Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Čierna labuť 8. kapitola

Čierna labuť 8. kapitolaZase Bella... Čo sa dialo v lese? A ako sa s tým všetkým vyrovná? Nie, tentoraz neodpadne, to vám sľubujem - aj keď ďaleko k tomu nebude.
Venované Decode, ktorá musela na 3. kapitolu čakať pol roka, ďalej Van a AngieCullen, ktoré ma väčšinou potešia komentárom.

 

Bella

Zase som len pokývala hlavou. Pripadala som si ako ten panáčik - viete, čo mávajú kamionisti na palubnej doske.

„Tak poď, musím ti toho veľa vysvetliť.“

 

Prechádzali sme sa po lese. Ja a Doktor Cullen. Chvíľu sme šli mlčky, potom sme sa zastavili pri nejakom jazierku. Bola tam lavička – chvalabohu – unavene som sa na ňu zvalila.

„Tak, čo vlastne o nás vieš?“ spýtal sa, len čo som prestala unavene odfukovať.
Veď nejako začať musel.

„Zrejme ste rýchli, silní, možno... A na slnku žiarite.“

„Správne. Ďalej sme nesmrteľní, neuveriteľne krásni a máme oveľa lepšie zmysly.“

„A.. Ako je to s tou krvou?“

„Ja... páni, veď som sa ti ani nepredstavil! Som Carlisle.“  Podal mi ruku na znak zoznámenia. Mal ju strašne studenú. Otriasla som sa.

„Chlad je ďalší nás typický znak. Sme vlastne mŕtvi. Žiadny pulz, žiadna telesná teplota, žiadna krv v tele... Asi preto sa ňou živíme.“

Pri jeho slovách som sa znova otriasla. Veď tu sedím s upírom, prepána!

„Naozaj sa nemusíš báť. Pozri mi do očí.“

Boli zlaté. Ešte stále.

„Ja a moja rodina – všetci sa živíme krvou zvierat. Niektorí z nás nikdy nikoho nezabili, aj keď tá túžba je často až prisilná. No o tom by som nemal hovoriť ja.“

„Prečo sa vlastne o mňa Heidi zaujíma?“

„Heidi, podľa toho, čo nám povedala, bola Charlieho prateta. A ty si teraz jej jediná rodina. Upírov väčšinou nezaujíma, čo sa stane s ich rodinami, ale Heidi je iná. A to je tvoje šťastie.“

„Dobre, ale to nevysvetľuje, prečo mi prezradila, čo ste zač. Pochybujem, že bežne chodíte po uliciach a svetielkujete.“

„To je pravda, naša identita musí zostať v tajnosti. Ak niekto prezradí naše tajomstvo človeku, Volturiovi ho zabijú, a s ním ide aj človek. Ale to len v prípade, ak človek nebude premenený.“

„Volturiovi? Nie je náhodou moja teta Volturiová?“

„Áno, patrí v podstate do ochranky kráľovskej rodiny. A práve oni sú dôvod, prečo ti Heidi o nás povedala. Vieš, niektorí z nás majú dary, alebo schopnosti. Napríklad Alice vidí budúcnosť.“

Alice. Tá chodí so mnou do školy. Musela vedieť, že sa toto stane.

„No, a ty máš tiež dar.“

Civela som na neho s otvorenými ústami. Ja že mám nejaký dar? Tak to je mi novinka – možno sa ako dar počítať, že som sa v šestnástich zázračne zbavila nešikovnosti.

„Akože, čože, že fúha, že e?“ vybafla som na neho hlášku z jedného seriálu.

Pozrel sa na mňa totálne zmätene a potom spustil kompletnú prednášku toho, čo vedel.
Povedal mi o daroch svojej rodiny, daroch Volturiových, o tom mojom – vážne som netušila, že niekto ako ja, by mohol ovládať ľudské myslenie.
Potom mi povedal o Chelsea a Renate. O tej nafingovanej nehode, ktorá mala byť pre mňa smrteľná. O tom, ako sa zabávali na mojom nešťastí, keď tým zabili mojich rodičov.

Po chvíľke trápneho ticha prehovoril:

„Myslím, že by sme sa už mali vrátiť. Moja podarená família sa o nás začne báť, aj keď mám pocit že máš skôr ty strach z nás," povedal.
Tak v tomto sa teda nemýlil. Postavili sme sa a vyšli sme smerom do vily. Teda, šli sme asi minútu. Potom si ma totiž znova vyhupol do náručia a rozbehol sa ako Usain Bolt.

Bolo to oslobodzujúce. Akoby mi to na chvíľu vyfúklo z hlavy všetko. Mala som zakričať hijé!

Všetko bolo také... iné. Za poslednú polhodinu sa môj život otočil o 180 stupňov.

Malo to však aspoň jednu svetlú stránku. Moja Fab je stále moja Fab a ak sa naučím používať svoj dar, dokážem odstrániť Chelsein vplyv

Ale aby som sa ho naučila používať...

„Počkať, počkať!“ vykríkla som odrazu. Zastavili sme sa a Carlisle ma položil na zem.

„Mám dar,“ povedala som. „A viem o vás. Zo mňa sa musí stať upír?!“ vykríkla som hystericky.

„Chce to čas,“ povedal, akoby sa ma snažil upokojiť. Ale bolo to prd platné.  Roztriasla som sa ako osika a nevnímala nič okolo seba.

 

Carlisle

Bella bola typický človek. Bála sa nás. Veď jej pud sebazáchovy nedovoľoval nič iné, samozrejme. Ostražito ma pozorovala, aj keď si myslela, že si to nevšimnem.

Nebol som pri nej nejako blízko. Sedel som na druhej strane lavičky, na ktorej sa rozvalila. Pomaly som sa jej snažil o nás podať čo najviac informácii.

O Volturiových. O daroch, o krvi, o nej...

Sedeli sme pri tom jazierku asi dve hodiny. Dozvedela sa všetko, čo ma v tej chvíli napadlo. Všetko, na čo sa ma pýtala.

Potom nám došla reč. Teda jej. Žiadne otázky - vyzerala, že potrebuje rozmýšľať. Ani sa jej nečudujem.

Rozhodli sme sa teda vrátiť. Vzal som ju do náručia a niesol ku nám domov. Zdalo sa, že sa jej to páči. Až kým...

„Počkať, počkať!“

Položil som ju na zem a čakal, čo z nej vypadne.

„Mám dar. A viem o vás. Zo mňa sa musí stať upír?!“

Nebola to ani otázka, ani zvolanie. Holý fakt.

„Chce to čas," povedal som jej. Mohol by som jej toho povedať viac, ale to by nesmela upadnúť do šoku. Čo už. Každý spracováva stres inak.
Vyzdvihol som si ju na ruky a bežal s ňou k nám domov.

„Čo jej je? Zasa sa zložila?" spýtal sa ma Edward len čo sme prešli dvermi.

„Tentoraz nie, len je v šoku. Uvedomila si, že z nej musí byť upír, a jej mozog jej vypovedal službu. Dones jej niečo na upokojenie, zložím ju v tvojej izbe."

„Nechcem, ja nemôžem, ja nechcem, ja..." opakovala dookola.

„Tu je to." Hodil mi Edward injekciu.

„Niečo ti pichnem, dobre? Budeš potom spať, neboj sa..." hovoril som profesionálne nacvičeným tónom.

„Nemôžem, ja nie..." brblala.
Po chvíli zaspala.

Teraz len dúfať, že pre ňu nebol ten šok priveľký.

 


 

Ták, drahí moji. Nechcem sa vám vyhrážať, ale bez počtu komentárov 5+ sa ďalšia kapitola tak skoro neobjaví. Ja to nepíšem pre seba, ale pre vás. A ak nechcete vedieť, čo sa stane ďalej, tak prosím. Ja viem ako to skončí.

Klávesnicu vám neukradli, tak poďme! Šup, šup!

Koniec výlevu, teraz vážne. Trocha sa to zauzlilo, a nejako mi došli nápady. 123Alice123 pracuje na svojej veci, takže ona nemá čas mi pomôcť. Je tu niekto, kto by ma zásobil nápadmi? Dajte vedieť, ako chcete, aby sa príbeh vyvíjal.


9.kapitolaSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Čierna labuť 8. kapitola:

 1
4. Charlotte147
14.08.2011 [18:08]

Prosííím pokračuj,mne sa táto poviedka páči Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

07.08.2011 [17:55]

AngieCullen Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. schuchinka
07.08.2011 [11:39]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

07.08.2011 [0:04]

RoseDublestAhoj,
nabudúce si dávaj prosím pozor na:
* čiarky a bodky, občas ich zamieňaš
* na plurál a singulár, prídavných mien
* na preklepy
* na vynechávanie interpunkčných znamienok
* chýbali ti niektoré predložky
* na priamu reč

Nabudúce ti to už nebudem všetko opravovať, tak si to poriadne pozri, aby som ti to nemusela vracať.

Ďakujem Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!