Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Cez tanec k láske - 5. kapitola

Cez tanec k láske - 5. kapitolaÚtulná kaviareň, "nový" spolužiak a preradné slzy.

5. kapitola

„Áno, Ang, nenávidím ich“ šepla som. Mala som jej to povedať? Ako som mohla vedieť, či to niekomu neprezradí?

„Prečo?“ spýtala sa hneď, ale potom sa chytila za ústa. „Prepáč, nič mi do toho vlastne nie je.“

Nepovedala som nič, len som si pozerala na topánky.

„Možno by som mala radšej ísť,“ povedala opatrne Angela a postavila sa.

„Využil ma jeden chalan,“ zašepkala som. „Bola som doňho beznádejne zaľúbená, stále mi hovoril, ako ma miluje a to už po týždni. Vyspal sa so mnou po jednej párty. Myslela som, že to je najlepší deň môjho života, bol ku mne taký nežný, ako by som bola krehká ako bábika. Boli sme uňho v byte, milovali sme sa druhýkrát a vtedy do bytu vbehli jeho najlepší kamaráti. On sa začal smiať, akoby sa nedialo nič. Oni sa rehotali a začali ma nahú fotiť. On mi držal ruky za chrbtom, aby mali dostatočný výhľad na moje telo. Bránila som sa, ale nemala som ako. A potom jeden z nich povedal, že vyhral stávku, keď sa mu podarilo sa so mnou vyspať. Na druhý deň to videl každý v škole, všade boli vyvesené tie fotky,“ šepkala som a cítila, ako mi začínajú vlhnúť oči.

„To... to mi je ľúto,“ ozvala sa po hodnej chvíli Angela.

„Nie, Ang, hlavne ma neľutuj. Bolo to dávno a... Ja už nechcem nikdy mať nič s tými hajzlami, každý z nich je rovnaký,“ zvyšovala som pomaly hlas.

„Edward taký možno nie je. Videla som, ako na teba pozerá.“

Pokrútila som hlavou. „Angela, všetci sú rovnakí. Len ťa využijú a potom odkopnú.“

Hodnú chvíľu ostala ticho, tak som sa na ňu povzbudivo usmiala. Nemôžem jej vnucovať svoje názory, na ňu určite čaká nejaký chlapec, ktorý ju bude úprimne milovať.

„Nerozprávajme sa o tom, možno máš pravdu, možno takí všetci nie sú,“ klamala som, ale jej to očividne pomohlo a usmiala sa.

„Tak vidíš. A zajtra by sme mohli skočiť do obchodu, kúpiť si tie lodičky a šaty, lebo Edward to myslel naozaj vážne,“ zmenila tému a ja som jej bola za to veľmi vďačná.

„Zabijem sa.“ Striasla som sa pri predstave, že budem mať na sebe nejaké šaty a lodičky a on ma bude držať. Ach, môj bože, toto bude moja smrť, ale ja mu ešte ukážem.

„Edward ťa podrží,“ zachichotala sa a ja som po nej hodila sarkastický pohľad.

„Ha-ha-ha,“ zarehotala som sa ironicky.

xxx

Keď Angela odišla, pobrala som sa do svojej izby a do horúcej sprchy. Po tom dnešnom rozhovore mi myšlienky stále skákali k Erikovi. Ten hajzel býva často hlavnou postavou mojich snov, ale pomáha mi to k jednému. Viem, že nemám veriť žiadnemu hajzlovi, ktorý myslí len svojím rozkrokom. A Edward je taký istý. Viem to. To si naozaj myslí, že sa bude hrať na milého a neviem čo ešte a ja mu padnem ku kolenám? Môže snívať.

S týmito myšlienkami som aj zaspala.

Bolo to prvýkrát, čo sa mi nesnívalo o Erikovi.

 

Ráno ma zobudil Charlie, keď štartoval svoje policajné auto. Bolo len pol šiestej, ale ja som nedokázala zaspať. Už som bola dokonale pripravená do školy, tak som zbehla do kuchyne, ale prekvapila ma takmer prázdna chladnička so samými konzervami a v mrazáku boli len ryby. Našťastie je blízko školy malá kaviareň, tak si tam môžem skočiť kúpiť kávu a pečivo. Čakala som, že bude oproti čakať Matt, ale nebol tam, ale jeho auto áno. Asi ide neskôr. Tak som sa krokom vydala do školy.

Po včerajšom daždi ostala hustá hmla a vlhkosť vzduchu sa mi lepila na tvár, bolo to trochu nepríjemné. Cestou ma zdravilo pár ľudí, tak som im len kývla hlavou. Ešte som si všetkých nepamätala. A chalanov som sa ani neobťažovala odzdraviť. Na čo?

O chvíľu so už bola pred útulnou kaviarničkou, vyzeralo to tam naozaj veľmi dobre. Vstúpila som dnu, toto miesto sa mi hneď zapáčilo. Posadila som sa do útulného rohu a tašku položila vedľa seba. Mala som ešte dosť času. Objednala som si slabú kávu a k tomu šišky s marmeládou.

Vytiahla som si ešte knihu a spokojne som jedla. Hm, tu budem chodiť častejšie, je tu fakt úžasne.

„Káva je v takomto mladom veku nezdravá, vieš o tom?“ ozval sa pri mne presladený hlas.

„A obťažovanie neznámych dievčat je protizákonné,“ odvetila som a neodtrhla pohľad od knihy. Snažila som sa hrať, že ho ignorujem, ale nemohla som si pomôcť a srdce sa mi prudko rozbúchalo. Čo tu, preboha, robí?

„Ja ťa neobťažujem,“ povedal pobaveným hlasom a posadil sa oproti mne.

„A je neslušné si sadať k cudzím osobám bez opýtania. A pýtať sa už nemusíš, nechcem, aby si tu sedel. Maj sa,“ vychrlila som naňho.

„Nie si cudzia, poznáme sa. Ak si to nepamätáš, som tvoj učiteľ spoločenských tancov a oddnes aj tvoj nový spolužiak,“ hovoril pokojne. Nechcela som ho počúvať, ale pri posledných slovách som zamrzla.

„Spolužiak?!“ Hlas mi preskočil od hnevu. „Veď si už vyštudoval túto školu.“

Pousmial sa. Dokáže ho vôbec niečo rozhodiť? Pochybujem, on je chodiaci úsmev alebo skôr chodiaca spokojnosť.

„Áno, ale celkom sa nudím, tak som sa rozhodol, že si dám ešte jeden maturitný ročník.“ Odhalil svoje biele zuby.

„To je pekne debilný dôvod.“ Usrkla som si z kávy a snažila sa odvrátiť pohľad od jeho tváre, ktorá ma príliš hypnotizovala. Vyzeralo to príliš intímne, ako si ma obzeral.

„Ten cukor na tvojej pere vyzerá skvelo, najradšej by som ho oblizol,“ šepkal omamným hlasom a ja som si to zrazu predstavila. Zatočila sa mi hlava. No hneď som sa spamätala. Obrúskom som si utrela ústa, ten pohľad ma strašne znervózňoval.

„Poznámky tohto typu si, prosím, odpusti,“ zavrčala som, teda skôr niečo ten spôsob.

„Ide ti to skvelo, už si aj použila slovo prosím. Tuším som ti to ešte nepovedal, ale dnes vyzeráš nádherne.“ Premeriaval si ma od hora dole a lišiacky sa usmieval. Mala som takú chuť ho niečím naštvať, ale nič ma v tejto chvíli nenapadlo. Veď som mala na sebe obyčajné rifle a tričko. Možno má nejakú poruchu alebo niečo na tej spôsob.

Už som mu išla niečo povedať, ale zastavil ma. „Kúpila si si už šaty? Už sa nemôžem dočkať najbližšej hodiny.“

„Trhni si,“ odvrkla som to jediné, čo ma vo chvíli napadlo.

„Nebuď na mňa taká zlá, Bella. Myslím to s tebou dobre, si strašne rozkošná - ako rozzúrené mačiatko.“ Stále sa lišiacky usmieval a ja som nevedela, či mi to malo liezť na nervy alebo dostávať do kolien.

„Musím ísť do školy.“ Rýchlo som sa postavila a takmer vyletela z kaviarne. Srdce mi prudko udieralo do hrudníku a dych sa mi zrýchlil. Prečo si ma tak všíma? Ja nepotrebujem nikoho pozornosť a určite nie nejakého chalana.

„Nevedel som, že majú tvoje vlasy na slnku odtiene červenej, vyzerá to úchvatne,“ ozval sa znova za mnou. Musel byť pekne rýchly, keď ma už dobehol. Zaťala som dlane do pästí.

„Môže ti to byť jedno,“ odvrkla som a zrýchlila krok.

„Bella, nešla by si so mnou do kina, dávajú skvelý film, potom by sme mohli skočiť do reštaurácie...“ navrhol a mne sa zastavil dych.

„Edward, poznám ťa len pár dní, prečo by som s tebou niekam chodila? Nepoznám ťa a ani ťa nechcem spoznať. Nemám záujem. Nerozumiem, prečo si všímaš práve mňa, na škole je milión ďalších dievčat, ktoré by sa po tebe vrhli a mali o teba záujem,“ chrlila som takmer hystericky.

„Nemám záujem o iné, ty si ma zaujala už na samom začiatku. Si iná, ale v dobrom, si krásna, úprimná, rozkošná. Viem, že kvôli niečomu nedôveruješ mužom, ale pod tou tvrdou maskou sa skrýva nežné dievča a ja viem, že mi dá šancu, lebo ja sa nevzdám.“

A tým to všetko prelomil. Do očí sa mi nahrnuli slzy a ja som sa rozvzlykala. Sklonila som rýchlo tvár, aby mi ju zakryli vlasy, ale musel počuť moje vzlyky. Snažila som sa zrýchliť, ale držal sa stále pri mne.

„Bella, ty plačeš?“ spýtal sa ma vystrašene a dotkol sa mojich vlasov, ako sa mi chcel pozrieť do tváre. Odtiahla som sa od neho.

„Nechaj ma, Edward. Ja ťa nepoznám, nechaj ma na pokoji,“ vzlykla som a rýchlo si utierala podradné slzy do rukávu. Zrazu sa postavil predo mňa a chytil mi tvár do dlaní. Zľakla som sa toho dotyku, ale jeho pokožka bola taká jemná. Síce ľadová, ale hebká. Bol ku mne nežný a mne bolo znova do vzlyku. Veď ho vôbec nepoznám...

„Bella, neplač, prosím. Ak chceš, dám ti pokoj, ale nemôžem si pomôcť. Keď sme spolu včera tancovali, cítil som sa úžasne, dokonale,“ priznal a pozeral mi do tváre. Myslel to naozaj úprimne. Slzy mi razom prešli a ja som pocítila opäť hnev.

„Daj mi pokoj, Edward,“ odvrkla som.

„Tie slzy ťa robili jemnejšou a nežnejšou, Bella. To si ty, a nie táto tvrdá maska. Ale mne to nevadí, ja ti dokážem, že nie som zlý. Páčiš sa mi.“ Jeho hlas bol tak presladený a nesmelý. Nemohla som to nazvať drzosťou alebo trúfalosťou, lebo hovoril s rozhodnosťou v hlase.

„Ty mne nie,“ odvetila som sucho.

„Vidím všetky tvoje reakcie na moju osobu, Bella. Predo mnou to neskryješ, viem, že ťa priťahujem a dokážem ti to!"


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Cez tanec k láske - 5. kapitola:

 1 2 3 4 5   Další »
41. Barun
28.11.2011 [11:14]

Barun Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

19.10.2011 [23:08]

SolisUmbraBože! Taký egoistický, namyslený, povrchný, plytký a sebecký cvok by mohol zlomiť našu Bellu? Pochybs! No ale naj mu šmarí jednu cez pysk a bude! Emoticon Emoticon Emoticon

01.10.2011 [22:39]

No, jak jí to chce dokázat, že na jeho osobu taky tak reaguje??? Snad jí nechce políbit??? To bych se opravdu musela smát. A hlavně tím by ještě víc Bellu naštval a rozčílil.
Jen si říkám jestli si Bella koupí šaty a boty a příde na hodinu tance. Ani bych se nedivila, kdyby opět přišla v teplákách a tričku. Emoticon
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

38. mišela
01.10.2011 [22:36]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
rýýchlo daléjEmoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
je to super..!!

01.10.2011 [20:57]

AlenaCullenNádhera nemám na to slov. Aký ja Edward pozorný a úžasný a ja by som chcela takého učiteľa tanca.
Rýchlo, rýchlo ďalšiu.
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30.09.2011 [21:51]

MaribelÚžasné Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Belly je mi líto, to je fakt hnus, co jí udělali ty hajzlové Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Doufám, že Edíkovi dá šanci,je skvělej Emoticon Emoticon
Moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc se těším na další Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

35. Mabel
29.09.2011 [18:26]

Mabel Emoticon Emoticon Emoticon Skvělé, výborné, jen tak dál, už se moc těším na další díl. Emoticon

29.09.2011 [17:47]

mima19974Jééj :D Úžasné!! Emoticon Emoticon Emoticon

33. Puccy
29.09.2011 [13:44]

Jééé to jsou slaďoušci Emoticon Chudák bell, to bylo fakt hnusný. Ale Edovi držím palce Emoticon
Moc se těším na další kapču Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

32. LadySadness
29.09.2011 [13:03]

hajzel, hajzli, všetci dokopy, chudák Bella, takéto svinstvo Emoticon Emoticon Emoticona Edík očividne tiež myslí len na seba a neberie ohľady, blbec, si myslí, že musí dievča skákať podľa neho? debil jeden rozmaznaný Emoticon Emoticon Emoticonlen sa drž, dievča, ak je čo k čomu, tak sa rýchlo spamätá, ak nie, vykašľať sa ne neho Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3 4 5   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!