjavne myslela na to, ako túto stratu, akú prežívajú Erikovi rodičia, bude prežívať za zopár rokov ona. Ale vždy bola silná a vravela mi, že ja budem žiť dlho a budem mať veľa detí.

„Áno. Len si ešte zbalím zopár kníh a už som hotová.“ Na maminej trávi sa vykúzlil úsmev.

„Ty a tie tvoje knihy. Bež sa zbaliť. Za chvíľku vyrážame na letisko,“ zakričala mi, keď som trielila po schodoch.

Tak takto začína moje dobrodružstvo. Dievča čo nemá ani tušenia, čo sa bude diať, sa vydáva na výlet.

P. S.: Občas musím všetkým napísať e-mail, aby na mňa nezabudli. A Erin má vo Forks babku, čiže cez prázdniny sa stretneme. Bude to super. Dúfam. Ale už končím. Za chvíľku odlietam. Ozvem sa po prílete.


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Denník dievčaťa naopak - 1. kapitola:

 1
8. myj&jbn
20.11.2016 [14:17]

dobre Emoticon

7. Sára
07.12.2012 [20:46]

Jůů Emoticon Emoticon ůůůžasný , prosím moc a moc honem pokráčko... Otázečka , vyskytnou se tam Cullenovi nebo Jake nebo oba nebo žádní z nich? Jsem neuvěřitelně zvědavá Emoticon Emoticon Emoticon

6. martty555
07.12.2012 [0:12]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Kajka
06.12.2012 [18:10]

Je to suuuuper ale chce to rychle Pokračovat

4. lele
06.12.2012 [17:06]

zaujimave Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. Jana
06.12.2012 [15:10]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. Mell
06.12.2012 [15:06]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. angela
06.12.2012 [15:04]

pekne a aj smutne Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!