Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Chlupáček - 9. kapitola

Chlupáček - 9. kapitola Rozhovor Ailena a Elly. O čem?

Pomalými krůčky jsem šel po kamenné cestě. Tu lemovaly stromy, zbarvené podzimním listím, mezi nimi byly rozmístěny lavičky různých barev a všude okolo pobíhala různá zvěř s dětmi. Nervózně jsem si promnul ruce a rozhlédl se kolem sebe. Už by tu měla být. Říkala, že se sejdeme tady.

„Ailene!“ uslyšel jsem z dálky dívčí hlas, volající mé jméno. Otočil jsem se a spatřil Ellu běžící ke mně. Až neskutečně jí to slušelo. Mohl bych se na ni koukat od rána do večera a stejně by mě to nikdy nepřišlo.

„Ahoj,“ pozdravil jsem ji, jakmile ke mně doběhla.

„P-promiň,“ nemohla popadnout dech, „pomáhala jsem mamce vyložit nákup z auta a…“

„V pořádku,“ přerušila jsem ji. „Důležitý je, že tu jsi, ne?“ odpověděl jsem a poškrábal se na hlavě. Ještě nikdy jsem nebyl s nějakou dívkou venku, ještě nikdy mi žádná nevěnovala takovou pozornost… Jak se k ní mám chovat? Na co se jí ptát? Když si povídáme o přestávce, je to něco jiného. Máme omezený čas a poté čtyřicet pět minut přemýšlení o dalších možných tématech.

„Taky pravda, půjdeme?“ navrhla. Rozešli jsme se po parku, ale tím náš hovor utichl.

„Hezký boty,“ zašeptal jsem, ale přesto tak, aby to mohla slyšet.

„Díky,“ usmála se. „Co to máš na nose?“

„To je… mateřské znaménko,“ zalhal jsem jí. Protivilo se mi to, ale co jí mám říct? Že je to mutace spojení mé poloupíří matky a vlkodlačího otce?

„Ještě nikdy jsem takové neviděla. Ale jak chceš…,“ odpověděla.

„Nemůžu ti to říct…,“ snažil jsem se zachránit situaci. Nechtěl jsem, aby byla smutná.

„Proč ne?“ Zastavila se. Chytila mě za ruku, otočila si mě směrem k sobě a jedním malým krůčkem překonala hranici, která byla mezi námi. „Myslela jsem, že ti nejsem lhostejná, jako ty nejsi mně. Myslela jsem, že mi věříš. V čem jsem udělala chybu?“ Její upřímnost mi naháněla hrůzu, ale na tu druhou stranu… Opravdu řekla, že jí nejsem lhostejný? Takže se jí líbím?

„Nechci tě vystrašit,“ ustoupil jsem od ní.

„Já něco vydržím.“

„Ello, prosím!“ zanaříkal jsem. „Proč to chceš vědět? Vždyť by ti to stejně k ničemu nebylo.“

„Protože jsem se do tebe zamilovala, Ailene!“ Její oči propalovaly ty mé. Opět překonala hranici mezi námi a vzala můj obličej do dlaní. „Jenže nemůžu být s někým, kdo mi něco zásadního tají,“ šeptala.

„Jak…“ Přerušila mě.

„Cítím to. Vím, že nejsi špatný, ale taky vím, že nejsi jako já.“

Kdybych tak věděl, co teď udělat. Zatajit jí, kdo jsem? Stále dokola si lhát o mém původu a tím ji od sebe odehnat? Nebo snad říct pravdu? Říct, kdo skutečně jsem a tím ji natolik vyděsit, že se mi bude vyhýbat? A kdyby mi to uvěřila a omylem to řekla někomu jinému, zničilo by jí to život. Ostatní by si z ní utahovali, a kdyby to zjistil někdo z mé rodiny, postarali by se o to, aby skončila na psychiatrii. Nechci jí zkazit celý život.

„Prosím…“ Pomalinku zavřela oči a víčka pevně tiskla k sobě. „Steve už je mimo hru, tak nekaž to, co by mohlo být hezký.“

„Bojím se.“

„Jsem tu s tebou.“ Její hlas byl tak přesvědčivý. Její oči se mi snažily dodávat odvahu a popostrčit mě k vyslovení pravdy.

„Jenže já nejsem člověk,“ vyšlo z mých úst. Ella sebou lehce trhla a její ústa se němě otevírala a zavírala.

„Ale…,“ zasekla se.

„Věříš v nadpřirozeno?“

„Ne.“ Přestože vyslovila zápornou odpověď, její reakce byly jiného názoru. Věřila, že jsem jí řekl pravdu.

„Možná bys měla,“ usmál jsem se. Celé mi to přijde komické. Chlupáček se zamiluje do lidské dívky, která mu jeho lásku opětuje. A však není nic tak, jak by mělo, protože Kráska a zvíře je jen v pohádkách.

Ella ode mě o krok ustoupila, pevně mě uchopila za ruku a táhla mě k odlehlé a hlavně volné lavičce.

„Vysvětluj,“ pobídla mě, ale nepodívala se na mě.

Celé to začalo, když se můj děda zamiloval do babičky a zplodili mou matku…“

„Tak se milovali. To není nic nenormálního,“ přerušila mě.

„Má babička byla lidská dívka jako ty, ale děda je upír…“ Opět mi skočila do řeči.

„U-upír?“ vykoktala.

„Ello, prosím! Jestli chceš vědět, kdo jsem, tak chvilinku mlč, a pak ti budu odpovídat na tvé otázky,“ nevydržel jsem.

„Promiň,“ pípla.

„Fajn… Děda ji velice miloval a udělal by pro ni všechno na světě, jenže se stala nešťastná událost…“ Má ústa se pořád otvírala a zavírala. Vyprávěl jsem jí vše od úplného začátku – děda s babičkou, narození mé matky, příchod Italů, útěk do Londýna a poté mé narození. Samozřejmě, že já si ho nepamatuji, vyprávěl jsem jen to, co mi vyprávěl děda – reakci mého táty.

„Fíha…,“ odpověděla po pár minutách ticha. „Takže ty jsi napůl vlkodlak a napůl poloupír?“

„Ano.“

Po zbytek naší „procházky“ jsem jí odpovídal na veškeré dotazy ohledně mého světa. Vůbec mě nepřekvapovala poznámka, že by chtěla být upírem. Kdo by nechtěl? Nadpřirozená krása, rychlost, síla, paměť, nespavost a nesmrtelnost – sen snad každého člověka.

„Už bychom měli jít,“ upozornil jsem, když se začalo stmívat.

„Jaj, máš pravdu,“ zasmála se.

Společně, ruku v ruce, jsme vyšli směr Ellin dům. Užíval jsem si ten krásný a hřejivý pocit poblíž mého srdce. Netušil jsem, že láska je až takto nádherná a zdaleka to není „jen“ cit – je to mnohem víc. Je to něco, co vás naplňuje a dělá šťastným.

„No to si ze mě děláte srandu, ne?!“ Hlas, který k nám promlouval, jsem velice dobře znal.

„Odejdi, Steve,“ odpověděla mu Ella.

„Copak, chudinko. Netušil jsem, že jsi klesla až tak nízko,“ vysmíval se jí.

„Nech ji být!“ vložil jsem se do rozhovoru.

„Nebo co… Jednu mi vrazíš? Pokud vím, tak ten, kdo vyhrával, jsem byl vždycky já,“ smál se.

„Zmlkni!“ Pustil jsem Ellinu ruku a udělal rychlý krok směrem k němu. Jeho reakce byla předvídatelná – úskok dozadu.

Tůůů!

Tak tento zvuk si budu navždy pamatovat a obraz, který se mi naskytl, budu před sebou vidět až do své smrti. Steve neudržel rovnováhu, zakopl a spadl přímo do silnice a projíždějící auto už nestihlo ani uhnout ani zabrzdit…

8. kapitola *** 10. kapitola

Shrnutí

 


Velký zvrat... Jak se vám líbil? Upozorňuji, že už zbývá jen pár kapitol a připomínám, že nebude šťastný konec.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Chlupáček - 9. kapitola :

 1
13.05.2012 [15:45]

Michangela Emoticon Emoticon Emoticon

18.02.2012 [20:32]

DarkFirefliesTakže Ella se nám zamilovala... A Chlupáč je na tom podle předchozích kapiotl úplně stejně. Ti dva jsou společně tak neskutečně... roztomilí. Jsem na ně zvědavá, Ailen ale podle všeho Elle bezmezně důvěřuje, když jí nakonec přece jen pověděl tajemství o svém původu.


A ten konec... No ty bláho, já toho kluka sice vážně nemusím, ale že se stane tohle, to mě ani ve snu nenapadlo.

Kapitolka byla povedená. Emoticon

13. Paes
17.02.2012 [18:01]

PaesTý jo on je kaput? Emoticon Emoticon teda ne, že by mi to, až moc vadilo, ale s něčím takovým se těžko žije...no musím jít dál Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12.
Smazat | Upravit | 16.02.2012 [11:14]

Co? Ty mě chceš zabít?! Nechceš! Kdybys chtěla, tak zabiješ Chlupa a ne Steva... Emoticon Bože, to budu ještě dlouho rozdýchávat... Emoticon On... umřel? Vím, neměla jsem ho ráda, ale... Ale co. Dobře, že umřel! Takhle bude Ella s Ailanem. Teď je otázkou Elleina reakce. Pro mě by bylo docela těžké vydržet s někým, kdo zabil mého bývalého (i kdyby to byl šmejd jako Steve).
Promiň, koment je krátký, ale já se musím vrhnout na další jinak... skončím jako Steve. Emoticon

05.02.2012 [18:54]

BubulienkaOOooo Panebože, Kika! No toto! Ja tu len tak zavítam a vidím, že kapitola už dávno vyšla. Ospravedlňujem sa, no nebola som prítomná. Emoticon
Ale kapitola ma prekvapila. Ella to vzala priam perfektne (poznámka, že každý by chcel byť upírom je pravdivá, ja sama som dôkazom). Som vážne zvedavá, čo sa bude diať ďalej, no a to so Stevom... Myslím, že zlá burina zostáva na mieste... Emoticon Vážne, vážne som celá napätá na ďalšiu kapitolu. Ja neviem, ako to robíš, ale vieš vymyslieť niečo tak úžasné! Emoticon Emoticon

03.02.2012 [11:49]

AddyCullenPočkej, počkej!!! On nebude happy end? No to si děláš srandu, né??? Tak to teda doufám, že ano! Páč miluju HE... Prosím, prosím, prosím, prosím!!!!!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

31.01.2012 [22:52]

zuzinecckaa Emoticon Emoticon Ti dva jsou tak sladcí... A máš to vykreslené tak kouzelně... Také si pamatuji začátky vztahu, které jsou nejkrásnější... A prožívám to znova... S nimi.
Emoticon Steve ať jim dá pokoj, připomíná mi "kámoše", co nebyl schopný vzít mého broučka na vědomí...
Ale rozhodně mu nepřeji to, co se mu evidentně stane/stalo... Snad bude mít maximálně nějaké poškození, ale... Bojím se, že to neskončí dobře. Emoticon Emoticon
Také jak jí vyložil celé své srdce i s celým tajemstvím... Musel, ona by s ním jinak nebyla, to vím. Ale je super, že to vzala...
A že to bude mít špatný konec... Ještě nevím, jaký, a nechci se dohadovat... Počkám si...

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30.01.2012 [22:06]

Kika57AddyCullen: Uhádla jsi to - bude to průser. Emoticon Moc děkuji za tvůj komentář.

Lamia, Funny1: Nebude. přijde mi že se tam SE krásně hodí, takže... Navíc jsem to plánovala už od začátku - chudáček Chlupáček. Emoticon Díky.

vilinka: Myslím, že už ho to štěstí za jeho život nepotká. Emoticon Emoticon Neboj, pokusím se kapitolu napsat do neděle, ale nic neslibuji.

Annabell, Jana: Děkuji vám. Jsem ráda, že jste si vzpomněly a nějak se k tomu vyjádřily. Emoticon Emoticon

7. Jana
30.01.2012 [18:44]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30.01.2012 [17:28]

vilinkaNejdřív štěstí, pak tragédie? Tak to bývá... v tomto případě asi jo. No, v každém případě to bylo moc povedené a jsem za toto štěstí ráda. Takže se těším na další kapitolu. A piš, piš, doufám, že víš, že trpím netrpělivostí. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30.01.2012 [14:30]

Funny1 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon On nebude happy end?

4.
Smazat | Upravit | 30.01.2012 [14:16]

Nádherná kapitola Emoticon On něbude happy end? Škodááá Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30.01.2012 [13:29]

Annabell Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30.01.2012 [9:36]

AddyCullenNo páni, to je ale zvrat... Tak to jsrem nečekala!!! Chudák chlupáček... Z toho bude průser... Emoticon
Nádherně napsaná kapitola!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30.01.2012 [8:39]

WhiteTieČlánek jsem ti opravila, příště si dávej pozor na tyto chyby:

+ ji/jí (krátce pouze ve 4. pádu),

+ čárky.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!